Akūts gastrīts?

Aizsāka Smildzene 

Smildzene
Akūts gastrīts?
20.09.2011 14:20
Jau sen man ir problēmas ar kuņģi, aknām utt. Savulaik ar antibiotikām nokauts organisms. Pie ārsta tik un tā uz kārtējo profilakses kobru būs jāiet, tad arī parunāšos, bet šobrīd interesē praktisks padoms, varbūt kāds zina kā no šitā tik ātri vaļā, vai kas tas ir. :(
Laiku pa laikam mokos ar eroziju kuņģī, taču līdz šim tas ir bijis arī viss, ne gastrīts, nedz baktērijas nav konstatētas, plus akniņas sabeigtas. Vienā no vizītēm ārstam minēju, ka laiku pa laikam man uznāk tāds jokains 3 dienu stāvoklis - slikta dūša, vemšana, sāpes kuņģī, atraugas, vēders ir uzpūties, nedaudz paaugstināta temperatūra. Ja noķeru sajūtu laicīgi (nu jau esmu profiņš) tad badojoties izdodas pārdzīvot šīs dienas normāli, dzeru tējas, maksimums jogurtu atļaujos. Ēst nedrīkst, pretējā gadījumā tas ir šausmīgi mokoši. Ārsts māja ar galvu, bet neko par šo nepateica, es, protams, jau ar visiem kreņķiem tā brīža aizmirsu, nu atkal ir klāt maģiskais brīdis. Ko lietot? Pie vainas visdrīzāk ir nesen pārmērīga ibumetīna lietošana, jo mocījos ar ilgām galvassāpēm. Ēšana ar bij neregulāra, daudz ābolu, kas nav labi? Vēderā sajūta kā akmens, paribē viss spiež, nelaba dūša un nedaudz temperatūra, sapūties, lai gan šobrīd pat mazāk, jo needu. Vemšanas nav, nav ko vemt. Atraugas tikai visu laiku :(
Iepriekš esmu piefiksējuši, ka šādi gadījumi bijuši pēc treknas pārtikas, pie kuras neesmu radusi, pirmo reizi no žāvētas vistas, otro pie vainas bija lašu vēderi, tiesa izbrīna, ka tas ievelkas uz 3 dienām, lai gan var jau būt, ja organisms nav pieradis, sadumpojas. Kamēr pierakstīšos pie ārsta, būs jau pārgājis utt, bet gribētu saprast, ko var palietot tādu bez receptēm, lai vieglāk pāriet.
Meklējot internetā, ko palietot, uzdūros akūta gastrīta aprakstam, tas kā reizi velkoties 4-5 dienas. Katrā ziņā, hroniska gastrīta man nav, cik zinu...
Re: Akūts gastrīts?
21.09.2011 00:21
Mja, kopumā pazīstamas lietas... Tomēr to definīciju es gribētu drusku pamainīt. Kuņģa erozija ir tiešas gastrīta sekas. Tā kā nevarētu būt tā, ka gastrīts nav hronisks. Runa varētu būt tikai par saasinājumu.
Ieteikt varu ēšanas ierobežošanu. Vieglas tējiņas. Dažkārt labi palīdz kuņģa pilieni. It īpaši tad ja ir pilora spazama un guņģa satur burtiski pūst tur iekšā.
Vēl jāskatās kā ar vēdera izeju. Ja nekas nenāk ārā tad kuņģa saturs uz priekšu ies ļoti negribīgi.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Akūts gastrīts?
21.09.2011 22:33
Ko man teikt man ir hronisks gastrīds!
Re: Akūts gastrīts?
22.09.2011 00:23
Heh, kuram ta nav.. - muusu stresainajaa dziivee taa ir neizbeegama probleema :( Vai tik nebija kautkaadaa sarakstaa kaa viena no visizplatiitaakajaam slimiibaam, kopaa ar depresijaam un citaam kaiteem.
Re: Akūts gastrīts?
22.09.2011 00:48
Ja lieto ibumetīnu, pie viena jālieto arī omeprazols, tad kuņģim nekas nenotiks. Tas izskatās pēc gastrīta, erozijas arī rodas ātri un badojoties tās pāris dienu laikā sadzīst. Ir variants vai nu dzer omeprazolu, lieto dabas līdzekļus, kas aizsargā kuņģa gļotādu un ievēro diētu. Vai arī zinot, ka tā notiek, menedžēt šo stāvokli tieši tā, kā to jau dari.
Re: Akūts gastrīts?
22.09.2011 11:20
Vecums,dzimums,augums,svars? Jādod minimāla informācija par sevi!!!!! Cilvēks jāskata kopumā. Jo ārstēts tiek slimnieks!
Ar cieņu.
Re: Akūts gastrīts?
22.09.2011 14:23
Mazdakteris1

Cilvēka ārstēšana, tas bija agrāk. Tagad jau labu laiku tiek ārstētas tikai slimības... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Akūts gastrīts?
22.09.2011 14:26
Man vecie veči no armijas teica tā, paņem 0,5 šnabi izdzer vienā rāvienā, tad apēd pus kg sviestu un tad atkal izdzer 0,5 šnaba un gastrīts pazudīs. Vēl daži stāsta ka jāizdzer medicīniskais spirts lai viss apdedzinātos un pēc tam ātri sadzīstot!
pieredzē padalīšos
Re: Akūts gastrīts?
18.11.2011 15:09
Man, piemēram, gastrīta nav, taču ir erozija. Un to konstatē katru reizi, kad lietoti medikamenti ilgstošu laiku. Sadumpojas kuņģis un kobra katru reizi saka - erozija. Bet gastrīts nav un nav nekad bijis. Omeprozols, Gasec 10 vai 20 mg - nekad nelīdz, vienmēr rezultāts viens un tas pats. Vienīgā iespēja kā es varu lietot zāles, lai neciestu kuņģis, katru rītu Nexium 20 mg visu zāļu lietošanas periodu. Ja pamainu pret parasto ompeprazolu, esi sveicināta kobra un erozija! Civēki apgalvo, ka nexium jau tas pats vien ir, bet tā nav, viņam sastāvā ir kaut kāds s-promezols (neprotu pareizi nosaukt), kas organismā uzkavējas ilgāk par omeprazolu, tāpēc laikam man tikai šis medikaments palīdz izvairīties no erozijas, lai gan, cik esmu lasījusi, atstājot ietekmi uz aknām :(
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 2?
Ziņa: