asinsgrupas

Aizsāka keksiene 

asinsgrupas
13.03.2012 15:05
sveiki,
uzdevumu, lūdzu, palīdziet atrisināt
man (meitai) 0-neg., matei A-poz., kada iespējamā tēva asinsgrupa???

paldies, mīlīši
Re: asinsgrupas
13.03.2012 15:15
un papildus jautājums- kur var uzzināt miruša cilvēka asinsgrupu?
Re: asinsgrupas
13.03.2012 15:31
Atvaino, taču tur var būt tiešām jebkāda - kā to skolā mācija noteikt, neatceros, taču uzgāju kalkulatoru:
http://www.biology.arizona.edu/human_bio/problem_sets/blood_types/btcalcA_popup.html

vari pati pārbaudīt!
Re: asinsgrupas
14.03.2012 08:05
nevar būt jebkāda - nevar būt AB(IV). Var būt 0(I), A(II) via B(III).
Re: asinsgrupas
14.03.2012 12:10
paldies meitenēm.
un kā man uzzināt mirušā tēva asinsgrupu? ir kādas idejas?
Re: asinsgrupas
14.03.2012 12:25
un kā ir šajā forumā ar džezu un fanku?

[kādēļ nav redzams mans paraksts, lai es beidzot netiktu jaukts ar meiteni?]
vispār es tagad jau zinu divus mūziķus ar šādu pseidonīmu. vai ir arī kāda meitene? tie ir mani iniciāļi kā arī tā sevi sauc mans mīļākais jazz, funk izpildītājs!

labi, sīkums!



Edited 1 time(s). Last edit at 14.03.2012 12:28 by JayKay.
Re: asinsgrupas
14.03.2012 12:32
varbūt Tev ir ielikts ķeksītis, lai paraksts nav redzams, izpēti visus "iestādījumus".
Re: asinsgrupas
14.03.2012 19:26
Gribās tikai piebildēt par to, ka statistiski lielāka varbūtība ir I (0) gruppai, pēc tam II (A) gruppai un vismazākā III (B) grupai.

Jo Jūsu mātei var būt tikai AO kombinācija. Bet tēvam tad vajadzēja būt vienai no sekojošām: 00, 0A, 0B

Latvijā ap 30-32% ir 0 grupas cilvēku, A grupas ir ap 31-36, bet B ap 10-20.

Pa rēzus faktoru jums gan "paveicās", jo negatīvā ir stiprā mazākumā. Ap 5% jūsu gruppā. Un ar lielu varbūtību var teikt, ka jūsu tēvam bīja pozitīvā grupa, kā mātei. Bet mātei rupji runājot ir Rh ir (+ -), kad dominējošais gēns veido pozitīvo gruppu.

Ja tēvam bīja (- -) negatīvā, bet mātei (+ -) pozitīvā, tad dabūt negatīvo jums bīja iespēja ap 50%.
Bet ja tēvam bīja pozitīvā (+ -) tad jums iespēja bīja iegūt negatīvu bīja pavisam minimāla, ap 25%

Tātad teorētiski visiespējamākie tēva assinsgruppas varianti būtu:
I (0) poz vai I (0) neg
II (A) poz vai II (A) neg
Un mazākā iespēja B.
Pie tam varbūtība jūsu gadījumā, ka tēvs bīja ar pozitīvo rēzus faktoru ir tikai ~2 reizes leilāka, par negatīvo.

Jāpēta tēva māsas, brāļus, viņa tēvu un māti.



Edited 3 time(s). Last edit at 15.03.2012 00:14 by Dr.asist. Raimonds.
Re: asinsgrupas
14.03.2012 21:49
"Un ar lielu varbūtību var teikt, ka jūsu tēvam bīja negatīvā gruppa"
Es drīzāk teiktu, ka ar lielāku varbūtību (ja tādas tiek izskatītas), bija + rēzuss, jo tas ir biežāk.

Bet vispār - nu kā tēva asinsgrupu var noteikt - jāceļ medicīniskie papīri augšā.

neg. ir ap 15% tomēr. Musu ir vairāk! :)
Re: asinsgrupas
14.03.2012 23:58
Jā! Paldies, aizrakstījos.

Bet tomēr ja skaitīt precīzāk...

Meitenei ir neg. Rh. Ar viņas grupu Rh neg. cilvēku ir ~5%. Tēvs gan iederējās tajos ~15% ja bīja ar Rh negatīvo.
Tagad pieņemsim ka "tīro" Rh pozitīvos būtu tie patti 15% (+. +). Kopā sanāks 30% (ja apvienot neg. un tīros pozitīvos). Paliek atlikušie 70% kas būs tie (+.-). Tagad 70/4=17,5% varbūtība, ka tādu partneru bērns būs ar Rh neg.

Tad arī sanāks, ka būs tā, ka 15/2= 7,5% bērns būs ar Rh neg., ja māte ir A (-.+).
Bet ja tēvs un māte abi pozitīvie, procents ka bērns ir ar Rh neg ir ~17,5%.

Viss ir ĻOOOOOOTI aptuveni saskaitīts.



Edited 5 time(s). Last edit at 15.03.2012 00:19 by Dr.asist. Raimonds.
Re: asinsgrupas
15.03.2012 07:17
Tam arī jēgas nav - skaitīt. Jo šī nav teorija, šī ir reāla situācija.
Gēnus gan nevajag pieminēt, tur viss ir sarežģīti. Sarežģītāk nekā parastais autosomāl- dom/rec treits :)
Re: asinsgrupas
15.03.2012 14:59
Es saprotu :) bet vienmér gribās redzēt tos skaitļus :) tapēc arī teicu, ka tas ir ļooooti aptuveni viss :) Pieļauju ka kļūdas procents varētu būt kādi 20% no gala rezultāta procentiem. Jo tiek skaitīts ne tika dominanta, bet arī satatistika.



Edited 2 time(s). Last edit at 15.03.2012 15:08 by Dr.asist. Raimonds.
Re: asinsgrupas
16.03.2012 12:37
Noela Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tam arī jēgas nav - skaitīt. Jo šī nav
> teorija, šī ir reāla situācija.
> Gēnus gan nevajag pieminēt, tur viss ir
> sarežģīti. Sarežģītāk nekā parastais
> autosomāl- dom/rec treits :)
-----------------------------------------------------
Dr.asist. Raimonds
Es saprotu :) bet vienmér gribās redzēt tos skaitļus :) tapēc arī teicu, ka tas ir ļooooti aptuveni viss :) Pieļauju, ka kļūdas procents varētu būt kādi 20% no gala rezultāta procentiem. Jo tiek skaitīts ne tika dominanta, bet arī satatistika.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tik gudri,ka man pat sajuka.Kādam jodam ir vajadzīgas medicīnas intelektuāļu disputi, ja nav saprotams jautātājas mērķis? Es neņemtos par to spriest,kamēr nezinātu gala mērķi. Sevišķi ja tiek iejaukts mirušā bērna tēvs.
Re: asinsgrupas
16.03.2012 14:01
Tik gudri, ka sajuka kas - asinsgrupu ģenētika un pārmantošana??? Tās taču elementāras lietas.
Par mērķi - skaidrs - cilvēks nav pārliecināts, ka kāds ir bijis īstais tēvs, vai arī kaut kas uz to pusi. nu un kas?

Tev medicīnas intelektuāļu disputi nav vajadzīgi - nelasi.
Re: asinsgrupas
16.03.2012 14:02
ak un jā, bērns, cik saprotu, kāreiz ir dzīvs :D
Re: asinsgrupas
16.03.2012 23:07
paldies dakteriem- intelektuāļiem par izsmeļošām atbildēm, vairākkārt pārlasīju!
Re: asinsgrupas
17.03.2012 17:15
Tev medicīnas intelektuāļu disputi nav vajadzīgi - nelasi.
--------------------------------------------------------------------------------------
Noela,ko tu dusmojies? Es tevi uzslavēju bet tu spaļaudies:)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 5?
Ziņa: