skâbe

Aizsāka alise 

alise
skâbe
27.09.2008 21:45
Biju uz Gastro, esmu neapmierinâta, tâda sajûta, ka nekâda jçga nebija. nç, nu skaidrs, nekas îpaðs jau nav mana situâcija, viòiem vispâr varçja likties, ka nav problçmas, jo nav ne helikobaktçrijas, ne celiakijas, tikai ilgstoði skâbe pastiprinâti vairojas, ezofagîts, gastrîts, duodenîts ar erozijâm

tâtad turpinâðu dzert to sasodîto nexium, bez kura vispâr nekâ, bet kurð maksâ arî forði,un tâ man arî teica, ka tur neko, 2x d nexiums un tikai

turklat es aizmirsu pârvaicât paðu svarîgâko, vai tieðâm tikai stress rada so pastiprinâto skâbes veidoðanos? jo tâ esot, neskaitot to, ka tâ nokïûst atpakaï barîbas vadâ (vispâr ðis ezofagîta reflukss esot teju 45% populâciajs... njâ..)
Re: skâbe
27.09.2008 22:01
Es arî biju neapmierinâta ar konsultâciju Gastro centrâ. Arî tikai zâles un viss. Diçtâ ieteica samazinât alkoholu, kafiju un asus çdienus, kaut es tos vispâr nelietoju:)
Stress, protams, pastiprina skâbes veidoðanos, bet nedomâju, ka tas ir vienîgais cçlonis pastiprinâtai skâbei. Es tabletes nelietoju, man tâs galîgi nepalîdz. Bet es esmu atradusi savu recepti. Pirmkârt, çst pietiekoði bieþi, bet nedaudz, vairâk dârzeòus, tagad sâku dzert sulu maisîjumu : burkânu, íirbju, alvejas sulu. Zâïu tçjas: kliòìerîtes, kumelîtes, asinszâle, strutene- visu kopâ, un ugunspuíi vienu paðu. Ðad un tad bçrza piepes tçju. Vçl uzkoþu Lavijas zilo mâlu. Ir labi, nekas vairs nededzina, paðlaik gan stresa mazâk, redzçs, kâ bûs vçlâk. Jâ, un staipît neko smagu arî nav ieteicams. Jâ, un plus vçl paðiedvesma:)
alise
Re: skâbe
27.09.2008 22:26
Paldies, strawberry!!
nu jâ, man arî to paðu ieteica.. mana nelaime gan tâ, ka es çdu asu, un ïoti pat daudz, ai, nevaru bez tâ...;/
zâles gan man palîdz, un slinkums jau liek iemest mutç tableti un viss. ehh. bûs jâlabojas...
nesapratu, kâpçc nedrîkst piparmçtru tçju?
njâ, ja varçtu saprast, KAS tas ir istais, ielâkais iemesls skâbei? iedzimtîba?
alise
Re: skâbe
27.09.2008 22:28
..bet iedzimtîbas dçl tas bûtu vienmçr, man tomçr pavasarî sâkâs ðis ..;/
Re: skâbe
27.09.2008 22:42
Piparmçtru tçju tieðâm nevar. Man tâ viekârði nepatîk, liekas, ka koþ kuòìî.
Es domâju, ka diez vai vainîga ir iedzimtîba. Ir jau visâdas teorijas, bet viena ir tâda, ka ir izjaukts skâbju - bâzu lîdzsvars organismâ, skâbe ir vairâk, kâ vajag. Tas nozîmç, ka vairâk jâorientçjas uz kaut ko sârmainu (arî ûdens ðajâ ziòâ var derçt). Arî sress esot viens no faktoriem, kas organismu skâbina. Savukârt dziïa elpoðana ïaujot izvadît ogïskâbo gâzi un tas skâbi atkal samazina.
alise
Re: skâbe
27.09.2008 22:53
nu skaidrs, droði vien viss kopâ, stress bija liels, skâbs, sâïð tika lietots daudz, diçtas nekâdas pat tad, kad sâka sâpçt, vçl medikamenti /slavenâ distonija u.c./, smçíçðana. tas gan jau tiek labots:) paldies, strawberry!! :)
jâcer, ka tas ir labojams, man jau pçc teju gada sâk likties bezcerîgi, bet ceru, ka tomçr...
Re: skâbe
28.09.2008 11:34
Es jau vairâk kâ 30 gadus sadzîvoju ar refluksu... pçdçjos gados Indieðu omeprazolu lietoju bet agrâk un arî tagad pa reizei galvçnâ zâle bija soda... Gastro man nekâdu helikobaktçriju neatrada kaut gan asinîs abi râdîtâji vismaz 10 reizes pârsniedz normu... Varbût tas tâpçc ka tajâ laikâ antibiotikas lietoju taèu ìimenes ârste teica ka tajâ gïotâdas biopsijâ tik un tâ vajadzçja uzrâdîties... tâ kâ ej nu sazini kâ ar to Gastro ir...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
mia
Re: skâbe
28.09.2008 13:53
man ar tas pats GASTRO centra nebija nekadas jegas,sarakstija zales un nekaa.nekas nepalidzeja.
Re: skâbe
28.09.2008 15:07
ir dazhi gadiijumi, kad doshanaas pie labiem speciem un labas naudas maksaashana atmaksaajas, bet reflukseetaajiem jau nu tieshaam tur nav ko dariit... :) teaatris... prieksh receptes pilniigi pietiek ar gjimenes aarstu...

viss galvinjaa. jaaiemiil sevi, jaaatveseljojas no pasaules glaabeeju un laapiitaaju sindroma, sava iistaa nishinja dziivee jaaatrod...

kameer ir nelabi, jaaieklausaas rumpiitii un skaabu/saalju/marineetu dot jau nu buutu nezheeliiba... piipeet vispaar pee... nu ko gastro pateiks? to, ko jau pashi visu zina... bet laikam tak briizham vajag, lai kaads paleekaa apkaart... esam baigi apruupeeti un apchamdiiti... par baigo pikji...

es pie shiem biju, kad shie veel taa laikam nesaucaas, bet ar prieksh tiem laikiem bija nu pamatiiga nauda... mana gjimenes aarste sen to pashu ir pratusi pateikt. tik liekas, ka nu baigi neizmekleesies, nekas nebuus... vai "nepagulees" slimniicaa... ko nu kursh grib.
Re: skâbe
28.09.2008 16:33
Runcene, Tu pârspîlç. Var jau pieòemt, ka galvâ ir viss. Un pieïauju, ka ir arî. Varbût Tavs apziòas lîmenis atïauj visas kaites ârstçt ar galvu (mançjais nç) Un priekð kam vispâr ârsti vajadzîgi? (atstâjam tikai psihoterapeitus?)
Man personîgi bija cerîba, ka Gastro man pateiks, kas ko un kâ ietekmç. Man bija lîdzi arî iekðçjo orgânu sonogrâfija, nebija tur viss tik ideâli (es pieòemu, ka Gastro ârsts tur vispâr neieskatîjâs, jo savukârt sonogrâfists tur bija sarakstîjis tâdâ rokrakstâ, ka neko saprast nevarçja). Nu vismaz, kam jâpievçrð uzmanîba, kâds uzturs vçlams/nevçlams (es uzskatu, ka tas ir bûtiski) utt. Nu vismaz mana homeopâte uzskatîja, ka viss sâkas no nierçm, ja nieres netiek galâ, tad sâk bojâties citi orgâni, jo tiem jâiztur pastiprinâta slodze.
Jâ, es gribu gan pati tikt galâ, un tâpçc meklçju arî netradicionâlu speciâlistu palîdzîbu. Patiesîbâ man tâ bilde nu ir skaidra, ðaibas neriju, un par tradicionâlajiem ârstiem neko labu nedomâju:)
Re: skâbe
28.09.2008 17:14
ja Tava homeopaate domaa, ka viss no niereem, un Tu vinjai tici, tad Tev tur arii jaaturas un jaagaida vinjas padomi, jo homeopaatija straadaa ar visu kjermeni. tradicionaalaa mediciina visticamaak nedomaa, ka viss no niereem...

es savulaik biju parastaa valsts mediestaadee uz kobru. tur parasts valsts endoskopists man teica, ka reflukss ir no galvas, ka vinjsh to malj cauru dienu, ka taadi naak un naak, ka dieeta te neko dizhu nemainiis, ja nu vieniigi akuutajaa periodaa un ja tie nav frii kartupelji ar kechupu 3x dienaa... alko, etikjis, kafija nea, smeekjeeshana pati par sevi...

bet, jaa... es uzskatu, ka visu nosaka tas, kas notiek galvaa... palasiiji to Brasilias rakstinju par placebo? tas nav nekas jauns... psihe ir milziiga un speeciiga mashiina...

par tradicionaalo -- kur Tu citur liksies ar izcepinaatu bariibas vadu, kameer nesaproti, kaapeec tas taa... es tik gribu pateikt, ka daargi centri shaadaam kaiteem ir pilniigi lieki... taas ir tikai dekoraacijas.



Edited 2 time(s). Last edit at 28.09.2008 17:16 by Runcene.
Re: skâbe
28.09.2008 17:42
..mellene tik piketee par garu, par dveeseli, par kuru tumsonjiem nav nojeegas, bet, kad piedaavaa shaadu koncepciju, tad nee, dodiet man materiaalu iemeslu muuzhiigajam nelabumam...
Re: skâbe
28.09.2008 17:43
Ja ir tikai reflux- varbût galva jâârstç. Man kâdreiz arî uzturâ bija frî kartupeïi, ketèups, kola un vçl citas "labas " lietas, alko arî, gurinçti muríîði un tml.:DDD
Homeopâte bija tâ, ka visumâ ïoti precîzi pateica, kas manî notiek. Ieteica homeopâtiskâs bumbiòas, diçtu un stresa menedþmentu :) Bet nu man trâpîjâs aiziet vçl kaut kur citur, kas apstiprinâja iepriekð teikto, bet pastâstîja plaðâk un apturçja akûto procesu ( es vçl joprojâm esmu tâdâ sajûsmâ par to !)
Par placebo, jâ, izlasîju. Uz mani ðitâs lietas labi darbojas, atliek tikai noticçt.
Patiesîbâ ticîba it visâ ir galvenais. Tu tici psihoterapijai- Tev palîdz. Es ticu visâdâm enerìçtiskâm lietâm- un man tâs palîdz.
Re: skâbe
28.09.2008 17:46
Komat, Tu jau te vemsties visu laiku, man nemaz nav nelabi:-)))
Bet citâdi es esmu par rumpîða un gara vienotîbu. Viss ir enerìija, viena mazliet smalkâka, cita rupjâka.
mia
Re: skâbe
28.09.2008 18:06
nu vismaz pagaidam,pat dzerot nomierinosas zales refluxs bija izteikts,un paradijas visadi citadi brinumi.latvija man neviens arsts nepalidzeja,aizbraucu uz arzemem un vai vai kas tik neatklajas....
Re: skâbe
28.09.2008 18:11
Latvijâ ir interesants stils- vispirms raksta tabletes un tad tikai kaut ko sâk pârbaudît. Ja kaut ko atrod, pie tâ arî paliek, nepârbaudot neko citu.
Vienîgi homeopâte man izrakstîja veselu lçrumu analîþu, ko ieraugot ìimenes ârste sâka rîstîties un par sodu man lika iet sapotçties pret difteriju:)
Re: skâbe
28.09.2008 18:21
par sodu ;-) cerçja, ka tad atteiksies no analiizeem?
Re: skâbe
28.09.2008 18:26
Nea, necerçja vis :D Bet es jau labu laiku biju izvairîjusies no difterijas potçm, viòa uz to parasti skatîjâs caur pirkstiem, bet nu sâka haotiski ðkirstît kartiòu un atrada, pie kâ piesieties:-)))
Re: skâbe
28.09.2008 18:34
Un kaapeec tagad piekriti?
Re: skâbe
28.09.2008 18:38
Rakstura vâjums uznâca...:)
Viòa teica, ka obligâti jâpotçjas. Un ìimenes ârstu tâ uz sitienu negribçjâs mainît.
Re: skâbe
28.09.2008 18:42
Un izveica tev pilnu kursu vai tikai nokaveetu revakcinaaciju?

Tu tak zini, ka nav obligaati jaapoteejas...
Re: skâbe
28.09.2008 18:47
Es biju potçjusies tikai bçrnîbâ, tâ kâ paredzçts bija pilns kurss, bet uztaisîju tikai 2 potes, tâ kâ lîdz nâkoðâm analîzçm...:DDD
Nu nezinu, viòai pie durvîm karâjas uzraksts, ka jâuzrâda poðu grâmatiòa. Un potçjoties viòiem tur ir kaut kâda statistika, velk strîpiòas.
kk
Re: skâbe
28.09.2008 22:04
man patîk Runcenes domas, pilnîbâ piekrîtu, bet brîþiem, atvaino, Runcene, Tu esi tik kaitinoða.. Tas Tavs pasniegðanâs veids... pârgudri- pamâcoðs, bet muïíîgi kaut kâ.. Tu taèu negribi izskatîties smieklîga no malas.... neviens jau nav muïíis, es to visu arî zinu.. tur nav jâiet gadiem pie psihoterapeita (kaut gan jâ, es eju..)
citâdi viss ir lieliski un prieks palasît Jûsu viedokïus un pieredzi. Man arî skâbe un reflukss, ja kas, tikai es esmu mazohiste:D nespçju pârtraukt etiíainu, sâïu, skâbu çst, uzçdu nexium un tâlâk:D kamçr mani kaut kas nenobiedçs :D nç, labâk laboðos:) ieðu iedzert zâïu tçju:)
Re: skâbe
28.09.2008 22:39
Kas ir medikamenta sastâvâ?(nexium)

Katrâ tabletç ir aktîvâs vielas, esomeprazola, magnija sâls. Katrâ tabletç ir arî glicerila monostearâts, hidroksipropilceluloze, hipromeloze, magnija stearâts, metakrilskâbes etilakrilâta kopolimçrs, mikrokristâliska celuloze, sintçtisks parafîns, makrogols 6000, polisorbâts 80, krospovidons, nâtrija stearilfumarâts, cukura lodîtes (saharoze un kukurûzas ciete), talks, trietilcitrâts, krâsvielas: dzelzs oksîds (sarkanîgi brûns, dzeltens) (E 172), titâna dioksîds (E 171).

A ko par ðo visu var teikt kuòìis?
Re: skâbe
28.09.2008 22:55
Normaals kunjgjis- neko...
Re: skâbe
28.09.2008 22:58
Normâlam kuòìim jau ðito nedod:-)))
Re: skâbe
28.09.2008 23:11
kk vai alisiite vai kas tur...

redz, man ar taapat, kaitina tie, kam piekriitu;
jaa, bet esu nejauka, rakstu aatri, daudz nedomaaju... ja juuties pamaaciita, tad vnk nospljaujies!!!

lai viss tik ljoti nekaitinaatu, laiks hobijiem

http://www.youtube.com/watch?v=TZ860P4iTaM
Re: skâbe
29.09.2008 00:18
ES arî tagad iesâku dzert Nexuim, jo likâs, ka no Omeprazola, ne silts, ne auksts, patreiz ðíiet Nexium ok...

Man ir þults reflukss, pastiprinâta skâbe, duodenîts un gastrîts (bija arî 12 pirkstu zarnas èûla), gastroenterologs man ieteica dzert 3x dienâ kumelîðu, klinìerîðu, íimeòu tçjas, 3x dienâ pirms çðanas apçst burkânus, bietes vai guríus ar eïïu, pârtiku çst tâ, lai vispirms apçdu salâtus, tad pârçjo, nedrîkst vispâr çst lokus, dzçrvenes, jâòogas, citronus, skâbenes, dzert gâzçtus dzçrienus, kafiju 1x dienâ no rîta un baltu...

1 mçnesi 3x dienâ bija jâdzer Motilium un 1 mçnesi 2x Omeprazolu, bet nu jau velkas kâds 4 mçnesis...


P.S. Jo mazâk stresa, jo mazâk vçders sâp, tas nu ir fakts!
Re: skâbe
29.09.2008 00:30
Strawberry,

Kâpçc atteicies visu laiku no difterijas potes? MAN arî laiks vakcinçties, bet bail, pat nezinu kâpçc, tagad dzeru tâs kunìa ðaibas, AD, ðad tad Xanax, man bail vçl tâ difterijas pote...
Re: skâbe
29.09.2008 00:58
Man ðíiet, ka tâ visa ir tâda aþiotâþa ar to potçðanos. Bçrnîbâ esmu sapotçjusies un diezgan. Cik tad daudz ar difteriju cilvçku saslimst? Pret visu tâpat sapotçties nav iespçjams. Tagad topâ ir hepatîta potes, pret encefalîtu labi, es sapotçjos, kaut neviena çrce tâ arî nav trâpîjusies. Kas bûs nâkoðâ slimîba, pret kuru bûs jâpotçjas?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 21 pieskaita 20?
Ziņa: