HLA B27 nesātāja

Aizsāka inceny 

HLA B27 nesātāja
21.07.2009 19:35
Daktere teica, ka tas, ka esmu HLA B27 nesātāja, neko neietekmē. Un nekādi mani netraucē. (Šobrīd esmu dabūjusi reaktīvo artrītu un erythema nodosum.)

Bet kā es pie šādām kaitēm tiku, jo nekad nekas tāds nav bijis. Un arī tuvākajos ar artrītu neviens nav slimojis. Vai tas HLA B27 (tas ir pozit., bet autoantivielas - negatīvs, daktere teica, ka esmu nēsātāja) tā pēķšņi uzradās? Vai tas arī pazūd?
Kā arī tas artrīts pēc izārstēšanas vairs nebūs??
P.s.tā arī nenoskaidroju, no kā tas artrīts uzradās, jo visas citādas analīzes uz iekaisumiem utt bij negatīvas.

Cik ilgā laikā var izārstēt šo artrītu un tos izsitumus? Mokos jau vairāk kā 2 nedēļas!!

Un interesē, vai šīs slimības kautkā ietekmēs manus bērnus?

Paldies!
Re: HLA B27 nesātāja
21.07.2009 23:54
HLA B27 ir gēns, ar tādu jau esi piedzimusi. Ja šis gēns ir pozitīvs, tad uzskata, ka artrīti noris smagāk, ar sliktāku prognozi- lielāks risks uz locītavu deformācijām.
2 nedēļās reaktīvs artrīts nepazudīs, tur vajag vairākus mēnešus. Svarīgi zināt arī dēļ kā tas ir radies- visbiežāk streptokoku inf. vai STS, tas konkrētais iemesls arī jāārstē.
inceny
Re: HLA B27 nesātāja
22.07.2009 11:22
viskautkas ir jau pārbaudīts.. visas analīzes ok, daktere tā arī vēl nepateica, no kā tas radies.. es jau ar to gribētu uzzināt.. bijis ir kautkāds vīruss, par kuru es neko nezināju, tas varētu būt.. bet konkrēti neko nezinu..

ja es ar tādu esmu piedzimusi, vai arī mani bērni ar tādu piedzims? dīvaini, jo ne vecākiem, ne vecvecākiem, ne māsām tādi artrīti nav bijuši..
Re: HLA B27 nesātāja
05.08.2009 14:41
sveiki!
atsaucos uz sho temu, jo pirms gada man atklaja HLA B27 pozitivu.
Kadu gadu mocijos ar potiti , ar izsitumiem, staigaju pa arstiem, kuri neviens neko nevareja pateikt. Beigu beigas izradijas HLA B27.
Kad atrada celoni un labu arstu, tad talak arsteshan notika atri, 3 menesos pargaja. Galvenais daudz pavadit laiku saule, domat pozitivi :) atrak pariet.
tas ir genos, un var parnesaties berniem, maz maz berniem. it ka no radiem ari nav nevienam. bet iespejams vecmammai, vinjai ir poliartrits, ta ka iespejams vinja pati nezina, bet hla b27 vinjai varetu but.
Man ir 23 gadi, tas paradijas 21 gadaa. pirms tam viss bija ideali.
Arsts teica, ka jabut uzmanigai, jo ierosinatajs var but ginekologiskas infekcijas + zarna trakas, vedera iekaisumi kas izsauc locitavas problemas. Un tik tiesham pirmo reizi 21 gada saskaros ar ureaplazmu, kuras rezultata sakas problemas ar locitavam. Izarstejot ureaplazmu , locitavas sapeja, bet tagad viss ok. :)
Nez...ko lai stasta, jo skiet par gada piedzivojumiem pie arsta, varetu sarakstit gramatu, ta, ka ja jautajumi, raksti man: lecejpelite@inbox.lv

Ilze
Re: HLA B27 nesātāja
05.08.2009 19:24
HLA B27 nerodās un neizzūd. Tas ir HLA-B gēna variants - allēļu grupa, - 2701, 2701, 2703 utt., tās ekspresējas šūnās un to nosaka kā HLA-B27 antigēnu. Ar tādu piedzimst - pārmanto no vecākiem tāpat kā Rēzus faktoru vai acu krāsu (kurus, btw, nosaka gēni!)
Un tiem, kuriem ir šis HLA-B gēna variants, biežāk slimo ar reaktīvajiem artrītiem un tml lietām.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.08.2009 15:23 by Noela.
Re: HLA B27 nesātāja
06.08.2009 11:13
Jap...aizmirsu piebilst, jaa tas ir genos.
Vienkarshi pamanits tas tika tikai 21 gadā.
Tā lūk!

Ilze
Vineta
Re: HLA B27 nesātāja
11.01.2010 23:32
Es esmu HLA B27 pozitīvs.Man interesē,vai mani bērni piedzims ar defektiem?
Re: HLA B27 nesātāja
12.01.2010 07:26
Ar gēniem kā jau gēniem. Tie kombinējas. Var iedzimt un var neiedzimt. Uzminēt to nevar. 100% iedzims tad, ja vīram arī tāds pats ir... pārējos gadijumos 50% vai retāk...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: HLA B27 nesātāja
12.01.2010 15:05
tas ka ir HLAB27 uzreiz nenozīmē ka bērniem būs defekti!
Ģenētika viena pati par sevi šajā gadījumā neko nenozīmē - ir svarīga kombinācija HLAB27+ ārējās vides faktori (infekcias, u.d.c.).
ku! Tu biku parrēķinājies ar varbūtībām. 100% HLAB27 pārmantojamība būs tad, ja Vineta ir homozigots, bet to tu nezini.



Edited 1 time(s). Last edit at 12.01.2010 15:05 by Noela.
Re: HLA B27 nesātāja
12.01.2010 15:17
Nu tātad rezultāti būs vēl labāki. Un kas tas vispār par "defektu"? Tāds "defekts ir pusei latvijas iedzīvotāju (Noela gan jau palabos :)...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: HLA B27 nesātāja
12.01.2010 16:38
"defekts" laikam domāts palielināta iespējamība saslimt ar seronegatīvajām spondiloartropātijām, citu nevaru iedomāties :)
Re: HLA B27 nesātāja
12.01.2010 17:53
He, es noturējos par ku! zināšanām ģenētikā, bet Noela tomēr nē :)
Re: HLA B27 nesātāja
12.01.2010 18:56
Nu piedodiet, man jau cita "specialitāte"... kad sanāks laiks tad palasīšu... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: HLA B27 nesātāja
12.01.2010 21:21
un es gan neteiktu, ka tāds "defekts" ir pusei LV iedzīvotāju. Cik man zināms, kaukāziešiem HLAB27 vidējā izplatība ir apmēram kādi 6-8%, citur vairāk, citur mazāk (ok, palaboju ;) )
sise37
Re: HLA B27 nesātāja
29.08.2010 14:24
Njā, man savukart šķiet, ka tas HLAB27 nenozīmē neko, jo man tas ir negatīvs, bet artrīts ir, no kura vaļā netieku, lai kā arī gribētu..:(( Riju zāles un nu vairs jau neceru, ka kādreiz tikšu no tā vesela..Esot reaktīva artropātija.., tik neviens nezina, no kā tā reakcija..
akka
Re: HLA B27 nesātāja
06.09.2010 22:56
HLAB 27 ir tikai 10% LV iedzīvotāju. Tas taču nenozīmē, ka ar artrītiem slimo 10% iedzīvotāju.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 5?
Ziņa: