mazasinība

Aizsāka paprika 

mazasinība
23.07.2009 00:45
Lieta tāda, ka esmu satraukusies ne pa jokam..Man pamazām krītas hb..Maijā pie normas 120 bija 119. junija jau 117, julija 113...Julija analizes pie visa pievienojās neitrofīlo leikocītu samazinājums %..
Vai varētu tāda aina būt no sulfasalazīna, ko lietoju jau 4 gadus nepārtraukti, jo ir locītavu saslimšana??? Blakusparādībās rakstīts, ka iespējama anēmija, bet...vai tas tomēr nenorāda uz ko nopietnāku???
Varbūt man jāsteidzas pie onkologa-hematologa?:(
Jāpiebilst, ka esmu arī veģetāriete..Hemoglobīns nekad nav bijis super augsts, bet nu tik zems nekad, tikai tad, kad biju stāvoklī..ĢĀ tik pasmej un saka, lai dzelzi padzerot..
sakne(īstā)
Re: mazasinība
23.07.2009 11:53
Jā, tu pati pareizi aprakstīji iemeslus....sulfazsalazīns ir tādā ziņā riebīgs, arī veģetārisms dod savu artavu. Mēgini tagad vasarā ēst ogas, dzert pelašķu un nātru tējas.
Re: mazasinība
23.07.2009 17:02
Vajadzētu noskaidrot, kāda veida mazasinība tā ir- vai dzelzs trūkums ( būs samazināts ferritīns un mikrocitāra anēmija), vai B12 vit trūkums (makrocitāra). Pilnā as anal. pēc tilpumiem un krāsu indeksiem var atšķirt mikrocitāru no makrocitāras.
Nākošais solis - noskaidrot, vai par maz trūkstošais tiek uzņemts, vai neuzsūcas ( gremošanas trakta problēmas, parazīti), vai par daudz tērējas (stipras MR asiņošanas, kāda slēpta asiņojoša čūla). Aizej pie ģimenes ārsta, vai pie internista.
Hematologs nav vajadzīgs- ar tādiem sīkumiem neķēpājas.
Re: mazasinība
23.07.2009 22:05
stella, liels paldies par atbildi! Tā tiešām viesa kādu skaidrību. Pilna asins analīze jau ir nodota...Bet kā var noskaidrot, vai par maz tiek uzņemts, vai neuzsūcas..Vai to arī nosaka pēc kādas īpašas analīzes, vai tomēr nē?
Tad man būtu jātaisa endoskopija (kobra) un kolonoskopija? Pareizi saprotu?
Pie ģimenes ārsta aiziet nevaru, jo viņa atvaļinājumā..:(
Re: mazasinība
23.07.2009 22:07
Tad man jānodod analīzes - ferritīns, b12, un korpogramma uz parazītiem??? Ko vēl, slēptās asinis meklēt fēcēs?
Re: mazasinība
23.07.2009 22:08
Ar fēču analīzēm nosaka, vai nav slēptās asinis, parazīti un kā organisms asimilē barību.
Re: mazasinība
23.07.2009 22:19
strawberry, skaidrs..Tātad slēptās asinis jānodod..un korpogramma ar..Bet, kā saucas tā analīze, kas parāda, kā organisms asimilē barību? Vai man tādu vajag? Gribu visu nodot un tad pēc atvaļinājuma pie ģ.ā., lai nevilktu laiku garumā..
Re: mazasinība
23.07.2009 22:49
Fēču analīzēs ir, bet kā saucās, tad jāprasa.
Re: mazasinība
24.07.2009 00:14
paldies, uzjautāšu
sakne(īstā)
Re: mazasinība
24.07.2009 10:05
Ja turpināsi lietot sulfasalazīnu, pārējas darbības ir liekas...
Re: mazasinība
24.07.2009 13:05
Sakne!
Kas tieši ir lieks?
sakne(īstā)
Re: mazasinība
24.07.2009 14:05
Tavu problēmu izsauc zāles, kuras lieto, vsjo.
Re: mazasinība
24.07.2009 18:27
esmu partraukusi lietot sulfasalazīnu, nedēļu nedzeru...baidos gan, ko teiks manas locitavas...pagaidam neko gan nesaka...
Re: mazasinība
17.09.2012 13:01
Noteikti mazasinības gadījumā iesaku šo dzērienu. Ģimenes ārsts arī ieteica. Pieaugušajam 2 ēdienkarotes no rīta tukšā dūšā 3 mēnešu kurss.
http://elierglobal.com/store/products/bdk-laboratory-hlorofilina-natrija-skuju-dzeriens/
sveiki,varu ieteikt biesu cepumus:)
loti garsigi:)
un vel loti daudz receptes dzelzs pacelsanai:)
3 mazas izvārītas bietes, sablendējot sanāca kāda puskrūzīte, tātad 150ml,
50 gr biešu sukādes,
nepilna krūze milti, kādi 250gr,
1/2 tējk. cepamais pulveris,
šķipsna sāls un šķipsna soda,
2-3 ēd.k. eļļa,
80-100gr cukurs,
1 tējk. vaniļas ekstrakts
Izvārītās bietes sablendē. Biešu sukādes sagriež mazākos gabaliņos.
Miltus sajauc kopā ar cepamo pulveri, sodu, sāli un cukuru, klāt liek bietes, eļļu un vaniļas ekstraktu.
Labi samaisa, un kā pašas pēdējās mīklā iemaisa biešu sukādes.
Ar karoti liek mīklu uz pannas (tā nav rullējama mīkla) un cep cepumus, kādas 15 minūtes.

Grūti būs aprakstīt sajūsmu, ar kādu mūsmājās šie cepumi tika uzņemti, un cik ļoti tie garšoja! Un man vēl ļoti garšoja, ja cepumus vai nu pamērcē vai arī pārlej ar šokolādes mērci... Mmmm.... Bet labi ir arī tāpat.,labu apetiti:)
pie manis iespejams ari pasutit produktus")
vel noteikti,varu ieteikt Balzamu "Fitomedus"
loti garsigs:)
pasai,bija problemas,tad nu saku darit visu lai tas noverstu:)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 12?
Ziņa: