Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?

Aizsāka m_adara 

Mana jaunâ gada apòemðanâs ir sâkt pareizi çst.
Man ir 21 un pagaidâm nav nekâdu problçmu ar lieko svaru. Pareizi çst gribu, jo tagad çdu visu, kas nekustas- un laikam tas nav pareizi.. :)

Zinu, ka ir kaut kâdas uzturmâcîbas, dietologi- bet gribu uzzinât, vai ir iepsçjams aiziet pie speciâlista, kas man izskaidros, kas un kâdâs devâs jâuzòem, lai mans organisms bûtu apmierinâts. Varbût pat sâkumâ sastâdîs tâdu kâ veselîgas çðanas recepti. Galvenais, lai neizòem no çdienkartes gaïu :) + esmu nolçmusi atsâkt sportot- aerobika, fitnesjoga (tâdâ garâ sportot).

Man gribçtos çst visu, ko çdu paðlaik- tikai normâlâs, veselîgâs devâs un pareizâ laikâ. Bet es nezinu- KÂ! + man nav îpaði daudz laika kaut kur meklçt paðai informâciju un daudz daudz lasît un beigâs vçl izspriest, kura pieeja ir tâ pareizâkâ, jo diçtas ir ïoti daudz un daþâdas.

Help! ;)
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 13:31
Nu ko varu ieteikt- piesakies taèu uz konsultâciju pie dietologa. Gan viòð izstâstîs katra produkta plusus un mînusus un ieteiks, kâ sabalansçt uzturu atbîlstoði tam, kâdu rezultâtu tu vçlies. Mana draudzene nesen bija pie dietologa, jo viòa cînâs ar pamatîgu lieko svaru. Viòð izskaidroja viòai daþâdas lietas par uzturu un viòa ðobrîd cenðas ievçrot viòa ieteikumus, kâ rezultâtâ nepilna mçneða laikâ jau zaudçjusi 4,5 kg, turklât gaïa IR çdienkartç, arî dârzeòi, augïi utt... tikai viòai ir iedota izpratne par to, kad un kâ pareizi jâçd, cik bieþi, cik lielâs devâs, kâdus çdienus kopâ çst, kâdus ne...uttt... Konsultâcija izmaksâja 15 latus.
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 13:37
Nu nezinu, man domât, ka cilvçks rada problçmu tur, kur tâs nav (vismaz vçl nav)... Ja liekâ svara nav, ja var çst visu, tad kâpçc bûtu jâmeklç dietologs? Un kâpçc bûtu jâliedz sev çst visu, ko gribas?
Pastâv iespçja, ka sâkot ievçrot kaut kâdas tur diçtas, òemsi un vçl saèakarçsi kaut ko... (tâs ir tikai manas domas, neesmu specs ðajâ jomâ...)
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 13:42
att- kâdçï gan laicîgi nesâkt çst pareizi, kamçr nav tâ liekâ svara??? Pçc pieredzes zinu, ka cilvçks var priecâties un rît visu, ko vien grib, un nekur neiet labumâ, lîdz kaut kâdam brîdim- kâdam klikðíim, un tad aiziet nenormâlâ tempâ vai nu resnçðana, vai nu celulîti vai viss kopâ... Jo gadu no gada ir çsts viss, ko vien gribçjâs un vienâ brîdî tas var beigties. 21 gads ir labs laiks, lai sâktu çst veselîgi, kamçr ïaunums vçl nav noticis.
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 13:42
lai gan veselîgi çst vienmçr ir vçlams
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 13:59
bruute, nu çst veselîgi jau nav gluþi tas pats, kas ievçrot diçtu...

Turklât, kâpçc gan nevarçtu priecâties par to, ka tieði ðobrîd nav problçmu ar lieko svaru un tâpçc atïauties çst visu, ko grib? Nu, kad sâksies problçmas, tad arî meklçt to risinâjumu...

Neesmu pret to, ka vajag çst veselîgi - lai jau!
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 14:16
att-

dietologs ne vienmçr tev nozîmç diçtu!!! Gadîjumâ, ja nav tâ liekâ svara- nebûs nekâdas speciâlas diçtas, tikai tiks ieteikts, ko labâk çst, no kâ izvairîties utt.. Neviens te nerunâ par diçtu.

Un es gan nepiekrîtu tavam apgalvojumam- ka kamçr neredz sekas, tikmçr çd, ko grib, kad sekas bûs iestâjuðâs- tad domâs... tas ir bezatbildîgi pret sevi un savu veselîbu. Kâdçï gan nenovçrst iespçjamâs problçmas laikus? Veselîgs dzîvesveids- uzturs +sports atmaksâsies visâs dzîves jomâs. Bet, kas grib, lai jau gaida tâs sekas, tikai grûtâk ir cînîties ar tâm, nekâ tâs iepriekð novçrst.
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 14:49
...nepareizas eeshanas sekas ir ne tikai liekais svars... liekais svars ir tikai redzamaakaa probleema...
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 14:58
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 15:23
Pareizi jaaeed PIRMS liekaa svara. Peec tam jau ir probleemas visaadas.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 15:24
par to jau ir stâsts... bet att domâ savâdâk :)
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
18.12.2007 20:09
lai domaa. Kad vielmainja buus kluvusi leenaaka bet pierasts visu riit peec kaartas, nez ko tad vinja teiks :D Vai arii ja vnk sachakarees vielmainju. Taa jau ir... visi pieradushi ka tas normaali ka uz 50 noveljas kaa cuukas, bet iisteniibaa tas ir nepareizas eeshanas sekas.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Donmâju vispareizâk apmeklçt dietologu (pazîstamâko uzvârdi te grozâs gana bieþi) arî parieza uztura rekomendâcijas ir individuâlas. Piekrîtu RUUTEI!!!
Paldies par ieteikumiem!

Es arî nepiekrîtu att, jo sekas, kas jâlikvidç, ir kaut kâ slikts iznâkums- un es negribu nekâdu sliktu iznâkumu.
Vçl zinu, ka no pareiza uztura arî uzlabojas âdas, matu, ragu un nagu :) stâvoklis. Nesaprotu, kâpçc nebûs skaistai un veselai, ja var un grib tâds bût! Pçc att domâm- vispirms jâkïûst resnam un slimam, un tikai tad jâdomâ, kâ to visu saglâbt.

Laikam te grozâs vairâk rîdzinieku- bet vai varbût ir zinâms, kâds speciâlists, pie kâ varu aiziet, JELGAVÂ?

Paldies!
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
19.12.2007 12:07
kâds nezin, pçc kâdiem nosacîjumiem tas dietologs pateiks, ko vajag, ko nevajag, cik vajag vai kâpçc nevajag?

nu, par provi, aiziet tâds visnotaï veselîgs meitçns, kâ autore, uz konsultâciju.. bez sûdzîbâm, bez acîm redzamâm problçmâm.. kaut kâdas analîzes taisa, medicînas karti pçta? pçc kâ viòð vadâs, lai pateiktu - çd ðito, tad un tad, tik un tik, bet neçd to un to un nekâdâ gadîjumâ jau nu to..

vot, nav skaidra man tâ sistçma.. ja kâdam ir skaidra - varbût padalieties?
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
19.12.2007 12:30
Es sacîtu, ka pie dietologa ieðana bûtu velta naudas ðíieðana. Gana daudz ir grâmatu un info netâ, lai uzzinâtu par visu, sâkot no veselîga uztura piramîdas.
Protams, ka informâciju var atrast internetâ un daþâdâs grâmatâs- bet nav jau tâ, ka ir viena, divas vai trîs tâdas grâmatas un raksti internetâ- tâdu ir ïoooooooti daudz. Tâ kâ internets ir tâda parâdîba, kur informâcijas patiesîbu un atbilstîbu noteikt ir ïoti grûti, tad ðo metodi negribâs izmantot. To var darît , ja ir laiks un pacietîba savâkt pietiekami daudz info, lai pats taptu gurds ðajâ jomâ un spçtu izdomât, kas ir labâks.

Tâdâ gadîjumâ jau jebkurâ jomâ nevar uzticçties speciâlistiem- visu info var pats savâkt, visu samâcîties un izvçlçties. Bet es nevaru reizç bût ârsts, jurists un mehâniíis.. :))

Ðeit nav neviens, kas varçtu iedot konkrçtas koordinâtes kâdam speciâlistam?
Vot, man jau pâri 50 un esmu slaida , nevis resna kâ cûka.vienmçr çdu, ko gribu, respektîvi, ko organisms nepanes, to neçdu.
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
19.12.2007 19:33
Vienmeer eed ko gribi?
Vai tas ir McDonalds, eljaa cepti kartupelji, spekjis, cuuku ribinjas, kokakola utt utjp?

Nav neviena organisma kas to speetu iztureet.

Jaa es arii eedu ko gribu, bet es arii zinu ka eedu veseliigi. Ljaunaakaa gadijumaa reizi nedeeljaa eedu kaut ko neveseliigu. Atieciigi sanaak es tak erii edu ko gribu? :D jo man nav jaapiespiezhas.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Visas tâs pamâcîbas par pareizu çsðanu ir s....
Cilvçks dzîvo jau vairâkus miljonus gadu.
Parezi çd labâkajâ gadîjumâ kâdus 100
Visu iepriekðçjo laiku viòð
1) çda visu, kas nekustas
2) çda, kad bija ko çst, nevis pçc pulksteòa

VIÒA GREMOÐANAS TRAKTS ÐAJÂ LAIKÂ PIE TÂDAS ÇSÐANAS IR PIELÂGOJIES
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
19.12.2007 20:08
viòi nesçdçja pie datora 8-14stundas diennaktî, kur nu vçl konservanti uc.....
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
19.12.2007 22:51
tikko gribeeju teikt tieshi ka vinji neseedeeja uz vietas pa N stundaam un nebija konservantu un lai apeestu to kas kustas to bija jaanokjer utt.

Un vispaar... agraak nedziivoja liidz 80gadu vecumam. 50 jau bija baigi daudz, attieciigi nepaspeeja iedziivoties taadaas probleemaas.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Par to iztikðanu bez dietologa un vadîðanos pçc grâmatâm un interneta - gan jau literatûrâ pieejama infa arî par apendicîta operâcijas veikðanu, palasîsim, operçsim paði, un to íirurgu nemaz nevajadzçs????
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
28.12.2007 11:22
Vienu reizi biju pie dietologa... jaatziist, ka peec vinja domaam man buutu jaaeed 2800kcal. Lai gan teicu, ka esmu sportists. Sorry... 2800kcal mani par skeletu paarveerstu :D Nu nav Latvijaa LABU uztura speciaalistu. Tieshi taadeelj visi sportisti vadaas peec savas un citu pieredzes un zinaashanaam. Domaaju ka liidziiga situaacija ir nesportistiem ariidzan.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
28.12.2007 11:33
Skatos ka teemaa par buliimiiju saacies ir melnais humors. Tad nu gribaas to mazliet paturpinaat :)

Ieteikums autoram: Lai saaktu maaciities pareizi eest, vispirms jaaiemaacaas pareizi izvemt nepareizi apeesto... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
28.12.2007 11:34
:D:D:D labs !!!!

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
28.12.2007 12:06
iestarpinâðu arî savu nonsence.

pareizi çst ir uzòemt vajadzigâs veilas kas organismam ir vajadzîgas. Taas 2800kCal vairâk izklausâs pçc dienas devas, ja tu neko nedari, tipa, nekas nemainâs, lielâks nepaliec, mazâks arî ne.

Tâtad vajag uzzinât cik daudz vajag, un ko vajag un tad pie ðîm vadlînijâm turçties, nevis formâ - tik un tik tas un tas produkts, bet vajag tâdas un tâdas minerâlvielas, kas ir tur un tur, tad var izvçlçties ko gribâs :) un ko vajag.

labâk aizèâpot vienreiz pie dietologa, kas pastâstîs, ko un kâ vajag, lai mierîgi dzîvotos.
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
28.12.2007 13:08
Es te skatos vienaa kalendaaraa un tur rakstiits ka guljot rumpis teeree 1 kcal stundaa. Gulju es nu piemeeram 7 stundas. Noteereeju 7 kcal. Ejot leeni rumpis teereejot 2,75 kcal stundaa. Nu es seezhot pie kompja droshi vien kaadas 2 kcal stundaa. Taatad kaadas 34 kcal pa dienu. Kopaa sanaak ka man jaauznjem 41 kcal diennaktii ja negribu kljuut resns.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
28.12.2007 13:15
...1kcal stundaa... uz kg svara...
Re: Gribu sâkt pareizi çst- kâ to izdarît?
28.12.2007 13:29
,,,

Patieshaam, tu tiko mani paglaabi no bada naaves... bet tad sanaak ka man neko nedarot jaastuukaa 3690 kcal... nee, tas ir par traku... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 3?
Ziņa: