Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt

Aizsāka Hmmmm 

Man īsti nav laika aiziet pie ārsta (turklāt nav arī iekāriena ar ārstu šo problēmu apspriest, īpaši ņemot vērā, ka man īsti nepatīk mana ģimenes ārste). Gribu vienkārši aptuveni noskaidrot vai man būtu jāsatraucas, jo domāju, ka daļu problēmas varētu veidot neregulāra diēta, stress un citi blakus apstākļi. Meklējot info internetā sanāk, ka tas var būt da jebkas sākot no svaiga gaisa (Irritable bowel desiese), hemoroīdiem vai atdauzīta astes kaula līdz vēzim un citām nopitnām slimībām

Vārdu sakot pirms gadiem trim pamanīju savās kakās asinis (gaišas un nedaudz, bet vairākas dienas pēc kārtas). Pasūdzējos savai māmiņai, kas man teica, lai pataustot dibenu ar domu vai nav ārējie hemoroīdi. Nu es arī kaut ko tādu uztaustījiu, iebāzu ar pirkstu atpakaļ un vēl secināju, ka pēc sajūtām un taustes attiecīgajā vietā ir neliels pušums, kas arī varētu asiņot. Šeit jāatzīmē divas lietas - man nilgi pirms tam bija pamatīgs aizcietējums (no granātābolu sēkliņām) un kad es biju sīka patika lasīt uz poda, mani sabiedēja, ka šitik ilgi sēžot zarnas var iznākt ārā, tāpēc regulāri čamdīju dibenu, reiz bija arī kaut kas nedaudz iznācis (tāds bumbulis, ne vairāk kā 1cm liels), pateicu mammai, viņa vnk iebāza iekšā, šķiet tā bija vēl pāris reizes, tāpēc tagad domāju, ka tas varētu būt tas pats tikai + vēl sabrāzta pakaļa no tā aizcietējuma

Pēc pāris mēnešiem mani sāka mocīt riebīgas asas sāpes (epicentrs bija iekšā zarnā, bet tā kā vairāk uz aizmuguri, nedaudz uz augšu no tās vietas kur beidzas dibena starpas gļotāda), kas pastiprinājās sēžot. Atgādināju mātei par iepriekšējo problēmu, viņa man nopirka procto-glyvenol svecītes, kas palīdzēja (lai gan es ievēroju, ka tur iekšā ir lidokaīns, kas drošvien nāk labumā, da jebkādām zarnu sāpēm, ne tikai hemoroīdiem)

Pirms diviem gadiem sāku studēt tuvējās ārvalstīs, kas atstāja zināmu iespaidu uz manu diētu (man ir slinkums gatavot, pārsvarā pērku veikalā gatavus salātiņus, reizēm iemēģinu ātrās zupiņas vai hesburger piedāvājumu) un es zaudēju svaru (daudz, ir zināmas aizdomas, ka tagad esmu atkal nedaudz pieņēmusies svarā). Diezgan bieži braucu mājās, kur pārsvarā baro ar sviestmaizēm un jogurtiņiem desertā un šad tad uztaisa kādu otro. Vēl kaut kad starp tad un tagad man sāka atkal sāpēt dibens (ne tik traki kā iepriekš) un es katram gadījumam piebeidzu pāri palikušās svecītes, tā ka nevarētu arī teikt, ka pa vidu nekas nebija. Starp citu vēl kaut kad pa vidu man bieži sāpēja vēdera lejas daļa kreisajā pusē, bet tas tagad ļoti sen nav manīts.

Tagad kādu pēdējo pusgadu laikam ir tā, ka pārsvarā ir šķidrs vēders (vai vismaz salīdzinoši mīksts) vai arī reizēm aizcietējumi, Turklāt ir tāda sajūta, ka visu laiku vajag čurāt bez kāda iemesla, sākumā domāju, ka tās ir tikai manas iedomas un\vai kāds ārējs kairinājums (t.i. man ar to asociējas zināma sajūta dibena starpas priekšdaļā), bet tad parādījās arī it kā iekšējs spiediens kā parasti, kad vajag. Piedevām bija atkal parādījies kaut kāds veidojums, kas tika iegrūsts iekšā (kādu laiku pēc tam iztaustīju ar pirkstu zarnas iekšpusi - izskatās, ka viņš vienkārši ir pazudis, kas laikam sagrauj manu teoriju, ka tā ir daļa zarnas). Nepārtraukti sūrst astes gals, tāpēc tagad man bail kakājot spiest, tāpēc, es pat tad, kad vajag daudz nespiežu, ja uzreiz nenāk ārā. Sāku domāt, ka varbūt minētais spiediens nāk no sūdiem zarnās - proti tas it kā nāk no kreisās puses (cik atceros no anatomijas skolā resnā zarna ir tai pusē) un guļot uz vēdera kļūst spēcīgāks (vai tas tā varētu būt?)
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
03.03.2011 12:18
Cik tad gadu? Dzimums? Augums? svars?
Man šķiet no teksta jau var saprast, ka es esmu jauna sieviešu dzimuma būtne ;) svaru nezinu
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
05.03.2011 19:02
No teksta gan neko daudz saprast nevar bet ja nav slinkums tad uzraksti man uz guru03@inbox.lv varbūt varēšu ko ieteikt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ko tu gribi saprast no teksta? Man šad tad sāp taisnajā zarnā un nesen sāka biežāk gribēties čurāt - vai par to būtu jāsatraucas? Kam gan piemēram vajadzīgs zināt manu augumu, lai pateiktu kāpēc viena vieta sāp? Aprakstīju problēmu cik detalizēti varēju, gribētu - saprastu (lūk kāpēc man negribās iet pie ārsta - runās riņķī un apkārt, bet neiedziļināsies problēmā). Pajautā tepat, es e-pastā arī neatklāšu lietas ko neatklātu šeit un kas neattiecas uz lietu
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
06.03.2011 21:23
hmmmmm

Kaut ka saraustīti Tu apraksti to savu problēmu... Vai par to būtu jāsatraucās? Jā. Augumam, svaram un vecumam ir nozīme.
Man nepatīk šeit uzdot jautājumus un tas traucē man iedziļināties Tavā problēmā. Bet ja Tev nepatīk mans piedāvājums tad vari meklēt vietu, kur neuzdodot liekus jautājums Tu saņemtu pilnvērtīgu atbildi...

Tev kaut kāds interesants piegājiens, Tu nāc ar problēmu, kuru nevari atrisināt bet kad Tev sāk uzdot jautājumus tad Tu jau iepriekš zini kāda informācija būtu vajadzīga atrisinājuma iegūšanai un kāda nē... Un vispār vairums cilvēku ir priecīgi par iespēju delikātas problēmas apspriest privāti...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Es neaprakstu saraustīti, bet skaisti strukturēti hronoloģiski un pēc iespējas detalizētāk :D jo ne vienmēr viss ir pilnīgi vienādi un es arī neatceros sīkās detaļās. Gribi īsi - man epizodiski sāp viena vieta, tuvs cilvēks teica, ka drošvien tie ir hemoroīdi, bet man tā nešķiet (cik saprotu tie sāp citādi), izmeklēju krustu šķērsu internetu, neko vairs nesaprotu. Brīžiem ir dažas citas problēmas ar vēderu, bet nezinu vai tas ir saistīts vai arī tam ir kāds cits cēlonis, ieskaitot stāstu par čurāšanu (tas aspekts mani vienkārši kretinē)

Mums acīmredzot ir pretēji uzskati par to kas ir privāti. Manā uztverē apspriežot šādu lietu atklāt datus pēc kuriem mani kaut kādā veidā var identificēt nebūtu prātīgi. Tāpēc es gribu zināt kam tev tas ir vajadzīgs - ja tu man jautātu par to ķermeņa daļu par ko es sūdzos es atbildētu. Par aptuvenu vecumu un svaru būtu skaidrs, par to es jau atbildēju. Augums būtu būtisks, ja tas kaut kā neatbilstu normai vai arī kopā ar svaru, lai izrēķinātu kāda man figūra vai ko tamlīdzīgu - vēl kāds iemesls? Apspriest pašu problēmu internetā - ja jau tas tiek darīts, tad ko nu vairs, ja netiks pateikts pārāk daudz neviens tāpat nezinās, kas es esmu. Turklāt diskusijā forumā varētu atbildēt vēl kāds cits, kam varbūt ir labāks izskaidrojums.
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
07.03.2011 04:00
hmmmmmm

Tu gadijumā par žurnālisti nemācies? Tu raksti "Mums acīmredzot ir pretēji uzskati par to kas ir privāti." - tā laikam tas ir...
Vēl Tu raksti "Manā uztverē apspriežot šādu lietu atklāt datus pēc kuriem mani kaut kādā veidā var identificēt nebūtu prātīgi." - akurāt manas domas. Tāpēc arī negribu te rakstīt. Tu te ienāci un aiziesi bet es šeit palikšu un daudzi mani pazīst personīgi. Turklāt, kas pats galvenais, man ļoti nepatīk kad traucē manu dialogu ar pilnīgi neatbilstošiem (vai klaji bezkaunīgiem) komentāriem.

Varētu protams oponēt par šo to bet rezumējums ir tāds - Tu esi pārāk gudra. Visu Tu zini kā ir pareizi un kā jābūt. Ko man ar Tevi strīdēties... Tev jāmeklē kādu kam atbildēt būs pienākums. Man tas ir hobijs. Patīk cilvis - atbildu, nepatīk - neatbildu. Es nepārstāvu moderno medicīnas virzienu kad ārstē slimību. Es vairāk pieturos pie cilvēka ārstēšanas. Bet lai ārstētu cilvēku ir vajadzīgs kaut kāds kontakts ar pacientu. Kaut vai virtuāls bet pietiekami ciešs. Es nevaru tirgus laukumā, caurvējā stāvot saprast kas vainas Tavai astei. Tev jāiet tur kur paceļ asti, iesprauž datora adapteri un nolasa parametrus. Bez jebkādām emocijām. Jo ĶMI noteiks pats dators bet acu krāsa nebūs svarīga...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Dīvaini vai dīvaine!
Neesi smieklīgs,tev piedāvā vienreizēju iespēju palīdzēt---bet tu nezini ko gribi----ej pie ārsta un neraksti te nesaprotamus palagus,jo nevar jau saprast ko gribi:)))))))))
Kāds tam tagad sakars ar to ko es mācos? Vēl viena lieta, kas tev nav jāzin. Nesaprotu kas no tavas puses šeit varētu būt tik nenormāli privāts, ka tu negribi, lai kāds redz, ka tu to jautā. Piedod, bet ja es traucēju tev dialogu ar mani, tad tas vairāk izklausās pēc nevajadzīgi kašķīga monologa. Es, piemēra pēc, nezinu kas tu esi, bet pagaidām neesi uzdevis nevienu jautājumu, kas attāli izklausītos pēc mēģinājuma precizēt kas man tieši kaiš, tikai kasies. Ja es gribētu iet pie ārsta, kas mani grib no visām malām iepazīt, es nejautātu internetā. Nu negribi palīdzēt, nezinot kas es esmu - tad varbūt tiešām neatbildi, drošvien visiem no tā būs tikai labāk. Iesaki citu forumu kur pajautāt šādu jautājumu, likšu tavam svētu mieru.
Nu es tev teikšu ---pie psihiatra gan vajag iet--jo ātrāk ,jo labāk!
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
07.03.2011 16:51
hmmmmmm

Nu, padomā loģiski cik ārstu vēlētos redzēt Tevi savā kabinetā pēc tā ko Tu te sarakstiji...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
ai ej galīgi, es sevi pazemoju un visu tev priekšā uzrakstu, bet sanāk, ka tad ja es negribu vēl piedevām pateikt savu vārdu, uzvārdu um kur dzīvoju tad esmu psiha zoss. (Kā tu vispār man vari palīdzēt, ja pat nevari pateikt vai tie ir vai nav hemoroīdi?) Skatos, ka esi mods, paņem lūdzu izdzēs šo tēmu, tāpat neviens šeit neatbildēs par lietu
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
07.03.2011 20:44
aizej pie proktologa, privāti, bez ģ.ā.. pameklē netā, ir par daudziem labas atsauksmes, calis.lv vari pajautāt. bezjēdzīgas domas var turēt kontantā stresā, tad vismaz zināsi, tas ļoti atvieglo dzīvi: skaidrība.

nesaprotu arī, kam vajadzīgs svars, kam e-pasts...

te visādi katru dienu kaut ko raksta apmēram tā: "uzraksti man uz e-pastiņu, varbūt varu palīdzēt"... visādi izplatītāji utt.

ku! klizmas te nelīdzēs. tas ir tas gadījums, ko vajag redzēt + visādi citādi jāsaved kartībā sevi: stress (tējas, augu preparāti, tinktūras), kustības (samērīgas), miegs, normāla paika. varbūt sākās ar sīkumu, bet apauga kā sniega bumba. čurāt arī droši vien no stresa vajag.
Paldies. Man likās, ka cālis.lv ir laimīgajiem jaunajiem vecākiem - kur, lai tur jautā?
Nesen vēlējos pārbaudīties pie proktologa, bet nekad dzīvē nebija bijusi saskarsme.ar šo speciālistu. Rūpīgi ievācu atsauks-
mes un devos uz pārbaudi pie dr.Aijas Kusmanes, kas strādā un pieņem Gaiļezerā un arī Ilzes Katlapas medicīniskajā privātpraksē Bruņinieku ielā pretī Dailes teātrim (reģistrat. tālr. 67316362). Es izvēlējos privātprakses variantu .Divu kon-
sultāciju laikā atrisinājām jautājumu, kas mani interesēja un man šis ārsts kā speciālists patika.
( Pirmreizējās konsultācijas cena 30 Ls , atkārtota 15 Ls).
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
08.03.2011 08:31
man šķiet, ka tie vīriešu kārtas ir jaukāki... ARS, Uniklīnika... nav bijusi saskare laimīgā kārtā, bet no tautas atsauksmēm... par Kusmani ir vidējais viedoklis, ka diezgan skarba, bet, kā jau teicu, pati nezinu ieteikt.

calis.lv ir laimīgajiem jaunajiem vecākiem, bet grūtniecēm un jaunām mammam pa laikam rodas prpblēmas ar hemoroīdiem utt. vari tur vienkārši pameklēt tēmas, tur daudz sarunu par līdzīgām lietām. tautas un netautas metodes, atsauksmes.

diemžēl, ja tas gemorojs tur ir, tad viņš pats nepazudīs, bet ar viņu var sadzīvot.
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
08.03.2011 08:44
calis.lv ir sadaļa par pieaugušo cilvēku veselību, tāpat delfi veselība un sapforumā ir diskusijas par tautai draudzīgiem ārstiem. iemet google "proktologs" un noteikti kaut ko dabūsi.

ārsta ieteikumi ir tikai viedoklis vai rekomendācija, pēc tam pati varēsi domāt, kad vismz būs skaidrs, kas tas ir...
Kur tev te kāds prasa uzrādīt savu vārdu,uzvārdu,kur dzīvi---tu jau murgo,bet ja tu še uzdod kādu jautājumu---nu tad mīlīt arī attiecīgi jāuzvedas---bez apvainošānās---ja nē tad nekā!!!
Ir daudzi cilvēki, kam pie e-pasta ir vārds un uzvārds (ieskaitot mani). Es taču nenācu prasīt konkrētajam rūgumpodam, ne arī apvainojos un kasījos - tikai norādīju, ka nevēlos sniegt informāciju ko uzskatu par privātu un nevajadzīgu. Citiem cilvēkiem nebija problēma normāli atbildēt - paldies viņiem
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
08.03.2011 20:38
hmmmmm

Parasti jau nav nemaz tik grūti pārslēgties uz citu vārdu un uzvārdu... bet jebkurā gadijumā mani nepamet doma, ka Tu to problēmu ar sarakstīšanos pārspīlē...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
08.03.2011 20:51
Ak, mī un žē..
Mistiskā hmmmmm - savu e-pastu "intimaproblema@inbox.lv" Tu vari uztaisīt 3 minūšu laikā! KUR ir PROBLĒMA? Tu tikko, padarot sevi par dīvainu indivīdi, atteicies no, manuprāt, labas iespējas konsultēties ar zinošu cilvēku. Saprotu, ka tā visa pamatā ir Tavi aizspriedumi par privātumu un briesmīgā problēma, ka Tev e-pastā ir vārds un uzvārds. Bet kurš likums, ja drīkst zināt, Tev aizliedz izveidot atsevišķu e-pastu brīžiem, kad Tu nevēlies atklāt savu vārdu un uzvārdu?
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
08.03.2011 22:40
Biju nolēmis neielaisties garās diskusijās bet redzu, ka tēma rezonē...

Viesīšu nelielu skaidrību, kāpēc es gribu sarakstīties privāti? Es esmu gadiem ilgi meklējis, krājis un apdomājis informāciju par tādām un tamlīdzīgām tēmām. Es gadiem esmu salīdzinājis, pārbaudijis un izvērtējis to. Un laika gaitā esmu izsijājis to kas ir vērtīgs un atmetis nevērtīgo. Tie kas ir kaut ko meklējuši internetā sapratīs šo problēmu. Es vienkārši negribu to atkal ierakstīt publiskā forumā kur manai informācijai uzklāsies virsū citi komentāri un tas viss atkal pārvērtīsies iepriekšējā bezjēdzīgā massā. Tas ir galvenais iemesls. Otrs ir tas ko es jau minēju. Nedomāju, ka normālam cilvēkam būtu patīkam publiskā forumā sīki stāstīt kas un ka tieši tur bija vai ir. Es jūtos neērti kad man forumā to ir kādam jājautā. Nezinu, varbūt es kāds īpaši kautrīgs...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
08.03.2011 22:42
tad izstrādā un ieliec vienu pielīmētu tēmu... uzraksti, ka tā ir Tava pieredze, un viss, liedzot komentēt.
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
08.03.2011 23:13
Runcene

Jā, es esmu par to domājis un iespējams, ka tā arī izdarīšu. Bet manuprāt tas neaizstāj individuālo kontaktu. Patiesībā vairumā gadijumu ir tā, ka tie cilvēki kas nevis dodas pa taisno pie ārsta bet nododas meklējumiem forumos, tādu vai citādu iemeslu dēļ ir kut kā psiholoģiski saistīti. Viņi kaut kādu iemeslu dēļ nevēlas to uzreiz tā darī. Cilvēki bieži vien nevēlas tikt "izlaisti caur ārstēšanas mašīnu". Viņi baidās, ka nevarēs kontrolēt procesu vai to apstādināt vēlamajā brīdī. Ir arī dažādi citi iemesli, tāpēc es cenšos katram atrast savu individuālu pieeju.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Jīz, kkāds izaugums pie dibena ir fiziska un sataustāma problēma, nevis psiholoģiska nebūšana. Manā ģimenē neviens nekad sevišķi pie ārsta nav gājis, īsti nezinu kā tas darbojas (ne prātā nenāca, ka pie šāda speciālista var tik bez nosūtījuma no ģimenes ārsta), turklāt man ārstu izturēšanās liekas vienaldzīga un neieinteresēta, un galu galā - es varbūt negribu, lai kāds aiztiek manu dibenu. Man e-pasts liekas neērta komunikācijas metode un pēc tam, kad es visu jau esmu izstāstījusi (<_<), ideja, ka visai pasaulei nestāstīt būs patīkamāk, nestrādā. Plus es jau teicu, ka ja es rakstu kādā forumā, ceru redzēt dažādu cilvēku viedokļus. Un varbūt tiešām uztaisi pats savu aprakstu - ja internetā varētu atrast jēdzīgu informāciju pat nebūtu jājautā
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
09.03.2011 12:17
hmmmmm

Ko es te vēl varu piebilst...? Katram mums sava izpratne par ērtību... Bet psiholoģiska problēma šajā gadijumā noteikti ir...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Labi, varbūt, ka ir arī, bet es prasīju vai manai problēmai var būt fizisks pamatojums, nevis, lai kāds izsaka minējumus par manu garīgo veselību (tikko kaut kas nepatīk tā visi esam psihiatri?) <_<
Re: Sāp aste un pārāk bieži vajag čurāt
09.03.2011 17:36
hmmmm

Domāju, ka tā problēma Tev ir kompleksa un vairāki apstākļi spēlē kopā. Kopumā situācija izskatās tāda ka Tev ir tieksme iekaisumam pārņemt mazā iegurņa orgānus. Par veicinošiem apstākļiem grūti spriest. Tie var būt gan iedzimta nosliecība, gan mezkustības ietekme, gan arī ilgstošu aizcietējumu rezultāts.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 2?
Ziņa: