Vegetativa disfunkcija

Aizsāka Rockeris 

Re: Vegetativa disfunkcija
08.11.2008 14:53
Manas ÌÂ mâsiòa teica, ka valsts ìimenes ârstam paredzçjusi finansçjumu 150Ls gadâ par katru pacientu. Par parasto asins analîzi es savam dokam maksâju 50sant., bet doks laboratorijai apm. 16Ls. Lîdzîgi tiek apmaksâti ârsti speciâlisti. ÌÂ ieòçmumi ir tas, kas paliek pâri pçc tam, kad apmaksâti norîkojumi, mâsiòas alga, komunâlie maksâjumi, u.c. lietas. Pçc maniem aprçíiniem, es savai dakterei ðogad virs 100Ls esmu izmaksâjusi- diezgan dârgs pacients laikam. Vçl kaut kur netâ atradu tabulas, kurâs ÌÂ bija sarindoti pçc tâ, cik slimîbas lapas iedevuði un cik uz slimnîcu nosûtîjuði ârstçties. Nesaprotu, kâpçc pirmajâ vietâ bija tâ ârste, kas vismazâk uz slimnîcu sûtîjusi un vismazâk lapas iedevusi? Kâpçc viòa pçc tabulas veidotâju domâm ir vislabâkâ?
Mançjâ dr. tajâ sarakstâ ir kaut kur pa vidu. Tâdi man novçrojumi.
Brasilia Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pexys, tad, kas Tev beigu beigâs ar to muti bija?
> Herpes vai stafilokoks?


Man uz meles un kakla atrada zeltaino stafilakoku. Tipa padzeru antibiotikas un tagad ir labak... Bet cik esmu neta lasijis, tad antibiotikas nelidzot. Tas stafilakoks pec kada laika atgriezoties...
Re: Vegetativa disfunkcija
08.11.2008 15:22
Pexys, skaidrs, es arii lasiju, ka ar ðito ir gruuti!

Vakar Martâ lasîju inetrviju, sarunas ar veselîbas ministru, ìâ kaut kâdu tur vadîtâju un poliklînikas vadîtâju, sec.-ar ìimenes ârstu iztiku nav tik traki, vçl, ja paskatâs ar ko ðie raukâ, kâ dzîvo...un vçl nosuutiijumus nekaunas nedod-`Jûs jau saprotat,-es Jums nosuutiijumu nevaru iedot` :????????????
Re: Vegetativa disfunkcija
08.11.2008 15:26
Rentgena (pleci+ kakls) slçdzienâ rentgenologs ierakstîja, ka derçtu vertebrologs un magnçtiskâ rezonanse mugurai- kaut kas nelabi viòai tur izskatîjâs. Vertebrologs mani paskatîjâs un uzrakstîja,ka nepiecieðama ultrasonogrâfija un MR PLECAM.
ÌÂ, arî uzrakstîja nosûtîjumu uz USG un MR plecam. Jautâju, vai tâ kâ nevajadzçtu MR mugurai? (viòa zinâja, ka man tur mçdz ðis tas sâpçt) Dr. padomâja un teica, ka nç, tikai plecam! Pçc tam trîs nâkoðie ârsti brînîjâs, kurð stulbenis mani nosûtîjis gan uz USG, gan MR?

Es tagad domâju, vai ìimenes ârstiem ir jâzina, ar ko USG no MR atðíiras? Un vai es uz savu ÌÂ tagad varu païauties?
Nez vai dokam tas butu jazina... :)

Nez kapec man rodas tada sajuta, ka gimenes arsts ir domats tikai norikojumu un slimibas lapu rakstisanai.
Re: Vegetativa disfunkcija
08.11.2008 18:01
Jaaizveelas pareizie speci.
Jaatziist, ka es pateicoties sava Ì.Â. profesionalitaatei esmu izvairijies no daudz probleemaam.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Nu ta. Sodien atkal biju pie gimenes daktera. Par cik pec pieraksta var tikt tikai pec nedelas aizgaju bez pieraksta. Saku dakterim savu bedu. Ka biju pie neirologa un neirologs teica, lai gimenes arsts nosuta uz MR galvai. Gimenes daktere pateica, ka nedos jo dargi maksa. Vajag no neirologa papiru, ka to tiesam vajag. Bet pie neirologa norikojumu varu dabut tikai pec menesa. Tad vel mans asinsspiediens. Pedejo nedelu sausmigi leka. Viena bridi 148/84 pec britinja 159/95 nakosaja diena 145/110. Dakteris man pasaka lai pierakstos pec nedeljas jo tagad neesot laika ar manu asinsspiedienu krameties. Tas esot ilgi un aiz durvim gaida cilveki ar temperaturam u.t.t. (iesnas,klepus,saaukstesanas). Tad jau man nav ko satraukties, ne? Asinsspiediena sausmiga lekasana na v nekas nopietns. Sanak, ka vieniga iespeja ir saukt atros un nedaudz pasimulet, lai sie taisa man visus izmeklejumus... Kas vispar ta par attieksmi pret cilvekiem?
Tatad! Biju uztaisit kardiogrammu. Daktere teica, ka viss it ka kartiba ar sirdi. Ieteica vel Eho uztaisit un teica, ka EKG rezultatus iedos kardiologam apskatit un tad bus galiga atbilde pie gimenes arsta. Uztaisiju vel kaut kadas analizes vairogdziedzerim un nierem un cukura limeni. Painteresejos telefoniski - daktere teica, ka it ka viss kartiba tikai cukurs nedaudz paaugstinats (30 min pirms analizu nodosanas biju iekodis brokastis) un kaut kads holesterins esot pazeminats. Konkretak uzzinasu 4dien, kad tiksos ar gimenes dakteri. Man tik jautajums, no ka varetu but pazeminats holesterins? Un vel tada lieta, ka sanaca 6dien neliela iedzersana. Vakara izdzeru pudeli vina un 1.5 litru alus. Nakosaja un aiznakosaja diena man vedera izeja bija melna un skidra. Protams, naca domas prata par kadu ieksejo asinosanu, bet ta ka nekas nesapeja, un ir ta gadijies ari ieprieks 1 reizi (lai gan pec stipri smagakas dropes) tad atros nesaucu. No ka tas varetu but? Kurs no ieksejiem organiem taisa sitos brinumus?
Re: Vegetativa disfunkcija
02.12.2008 18:07
Eu, neviens neko nezina?

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Re: Vegetativa disfunkcija
02.12.2008 18:16
cik es zinu, melns ir tikai ja asinjo.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Vegetativa disfunkcija
02.12.2008 18:57
Nu ja? Tu gribi teikt, ka man kaut kas jau 2 reizes ir asinojis? Nevaretu but, ka vienkarsi aknas kaut ko protesteja?

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Re: Vegetativa disfunkcija
04.12.2008 20:57
Shodien uzzinaju, ka man esot sinusa tahikardits laikam... (paatrinata sirdsdarbiba) un, ka man sirds atrodoties 90 grados. Ne ta, ka normaliem cilvekiem - 45 grados. Vairogdziedzerim viss kartiba, nierem ari. Tikai zema blivuma holesterins nedaudz pazeminats... Tipa viss kartiba. Atliek vel ta MR galvai un Eho sirdij uztaisit. Joprojam skiet, ka velk uz VD pusi...
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 09:58
Tâ sinusa tahikardija daudziem esot un tas neesot nekas briesmîgs...tâ te agrâk rakstîts bija
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 13:54
Nu var jau but. Bet ja sirds patstavigi sitas ar apmeram 90 sitieniem minute, tas tachu nav isti labi...

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 14:33
aarsti saka, ka daudziem ir, un taisniiba jau ir -- ir, ir daudziem; laikam taapeec arii nostaaja, ka tas nav nekas briesmiigs... bet tas ir taapeec, ka taatad paaraak daudziem ir, ka ne ljoti veiksmiigi tas padodas zaaleem, ka tradicionaalaa mediciina neko nevar pasaakt ar nervoza cilveecinja sevii radiitu tahikardiju.

biju daudzus gadus ar taadu nodziivojusi, neteiktu tagad, ka labi -- sirds cietusi.

jo aatraak tas apjausts un konstateets, jo aatraak kas jaasaak dariit. bet ne pa aarstu kabinetiem staigaajot. labaak tad kaadu gudru graamatu par to naudu iesaakumaa nopirkt, lai var savu dziedinaashanas virzienu atrast un saakt darboties -- tradicionaali, netradicionaali, ar tantinjaam, onkuliishiem, ar pashu nopietno pieeju un sevis izprashanu, runaajot ar kokiem mezhaa, goviim kuutii, kakji uz seetas staba, dievu devbesiis, ellee vai sevii -- kam nu kursh tic un ko atziist...



Edited 2 time(s). Last edit at 05.12.2008 14:36 by Runcene.
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 14:41
Respektivi jadara visu, lai nomierinatu nervus, ja?

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 14:54
es teiktu, ka sheit visas pieejas, kas liidz, ir ok, jo sirds visu muuzhu buus vajadziiga...
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 15:16
Tas tiesa! Es sobrid lietoju sirdsdarbibu uzlabojosos pilienus no Valentis. Bet uz tadiem tak visu muzu nedzivos... Tu rakstiji, ka Tev daudzus gadus bija ta tahikardija. Ka Tu tiki no vinjas valja?

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 15:26
kad taa kljuva neizturama, es kaadu briidi lietoju antidepresantus. tiem gan bija ne gluzhi jaukas blakusparaadiibas, bet tie savaaca tahikardiju un atvilni un padariija dziivi biku vieglaaku...

paraleeli slavenais darbs ar sevi, lai izprastu lielaas trauksmes iemeslus... kad Tu saproti, ka Tava trauksme ir vairaak iedomaata, nekaa reaali esoshi draudi, tad taa laimiigaa kaartaa pamazaam atkaapjas liidz ar tahikardiju.

tahikardija jau vnk ir signaals, ka trauksme ir... bailes kaut kaadas. neracionaalas.

tas parasti ir saistiits ar kaut kaadaam greizaam koncepcijaam par sevi, par notikumiem ap sevi, par dziivi, ko paarsvaraa iemaacaamies (diemzheel) gjimenee...
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 17:54
Skaidrs! Kas ir tahikardija es zinu, bet kas domats ar to "atvilni"? Un cik stipri tad Tev sirds dauzijas?

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 19:01
atvilnis vai reflukss jebshu GERS ir tad, kad kunjgja sula celjo no kunjgja uz augshu pa bariibas vadu, dedzinaadama gan to, gan kaklu, jo paarmeeriigaa stresa deelj kaartiigi nesleedzas paareja no bariibas vada kunjgjii...

tahikardija miera staavoklii bija ~100x min.

pirmsaakumos es piegaaju gluzhi tradicionaali kaa visi un meegjinaaju tikt galaa ar simptomiem, celjojot pa izmekleeshanas kabinetiem, bet tas bija bezjeedziigi... man ir maiss ar visaadiem izmekleeshanas rezultaatiem...

taa vietaa jaamaina skats uz dziivi un tahikardija jaaatstaaj otrajaa plaanaa; kameer tas uzreiz neizdodas, var kaadu laiku arii lietot zaales, kas liidz...
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 19:35
Ar atvilniti ari esmu pazistams. Nezinu vai no stresa, bet ar kungi un vispar gremosanas sistemu man ir kaut kadas problemas... Ar sirdi man ari lidzigi. Dazkart, kad labs bridis ir pagajis miera stavokli, man ar sirds sitas ar kadiem 90 sitieniem/min. Tad Tev ari bija ta VD?

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 19:50
taa man papiiros rakstiija un aarsti to taa deeveeja, bet es mazliet savaadaak skatos uz shiim lietaam. Nosaukums VD tikai noraada kjermeniskaas izpausmes... ir gana daudz viedoklju, ka VD nav nekaada slimiiba un ir muljkjiigi to taa saukt...

probleemas ar gremoshanu un tahikardija buus jebkuram cilveekam pie kaartiiga, smaga stresa... muusu gadiijumaa reakcija vienkaarshi ir paaraak hiper...
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 20:24
Nezinu, kâ tas nâk, bet atviïòa man vairs nav. Es esmu apârstçjusi kuòìi, izvçlçjusies diçtu, kas tam patîk. Tahikardija ir atviïòa dvîòumâsa. Kad nav atviïòa, tad arî pulss nomierinâs. Domâjiet- vai tikai stress un nervu sistçma vainîgi!
Meitene1
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 21:04
Veìetatîvo disfunkciju ârsti pasaka kâ pçdçjo diagnozi,kad ir viektas pârçjâs analîzes un var izslçgt citu slimîbu iepçjamîbu.1- kârt jâdodas pie ìimenes ârta nevis neirologa."Ìimenes ârsts nosûtîs veikt virkni daþâdas analîzes un tad redzçs kas un kâ...
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 21:38
Nu man tas atvilnis pa retam tikai uznak, bet sirds visu laiku shance paatrinati. Man dzive bija pat viens tads moments, ka sirds kadas sekundes 30 sitas ta, ka brinos, ka neuzgaja gaisa. Bet nu sajuta bija katastrofali graujosa. Apmeram zinu ka jutas tie cilveki filma "Svesie", kad no vinju vederiem rapas ara tie mazie monstri. Un es visu laiku domaju vai tik toreiz kads asinsvads sirdij neuzgaja gaisa.

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Meitene1
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 21:42
Vajaga iziet analîzes, uaainât kâds ir îstais iemesls.Man bija puls 155 reizes minûtç.Domâju,kâjas atstiepðu...Izradîjâs, man tas ir no tâ,ka vairogdziedzera hormoni nedaudz virs normas, a pârçjais viss ok, tâdçï arî sirdij slodze.
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 21:58
Meitene1. Ja Tu uzmanigi palasitu visu diskusiju, tad zinatu, ka es eju pie gimenes arsta. Un ari analizes dazadas taisu. Tas, ka man varetu but VD ir tikai mans subjektivais viedoklis.

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Meitene1
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 22:01
Rockeris, es atvainojos,bet tas nebija domâts tâ,ka tu netaisi analîzes!!!:)Vienkârði gribçju pateikt visiem, ka jâtaisa milzum daudz daþâdas analîzas,kas prasa daudz laika...
Re: Vegetativa disfunkcija
05.12.2008 22:33
O.k. Nedaudz par asu uztveru... :)

-----Kas mak - tas dara.
Kas nemak - tas maca citus.-----
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 11?
Ziņa: