Vai aklā zarna?

Aizsāka GM 

Vai aklā zarna?
13.04.2011 10:04
Sveiki forumieši!

Esmu neizpratnē par sāpēm vēdera labajā pusē 5-10cm zem nabas. Sāpes nav izteiktas - ir paciešamas, ja nenoslogo presi. piemēram apguļoties uz muguras kājas pacelt īsti nevaru, jo tad stipri sāp. Salasījos te par aklās zarnas piedēkļa iekaisumiem un tad nu netieku it nemaz gudrs vai tas varētu būt ar to saistīts.
Centos vakardien pārbaudīt apguļoties uz muguras, saliecot kājas ceļos, uzspiežot uz sāpošas vietas un strauji to atlaižot. Nevarētu teikt ka tad sāp. temperatūras vakardien nebija. Vēdera izeja puslīdz normāla. Ēstgriba laba un uz vēmienu nevelk. Tas tā ir jau vairākas dienas.
Vai man tomēr būtu jāuztraucas?
Re: Vai aklā zarna?
13.04.2011 12:12
Vecums, dzimums,augums,svars? Jāiet pie ķirurga jebkurā gadījumā.
Cieņā.
Re: Vai aklā zarna?
13.04.2011 12:20
vecums:30
dzimums: vīrietis
augums:1.80m
svars:93kg

iešu pie ģimenes ārstes rīt no rīta. tur dzīvā rinda. iztaustīs mani un tad jau redzēs ko teiks.

Šo nelaimi atklāju kad pēc skriešanas mājās presīti grasījos taisīt. makani sāpēja. Pirms kāda mēneša ar rota vīrusu mēs visa ģimene uz poda pasēdējām. Vai tas kā saistīts nav ne jausmas, tik no domām vien par operācijām jau baisi paliek.
Re: Vai aklā zarna?
13.04.2011 14:43
O! Pa šodienu konstatēju, ka jokains tomēr ir arī kuņģis. Turklāt kad skrēju, tad tieši kuņģis tā nejauki sajutās pēc kāda noskrietā 3km (skrēju svētdien nedaudz un vakardien).



Edited 1 time(s). Last edit at 13.04.2011 14:43 by GM.
Re: Vai aklā zarna?
13.04.2011 20:28
Kuņģi apsekot. Svaru nodzīt!!!!!!
Lai veicas. Ķirurgu tomer es apmeklētu>
Re: Vai aklā zarna?
14.04.2011 08:25
Nu tāpēc jau skrienu ik pārdienas, lai nodzītu svaru un uzturētu sevi puslīdz formā.

Pēc pusstundas braukšu pie ģimenes ārsta. Tad jau redzēs ko pateiks, kur nosūtīs.
Re: Vai aklā zarna?
14.04.2011 14:45
Tad nu tā. Esmu atgriezies no ģimenes ārsta un 1.slimnīcas apmeklējuma.

Ģimenes ārste visādi izmeklēja, iztaustījās, bet par aklo zarnu neko neieminējās. Toties nosūtīja uz kobras rīšanu slimnīcā. Tur savukārt man izsniedza šādu slēdienu:

Atradnes: barības vads - np.kardija slēdzas. Hiperēmiska gastropātija, antrumā gļotāda sīkgraudaina. Gļotezers caurjaukts ar žulti. Hiperēmiska duodenopātija.
Biopsijas: EU tests negatīvs.

Rīt nesīšu ģimenes ārstei, lai iztulko man :)



Edited 1 time(s). Last edit at 14.04.2011 14:45 by GM.
jamm
Re: Vai aklā zarna?
14.04.2011 15:18
Neesmu nekāds speciālists un nesaprotu nevienu no tām "atradnēm", bet pēc to daudzuma un pēc tā visa, kā tas izklausās, izskatās, ka tev pamatīgā pakaļā tur viss. It īpaši tas Hipertēmiska gastropātija un Hipertēmiska duodenopātija.

Bet vispār vari google iemest un tad pats iztulkosi visu!
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 10:21
Tikko parādīju slēdzienu ģim. ārstei. teica, ka nekas nopietns nav. iespējams man sāp muskuļi labajā sānā vai kautkas saistīts ar žultsakmeņiem utt. principā izspiedu, lai vēl nosūta uz sonoskopiju.

Esmu neizpratnē.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 12:31
vai Tu nebiji jau tas puisis, kam viss sāp?

aina tai vēderā ir kā nervozam cilvēkam, diezgan tipiska.

jāpievēršas savai iekšējai pasaulei.

tas, ka dzīvo veselīgi no ārpuses, vēl nekā neliecina un nenodrošina.

ir noteikti kādi kompleksi, kas pa laikam iezogas galvā un kurus Tu varbūt paslauki pagultē vai tamlīdzīgi. es nezinu, minu, bet kaut kas no tās sērijas.

ja viss sāp, tad velk uz dvēseles stāvokļa revīziju.

vajadzība izmeklēties arī par to liecina, turklāt Tu ļoti spilgti izjūti visas lietas, kas notiek ķermenī. tas arī velk uz to pašu pusi.

vienvārdsakot, ir kāda iekšēja nestabilitāte, kaut kas kaut kur neizrunāts, kaut kas tomēr neapmierina vai tml. būs jāmaina kādas domas un priekšstati par sevi, lai sajūtas mainītos. ja nekā nedarīsi, ķermens bļaus skaļāk, jau arī īstām slimībām. tā parasti notiek.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 12:43
Stop!
Es pie ārsta eju reizi miljons gados un tikai tad, kad uz to pierunā radi, vai arī sāpes ir nepanesamas! Es neesmu no tiem, kas sev piedomā sāpēs. Ārstus labāk redzu ejam nekā nākam.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 13:34
tam nav tik lielas nozīmes: ej pats, vai kāds piespiež...

un piedomāt jau nemaz tās sāpes nevar. sāp, un viss. neviens nekā nepiedomā, arī hipohondriķis nē, viņam šķiet, ka viss ir pa īstam, un sajūtas arī ir īstas.

bet tas bi mazliet prom no tēmas...

vienkārši viss kopā tas nav tik daudz jautājums par fizisko veselību, cik par dzīvi, ne tikai ēšanas, sporta un vēl kādā ziņā.

piemēram, labsajūta... kā ar to? visās jomās? dažkārt ir tā, ka cilvēks ēd un dzīvo pārmēru veselīgi, ļoti visu pieskata utt., kas patiesībā rada stresu. vai arī mājās kāds ļoti pieskata...

kāds ir stresa līmenis pēdējā laikā, varbūt finansiāli ģimenē velc diezgan daudz... jebkurā gadījumā minējumi var būt garām, uz to precizitāti nepretendēju, pašam jādomā.



Edited 1 time(s). Last edit at 15.04.2011 13:37 by Runcene.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 13:36
OK. Palīdziet, iesakiet ko darīt ar sāpošo sānu? :|

Presīti nevaru ne reizi paveikt. Gribu iet ārā skriet, pievilkties pie stieņa, bet ja nu pusceļā palieku uz ceļa... :|

Vispār ir tāda opcija, ka ģim. ārste smagi kļūdījusies? :|



Edited 2 time(s). Last edit at 15.04.2011 13:38 by GM.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 16:06
vēl ir ķirurgs (ja ir šaubas), ko jau Mazdakteris minēja, un kuņģa slimību speciālists, jo vismaz pēdējais šo to pie Tavas ainas atvieglot var.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 16:07
bet kā man tagad tikt pie tā ķirurga? var iet bez nosūtījuma? cik tas maksā?
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 17:15
bez nosūtījuma par pilnu maksu kaut pie paša dieva var iet, teju katrā privātajā veselības centrā vai klīnikā. viss atkarīgs no iestādes un no tā, vai ārstam ir līgumattiecības ar valsti. tikai cik tādi valsts ķirurgi ambulatorajā praksē ir palikuši... droši vien tur būs rindas. ar un bez ģ.ā. nosūtījuma būs dažādas cenas, dažādas iespējas tikt klāt.

vēl var vērsties uzņemšanas nodaļās — ja nu ir tā baile par apendicītu.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 18:14
Jā man ir bail. tajā pašā laikā nav man visu to simptomi, kvalificēta ārste iztaustīja visas malas, mērīja t, assinsspiedienu utt... nekādu viņasprāt pazīmju.
Re: Vai aklā zarna?
15.04.2011 23:38
ja būtu apendicīts tad būtu caureja/vemšana
Re: Vai aklā zarna?
16.04.2011 22:28
Turklāt es joprojām skraidu apkārt jau nedēļu + šodien pat paspēlēju laukos futeni, pieēdos svētku mielastu un nu trekterēšu iekšā 2l bērzu sulu! :|

Biju pa dienu iebraucis miesta polikliinika - tur šodien viss slēgts un nav neviena ķirurga. Atliek braukt uz rīgas slimnīcām pie ķirurgiem vai arī gaidīt sonoskopiju, kas varētu viest kādu skaidrību, bet ar sonoskopiju arī ir smieklīgi - esmu pierakstīts gandrīz pēc mēneša :D Murgs..
Re: Vai aklā zarna?
18.04.2011 10:22
Nolēmu pārbaudīties dubultā - no rīta biju Linezerā un nodevu pilnu asins ainu. Vēlāk, kad saņemšu rezultātus ziņosu kas un kā.
Re: Vai aklā zarna?
18.04.2011 14:09
Saņēmu ilgi gaidītās analīzes - viss ir normā!
Re: Vai aklā zarna?
19.04.2011 17:37
Jau pāris dienas gaiši izkārnījumi. Urīns nav tumšs.

Tas tā kā būtu ar aknām saistīts tad?
Re: Vai aklā zarna?
19.04.2011 23:54
Vajadzēja ne tikai asins ainu ņemt bet arī kaut vai alat un asat pārbaudīt
Re: Vai aklā zarna?
20.04.2011 08:27
Nu bet es tak to nezināju!

Gāju pats uz savu iniciatīvu. :(

OK, tātad man tad jāņem asins aina ar iekļautu asat un alat? Tas parādīs kādu informāciju par aknām un žultspūsli?



Edited 1 time(s). Last edit at 20.04.2011 08:32 by GM.
Re: Vai aklā zarna?
20.04.2011 08:48
aizej uz vienu privātu klīniku pie iekšķīgo slimību speciālista, terapeita, maksas ģimenes ārsta utt., nostāsti, kur kas sāp, paņems visas vajadzīgās analīzes. paņem līdzi to, kas jau ir darīts, visus izmeklējumus utt..



Edited 1 time(s). Last edit at 20.04.2011 08:49 by Runcene.
duhdg
Re: Vai aklā zarna?
20.04.2011 08:57
Izklausās tiešām pēc vienkāršas muskuļu pārslodzes, man arī tā bija , sāpēja vairākas dienas, ne tikai presīte, bet arī rokas , un kājas, vienkārši pasēdi karstā vannā un atpūties kādas divas dienas, kad sagriezu vēderu, tad bija ellīgas sāpes, arī likās ka miršu, bet izrādījās nieks vien...
Re: Vai aklā zarna?
20.04.2011 09:18
Aiziet es varētu, bet tas viss maksā naudu!
Jau tagad esmu iztērējis vairāk nekā drīkstēju atļauties.
Vēl ir pieraksts uz sonoskopiju.
Re: Vai aklā zarna?
20.04.2011 13:24
Neizturēja nervi - aizbraucu uz Linezeru un nodevu asins analīzes uz Kreatinīnu, Urīnskābi, Bilirubīnu, asat un alat.

Nervozēdams gaidu rezultātus.
Re: Vai aklā zarna?
20.04.2011 19:15
Rezultāti apbēdina:

1/7.AKreatinīns81 30 - 106µmol/L

2/7.Glomerulu filtrācijas ātrums155 >90ml/min/1.73 m²
Kokrofta-Golta kalkulācija, svars 93 kg

3/7.AUrīnskābe292 270 - 470µmol/L

4/7.ABilirubīns-kopējais25.8 ñ1.1 - 19µmol/L

5/7.ABilirubīns-tiešais6.9 ñ<3.4µmol/L

6/7.AASAT19 <37U/L

7/7.AALAT14 <41U/L

Palielināts ir Bilirubīns!!! Ar ko tas man draud?
Re: Vai aklā zarna?
20.04.2011 19:51
sonoskopija dos nākamo atbildi, tad varēs domāt tālāk. varbūt žultspūslis pie vainas.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 15?
Ziņa: