kaulu smadzeņu punkcija!

Aizsāka zatlers 

kaulu smadzeņu punkcija!
25.11.2009 09:59
sveiki gribēju jautāt varbūt kads zina..
ka taisa kalu smadzeņu punkciju, tas nav bīstami( padomju laikaa biedēja ar tām punkcijām), sapiigi....
man ir paaugstināti limfocīti un ārsts nolēma veikt šo punkciju...
de
Re: kaulu smadzeņu punkcija!
25.11.2009 10:25
Vai tika teikts, ka būs no mugurkaula?
Man nesen taisīja, bet no - atvainojiet - pakaļas kaula, kas, protams, nav ne bīstami, ne sāpīgi, tikai nepilnas 10 min ne visai patīkamu izjūtu.
Re: kaulu smadzeņu punkcija!
25.11.2009 11:48
It kā jau pirms pašas punkcijas veic anestēziju. Bīstami- jebkura medicīniska, invazīva manipulācija ir kkādā mērā bīstama.
Re: kaulu smadzeņu punkcija!
25.11.2009 12:59
Skaitļos, cik ir tie limfocīti un cik ilgi paaugstināti?
Re: kaulu smadzeņu punkcija!
26.11.2009 12:36
sancei:

paaugstinaati ir leikociiti, kas ir 14( 4.00-9.8) un limfociti 5.60 (0.72-4.0)
vasara analizes jau bija normalas pec liesas izņemšanas , tagad atkal pasliktinaas..

teica ka nemsot no gūžas kaula..
vnk dzirdētas visādas briesmu lietas, pa tām punkcijām, ka bīstams utt...
bet atsapina to vietu.?
un ka tas notiek?
dur adatu kaulaa???
Re: kaulu smadzeņu punkcija!
26.11.2009 12:37
dur tādu speciālu adatu
de
Re: kaulu smadzeņu punkcija!
26.11.2009 13:58
Nu tad tas būs tas pats, kas man.
Vispirms iespricē, tad ar speciālu adatu "izurbj" paraugu no kaula. Pati urbšana ilgst tikai pāris minūtes. Tad plāksteris virsū un cauri.
Pavisam droši varu "solīt", ka procedūra ir pilnīgi nesāpīga. Arī tad, kad adata tiek urbta kaulā, sāpes pilnīgi nav jūtamas, pat ne uz to pusi. Esmu samērā jūtīga pret sāpēm un nepatīkamām izjūtām, tas tiešām nebija nekas traumatisks.
Ideja par punkcijas bīstamību, droši vien saistās ar mugurkaula punkciju, kas, pilnīgi dabiski, ir daudz jūtīgāks un sarežģītākas uzbūves veidojums nekā gūžas kauls. Vienīgās briesmas pēc manas saprašanas varētu būt infekcija, bet, cik zinu, lai dabūtu infekciju pat punkciju nevajag, dzirdēts par pavisam banāliem veidiem, kā tādas dabūtas...
dim-dim
Re: kaulu smadzeņu punkcija!
26.11.2009 17:24
Pavisam droši varu "solīt", ka procedūra ir pilnīgi nesāpīga.
------------------------------------------------------
Man šo procedūru taisa kādas 2 reizes gadā ar visu atsāpināšanu, taču es neteiktu, ka nemaz nesāp... Ir sāpīgi un nepatīkami, it īpaši uz beigām, kad to adatu pa kaulu bakstās, lai iegūtu paraugu. No laba prāta jau to nedarītu, bet nav citu variantu. Par bīstamu es šo procedūru gan nesauktu - nekādu blakņu, nepatīkamu simptomu pēc procedūras ne reizi neesmu novērojusi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 19?
Ziņa: