Bērnam sāp dibens

Aizsāka ceda 

Bērnam sāp dibens
19.08.2010 13:12
Labdien!

Vēršos pie Jums vairāk nevis pēc konkrēta padoma, bet lietām, kam vajadzētu tikt izdarītām sekojošai problēmai.
Bērns - 2 gadi un 8 mēneši. Jūnijā sāka pirmo reizi sūdzēties, ka nevar pakakāt, ir stipra kaka, kas sāp (jā, bija nelieli aizcietējumi, bet pārsvarā ik pa divām dienām tomēr tikām no visa liekā vaļā). Pirms tam nodevām analīzes, kuras uzrādīja cērmju oliņas, izdzerām Wormin kursu pret tārpiem. Tātad jūnijā kādu reizi sanāca ilgāk pasēdēt uz podiņa, kamdēļ (vecāku satraukuma dēļ) braucām uz slimnīcu dēļ izslīdējuša spiedējmuskuļa (piemirsās medicīniskais nosaukums). Uzņemšanā pediatrs izčamdīja, teica, ka viss esot normā, vienkārši par ilgu uz podiņa sēdēts.Pēc tās reizes viss itkā normalizējās. Bērnam dibens vairs nesāpēja... Nupat ir atkal trešā diena, kad sūdzas par sāpēm dibenā (nedēļu atpakaļ spiedējmuskulis atkal bija nedaudz izvirzījies uz āru),apsēžoties pa lielajām darīšanām - bērns paniko, saka ka nesanāk,ka stipra kaka utt...Bet lielāko daļu viss izdodas ( ļoti ātri pat). Kaka nav izteikti cieta, taču mani mulsina tas, ka kakai apkārt un cauri ir kaut kas līdzīgs gļotām.
Par cik man ģimenes ārsts līdz augusta beigām ir atvaļinājumā, gribēju uzjautāt, vai ir kādas analīzes, ko nodot, lai varētu noskaidrot, kāda iemesla dēļ bērnam šāda reakcija uz nokārtošanos pa lielam un kas ir tas, uz ko jāvērš uzmanība.

Paldies jau iepriekš par padomiem.
Re: Bērnam sāp dibens
20.08.2010 12:46
Vispārīgi gļotu klātbūtne kakās var liecināt par iekaisumu taču ieteikt kādas konkrētas analīzes manuprāt nav jēgas jo kā likums tāda veida novirzes analīzēs neuzrādās. Varētu mēģināt veikt kolonoskopiju bet nez vai tā attaisnosies. Kas attiecas uz sāpīgumu tad es domāju, ka darīšana ir ar pārmērīgu jūtīgumu tajā rajonā un nervozitāti. Protams, ka ļoti vajag sekot vēdera izejai jo kādreiz gadās ļoti nepatīkamas situācijas kad patiesībā ir stiprs aizcietējums kuru uzreiz it kā nevar piefiksēt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērnam sāp dibens
02.09.2010 22:59
Bērnu ķirurgs uzstādīja diagnozi- taisnās zarnas gļotādas izkrišana. Šobrīd ir sāpes pirms lielajām darīšanām un kaka ir kopā ar diezgan lielu daudzumu gļotām.... Dakteris teica, ka neko nopietnu pasākt neesot iespējams... Varbūt ir arī citi viedokļi? Atkārtotās analīzes parazītus vairs neuzrāda.

Paldies jau iepriekš!
Re: Bērnam sāp dibens
02.09.2010 23:22
Viedokļi ir. Tai zarnas izkrišanai nevajadzētu būt par iemeslu gļotām. It īpaši diezgan lielā daudzumā. Tāpēc uz to zarnu izkrišanu es skatos kā uz kāda cita procesa rezultātu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērnam sāp dibens
03.09.2010 15:51
Daktera izskaidrojums bija - sfinkterim (vai arī kopumā) ir zems muskuļu tonuss, kas ir par iemeslu, ka gļotas nepaliek iekšpusē, bet tiek izvadītas ārā.. Šodien arī ģimenes ārsts vienkārši ieteica ievērot diētu, lai bērnam labāk ir mīksta, nekā cieta vēdera izeja, un mēģināt pārvarēt jaunizveidojušās panikas lēkmes pirms lielajām darīšanām... patreiz palieku neziņā un diskomfortā, ka nespēju bērnam palīdzēt :(
Re: Bērnam sāp dibens
03.09.2010 16:17
Nu jā, par to muskuļu tonusu runājot, ir jāredz tas bērns... taču kopumā tas secinājums pareizs. Bet es domāju šeit drusku vairāk uz atpakaļu, kas varētu būt tam visam par iemeslu jo vājš muskuļu tonuss ir iedzimta lieta bet zarniņa izslīdēja nesen. Un tā gļotu klātbūtne vedina uz domu, ka bijis (vai ir) stiprs zarnas kairinājums un liela spiešanās kas raksturīgi ilgstošam aizcietējumam par ko minēju jau iepriekš...

Nekas konkrēts man padomā nenāk bet varat rakstīt man uz guru03@inbox.lv varbūt kāda ideja radīsies...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bērnam sāp dibens
15.09.2010 13:32
Mamīt ja jums ārsts saka ka jāievēro diēta tad tā arī jādara, vēl kas var būt bērnam ir kaukādas problēmas bērnu dārzā jeb mājās strīdi , pārdzīvojmi ... uz nervu pamata tā ar var būt ka vēders sreiko......
Dod bērnam plūmes - plūmju ievārījumu , klijas izstrādājumus kopā ar jogrtu , bērnam garšos , vāju kumelīšu tēju , dodi vairāk vārītus vai sautētus dārzeņus , zupas , zivis ,auzu tumi ar augļiem jeb .
Un atturēties no miltu izstrādājumiem ( baltmaizes , makaroniem ) Rīsi, cukurs , ..... protams var jau , bet visu ar mēru .
Varu ieteikt dot katru dienu Pelašķu tēju tas ir ļoti labs līdzeklis visādu zarnu , kuņga iekaisumu novēršanai + pret saaukstēšanos... bet tas ir jādzer katru dienu nevis kad atceras ..... šī ir arī mūsu iecienītākā tēja un dzeram visu mūžu un ar vēderu reti kad ir bijušas problēmas ....
Pret cērmēm un spalīšiem labi palīdz Biškrēsliņu tēja ... tas ir homeopātisks līdzeklis kas labi noder .... jo bērns katru dienu pirkstus bāž mutē :) .... es savam rezgalim 3 x nedēļā ik mēnesi dodu profilaksei .
Un aptiekā var nopirkt vēdera mīkstinošus preparātus .... farmaceits ieteks kas labāk mazam bērnam
Re: Bērnam sāp dibens
15.09.2010 18:00
ja ir cieta kaka, ta var savainot zarnu glotādu, un rodas brūcīte, kas ari var but par iemeslu sapigai kakai. Sajaa gadījumā jalieto smeeriites, kas paredzetas pret hemoroidiem. jaizlasa protams anotācija. Bet ja jau arsts apskatīja, tad jau butu manijis ka tur kads ievainojums...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 7?
Ziņa: