...kârtejais akmens...

Aizsāka madcynics 

...kârtejais akmens...
04.04.2008 19:53
...fabula vienkârða - gimenes ârsts, zinâdams, ka cilvçkam audzçjs, pat nepaziòo ðo faktu sirdzçjam...pçc kâda laika, kad ðo paðu cilvçku ieved pie tâ paða eskulapa jau ar lçkmi, ðis vienâ mierâ paziòo - rîtdien atnâciet uz poliklîniku, nododiet asinis, tad skatîsimies...pavaicâjot, vai nav vajadzîgas kadas papildus un mazliet plaðâkas analîzes, jo cilvçks jûtas galçji èâbiski, dakterçtâjs strikti noskalda - i nedomâjiet, neko jums nedoðu...pat tie, kuri bija kopâ ar sirdzçju, jutâs izbrînçti par so attieksmi...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 19:56
...katrs straadaa pa savai izpratnei... un jo mazaaka konkurence uz vietu, jo diivainaakas izpratnes var pastaaveet...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 19:59
...komatiò, saldumin, tad katram jaiet sûdus smelt...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 20:06
Patiesîbâ man nav skaidrs, kâ paðlaik notiek izmeklçðanas process, ja cilvçlam ir sûdzîbas ne par angînu vai gripu. Pie speciâlistiem un izmeklçjumiem rindas garas. Uz tiem paðiem jâizcîna sîvas cîòas ar ìimenes ârstiem. Slimnîcâ neòem, ja gluþi nost nemirst.
Parastais variants- izraksta ðaibas, kas mazina simptomus, bet slimîba iet uz priekðu.
Interesanti, kâ jûtas paði ârsti, kam drîzâk piemçrojams slaktera ne daktera vârds.
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 20:13
...neticeesi... liela dalja slikti juutas...

...man druzhka speciaaliste kaadaa smagaa nozaree... tehnisku iemeslu deelj pacientus var pierakstiit uz aarsteeshanu peec, piemeeram, 3 meeneshiem, kad skaidri zinaams, ka aarsteeshanu saakt vairs nav veerts... a ko dariisi?... jautaajums vai vinja ir slaktere, neba no vinjas tas atkariigs... nepareizi ir tas, ka godiigi pateikt cilveekam arii nevari... jo oficiaali tachu valsts visu nodroshina...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 20:41
Tâtad slîcçju glâbðana paðu slîcçju rokâs...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 20:42
apskatiijos drusku valsts kantores peec lielaaka paartraukuma...

valsts speciaalists pienjem no agra riita liidz veelai peecpusdienai... tie, kas nav vareejushi pierakstiities, iet jau no 7iem riitaa... vecais doks, psrs laiku... rajonaa 2 taadi speci... driiz 1 ies pensijaa, jaunais viens buushot it kaa... neies vinjsh valsts kanorii, ja vinjam rezidentuura par maksu bijusi... ja krediitu njeemis, par valsts doka algu neko neatmaksaas...

jaatiek galaa pa 15 min. beerni arii tur tiek vesti. nu kaadas 15 min. viss baigi ievelkas, jo doka aplaimoshanai esam veel kaadi 3 akuutie bez pieraksta. vajag man specu un rentgenu, peec tam pie speca atpakalj ar visu bildi... 10os polenee ieeju, 15os izeju...

cik dokus piefikseeju, kurus pazinu -- visi ap 60. jaa, maasinjas ir pajaunas... buus peec laikiem jaaiztiek ar vinjaam...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 20:47
Mançjâ poliklînikâ arî ìimenes ârstes pensijas vecuma. Mançjai 65.
Bet, taisnîbu sakot, es bûtu ar mieru arî maksât, lai bûtu kâda jçga. Tikai nevar jau zinât, uz ko vari uzrauties maksas praksçs.
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 21:02
jaasaak taustiit. es domaaju, ka driiz vnk nebuus, pie kaa suutiit, gjim. aarstu arii truukst...

gulju uz kushetes, skalo man degunu ar suukni, kursh baigi riib, un vienlaiciigi man tiek skaidrots viss par 8 zaaleem, kuras dabuushu, jo taa dokam vieniigaa iespeeja... 3 no tiem deguna pilieni, kuri jaapilina pareizaa seciibaa ar tik un tik minuushu intervaalu... labi, ka manas senatnes zinaashanas kriizes briidi mobilizeejaas, kaut arii galva piedziita ar uudeni... a ko dariit cilvim, kam tas viss 1.x muuzhaa, un vinjsh neko nezina? skaic, ka tauta nikna...

pie reizes, aarste visu cieniita jau gadiem... ja buutu privaatpraksee, kur katram var veltiit vismaz 30 min., staasts buutu pilniigi cits... bet tauta, kas aiz durviim seezh, ir parastaa, arii penshi ar 100 latiigajaam pensijaam... vienkaarshi, mazpelnoshi cilvji no laukiem... domaaju, ka vinji driiksteetu mirt dabiskaa naavee, nevis no kaut kaa strutaina un ielaista...

nudien smagi no shitaa sametaas... tai pashaa dienaa pie satiksmes ministrijas atsleedznieks savaa bezgala krutajaa tachkaa ieseedaas... Shkodovam 70 000 kg alga gadaa bijusi par lauku pasta nodalju noneshanu... saknes jau dziljaak tai mediciinas nelaimei... tie veel ir varonji, kas tur palikushi.
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 21:35
Hmm? Jasaka, nu ko es jums saku visu laiku... kad jûs man bakstat par to paðârstçðanos... ja gribi pie veselîbas bût tad gribot negribot ar to jânodarbojas... nu labi, ìimenes ârste man laba, piekukuïota, izmçklçjumus neatsaka, pie speciâlistiem sûta ja vajag vai paprasu bet cik laiks paiet kamçr pie viòiem tieku... ja es neko nezinâtu un neprastu tad es un mani tuvinieki jau droði vien lîdz izmisumam bûtu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 22:32
...sirdzçjai( 82 gadi) veselîba apdroðinâta pçc pilnas programmas, par naudas trûkumu nesûdzas, ekulaps ( 37 gadi) no novembra mçneða, kad sakâs problçmas, pat nav uzskatîjis par vajadzîbu uzmest savu viedo aci uz problemâtisko vietu ( vçders), kgan tâs analîzes, kuras tika veiktas, skaidri uzrâdija - audzçjs...ko nu???...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 22:41
...ak jâ, kad pacients aizbrauca pats uz slimnîcu, lai beidzot noskaidrotu - kas tas tâds ir...pçc apskates uzòemsanâ un analîþu veikðanas daktere uzreiz pateica - audzçjs...tatad primâro diagnozi noteica 1,5 stundu laikâ...pârejo - jau pilnu diagnozi - sirdzçja saòçma 2 dienu laikâ...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 22:45
tad tas buus taapeec, ka 82 gadi... taa jau vispaar ir defoltaa sabiedriibas attieksme pret veciem ljaudiim... man radu tantei Austraalijaa peec auto avaarijas pat aadu paarstaadiija, aplidoja un apleekaaja bez jelkaadas atshkjiriibas, bet sheit to reti kad sagaidiisi visaas sfeeras, ieskaitot mediciinu...

es iz ruugtaas pieredzes esmu secinaajusi, ka nav gudri arii teikt pat par VD. kaa kas ne tik viegli nosakaams -- ej pie psihiatra...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 23:03
...klau, runcenît, tajâ paðâ laikâ japasaka, ka dakterîte, kura ir viòas ârstçjosais ârsts, pie tam gados jauna, ir ïoti laba...attieksmç pret pacienti:) perfekta...he, pie tam laba psihologe...nekïûdîgi noraksturoja sirdzçju - kâda tâ ir...ar tuviniekiem arî kontaktçja korekti, âtri atrada risinajumu - kâ pateikt...vispar - tuviniekiem palika vislabakais iespaids un notiek sadarbîba ko un kâ darît...
..tâtad - lakam bezcerîba dakteru rindâs tomçr ir uzpûsta???...jeb sûdi peld pa virsu???
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 23:10
es dommaaju, ka ir zinaama bezceriiba, kas saucas aarstu novecoshanaas, bet peedeejaa fraaze arii patiesa...
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 23:19
...tatad - ïaut sûdam( gimenes ârstam) peldçt, jeb tomçr nogremdçt???
Re: ...kârtejais akmens...
04.04.2008 23:24
Es priecâjos, ka ir internets, un ka saprotu angïu mçli. Domâju, ka par gastrîtu un skâbes atvilni zinu daudz vairâk, nekâ mana ârste (fakts, ka viòai nav nekâdas vajadzîbas lasît). Un arî par simptomiem, kad stâstu, ka man ir tâ un ðitâ, viòa saka, ka no gastrîta vai atviïòa tâ nevar bût. Internetâ lasu, ka tâ ir. Izlasîju arî, ka viens gastroeneterologs ar 20 gadu pieredzi gastrîtu sekmîgi ârstç ar ogli. Devas nebija- þçl...
Tâ kâ jâstudç paðiem- iespçju robeþâs.
Re: ...kârtejais akmens...
05.04.2008 01:32
..pasha iedziljinaashanaas savaa situaacijaa ir laba lieta... klausiishana ku! padomiem- ne vienmeer...
Re: ...kârtejais akmens...
05.04.2008 13:20
Sâpîgs temats!
Man kâdâ pasâkumâ sanâca parunâties ar kâdu ïoooti jaunu ârstu. Viòð teica, ka valsts naudu medicînai dod tik, cik iedod, un slimnîcai ar to jâiztiek. Attiecîgi,viòam jâizvçlas, ko paturçt slimnîcâ un ârstçt- 80gv vecmâmiòu pçc insulta vai 20gv jaunekli, kurð pçkðòi neredz. :((
Re: ...kârtejais akmens...
05.04.2008 13:32
R Man paðai tikko bija- Zvanu uz Traumatoloìijas slimnîcas poliklîniku, gribu pieteikties pie ârsta. Mâsiòai saku,ka esmu jau te bijusi un, ka man vçl viens izmeklçjums jâveic, tad varçðu pie ârsta. Viòa man jautâ, kas par vainu un kad es tos izmeklçjumus veikðu? Pasaku, kas par problçmu, bet neparko nesaku, kad man tie izmeklçjumi notiks. Rezultâtâ dabûnu pierakstu 2,5 nedçïas uz priekðu. Nav slikts rezultâts priekð "Traumu" poliklînikas!
Pçc 2stundâm noskaidroju, ka tajâ datumâ tomçr nevaru tikt, zvanu vçlreiz. Man piedâvâ pierakstu pçc 45dienâm! Pa tâm 2 stundâm cilvçki 4 nedçïas uz priekðu pierakstîjâs?? Turklât vçl, tas ârsts, pie kura mani pierakstîja, izrâdâs strâdâ ar gûþu protezçðanu! Es taèu teicu,kas man par vainu! Pçc runâm ar reìistratori dabûju pierakstu pçc 24 dienâm. Arî labi!
Pie tiem paðiem ârstiem tajâ paðâ poliklînikâ uz privâtpraksi var tikt 1-2 nedçïu laikâ.
Kad gâju turp pirmo reizi,bija jagaida tikai kâdas 10 dienas. It kâ tâpçc, ka skaitîjos akûtais slimnieks.
Nesaprotu, kas viòiem tur par kârtîbu? Arî iet turp vairs negribâs. Labâk citur aizieðu. Piem tiem paðiem ârstiem par 30 Ls uz ARSu jâiet, vai?



Edited 3 time(s). Last edit at 05.04.2008 16:12 by kachenite.
Re: ...kârtejais akmens...
05.04.2008 17:14
Gadâs arî tâ, ka cilvçks pierakstâs un tad atsakâs. Man ðitâ palaimçjâs ar kobras rîðanu, tiku jau nâkoðajâ dienâ, jo kâds bija atteicies.
Bet speciâlisti, iespçjams, rezervç sev laiku, lai pieòemtu arî kâdu maksas pacientu.
Re: ...kârtejais akmens...
05.04.2008 18:28
Tiem speciâlistiem ir oficiâli zinâmas dienas un laiki, kad viòi pieòem privâtpraksç. www.tos.lv var apskatîties un poliklînikâ pie sienas tâpat.
Tu gribi teikt, ka viòi "valsts" laikos pieòem par maksu?
Re: ...kârtejais akmens...
05.04.2008 20:32
...labâk pazaverieties tajas paðâs slimnîcas palatâs - vai't pieslânîtas pilnas???...nebût ne...tâtad - dzîvsvarâ darba daudziem ârstiem un mâsiòâm mazâk...
Re: ...kârtejais akmens...
05.04.2008 20:43
...lielaakaa dalja buus a pilnas...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 9?
Ziņa: