çrces tuvojas! potçties?

Aizsāka par-vai-pret 

jau piekto gadu pirms çrèu sezonas sâkuma svârstos- potçties pret çrèu encefalîtu vai nç? potçt vai nepotçt bçrnu? lasîju daþâdas diskusijas, jautâju ârstiem. viedokïi, protams, divi un pilnîgi pretçji. secinâjums- domâ pats!
lîdz ðim viss ir bijis kârtîbâ, kaut neesam potçjuðies. taèu tagad mani mazliet urda nemiers. kâdâ no sen lasîtiem rakstiem aizíçrâs tur pieminçtais bçrna vecums 5-6 gadi, jo lîdz tam bçrniem nostrâdâ dabiskâs antivielas.
vairs nevaru atrast to rakstu, bet varbût ðeit ir kâds vieds cilvçks, kas par to varçtu pastâstît?
Re: çrces tuvojas! potçties?
15.02.2008 23:15
Garantijas nav nevienam un nekad medicina, potçsanas samzina risku saslimt via vismaz mikstina slimibas gaitu ja nu tomer izdodas sakert.
Re: çrces tuvojas! potçties?
17.02.2008 18:14
nav jegas tam poteem,vienai manai draudzenei neko neliidzeja,vinas beernus akoda,un mazajm nepaveicaas,dabuja erces encifaliitu,un tagad gulj paralizeets.. diemzeel...
Re: çrces tuvojas! potçties?
18.02.2008 09:20
Potçjos pats un potçju diezgan daudz cilvçkus.Pie tam ðie cilvçki turpina atrasties manâ redzes lokâ visus ðos gadus.
Nezinu nevienu negatîvu iemeslu lai nemudinâtu to darît arî citus.
Vismaz tiek samazinâts risks. Slimîba ir ïoti smaga ,dârga un ilgstoða. Sagâdâ lielas cieðanas.
Re: çrces tuvojas! potçties?
18.02.2008 16:56
Mans tçvs uzskatîja, ka viòam neíer, staigâja pa meþiem. Diemþçl saíçra gan!
Lçtâk ir potçties, nekâ pâris mçneðu slimnîcâ, pçc tam visâdas komplikâcijas, invaliditâte...Kamçr vins bija reanimâcijâ, 3 jauni vîrieði aizgâja...
m_adara
Re: çrces tuvojas! potçties?
18.02.2008 17:12
Mani arî ðis jautâjums uztrauc- iepriekð atliku potçðanos, jo likâs dârgi un mazliet nevajadzîgi, bet tagad, kad ziemas pie mums vairâk nav un çrces un visâdi moðíi neizsalst, tad gan gribâs kaut vai to minimunu izdarît, lai sevi pasargâtu- jo cik zinu, tad çrces var dabût arî pilsçtâ.

Lûdzu, pastâstiet, kad jâsâk potçties? tur ir vairâkas vakcinâcijas, cik zinu, ja?
Re: çrces tuvojas! potçties?
18.02.2008 21:53
Jo âtrâk, jo labâk. Kopâ trîs vakcinâcijas.
I -rît ,aizparît.
II -pçc 30 dienâm.
III- pçc 9 mçneðiem.(Ja nemaldos).
Bet esot paâtrinâtâ metode.
To visu var noskaidrot Valsts Infektoloìijas centrâ (Infekcijas slimnîcâ).
nu re un diemþçl atkal man ticamîbas moments zuda. es, protams, atvainojos, ja kaut ko nepareizi sapratu, bet Mazdakteris1 sâkumâ raksta "Potçjos pats un potçju diezgan daudz cilvçkus" un pçc brîþa ir vârdi "Ja nemaldos", "Bet esot"... ja jau esat par potçðanu un vçl potçjiet citus, tad par to vajadzçtu zinât VISU, vai ne tâ?!
protams, to var noskaidrot Valsts Infektoloìijas centrâ, bet tur neviens nepateiks, ka nevajag potçties.
mans lielâkais arguments "pret" ir tas, ka esmu pret farmâcijas biznesu! tagad pat remantadînam uzskrûvçja cenu, jo taèu "ejoða" manta gripas sezonâ!
vienîgi palasot encefalîtu izslimojuðo pieredzi, paliek neomulîgi.
kâ ir ar "antivielu" pârbaudi?
un joprojâm esmu starp "par" un "pret".
Re: çrces tuvojas! potçties?
19.02.2008 17:04
nju vispar vel paris bdeals sis jautajums var tikt atlikts jo sis potes ir deficits uz kadu brudi ;)
dua
Re: çrces tuvojas! potçties?
19.02.2008 20:29
Es tiesi tadas pat domas par potesanos ka autore. It ka skiet, man jau nekeras, es jutu uttt, bet atliek tak vienai "neistajai" patrapities, lai saslimtu un smagi. Neesmu potejusies vel. Ir doma sogad izpoteties.
Re: çrces tuvojas! potçties?
19.02.2008 21:17
par vai pret.
Nevaru visu paturçt galvâ...
Neesi provakâtors. Vçl ir Difterijas potes,gripas potes,......Un lîst papîros ,visu atcerçties nav mans pienâkums.Labâk godîgi pateikt,ja nemaldos. Saki kaut vai par to paldies.
Izìerbies pliks,paskraidri pa meþu un tad jau âtri bûsi par,ja vçl paspçsi.
Re: çrces tuvojas! potçties?
20.02.2008 10:33
Mazdakteris1 Wrote:
-------------------------------------------------------
> ..paskraidri pa meþu...

var arî pilsçtas parciòam cauri iziet.. un nemaz ne pliks.. :)
kâpçc man bûtu jâizìçrbjas un kaut kur jâskrien plikam?
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 15:51
neredzu jçgu ðâda tipa diskusijâm.
pret to, pret ðito, pret farmâcija biznesu, utt.

Nu nevçlies - nepotçjies, katrs pats sev tagad ârsts un infektologs.
Ðeit jau skaidri teica, ka lielâko daïu cilvçku pote pasargâ no slimîbas vai mîkstina slimîbas gaitu, bet nekas nav 100%, tâpçc gadâs arî kâ Saulesstariòð rakstîja - tie ir gadîjumi kad antivielas pçc vakcînas tomçr neizstrâdâjas.

Un kas tâs tâdas par dabiskajâm antivielâm bçrnam lîdz 5-6 gadiem? Pret çrèu encefalîtu?
hmhm
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 17:38
sakiet lûdzu tâ çrèu pote ir tikai vienai sezonai? Kâlab man liekas, ka kaut ko atminos, ka diviem gadiem? Jebðu es galîgi kïûdos?
zutis
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 20:47
Noela: "tie ir gadîjumi kad antivielas pçc vakcînas tomçr neizstrâdâjas"

Normâli bûtu ja pçc potçðânâs vçl bûtu pârbaude, ir vai nav tâs antivielas, un vai tâs ir pietiekamâ daudzumâ.
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 20:55
zutis: vaitad tas nav iespçjams?
zutis
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 20:57
Antivielu pârbaudei vismaz vajadzçtu bût kâ papildpakalpojumam. Varbût tâda iespçja eksistç?
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 21:00
Par atseviðíu samaksu- apmçram par tâdu paðu, cik maksâ pote.
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 22:23
Var iekljaut antivielu titreeshanu vakciinas cenaa, lielaakaa dalja taapat nepaarbaudiisies, bet mellenjveidiigi radiijumi varees priecaaties, ka paarbauda par briivu. Labs navars sanaaktu...
Re: çrces tuvojas! potçties?
26.02.2008 22:31
Ja esi izgâjis pilnu pret çrèu vakcînas kursu, tad otro reizi balsta vakcînu (vienu ðprici) jâtaisa pec 3 gadiem. Nâkoðas jau var taisît pçc 5 gadiem.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 8?
Ziņa: