Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?

Aizsāka muļķe 

Vispār pēdējos 3 gadus mokos ar aizcietējumiem, bet nebija tik slikti - vēders tomēr izgāja un tā. Pirms pusgada sāku lietot jogurta tabletes un Linex, lai tomēr noregulētu to jautājumu - bija normāli, bet ne ideāli. Pirms 2 mēnešiem saistībā ar masveida neveselīgu pārtiku (nebija naudas, ēdām tikai makaronus un miltu mērces utt.) sākās problēmas, kad pēkšņi 5 dienas nekas nenotiek - nenormāla smaguma sajūta, ciets vēders, ka ne pieskarties, sāp, bet nekas nenotiek. Un tad sākās. Pēkšņi uz vēdera parādās kaut kādi kunkuļi 10 cm radiusā un vismaz 3 cm augstumā, cieti un sāpīgi. Vairākas nedēļas tā regulāri. Ja vēdera izeja bija, tad reti, smagums saglabājās. Sākumā palietoju plūmes, vīģes, bet aizcietējumi joprojām, turklāt sāka ļoti pūsties vēders. Vairākas reizes bija jāizmēģina caurejas zāles, citādi nespēju biksēs tikt iekšā, vēders kā 5.mēneša grūtniecei. Linex vairs nepalīdzēja. Izmēģināju vēl kaudzi lietu: linsēklas, milzīga šķidruma uzņemšana, uzvedības mainīšana (tupēšana pusstundu no vietas, lai izraisītu vēlmi atviegloties; anālās atveres kairināšana, visādi jogas vingrinājumi utt.), dārzeņu un augļu diēta, žāvēti augļi, rieksti, putras, zarnu skalošana ar sālsūdeni, klizmas, atkal jogurta tabletes, sports 2x dienā pa stundai vismaz utt. Pašreiz ir tā: visu laiku pūšas vēders (pat ja dzeru tikai parasto ūdeni 2 dienas no vietas), rūc un burbuļo visu laiku, ir vai nu caureja, vai nu aizcietējums (neatkarīgi no uztura, lai gan precizējot pēdējās 2 nedēļas esmu ēdusi tikai un vienīgi tvaicētus dārzeņus bez sāls, bet tāpat lielākoties ir aizcietējumi). Vārdsakot, visas zarnas ir pilnīgā čupā. Sāp, bieži naktīs nevaru nogulēt. Hemoroīdu nav, vismaz ne tādu, kuri man traucētu. Kuņģis laikam strādā, lai gan tā vieta, kur vēders pēkšņi kļūst akmensciets, sākas tieši ar kuņģi un uz leju līdz pat dzemdei, turklāt tie pietūkumi ir arī ļoti tuvu kuņģim. Tagad ir tā, ka mans vēders vairs neko negrib pārstrādāt. Es nespēju ēst normālu ēdienu (pat vārīta vistas gaļa šobrīd ir sapnis), es spēju domāt tikai par to, vai šodien varēšu pakakāt un ko man paēst, lai es to varētu izdarīt. Dzīve pakārtota tikai šim vienam jautājumam - ko es drīkstu ēst, vai vispār drīkstu ēst un ko drīkstu darīt, ja jāieplāno gan caureja (respektīvi, par ballēm nav pat runas, pat ne par pastaigu pa pilsētu), gan aizcietējums (tātad vispār neko nedaru, tikai guļu gultā, vaidu un skatos uz vēderu, kurš pēkšņi piepampst te vienā, te otrā vietā). Gulēt uz vēdera vai muguras varu tikai tad, ja visu dienu bijusi caureja, pārējā laikā ir sāpes. Vispār vairs neguļu, jo vismaz 2x naktī sākas smagas, velkošas sāpes vai nu vēderā, vai mugurpusē, turklāt visu laiku pūšas vēders (tiešām pūšas - tā, ka no gāzēm jāatbrīvojas ik pēc 2 min).
Kas tas ir? Disbakterioze? Tad kāpēc Linex nepalīdz? Un ko darīt tālāk, kā dzīvot? Meitiņa vairs nesaprot, skatās, kā mamma guļ gultā un raud. Vīrs nezina, kā palīdzēt. Darbā arī pastrādāt nevaru, jo visu laiku tikai vienas domas prātā - un citreiz līdz asarām :((( Baidos, ka drīz kolēģi neizturēs un sūdzēsies, jo skrienu uz tualeti ik pa 15 min, lai tiktu vaļā no gāzēm, caurejas vai mēģinātu kārtējo reizi pakakāt :(((
Ja ar tautas līdzekļiem šeit nevar tikt galā, tad, lūdzu, vismaz iesakiet, kāds ārsts jāapmeklē? Jo tagad pati vairs nesaprotu - gastroenterologs, proktologs, varbūt uzreiz uz morgu? :(((

Ar cieņu,

muļķe
sakne(īstā)
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
17.04.2010 11:09
Gastroenerologs ar STEIGU! Vari sākt ar ĢĀ, prasi, lai sūta izmeklēties, nekādas pašdarbības!
Taalaak pie aarsta,un veel pietam STEIDZIIGI ja negribi visu muuzhu staigaat ar piekarinaatu maisinju,kur tev izdziivoshanai pievadiis nepiecieshamaas vielas...
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
17.04.2010 22:58
Nu jā, tā ir diezgan nopietna situācija. Eksistē tāda ļoti nepatīkama lieta kā zarnu akmeņi. Un mājas apstākļos tos dabūt laukā ir ļoti grūti. Es nesaku 100% ka tas ir tā, bet katrā ziņā izlasot to stāstu rodas aizdomās, ka tas varētu būt tā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
18.04.2010 13:00
Vispār ja ir velme padiskutēt par šiem jautājumiem tad varat rakstīt privāti uz guru03@inbox.lv

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Tātad tautas līdzekļi vairs nepalīdzēs? Nu, tad neko, došos pie ārsta (ne jau spītības dēļ negāju, bet naudas nav). Nākamnedēļ meklēšu kādu gastroenterologu rokās - ja pareizi sapratu, tad neatkarīgi no tā, vai tie ir zarnu akmeņi, vai disbakterioze, jāsāk ar gastroenterologu.
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
18.04.2010 16:38
Viss atkarīgs no tā ko saprot ar tautas līdzkļiem. Ja runa ir par kāpostlapas siešanu pie vēdera tad noteikti nepalīdzēs... Bet jebkurā gadijumā nāksies tādus vai citādus tautas līdzekļus lietot jo neba jau Jums būs līdzekļi un iespējas tuvākos gadus atrasties profesionālu mediķu aprūpē... Tā kā viss ir relatīvs...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
saac ar gjimenes aarstu lai uzraksta nosuutijumu,sanaaks leetaak.
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
18.04.2010 21:31
Varētu būt ,kā teikts iepriekš akmeņi,disbakterioze.... un jāpaceļ jautājums par Celiakiju. Organisms nepanes graudu olbaltumu.Alerģija pret visu miltu ēdieniem.Var saslimt jebkurā vecumā., diemžēļ. Kā jau teikts jāiet pie gastroenterologa.
Veiksmi.
Varetu meiginat ka lidzet ,ieteikt . Raksti man uz oms@apollo.lv
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
19.04.2010 08:50
Jā, izskatās pēc celiakijas, vai kāda citas ģenēzes malabsorbcijas sindroma, kaite ir hroniska un simptomātika diezgan nopietna, ar kaut kādu pašārstēšanos nevajadzērtu nodarboties,un ar linex disbakteriozi neizārstēs, tas ir labs pie sekundāras disbakteriozes, teiksim pēc antibiotiku kursa, bet šis nav tas gadījums......vajadzētu apmeklēt ģimenes ārstu.
Cilvēki mīļie beidziet uzskatīt ka zāļu tēju dzeršana, skriešana pie visādiem dziedniekiem utt.var iz;arstēt slimības. Šādas "procedūras" varbūt tikai kā palīglīdzeklis. Esmu daudzus saskatījusies tādus pacientus kas nevis griežas pie ārsta, ja viņam kas sāp, bet gan mēģina pats uz savas galvas kaut ko darīt. Rezultāti nav tie labākie, ticiet tā varat sevi tik tiešām novest ka atliek - morgs. Tapēc saudzēsim sevi un ja kas sāp griezīsimies pie ģimenes ārsta vai arī pie kāda cita ārsta kuram uzticieties. Novēlu būt visiem veseliem.
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
21.04.2010 20:27
Kopumā jau doma ir pareiza tikai kā reiz ar to "pie ģimenes ārsta vai arī pie kāda cita ārsta kuram uzticieties" mēdz būt diezgan lielas problēmas... Netaisos stāstīt muļķības par to, ka ārsti vispār neko nevar izārstēt vai ko tamlīdzīgu bet kā medicīnai tuvu stāvošs cilvēks varu teikt - situācija ar medicīnu kā tādu un cilvēku iespējām to izmantot ir daudz sliktāka nekā to mēģina mums pasniegt.

Tai pat laikā zarnu darbības traucējumi ir kā reiz tā joma kas prasa lielu slimnieka izpratni un līdzdalību. Tā kā interese pār mājās izmantojamiem līdzekļiem šajā gadijumā ir pat ļoti vietā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ārprāts!
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
22.04.2010 13:18
??

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Visiem līdzjutējiem esmu gatava pastāstīt, ka ģimene ārsts ir apmeklēts, nekādi citi dziednieki gan ne. Uztaisīja 3 analīzes, nākamnedēļ gaidāma kolonoskopija, jo vaina viennozīmīgi ir zarnās - kad ārste taustīja, sarāvos aiz sāpēm. Konsultācijas pa e-pastiem - paldies, bet situācija ir pietiekami smaga, lai es vairs nepaļautos uz bakstīšanos un versijām, man šoreiz vajag diagnozi un zāles. Liels paldies par ieteikumiem!
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
23.04.2010 20:42
Lai Tev veicas :) Neaizmirsti ienākt ciemos :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Sveika Nu tiesipar lietu un tiesi par arstiem velejos tev ko ieteikt .Un atraksti ko teica kolonoskopija?
Zinātājam.
Es nejauši te palasīju un nenoturējos, lai ko uzrakstītu atbildē Zinātājam. Var jau būt, ka ir tādi cilvēki, kas skrien pie tantiņām un tās nepalīdz, jo ir daudz un ļoti daudz afēristu. Bet lai Jūs atļautos piesaukt cilvēkus, lai tie neiet ārstēties pie ļaudīm ar spējām, Jūs teikt nedrīkstat! Kāpēc man uznāca šīs dusmas, atbildēšu - Šodien man jau ir 32 gadi, kurus toreiz neviens necerēja, ka sagaidīšu.... Es biju pavisam maza, gadiņi 2 vai trīs, kad saslimu ar bronhiālo astmu, šis laiks līdz 6 gadu vecumam man asociējas tikai ar slimnīcām, līdz mammītei pateica, ka nav vērts turēt slimnīcā un lai ved mājās - Mēs Jums neko nevaram palīdzēt! - tā bija tradicionālo ārstu atbilde... neatrada man toreiz nekādas alerģijas un neko citu... Tā nu turpinājās negulētas naktis man un mammai.... Līdz uzzinājām par sievieti, kas ārstē ar biostrāvām un aizbraucām - pēc pirmā seansa es jutos ideāli, izgājām visas vajadzīgās reizes un man lēkmju vairs nav bijis..... Zinu tikai to, ka ir cilvēki ar spējām, tāda bija viņas mamma, viņa un mazā meitiņa, kas piedzima.... Un nezinu vairs ne adreses, ne telefonu, lai šo cilvēku atrastu, bet gribētu pat ļoti un iet un pateikties par to, ka šodien es dzīvoju.... Nenosodiet visu netradicionālo medicīnu, ja tradicionālā arī visu neārstē...
Re: Gremošanas sistēma pagalam - ko tālāk?
26.04.2010 13:24
Hmm? Nu jā, es te arī gribu kādu vārdu iespraust... Es saprotu, ka tēmas autore tagad tāda izmisusi un meklē risinājumu bet lieta tāda, ka drīz laikam būs jau 25 gadi kā nopietni interesējos par visām tām zarnu problēmām un pietiekami daudz esmu pieredzējis un visādus brīnumus (sliktā nozīmē) redzējis. Un kad autore saka "man šoreiz vajag diagnozi un zāles" tad tāda pārliecība man izraisa drusku tādu skumju smaidu... Nē, nē, es negrasos teikt, ka tā nevajag darīt... es vienkārši zinu, ka diagnozi iegūt nebūs viegli un ļoti liela iespēja, ka tā izrādīsies neprecīza bet zāles ne visai efektīvas tā kā pēc dažiem mēnešiem vai gada tik un tā būs jāatgriežas pie pašrocīgiem meklējumiem... Bet ceru, ka autorei realizēsies labākais variants, ārsts - zāles - izveseļošanās...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 8?
Ziņa: