līka mugura

Aizsāka zZzZ 

līka mugura
31.03.2009 00:40
Jau ilgu laiku mokos ar to, ka esmu ar līku muguru. Pašai kauns tādai staigāt, bet neko nespēju izdarīt lai to iztaisnotu. Tā kā man ir vēl tika i16 gadu, zinu, ka to visu vēl var labot. Tikai nezinu kāds ir vieglākais variants, jo ar taisnu muguru visu laiku nespēju pastaigāt, un mugurkauls jau ir tā ieliecies, ka to grūti dabūt atpakaļ taisnu. Lūdzu iesakiet kaut ko! Negribu staigāt vecumdienās ar kupri. ;/
Re: līka mugura
31.03.2009 00:57
...fizioterapeits...
Re: līka mugura
31.03.2009 10:12
Man arii tas pats!
Dejoshanas, baleta nodarbiibas lieliski paliidz ieguut taisnu muguru:)
Veel ir speciaalas staajas korekcijas korsetes nopeerkamas!
aeas
Re: līka mugura
31.03.2009 13:42
BASEINS!
Un veel tu vari ar visu speeku vnk censties to muguru visu laiku noturet taisnu!
Re: līka mugura
31.03.2009 17:01
Parunā ar savu fizkultūras skolotāju. Lai pastāsta kura muguras un sānu muskuļu grupas ir jāatīsta lai vilktu muguru uz atpakaļu.
Biežāk guli uz cietas,siltas grīdas.
Centies nenest smagumus.
Balsties uz lietussarga.
Veikalā vienmēr lieto iepirkuma ratiņus.
Skriešanu nomaini ar ātrsoļošanu.
Sporto ar elastīgiem apaviem.
Skriet mācies elastīgi (atsperīgi), uz pirkstgaliem.
Ēdi biežāk biezpienu,kefīru,sieru,dārzeņus.
Ievēro augstāk minētos ieteikumus ,arī.
Veiksmi.



Edited 1 time(s). Last edit at 21.04.2010 19:08 by Mazdakteris1.
Re: līka mugura
31.03.2009 19:57
Paldies par ieteikumiem. ;)
Re: līka mugura
06.04.2009 00:55
Vispār jau interesanti, kāda velna pēc gulēt uz cietas grīdas, balstīties uz lietussarga un vēl skriet un pirkstgaliem? a?


Bet citādi varu vien piekrist ",,," - sameklē labu fizioterapeitu un šinī vecumā aptuveni gada laikā mierīgi izkoriģēsi stāju.
Re: līka mugura
11.06.2009 17:06
nu jaa man tas pats tikai man ir 13 gadi un es esmu vel tikai puika =\ es visu laiku staigaju ar taisnu muguru bet ja aizmirstu ta gan ir sudi bet ja macesi uztaisit taadfu ka ieradumu staigat ar tasinu muguru vis buss kaartiibaa :D
Re: līka mugura
11.06.2009 20:39
Guļot uz cietas virsmas paplašinās starpskriemeļu spraugas,uzlabojas barošana,mazāk nospiež starpskriemeļus.To varētu darīt skatoties TV vai klausoties muziku.Pārtraukumos pēc darba ar datoru.Protams gulēšanas laikā var pavingrot ar kājām un rokām.
Lietussargs atvieglo slodzi uz skriemeliem.Ideāli būtu nūjošana visiem,kam problēmas ar muguru.Sevišķi liekā svara īpašniekiem un vecumā pēc 60 gadiem.Somijā , pēc vadošo speciālistu pētījumiem ,ir ieviesta sociālā palīdzība vecāka gājuma cilvēkiem un tur šādi cilvēki staigā pa ielām ar ratiņiem,kas atgādina iepirkuma ratiņus veikalā.Viņi ir mazāki ar grozu iepirkuma somai.Citi varianti ir uz skrituļa dēļiem vai trīsriteņu variants.
Šajā vecumā vājš saišu-muskuļu aparāts.Jāsaudzē.
Janajiem tas būtu īslaicīgs palīgs,kamēr izdotos attīstīt vajadzīgās muskuļu grupas,nostiprinārt starpskriemeļus.
Vajag iet pie fizioterapeitiem-ortopēdiem,kas ieteiks vingrinājumus un palīglīdzekļus( jostas u.c.)
Ļoti svarīgi ir izbēgt no nevajadzīgas slodzes uz muguras. Lēkāšana,mugursoma.liekais svars. Nesamais visur ir jāuztic ritenim,ratiņiem,speciālām riteņsomām.
Nekādā gadījumā nedrīkst nēsāt apģērbu, kas atkailina šauru muguras -jostas rajonu.
Kefīrs un citi piena produkti,kas satur kalciju
saules gaisma,
"D" vitamīns;
Fosfors,
ķirbji.
Veiksmi



Edited 3 time(s). Last edit at 17.12.2011 17:50 by Mazdakteris1.
Re: līka mugura
12.06.2009 00:51
Pētījumus par trofikas ulabošanos, guļot uz cietas virsmas, studijā! Un vai varētu arī izskaidrot, kādā veidā asimetriskas pozas ieņemšana, tb balstīšanās uz lietussarga, atvieglo slodzi uz skriemeļiem?
gurkjis
Re: līka mugura
12.06.2009 13:27
nu manuprāt tāda vevcumā elementāri.
man ar bija līka mugura, vajag sportot (peldēšana vislabākais, kā arī trenežierzāle, bet tur galvenais ir visu darīt pareizi, svadāk vel vairāk sačakarēsi), vienmēr piedomāt (ar laiku tas aiziet pats no sevis). tagad nekas neliecina, ka man būtu bijusi līka mugura :)
artus
Re: līka mugura
18.04.2010 23:23
par to guleeshanu- ir jaagul uz muguras vai var guleet jebkaa jo man ir gruuti aizmigt uz muguras..
taada sajuuta ka adamabols kriit kaklaa iekshaa un nevar paelpot
buutu jauki ja kaads atbildeetu
artusam
Re: līka mugura
21.04.2010 15:26
Steidzami jāveic ādamābola operācija!
Re: līka mugura
21.04.2010 21:40
Gulēt uz muguras vajag 10-20-30 minūtes. Bet to vajag darīt regulāri.
Lai nebūtu problēmas ar elpošanu var lietot mazu,mīkstu spilventiņu zem galvas.Cieta virsma veicina mugurkaula skriemeļu izliekumu iztaisnošanos. Tas veicina asinsriti un līdz ar to barošanu.Starpskriemeļu diski saglabā savu mīksto konsistenci apmēram līdz 25 gadu vecumam.Līdz tam laikam daudzi paspēj diskus saplacināt.To malas iziet no normālajām robežām.Spiež uz nerviem, kas iet gar visu mugurkaulu un izsauc hroniskas sāpes.
Cilēks taisni staigāt ir sācis relatīvi nesen.Tāpēc daudziem ir problēmas ar muguru.To pateiks jebkurš pieredzējis vetebrologs ,neirologs un ķirurgs.
Ar cieņu.
Re: līka mugura
24.04.2010 00:53
akdies, ij no kurienes aug kājas šitam iepelējušam mītam par gulēšanu uz cietas virsmas? Varbūt Mazdakteris var izskaidrot šitās ākstīšanās sanoģenētisko mehēnismu vai pat uzrādīt kādu nopietnu pētījumu, kur statistiski ticami pierādīta trofikas uzlabošanās, guļot uz cietas virsmas?


artus, ja skatās no mugukaulāja veselības viedokļa, tad visnevēlamākā gulēšanas poza ir ar uz sāniem pagrieztu galvu, kā tas ir, piemēram, guļot uz vēdera. Pārējais ir sviests, guli kā gribi.
Re: līka mugura
16.12.2011 19:05
Man arī ir tāda problēmiņa, bet vai Jūs varat ieteikt vingrinājumus kas palīdz taisnot muguru?? Būšu ļoti paticiga. :)
ADATA
Re: līka mugura
17.12.2011 11:00
Neviens nav pieminējis ortopēdiskos apavus. Ar supinatoriem, apavu zolei jābūt lokanai, bet biezai (lai pēda nejustu nelidzenumus uz ceļa pa kuru ej), apaviem jāaptver potīti tā lai potītēm nebūtu iespēja škobīties pa labi/pa kreisi (vislabāk šnorējami līdz potītēm), apavi nedrīkst spiest.
Tas ir ļoti svarīgi stājas noturēšanai.
Re: līka mugura
17.12.2011 18:00
ADATA Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Neviens nav pieminējis ortopēdiskos apavus. Ar
> supinatoriem, apavu zolei jābūt lokanai, bet
> biezai (lai pēda nejustu nelidzenumus uz ceļa
> pa kuru ej), apaviem jāaptver potīti tā lai
> potītēm nebūtu iespēja škobīties pa labi/pa
> kreisi (vislabāk šnorējami līdz potītēm),
> apavi nedrīkst spiest.
> Tas ir ļoti svarīgi stājas noturēšanai.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bija teikts augšējos postos.
.....Sporto ar elastīgiem apaviem.
Skriet mācies elastīgi (atsperīgi), uz pirkstgaliem......
....
....Starpskriemeļu diski saglabā savu mīksto konsistenci apmēram līdz 25 gadu vecumam.Līdz tam laikam daudzi paspēj diskus saplacināt.To malas iziet no normālajām robežām.Spiež uz nerviem, kas iet gar visu mugurkaulu un izsauc hroniskas sāpes.
Cilēks taisni staigāt ir sācis relatīvi nesen.Tāpēc daudziem ir problēmas ar muguru.To pateiks jebkurš pieredzējis vetebrologs ,neirologs un ķirurgs.....
Rezumē. Izlasīt visus ieteikumus. Atrast apstiprinājumu tam: GOOGLE.LV.Nūjošana labāka par balstīšanos uz lietussarga:) Jāatīsta muskuļu korsete noteikti,Lai gudrība un māka klausīt vecos un speciālistus, nevis meklēt pārgudri kašķi:)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 16?
Ziņa: