ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?

Aizsāka gesija 

ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
05.04.2010 15:17
Jau vairākus gadus lietoju Seretide un Singulair. Ventolīnu lietoju pēc vajadzības.

Jau otro dienu ir grūti elpot un spiež krūtīs. Sākumā Ventolīns palīdzēja, bet vairs jau gandrīz nepalīdz.

Sākumā Seretide lietoju lielāko devu, bet pēc tam biju pie cita pulmonologa, un kādus jau 3 mēnešus lietoju vienu devu 25/250 2reiz dienā. Instrukcijā rakstīt, ka 2 devas jālieto, bet uz neilgu laiku var arī palielināt līdz 4 devām.

Šobrīd doties nekur nevaru, jo mājās ir slims bērns. Ko man darīt? Varbūt var palielināt Seretides devu uz dažām dienām. Protams, kad bērns izveseļosies, uzreiz došos pie ārsta.

Paldies!
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
05.04.2010 15:17
Iepriekš pateicos!



Edited 1 time(s). Last edit at 05.04.2010 15:18 by gesija.
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
05.04.2010 15:24
Acīm redzot nekas cits neatliek kā deu palielināt. Bet citādi jāsaka, ka kā ir riebīga slimība un lai tiktu no viņas vaļā nākas izmantot dažādus neordinārus līdzekļus. Man piemēram palīdzēja ticība Dievam un no viņa saņemtā dziedināšana kā rezultātā pilnībā atbrīvojos no šīs sērgas... nu jau kādus 18...19 gadus nav manīta...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
05.04.2010 20:53
Rīt mēs ejam ar bērnu uz poliklīniku, varbūt poliklīnikā var palūgt, lai kādas zāles ielaiž vēnā? Jeb poliklīnikā to nedara? Mans ģimenes ārsts nav šajā poliklīnikā, viņa prakses vieta ir tālu no mājām, līdz ar to pie sava ārsta šobrīd netieku.

Bet, ja sauc ātros, lai viņi ielaiž vēnā zāles, kaut kas tiem jāmaksā?

Paldies!
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
05.04.2010 20:55
Man diezgan ilgu laiku nebija tik traki smagi kā tagad.
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
05.04.2010 20:58
Piezvani ātrajiem un uzprasi ko viņi par to saka... Protams ka var izmantot arī citas ārstniecības iestādes pakalpojumu (ja ien vispār viņi tādu sniedz) tikai tas var izrādīties par maksu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
05.04.2010 21:07
vai Tev nekļuva sliktāk, kad saslima bērns? astma savas būtības dziļumos ir psihosomatiska lieta, stresi to var provocēt. turklāt visas šādas kaites ir ar slieksmi aktivizēties pavasaros. nemēģināji palielināt Seretide devu?
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
06.04.2010 08:34
Pirmoreiz, kad bērns nopietni saslima, pēc dažām dienām pati biju arī apslimusi (temp., pilnīgi aizsmakusi balss un klepus, kurš pārgāja dziļā mokošā klepū - tas bija aptuveni pirms 3-4 nedēļām). Pārsvarā pēc katras saaukstēšanās man ir dziļš mokošs klepus. Tāds mokošs klepus vairs nav, vienīgais baigais nogurums bija palicis līdz pat šodienai. Bet klepus man ir visu laiku kopš sākās astma. Tagad viņš saslima netik nopietni, bet protams, kamēr nezināju, kas viņam ir, biju ne pajokam satraukusies. Jo iepriekš viņam bija pneimonija.
Man pavasarī bieži ir paasinājumi, bet tik traki sen jau nav bijis. Vēl ir aizdomas uz smilkserkšķa - ehinaceja sīrupu. Šo sīrupu biju nopirkusi bērnam, bet tā kā viņš nedzēra, un man pēc saaukstēšanās bija baigais nogurums, nolēmu to pati dzert.
gesija!

Es neesmu mediķe (kaut gan kadreiz jaunībā bija tāds mēŗķis), bet iespējams, es varu Jums ieteikt kaut ko noderīgu.
pekausis2@yahoo.com
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
13.04.2010 20:46
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
13.04.2010 21:02
Kadas izmaiņas pa nedēļu? Poliklīnika prasiji? Ātrajiem zvaniji?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
13.04.2010 22:33
Pie pulmonologa vēl gaidu rindu, bet viens ģimenes ārsts man pateica, ka šādos gadījumos poliklīnikā var taisīt injekcijas, bet vajadzīgs norīkojums no sava ģimenes ārsta, vai arī var saukt ātros, bet pārsvarā viņi ved uz slimnīcu. Ātrajiem neesmu zvanījusi.

Manā gadījumā neviens variants šoreiz nederēja.

Tagad jau man ir diezgan labi, nevar teikt, ka pavisam labi. Bet to var jau paciest. Tas ir sīkums salīdzinājumā kā bija. Vienīgais traucē tas, ka ļoti salstu, neskatoties, ka mājās ir 23 grādi.
Šonedēļ beidzot tikšu pie pulmonologa.
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
13.04.2010 23:01
Pamēģini palietot C vitamīnu... pirmo nedēļu kādus 500 mg dienā pēc tam pusi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
14.04.2010 06:22
Lietoju jau kādu laiku.
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
14.04.2010 08:39
Jā, un katru rītu man ir temp.36,9. Bet pa dienu un vakaros 36,2 - 36,4. Pārsvarā jau vienmēr temp.ceļas vakaros, bet man ir otrādi. Kāpēc tā?

Parasti man vienmēr ir pazemināta temperatūra 35,6-36,2. Un pie 36,9 ne sevišķi labi jūtos.

Bet tā kā man ir jāstrādā, vienmēr pie šādas temp. ņemu aspirīnu, un tas man palīdz.
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
14.04.2010 09:55
Nezinu kāpēc tā bet domāju, ka tas saistīts ar to, ka tā astma aktivizējas vakarā un naktī... Aspirinam nebūs ne vainas...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
18.04.2010 10:19
Tagad esmu arī citur lasījusi, ka tempertūra no rīta un tieši tāda nelieli paaugstināta ap 37 ir pie bronhu un plaušu kaitēm.
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
24.04.2010 09:40
Biju pie pulmonologa, taisīja testu uz alergēniem. Alerģiju man vispār neuzrāda. Bet man no vairākām ēdiena smaržām, acetona smaržas u.c. paliek slikti. Nevaru arī paciest, kad ievas zied, to smaržu. Kāpēc tā?

Zinu astmas slimniekus, kuriem ikdienā klepus nav, bet tikai dažreiz. Bet man sauss klepus (tāds krekšķis) ir visu laiku (katru dienu). Citreiz biežāk klepoju, citreiz retāk. Bet laikam nebija tādas dienas, kad vispār neesmu klepojusi. Kāpēc?
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
24.04.2010 10:45
Tas klepus var arī nebūt saistīts ar astmu. Dīvaini Tev tie alerģijas testi, jo astma jau pēc būtības ir alrģiska reakcija. Bet tiem testiem es nekad īsti neesmu ticējis (viņu zemās precizitātes dēļ).
Pavasaris diemžēl nav labais laiks priekš astmas slimniekiem. Un kas interesanti, kādreiz slimoju ar astmu un ievas man riebās un riebjas joprojām...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
24.04.2010 12:03
Bet ar ko klepus tad var būt saistīts? Tuberkulozes man nav, Kas vēl varētu būt par iemeslu?
Klepus vienmēr pastiprinās pie slodzes - skrienot, smejoties.. Kamēr astma nebija atklāta, pēc skriešanas (skrienot arī tikai dažus metrus, piem., lai paspētu uz trolejbusu) nāca virsū drausmīgs klepus, ka pat paelpot nevarēju. Kā sāku ārstēt astmu, tik traki vairs nav, bet aizdusa ir.
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
27.04.2010 11:28
http://www.citadieta.com/category/imunitatei/
Re: ASTMA - grūti elpot un spiež krūtīs - ko darīt?
30.04.2010 21:49
Ko var lietot (kādas zāles jeb tējas), ja ir drausmīgi mokošs dziļš klepus un nevar pat atklepoties? Pilnīgi bail klepot. Citreiz mēģinu pat aizturēt, bet vēl sliktāk un tā vai tā klepoju. Brīžiem jūtu, ka krūtīs burbuļo.

P.s. Šobrīd lietoju Seretide (vid.devu 25/125), Singulair un Ventolīnu. Pirms kādas nedēļas dakteris man samazinājis Seretides devu, jo tas man sakairinājis barības vadu. Agrāk esmu lietojusi lielāko devu 50/250.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 5?
Ziņa: