ārsta palīgs vai medmāsa

Aizsāka Piepe 

ārsta palīgs vai medmāsa
27.07.2010 03:50
Kāda īsti ir atšķirība starp šiem profesiju veidiem ? Vai iegūstot kādu no šīm profesijām, ir iespējams tālāk studēt par ārstu ?

____________________________
Si vis pacem, para bellum
Re: ārsta palīgs vai medmāsa
27.07.2010 08:02
Ārsta palīgs vairāk sagatavots neatliekamajai palīdzībai, bet var strādāt arī ģimenes ārsta praksē tāpat kā māsa; militārajā dienestā un vēl šur tur diezgan neatkarīgi...

Māsa: slimnīcas, ambulances... viss medicīnas iestāžu spektrs, ir specializācijas, piem., anestezioloģijā, psihiatrijā utt., vairāk orientētas uz aprūpi, izpilda ārsta norādījumus.

par ārstu var studēt, jo cilvēkam taču jau ir vidējā izglītība, bet priekšrocību nav.

vienmēr bijusi nesamērīgi maza alga attiecībā pret atbildību. viegli var izdegt. ja ir mērķis kļūt par ārstu, es teiktu, ka priekšrocība tikai tā, ka ir priekšstats par profesiju.
Re: ārsta palīgs vai medmāsa
27.07.2010 11:01
Tā kā par medmāsu vai ārsta palūgu vairs nevar mācītie spēc pamatskolas, tad es teiktu, ka velti iztērēts laiks, ja grib par ārstu mācīties. Jau tā tās mācības ir ilgas, priekš kam vēl par 3-4 gadiem pagarināt...
Re: ārsta palīgs vai medmāsa
28.07.2010 02:22
Vai tad maacibu priekshmeti nesakriit ar aarstiem ? Respektiivi vai man jaasaak studijas ar pirmo kursu vai tomeer tiek kas pieliidzinaats ?

____________________________
Si vis pacem, para bellum
Re: ārsta palīgs vai medmāsa
28.07.2010 09:15
nekas netiek pieliidzinaats un nevar tikt pielīdzināts, tas ir pilniigi cits liimenis. paskaties kaut vai anatomiju, ko māca ārstiem, un anatomiju, ko māca māsām :))) apkritīsi.
Re: ārsta palīgs vai medmāsa
29.07.2010 01:52
Mācību priekšmeti pēc nosaukumiem sakrīt, pēc satura gan nē... Družka medmāsās visu anatomiju (cik nu mācījās) mācījās latviski, ārstos tas pats un vēl kudi vairāk latīniski jāzaurē... nekādus priekšmetus tur neieskaitīs un neko nepielīdzinās... es pat teiktu, ka pa tiešo no videnes vieglāk, jo vēl atceras visas ķīmijas un fizikas, ko pēc medskolas jau sen kā aizmirsis, ja ar zinājis...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 9?
Ziņa: