Iekaisums plaukstas locītavā.

Aizsāka Ģirts K 

Sveiki, visiem,

Gribētos aprakstīt savu problēmu, varbūt varēsiet ko ieteikt.

Man ir pilni 25 gadi. Viss sākās š.g. jūnija sākumā, kad izdomāju pēc pāris gadu pātraukuma atsākt mīties ar velosipēdu. Viens tāds brauciens 30km garumā un nākošajā dienā kreisajā plaukstā sāka sāpēt vieta starp īkšķi un rādītājpirkstu, domāju, tas taču nekas, slodze tomēr bijusi, lai pasāp. Divas dienas pastaigāju ar elastīgo saiti un tad noņēmu. Pagāja vēl 3 dienas un starp īkšķi un rādītājpirkstu izveidojās normāls pampums (tūska), daudz nedomādams braucu uz traumpunktu. Nobildēja man to plaukstu, nekādi lūzumi vai iesprāguši kauli nebija, teica, ka tas droši vien tāpēc, ka esmu sakratījis tur tos nervus kas plaukstas apakšpusē (kaprālajā kanālā droši vien domāja), lika man smērēt Fastum Gel un tas arī viss.

Pagāja vēl 3 dienas, sāka sāpēt vairāk un pampums pārvietojās uz priekšu pa plaukstu, nu jau gandrīz līdz mazajam pirkstiņam, dzēru Ibumetinu, lai noņemtu sāpes, bet man likās, ka tas Fastum gel neko nelīdz, gāju pie cita ķirurga. Par laimi izdevās tai pašā dienā (piektdienā) tikt pie ķirurģes Gerelovičas (paldies, māsiņai, kas neatteica), apskatījusi manu roku, noteica man tādu diagnozi, ka droši vien sakratīti nervi un "no neiroloģiskas reakcijas sākusies ķirurģiska reakcija", uztaisīju asinsanalīzes un uzsēja man kkādu apsēju uz rokas, kuru vajadzēja mitrināt vairākas reizes dienā ar šņabi. Izrakstīja arī B vitamīnu kompleksu (palasīju, ka to parasti dod kaprālā kanāla sindroma gadījumā). Šņabi nežēloju, bet tad sestdienas naktī biju augšā ar tādām sāpēm, ka nespēju vairs aizmigt vismaz 2 stundas. Svētdienas naktī identiski, tieši 4h pēc aizmigšanas biju augšā ar asām, durošām sāpēm plaukstā, nelīdzēja nekādi Ibumetini vai citas bez receptes pieejamās zāles, bet pēc 2h atkal mierīgi varēja aizmigt.

Pirmdienā, meklēju, kur pieņem šī pati ķirurģe un nu jau braucu uz citu poliklīniku, kur manu apsēju nomainīja pret ģipsi, izrakstīja kkādas mazas tabletītes (cik sapratu, kkas no Nesteroīdo pretiekaisumu līdzekļu grupas) un teica, lai nāku nākošo pirmdienu un sūtīs mani pie reizes pie reimatologa. Šo nedēļu nesāpēja, roka ģipsī, zāles dzēru, un bija tīri ok.

Nākošā pirmdiena (pirmā pirmdiena pēc Jāņiem), eju atkal pie ārstes un viņa mani aizsūta pie Liepājā vienīgās reimatoloģes Dr. Saulītes. Viņa apskatījās asins analīžu rezulātus (grimšana bija 2 (norma), CRO 5,5 (nedaudz paaugstināts)), un teica, ka tas viss ir sīkums, pajautāja, vai sāp arī otra plauksta, tad pateica, lai izdzeru tās zāles, ko izrakstīja iepriekšējā ārste + lai ņemu nost ģipsi un lietoju plaukstas ortozi + ja vēlos, var iet uz ultraskaņu.

Priecīgs par to, ka izrādās, nekas traks man nav noticis, noņēmu ģipsi un sāku staigāt ar ortozi. Viss bija ok līdz brīdim, kad man izbeidzās tās tabletes. 3 dienas bez tabletēm un atkal pamošanās nakts vidū mokošās sāpēs, tikko nelietoju tabletes, arī tūska bija atpakaļ un jau pa visu plaukstu, vienu nakti izturēju, tad otru nakti, gāju uz aptieku un mēģināju sarunāt tās tabletītes, tādas nebija - iedeva man bez receptes līdzīgas - Melox. Sāku lietot, sāpes atkal pārgāja un tūska nedaudz mazāka palika. Domāju, ka nav ko dirsties un iešu uz tām ultraskaņas procedūrām, kas bija tikai ieteicamas. Apmeklēju 10 procedūras, pēc 3 procedūras likās, ka pampums ir mazāks, taču tas laikam tāds psiholoģisks faktors vien bija, jo, kad sāku Melox dzert 1x dienā, nevis 2 reizes, tad tūska momentāli bija atpakaļ vēl lielākā izmērā.

Apjukums, neziņa, sašutums, mans ģimenes ārsts tieši bija atvaļinājumā, tā arī nesapratu, pie kā man griesties. Meklējot internetā informāciju par kaprālā kanāla sindromu uzdūros Dr. Loginai. Jāsaka vislielākie paldies, jo arī šeit sekretārīte paņēma iepriekš bez rindas un aptuveni stundu dakterīte mani pārbaudīja un uzklausīja visas manas sūdzības. Nekas nebija uz vietas skaidrs, nevarēja saprast iekaisuma cēloni. Aizsūtīja mani uz rentgenu abām plaukstām visādās projekcijās, lai salīdzinātu, neko neatrada. Tālāk uz magnētisko rezonansi, atklāja izsvīdumus, bet tā arī neatklāja cēloni, kāpēc tie izsvīdumi tur radušies, viss plaukstā tip ok. Asins analīzes uzrādīja CRO jau ~10 un Reimatoīdais faktors 21,5, opā, paaugstināts RF, tātad vajadzētu griezties pie reimatologa. Vai pie tā paša, kas Liepājā, teica, ka labāk nē, lai meklēju Rīgā, ja jau iepriekš man neko nediagnosticēja.

Griezos atpakaļ pie ģimenes ārsta, Dr Orinskas, kura sazvanījās ar kādu citu ārsti un norīkoja mani uz vēl papildus asins un arī urīna analīzēm - audzēji, hepatīti, hlamīdijas u.c. infekcijas... Visi rezultāti negatīvi, CRO jau ~20, bet Reimatoīdais faktors vairs tikai 1,5(!). Tas bija augusta vidus. Ģimenes ārste ieteica meklēt tomēr reimatologu Rīgā. Aši apzvanīju visas klīnikas, heh, pieejams reimatologs tikai oktobra sākumā, neko darīt, pierakstījos Linezerā pie Dr. Andas Kadišas. Pirms tam vēl sazvanījos ar Dr. Loginu un viņa ieteica vēl iziet antibiotiku tūri, jo dažreiz specifiskas infekcijas neparādoties asins analīzēs. Tūri pabeidzu pirms pāris dienām, bez izmaiņām.

Šobrīd esmu nelielā apjukumā, stāv pieraksts uz 6. oktobri uz Linezeru, tā kā pats dzīvoju Liepājā, tad nemaz nezinu, vai tas 1 brauciens man ko dos. Roka sapampusi jau kopš jūnija sākuma. Nu jau gandrīz mēnesi dzeru Olfen 100mg 1x dienā, vienalga nedaudz sāp, bet ir labāk un pa nakti nav jāmostas. Iekaisums šobrīd ir lokalizējies tieši plaukstas locītavā. Reizēm ir tāda sajūta, ka smeldz arī pirksti, bet tas ir reti, reizēm arī atbalsojas tās cīpslas, kas iet uz elkoni, bet arī reti. Varu satvert ar visiem pirkstiem, izņemot īkšķi. Kad sāp, tad nevaru pacelt praktiski neko pat 300g smagu ar kreiso roku. Tajā brīdī, kad zāles visvairāk iedarbojas (praktiski nesāp), tad ir vairāk spēks ar to kreiso roku kaut ko izdarīt.

Ortozi jau nelietoju mēnesi, šorīt atkal pamēģināju, bet pēc pāris stundu nēsāšanas, sāk durt tajā vietā, kur parasti mēra pulsu.

Ja paskatos pāris gadus atpakaļ, tad ir bijušas problēmas. Visjocīgāk bija ar papēdi, kas sāpēja aptuveni pusgadu, neviens neko nekonstatēja un tad sāpes pēkšņi pazuda, sāpēja arī mugura, taču pēc tās izārstēšana jau vairāk nekā gadu nekas nebija sāpējis. Šobrīd sāp reizēm arī iegurnī (vietā, kur cīpsla piestiprinās pie gurna kaula), kā arī nedzīst jau pāris mēnešus sasistais mazais kājas pirkstiņš (vislaik sarkans uzpampis). Nezinu, vai tas viss ir savstarpēji saistīts, nezinu, ko šobrīd varētu darīt. Varbūt ir kādi tautas līdzekļi, ko man pamēģināt? Pašam liekas stulbi cerēt, ka 6. oktobrī viss atrisināsies, zinot mūsu valsts veselības sistēmu...
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 13:49
es ieteiktu sazvanīt stradiņus un pierakstīties pie reimatoloģes I.Buliņas. Ja iet par maksu - 15LS, tad var tikt klāt ātrāk. Līdz 6. okt nekādā gadījumā nevajadzētu gaidīt!!!
līdzi jāpaņem visi, visi izmeklējumi, analīzes rentgeni, magnetrezonanse utt.
es šitā nomarinēju sevi un tagad ārstēties ir grūtāk.
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 13:57
Apmeklē visus ieteiktos ārstus, bet es Tavā vietā dotos arī pie laba dziednieka.
Atvainojos par drukas kļūdām tekstā, rakstīju steigā. Par to zvanīšanu un mēģināšanu tikt ātrāk, man pat mazliet ir zudusi ticība, tik daudz ārstus esmu apmeklējis pēdējo mēnešu laikā, izmeklējies informāciju internetā un tad tās atsauksmes par ārstiem ir tik dažādas, ka grūti saprast, pie kura vispār ir jēga iet.
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 14:18
nu tādā gadījumā sēdi un gaidi 6.oktobri. Katrā ziņā vienā dienā dg neuzstādīs. atkal paies laiks, kamēr veiksi izmeklējumus. Skeleta scintigrāfiju, datortomogrāfu gūžām un imunoloģijas analīzes. Tā kā rēķinies, ka pie dg tiksi labi, ja oktobra beigās.
Psoriāze nav?Ar iesnām, klepu,angīnām neslimo bieži? Nav kāds vīruss nesen bijis?
Psoriāze nav, klepus nav bijis jau 2 gadus kopš atmetu smēķēšanu, angīnas nav bijušas ļoti sen. Iesnas ir no rītiem pavasarī un rudenī. Vīruss it kā nav bijis. Š.g. aprīlī gastrīts vieglā formā bija. Visādi citādi jūtos perfekti, ja vien tā kreisā plauksta nesāpētu, labajā plaukstā, ceļos un citās locītavās nejūtu ne mazāko diskomfortu, labi, laikam nāksies atkal zvanīties un mēģināt kaut kur tikt ātrāk.
Dr. Buliņa ir atvaļinājumā līdz oktobrim...

Stradiņos uz nākošo nedēļu varu pierakstīties pie šiem ārstiem:
Dr. Tamāra Zavgorodņaja
Dr. Ineta Astiča
Dr. Vladimirs Lavrentjevs

Kuru man ieteiktu? Vēl it kā iespēja pie Dr. Arāja, bet man silti ieteica pie viņa neiet, jo izmantojot vecmodīgas metodes (nosaka diagnozi ar skatienu).
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 14:44
vispār ir tāda teorija (bet tā nav medicīniska): ja cilvēks pārāk daudz slimo un staigā pa ārstiem, kuri neko nevar atrast, tad viņš neapzināti vnk grib slimot. es uzsveru, ka tas nav medicīniski, un šeit nav zīlēšanas salons, bet tādos gadījumos, kad ķibeles vajā viena pēc otras, ir vērts apstāties un padomāt par dzīvi kopumā: kas ar mani notiek, ar ko neesmu mierā.

bet tā ir tikai replika, no manas pieredzes. arī bija traumas, gastrīti utt. mazliet līdzīgs stāsts izklausās.

dažkārt palīdz apstākļu maiņa un ārstu apmeklēšanas pārtraukšana.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.09.2010 14:52 by Runcene.
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 14:50
Pie Arāja es arī neieteiktu. Viņš ir tāds dikti haotisks un izskatījās diezgan nenopietna attieksme, kaut gan, cik cilvēku, tik viedokļu. Ir tādi, kam patīk.

Pie Lavrentjeva 1x esmu bijusi, teica, ka pāries, ja padzeršu movāli 1x2. Nepārgāja. Citi gan atsaucas labi.Viņš ir stradiņos Reimatoloģijas nod. vadītājs.

Zavgorodņaja ir ar lielu pieredzi, bet man tikai 1x bijusi darīšana, līdz ar to grūti spriest.

Buliņa bija tā, kas mani uzstutēja uz kājām. Fantastiska ārste. Viena no retajiem , kam interesē pacients. Paņēma dienas stacionārā. Viņa ir ļoti rūpīga un tiešām laba ārste. Bet, ja atvaļinājumā, tad neko.

Kadiša pieņem arī Veselības centrā 4. Tur par maksu varētu tikt ātrāk. Kadiša tiešām esot laba, ļoti rūpīgi izmeklēs un meklēs cēloni. Pati bijusi neesmu.
Vēl Stradiņos ir profesore Andersone, bet pie viņas vizite 50Ls un jāpierakstās acur viņas sekretāri.
Šajā gadījumā par cik Buliņa ir atvaļinājumā, nevienu ārstu ieteikt nevaru. uzzvani uz vc4, varbūt tiec ātrāk, tur nebūtu jābūt rindām.
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 14:55
Kadiša Anda

Pieņem pacientus VC4 122 kabinetā.
Darba laiki:
Pirmdienās 15:20-17:00
Ceturtdienās 15:20-17:00

Cenrādis:
pirmreizējā vizīte Ls 22,-
atkārtota vizīte Ls 16,-
Reģistratūras tālrunis- 67847100, 67847148.
Tuvākais pieraksts 20. Septembrī plkst 16:00. Laikam jau uz to pašu vien jārakstās.
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 15:22
Ilgi gan..Ar šitām lietām ir tā, ka jo fiksāk, jo labāk. Pie Lavretjeva diez nevar ātrāk? Viņš tak ir katru dienu nodaļā pieejams...
Vispār jau pie reimatologa parasti jāiet, ja sāp vairāk kā 2 locītavas. Bet tu tam reimatologam izstāsti arī par gūžu un papēdi un pirkstu.
Man arī plaukstā ir izsvīdumi, tikai vienā. Diagnoze reaktīva artropātija. Nebūtu nomarinējusies un nonākusi pie reimatologa ātrāk, varbūt būtu izārstēta uz visiem laikiem. A tagad nekā - jāsadzīvo. 5 gadus bija miers un nu viss no jauna atsācies.
Palasies te par ārstiem var šo to uzzināt:

http://www.calis.lv/aprunasimies/forums/thread.php?id=16213784#page-1
http://www.calis.lv/aprunasimies/forums/thread.php?id=11639573#page-1
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 15:24
Kopumā stāsts diezgan līdzīgs manējam gadijumam ar piepampušajām potītēm... Apmēram 100 Ls, kaudze ar vizītēm, bezjēdzīgi ārstēšanas mēģinājumi un nekādu konkrētu atbilžu. Tikai pieņēmumi... Secinājums: mūsdienu medicīna ar tādām lietām (un to ir daudz) galā tikt nespēj... Un tālāk "Spaseņije utopajuščih, ģelo ruk samih utopajuščih...".

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 15:28
ku!
pie reimatologa biji?

man arī jau gadiem diagnoze reaktīva artropātija, bet uz ko reaģē tā arī neviens nezina līdz šai dienai. Ko tik nemeklēja - visas STS, ērces utt.Vienīgais, k o atrada - helikobaktērijas, tad nu tās pierakstīja par vaininiecēm.Iznīdēja, bet artopātija nepazuda.
Var tikt pie Lavrentjeva, tāpēc jau rakstu un prasu, pie kuriem ārstiem ir vērts iet. Negribas nobraukt tos 500km, lai man izraksta pretsāpju zāles un pasaka, ka viss pāries. Diezgan bieži jau Latvijā dzirdēts, kā ārstu neprofesionalitātes dēļ slimības tiek ielaistas, jo ārstē paši nezin ko.
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 15:36
Nu man Lavrentjevs pateica, ka pāries, lai dzeru movāli, zivju eļļu un glikozamīnu. Nepārgāja. Mani uz kājām dabūja Buliņa. Bet lasot par citu pieredzi, Lavrentjevu dikti slavēja un viņš tak ir nodaļas vadītājs, tā kā dumjš noteikti nav.
Vēl ir Andersone laba, bet 50 latus nedomāju, ka vērts tērēt.
Uzzvani vēl uz Linezeru pasaki, ka gribi pie Kadišas par maksu. Tad varbūt labāku datumu piedāvās. Vēl jau var zvanīt Kadišai uz mobilo un sarunāt randevū slimnīcā.
Katrā ziņā neapstājies, bet meklē, no kā sāp un lai pēc iespējas fiksi uzsāk ārstēšanu!
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 16:12
estere

Protams, ka biju arī pie reimatologiem. Kādiem diviem vai varbūt pat trīs...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 16:22
ku!
nu bet ārstēšanu tak nozīmēja? Pie Mikažānes ar biji?Tā esot tāda, kas dziļi rok.
Bet, ja ir artrīts vai artropātija, tā neesot ārstējama. Kā man Arājs pateica :"nu ir lietas ar ko jāsamierinās.Nav tādas kaites, ko var izārstēt pilnībā. Iesnas taču arī nevarat izārstēt uz visiem laikiem."
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 17:34
estere

Nē, pie Mikažānes nebiju... Man jau neviens no tiem reimatologiem neteica, ka tas būtu reimatisms... paskatijās uz kājām, paskatijās analīzes un domīgi teica - kaut kāds artrīts tas ir... ko jūs tur dzerat? Ibuprofēnu? Un ir labāk? Nu tad turpiniet to... Ak Jūs ar elastīgo siti sienat pa nakti... nu ļoti labi, turpiniet...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 18:04
ku!
bet reimatoloģiskas saslimšanas ir simts un viena. Reimatisms ir tikai viena no tām. Un artrīti ar ir dažādi - reimatoīdais, reaktīvais, psoriātiskais utt.
nu man ar sākumā lika dzert tikai nesteroīdos. Dzēru 3 mēnešus, nekas nemainījās. Tad nonācu pie Buliņas, kura izrakstīja vēl klāt sulfasalazīnu un tad tā lieta aizgāja. 5 gadus miers bija. Bet tagad še tev, atkal sākās viss no gala. Un no kā tas ir, neviens nevar pateikt.
Tev vismaz labāk palika no tā ibuprofēna?
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 20:35
estere

Labāk jau palika... nedaudz... Bet lieta tāda, ka man jau tās locītavas nesāpēja tā kā artrīts laikam tomēr tā īsti nebija... Kaut gan potītes bija pamatīgi piepampušas, karstas un sārtas... Biku jau arī sāpēja bet ne tā kā iekaisusi locītava... manuprāt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
06.09.2010 21:54
GirtsK
Tikai ņem vērā, ka lietot ibumetīnu vai jebkuru NPL, vajadzētu omeprazola aizsegā, jo īpaši, ja nesen ir bijis gastrīts, lai nedabū čūlu. Helikobaktērija arī veicina gastrīta uzliesmojumus un var provocēt locītavu kaites.

ku!
Ja palika labāk, tad okey. Bet kā tu zini, kā jāsāp tad, ja ir locītavu problēma?Man, kad bija pirmā artropātijas epizode, plaukstas un ceļi bija karsti un sārti.Ģim.ā. uzskatīja, ka tā man esot alerģija un lika pasmērēt hormonālu pretalerģijas ziedi un dzert antihistamīnus. Sārtums nogāja, bet īdēšana turpinājās, ko prtms, neņēmu vairs vērā..Tā nostaigāju gadu, plus vēl līdz neirologam aizgāju, tas arī ārstēja pa savam, uzskatot, ka viss no muguras.
Kamēr LOR ienāca prātā, ka vajadzētu pie reimatologa aiziet. Tas tad arī pēc garajiem izmeklējumiem uzstādīja diagnozi.
pingvins
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
07.09.2010 09:31
Klau, tā kā esi no Liepājas, palasies šodienas ''Kurzemes vārdā'' par dr Lauru Loginu, laikam tā sauca, viņa brauc no Rīgas un ir specs plaukstas locītavu lietās. Varbūt kkas noder, un vēl - pie Ārgaļa neesi bijis?
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
07.09.2010 09:59
estere

Protams, ka pārliecība nav bet analīzes toreiz arī neparādija necik paaugstinātus rādītājus taču es visu laiku un bez pārtraukuma lietoju Ibuprofēnu pa 200 mg 3 reizes dienā. Ja es to nedaru tad pēc kādām 3...4 dienām pārvēršos par vecu invalīdu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ģirts K
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
07.09.2010 12:20
Pingīv, izlasi, ko rakstīju. Laura Logina bija tā, kura tiešām meklēja problēmas cēloni, nevis izrakstīja kkādas zāles. Man palika iespaids, ka ļoti ļoti laba ārste, bet plaukstā nekādu vainu neatrada, jo laikam vaina ir organismā, nevis plaukstā.

pingvins Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Klau, tā kā esi no Liepājas, palasies šodienas
> ''Kurzemes vārdā'' par dr Lauru Loginu, laikam
> tā sauca, viņa brauc no Rīgas un ir specs
> plaukstas locītavu lietās. Varbūt kkas noder,
> un vēl - pie Ārgaļa neesi bijis?
pingvins
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
07.09.2010 12:59
Sorry, baigi gari sarakstīts, vienkārši šodien ieraudzīju avīzē šo rakstu, un nolēmu - moš palīdz. Bet vispār jau dīvaini- analīzes neko neuzrāda, ārsti neko nevar pateikt. Ir tomēr 21.gs, tāpēc gribas gandrīz vai piekrist Runcenei.
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
08.09.2010 19:01
ĢirtsK
Kā jūties?iesi pie Kadišas???

ku!
kuras tavuprāt ir kaitīgākas zāles - ibuprofēns(irfēns) vai airtal,movalis,ketanova,?no kuram mazaks risks dabūt kuņģa cūlu ? es dzeru movalis un airtal, bet ar visu omeprazolu jūtu, ka kuņģim nepatīk..Par aknām ar bail.Lasu, tu dzer ibuprofēnu.labi noņem sāpes?
man tas movālis nelīdz , airtal ar švaks.
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
09.09.2010 10:15
estere

Par to kaitīgumu man grūti spriest jo neesmu profesionālis un neesmu redzējis nekādas salīdzinošās tabulas (ja tādas eksistē). Lai salīdzinātu pēc aprakstiem tad tur ir darbs jāliek pie malas un dienām un nedēļām jāsēž veidojot savu tabulu. Un arī tas tas var izrādīties veltīgi individuālo īpašību dēļ.
Visi minētie preparāti pieder NPL grupai. No tiem lietojis esmu Ibuprofēnu un Ketanov. Ketanov ir viens no spēcīgākajiem nenarkotiskajiem pretsāpju līdzekļiem un paredzēts tikai īslaicīgai lietošanai. Savukārt Ibuprofēns skaitās viens no vājākajiem NPL grupas preparātiem bet vienlaikus arī relatīvi draudzīgs kuņģim. Tā kā man tādu īstu un izteiktu licītavu sāpju nav tad var teikt ka labi palīdz. Varu normāli dzīvot un strādāt bet tas ir tūkstoši apēstu tablešu :( Palietoju es kādu brīdi Nimesilu, par kuru teica, ka tas esot labāks par Ibuprofēnu. Varbūt mīksto audu iekaisumas viņš arī ir labāks bet manas kaulu un muguras sāpes viņš ņēma vāji un galva no viņa bija kā spainis... Bija mēģinats arī Diklofenaks. Tas protams ir stiprs un kad to lieto tad par kauliem var aizmirst bet... caurumu kuņģī viņš izēd vienā setā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
estere
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
09.09.2010 17:25
ku!
paldies par atbildi. Par diklofenaku piekrītu, man pēc 1 oriģināla izdzeršanas ļoti sāpēja vēders.Palietoju nexium, pārgāja. Man daktere teica, ka nimesil ir ļoti labs, bet viņš esot aknām ļoti nedraudzīgs un dažās valstīs pat pilnībā aizliegts. Nesaprotu, kāpēc mūsējie vēl tirgo.Laikam tak farmācijas bizness ir svarīgāks par cilvēku veselību.
Ibuprofēns esot jāuzdzer ar pienu, tad esot mazāka iespēja, ka būs kuņģa sāpes.
Anatolijs
Re: Iekaisums plaukstas locītavā.
09.09.2010 19:12
Varbūt tā ir podagra ?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 22?
Ziņa: