Piesūkusies ērce

Aizsāka enfuego 

Piesūkusies ērce
15.04.2011 21:49
Šodien tikai čohniju, ka man piesūkusies ērce no rīta domāju ka tā ir pumpa, izrādās ērce, pret encefalītu nēsmu potējies, ko darīt? 2 dienas ērce bija piesūkusies, bet bija galīgi maziņa, assins izskatījās, ka nebija sūkusi, izvilku pareizi, nesaspiežot, ar diegu cilpu ap galvu, un izvilka sieva ar visu galvu. Tad jau nevajadzētu inficēties ne arko?



Edited 1 time(s). Last edit at 15.04.2011 21:50 by enfuego.
Re: Piesūkusies ērce
15.04.2011 22:10
Remantadīnu kādas dienas vari padzert drošības pēc.
Re: Piesūkusies ērce
15.04.2011 23:35
un vispār drošības pēc vajadzēja aiznest uz pārbaudi to ērci, lai nebūtu jāzīlē ir vai nav slima
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 11:33
Jā par vēlu es to ērci sadedzināju. Interesanti, ka nav izražotas pretindes, pret encefalītu, bet vakcīna ir izdomāta, bet ko darīt ja ir jau iekodusi, zvanīju 112, viņi pate jāgaida vai būs pizdec vai nebūs, nē normāli ne līdz kam medicīna ir aizgājusi!
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 16:26
nu pēc nedēļas redzēsi :D
un medicīna ir aizgājusi līdz tam lai tu aizietu vakcinētos !
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 16:50
Rekur vecis bija vakcinējies un tāpat saslima ar encefalītu, nu kur ir tā tava medicīna. Šodien 3 diena joprojām gribās kasīt, to vietu, ir apsārcis 2 cm diametrā!
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 21:33
Nu, tak sen vajadzeja iet pie ģimenes ārsta. Tas nozīmētu kādu dezinficējosu ziedi. Levakol ziede piemēram. Vai to pašu briljantzaļo + antiseptisks plāksteris ar marlīti. Pirms ērces izvilkšanas noteikti vajag apstrādāt pamatīgi ar jodu vai vismaz odekalonu.
Lai veicas.
Remantadīns,diemžēl neko nedod! Stiprināt organisma imunitati.Lūgt visaugsto :)
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 21:35
pote pasargā vai arī neizpaužas trakāk kad pavisam nepotējas, un kas ir arī atkarīgs no imunitātes kā tādas.
nu tev Laima simptomi
Oto
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 22:31
Mazdakterim banu.

>Pirms ērces izvilkšanas noteikti vajag apstrādāt pamatīgi ar jodu vai vismaz odekalonu.

Nekādā gadījumā to nedrīkst darīt, ērce izvemsies un pat ja nebūs slima tad vieta iekaisīs. Pēc gan var apstrādāt ar ko grib kaut mīzeļiem :D Ērci drīkst izvilkt tikai uzmetot cilpu no diega vai makšķerauklas, vai ar ļoti smalku pinceti pie ērces galvas, bet tādas parasti mājās nebūs.
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 22:49
Oto Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mazdakterim banu.
>
> >Pirms ērces izvilkšanas noteikti vajag
> apstrādāt pamatīgi ar jodu vai vismaz
> odekalonu.
>
> Nekādā gadījumā to nedrīkst darīt, ērce
> izvemsies un pat ja nebūs slima tad vieta
> iekaisīs. Pēc gan var apstrādāt ar ko grib
> kaut mīzeļiem :D Ērci drīkst izvilkt tikai
> uzmetot cilpu no diega vai makšķerauklas, vai ar
> ļoti smalku pinceti pie ērces galvas, bet tādas
> parasti mājās nebūs.


piekrītu!
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 23:00
Nez es izvilku ar diegu (cilpu ap kaklu). Rekur zvanīju pazīstamai lauciniecei, mājsaimniecei, un viņa teica ka tas ka uzpamstot un gribās kasīt tā ir normāla parādība, galvenais ir pareizi izvilkt. Un vispār viņai tās ērces katru gadu pa 10 sakož un saka, ka tāds encefalīts, nemaz nav.
Oto
Re: Piesūkusies ērce
16.04.2011 23:42
Nu vienreiz izslimojot encefalītu imunitātr ir uz MŪŽU. Antivielu līmenis tādiem cilvekiem pārsniedz 300 vienības, vairāk nekā pēc vienkāršas potes, organisms kas ir cīnījies ar to sērgu zin ka tas ir ļoti nopietni un otrreiz saslimt negrib. tā laucunieci ir jau izslimojusi salīdzinoši vieglā formā un tāpēc nemaz i nezin. Toties laima slimību(Laima borelioze) var arī nepamanīt, diemžēl.
Re: Piesūkusies ērce
17.04.2011 21:37
Ja velk pats, tad tik un tā infekcija būs iekša brūcē. Sevišķi ja pielieto sarus :) Tad jau labāk dezinficēt. Vismaz tad cerība, ka nogalinas Laimas slimības mikrobus un vulgāro infekciju. Ja velk aiz galvas , tad šī nevems? Kas to ir pierādījis? Es vienmēr esmu pamatīgi dezinficējis . Sev un klientiem arī.
Neesmu novērojis komplikācijas. Katrs pats sev laimes kalējs.
bembists
Re: Piesūkusies ērce
19.04.2011 12:09
man ar vakar bija piekodies kkāds kukainis - biju jau pamanījies nokasīt nost viņa rumpi un tikai galva bij palikusi! aiznesos uz infektoloģijas centru - šie iizvilka un nemācēja teikt - ir ērce vai nav - itkā pēc galvas neesot līdzīga, bet par 100% nevarēja apgalvot. arī simptomi nebija gluži kā pēc ērces kodiena, jo biki sāpēja/sūrstēja un sāp vēl tagad tā koduma vieta... šodien sajūta, ka galva reibst, bet, kā man pateica ārsti, tad tas visdrīzāk ir uz nervu/iedomu pamata. bet nu iekšēji stresiņš ir diezgan liels - mēnesi jāgaida kas nu būs.
Oto
Re: Piesūkusies ērce
21.04.2011 00:07
>Mazdakterim

Tu jau piedāvā dezinficēt ērcei pakaļgalu no kā nav nekādas jēgas, jo slimības mikrobi ir pašā kukainī nevis uz tā un nokļūst uz ādas jau iekošanas brīdī kopā ar siekalām, kas mazina sāpju sajūtu. Brutāli šo saspiežot vai apstrādājot tā atvemj uzsūkto un infekcija būs klāt kā likts. Diez vai ar dezinfekciju var pēc tam ko līdzēt, ja tā tiek injicēta dziļāk. Tad jau čūskas kodumam arī iesaki indi atsūkt no koduma vietas? :D
Re: Piesūkusies ērce
21.04.2011 11:48
Nez man pampums pazuda, laikam dezinficēju un pareizi izvilku, tāpēc samazinājās risks, inficēties, vai ērce nebija inficēta! rekur man bračkam bija iekodis arī kāds nezināms kukainis sapampa tā, ka nācās izgriezst ārā kunkuli no rokas!
Re: Piesūkusies ērce
21.04.2011 21:41
Dezinfekcija notiek drusku citadi,kā cienījamais oponents domā . Penicīlīna tipa pudelīte ar 70% spirtu tiek uzlikts uz ērces. Turēts 2-5 minūtes. Spirts 70 % iesūcas diezgan dziļi. Audu NaCl ir 0,9 % .Pēc osmozes likuma lielākais procents (70%) uzsūc vājāko koncentrāciju (0,9%) .
Tātad, infekcija un eksudāti tiek pat caur membrānām uzsūkti spirta virzienā. Kā uzskata kolēģi? Spirts 40 % par vāju. Spirts 96 % par stipru.Principā spirts 15 min. pilnīgi iznīcina vīrusu.Mikrobus ātrāk. Vai arī es neko nesaprotu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 7?
Ziņa: