Laimas slimîba

Aizsāka Nelaimes èupiòa 

Nelaimes èupiòa
Laimas slimîba
17.09.2004 16:48
Ðodien nedevu asinis uz Laimas slimîbu. Tikai treðdien bûs atbilde :(
Varbût kâds no forumieðiem arî ir saskâries ar ðo slimîbu? Lûdzu dalieties pieredzç par simptomiem ..

Re: Laimas slimîba
17.09.2004 16:58
http://www.apollo.lv/portal/articles/21348

Laimas slimîba visbieþâk sâkas ar nogurumu, drebuïiem un drudzi, galvassâpçm, muskuïu un locîtavu sâpçm, pietûkuðâm locîtavâm. Ap çrces koduma vietu (reizçm arî citur) parâdâs apsârtums. Apsârtuma lielums ir daþâds: tas var sasniegt 10, 15 un pat 20 centimetrus diametru. Skartâs âdas apvidû slimnieks parasti nejût sâpes, niezi u. c. simptomus.

Daþi Laimas slimîbas simptomi parâdâs krietnu laiku pçc çrces koduma — piemçram, locîtavu iekaisums, nervu sistçmas traucçjumi, nejutîgums, sâpes, sejas muskuïu paralîze (parasti vienâ pusç), meningîts (drudzis, sprandas stîvums un stipras galvassâpes). Retâk novçro sirds ritma traucçjumus, daþiem cilvçkiem izsitumu nav, bet citiem vienîgâ slimîbas pazîme ir locîtavu iekaisums.

Arii man viena vampiire piekodaas, otraa dienaa saapeeja lociitavas- tagat nezinu vai tik nav Laimes slimiiba?:-(
sievinhaij vakar eerces nebija, shoriit atklaajam uz rokas- pashlaik apsaartums palielinaas...:-(((
Ko lai tagat dara, varbuut ir veelkaadas konkreetaakas paziimes kadam zinaamas?

P.S.
Abi esam 2 gadus apakalh sashpriceeti pret Enfeceliitu.
Re: Laimas slimîba
26.09.2004 21:50
http://www.apollo.lv/portal/articles/21348

asistente
Re: Laimas slimîba
27.09.2004 15:17
VIsdroðâk grieztie Infektoloìijas centrâ- strâdâ cauru garu dienu.
sâkumâ -var notikt tâ , ka atrodat çrci piesûkuðamies, tad tikai pçc kâda intervâla bûs - apaïas formas apsârtums tajâ vietâ. reiz savai pacientei ( neesmu infekcionists ) uz rokas ieraudzîju sârtu plankumu - palielu, apaïas formas. Pacienti nosûtîju uz Inf.c. - viòa bija vakcinçjusies pret çrèu enc., bet Laima tomçr viòu piemeklçja, kaut arî çrci viòa pati nebija manîjusi.Aizdomas radâs man tâpçc, ka sieviete iepriekð bija pabijusi vasarnîcâ.
Re: Laimas slimîba
27.09.2004 16:11
Ta, skaidribai.

Ercu encifalits ir virusu dabas.

Laimas sl. ir bakteriologiskas dabas.

Attiecigi ja ir pote pret ercu encefalitu ta neglabj no Laims slimibas.

Re: Laimas slimîba
13.08.2005 21:38
Man teetis Jau 2 meeneshus ir slims.Nu jau pusotru meenesi vinjs gul slimniicaa.Vinjam paliek arvien sliktaak un sliktaak.Tagad vinju paarsuutija uz Riigu uz "Linezera"Slimniicu un vinjam ir atklaata Laimas slimiiba.Vinjs ir paralizeets,gruuti runaat un arii redze ir pasliktinaajusies.
Man ir taads jautaajums,vai ir iespeejams izaarsteet Laimas slimiibu???
Vai Laimas slimiiba ir naaveejosha??
Re: Laimas slimîba
14.08.2005 03:01
Ir iespejams. Pielieto antibakterialo terapiju (masivi un ilgstosi, no 10 dienam lidz pat vienam menesisim ilgi) simptomatisko terapiju. Ja runa tiesam iet par Laimas slimibu, tad parasti paralize neiestajas, ir parezes (nosauksim vinas ka dalejas paralizes, lai izskaidrot). Ja ir tikai Laimas slimiba tad vinam (ar loti lielu varbutibu) jaatveselojas.

Jus nejauciet ar ercu encefalitu?

Teoretiski abas divas slimibas ir iespejams nokert vienlaicigi no vienas erces.



Ziòojums rediìçts (14-08-2005 03:02)
lingvists
Re: Laimas slimîba
14.08.2005 20:21
Johaidî, nu tak LAIMA slimîba, nevis LaimaS ;PPP
taa
Re: Laimas slimîba
14.08.2005 20:38
Zinu cilveekus, kam laima saslimshanu atklaaja driiz, izdzeera antibiotiku attieciigo devu, nav nekaadu seku. Probleemas ir tad, ja atklaaj noveeloti, t.i. peec daudziem meeneshiem vai gadiem. Taapeec jau labaak pie aizdomaam nodot anliizes, kas izmaksaa zem 7 latiem, un dziivot mieraa. Man arii atklaaja stipri par veelu. Cik atceros, saaka kraaties skjidrums vienaa, peec tam otraa celii, peec kaada laika strauji saaka zust atminja, saakaas galvassaapes, reibonji,shausmiigs nespeeks, sviishana. Veel peec kaada pusgada paraadiijaas artriita visas izpausmes. Taa tas vilkaas gadus triis, kameer atklaaja laima slimiibu. Bet nu tagad dziivoju, straadaaju, samierinos ar saaposhiem kaulinjiem. Bet ja jums eerce iekodusi nesen, tad neuztraucieties, tik aatri taas sekas nerodas, un pati slimiiba padodas aarsteeshanai veiksmiigi.
Re: Laimas slimîba
14.08.2005 20:49
to lingvists Ministru kabineta ari neizglitoti cilveki sez? Ta acim redzot ir gramatikas ipasiba, kritzet vienmer ir viegli...

Latvijas Republikas Ministru kabinets
1999.gada 5.janvârî Noteikumi Nr. 7
Rîgâ (prot. Nr. 1, 13.§)
Infekcijas slimîbu reìistrâcijas kârtîba
Izdoti saskaòâ..........

2.pielikums............

47. Laimas slimîba I +..............

Labklâjîbas ministrs V.Makarovs
http://www.likumi.lv/doc.php?id=20667



Ziòojums rediìçts (14-08-2005 21:06)
Re: Laimas slimîba
17.10.2005 13:40
Kadas pazimes ir ercu encifalitam man bija piesukusies erce pirms 2nedelam tagad ir drudzis untempretura 37,5 esmu potejusies pret ercu encifalitu.
ares
Re: Laimas slimîba
17.10.2005 17:37
vaivaivaiiiiiiiiii

Ja tikko ir atklâts, ka ir Laima slimîba, tad var saðpricçties un viss ir kârtîbâ, galvenais neielaist un âtri skriet pie ârsta, jo vçlâk trakâk!
Ja ar ârsta apmeklçjumu vilcinâs var bût nopietnas - paliekoðas problçmas!

Tas, ka esi potçjies pret encifalîtu nepasargâ Tevi no Laima slimîbas, divas daþâdas lietas:(
Re: Laimas slimîba
27.05.2006 17:22
kâds izskatâs izsitumi no laimas slimîbas???
MARGARITA
Re: Laimas slimîba
27.05.2006 18:14
Man bija Laima slimîba. Padzçru antibiotikas un viss. Man jau liekas, ka ar to viss beidzâs.
Re: Laimas slimîba
28.05.2006 11:27
Lyme disease is named after a cluster of cases that occurred in and around Old Lyme and Lyme, Connecticut in 1975. Before 1975, elements of Borrelia infection were also known as Tickborne meningopolyneuritis, Garin-Bujadoux syndrome, Bannwarth syndrome or sheep tick fever.
Tas tâ - atkâpei.
vairâk var palasîties iekð wikipçdijas :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 5?
Ziņa: