Medicīnas studijas

Aizsāka Zanīte 

Medicīnas studijas
11.08.2012 23:51
Labdien.
Es vēlētos studēt medicīnu, priekšā vel pēdējais vidusskolas gads, bet jau tagad nomoka jautājumi par medicīnu.
Uzsākot mācības vidusskolā zināju, ka studēšu vai nu ķīmiju, vai nu medicīnu. Manā ģimenē mediķu nav, taču ķīmiķu ir ļoti daudz. Iespējams padziļinātā interese par medicīnu nāca līdz ar veselības problēmām, tapēc vēlos zināt, vai medicīna ir īstā vieta man. Lasot visādas diskusijas radās jautājumi, uz kuriem, es domaju, šajā portālā varēs atbildēt viskompotentāk.
Vai lai iestātos kā izvēles priekšmets der CE ķīmijā.?
Vai pirmajos kursos tikai jāmācās teorētiski viss, vai arī tam visam nāk klāt praktiskas nodarbības.?
Kura no medicīnas nozarēm ir vislabāk apmaksāta, ja neņem vērā ķirurģiju.? Cik aptuveni nopelna ģimenes ārsts..?
Kādas ir iespējas pēc studijām turpināt darbu zinātnē, papildus praktizējot kā ārstam.?

Un varbūt ir kādi ieteikumi, lai es pārliecinātos vai medicīna ir joma, kura ir mans aicinājums, jo, manuprāt, ārstam ir jāmīl savs darbs.?

Būšu priecīga par jebkuru atbildi un komentāru. :)
Re: Medicīnas studijas
12.08.2012 15:18
Ja esi "draugos", iesaku palasīt RSU domubiedru grupas diskusijas.
Atbildot uz uzdotajiem jautājumiem:
Uzņemšanas noteikumi/prasības atrodami augstskolas mājaslapā. CE ķīmijā ir OK, bet tas vēl nav viss.
Praktiskās nodarbības ir visu laiku, taču pirmajos kursos jāmācās tā saucamie "bāzes" priekšmeti- ķīmija, bioloģija, anatomija utt., attiecīgi- praktiskās nodarbības ir šajos priekšmetos. Pacientu pirmo reizi no attāluma ieraudzīsi 3.kursā. ;)
Personīgi es uzskatu, ka labs speciālists jebkutā nozarē vienmēr pelnīs labi. Ārsta profesija gan nav tā, kurā pelnīsi 4-ciparu algas, neko daudz nedarot. Pamatā tas ir smags darbs, parasti vairākās darbavietās un ar nakts dežūrām. Relatīvi labāk pelna tie, kas strādā privātpraksēs.
Zinātnē iespējas ir, es pat teiktu- ļoti lielas. Ja tiešām interesē, vari sākt jau pirmajos kursos un- uz priekšu!
Visbeidzot- medicīna nav darbs, tas ir dzīvesveids. Ja esi ārsts, tad esi, arī ārpus darbalaika. Tas tā vienkārši ir un viss. Ja esi gatava strādāt pa dienām un naktīm, savu personīgo dzīvi pakārtot profesionālajai un turpināt mācīties visu mūžu, tad medicīna tev der.

PS Pieminēji veselības problēmas... medicīna (gan studējot, gan pēc tam) prasa gana lielu fizisku un psiholoģisku izturību...
Paldies.! :)

Varbūt ir kāda specialitāte, kurā ārstu trūkst.?
It kā vienā forumā lasīju, ka jebkurā specialitātē trūkst ārstu.
Re: Medicīnas studijas
13.08.2012 00:52
Un pareizi lasiji. Uz to brīdi kad beigsi studijas, trūks vēl vairāk...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Medicīnas studijas
13.08.2012 10:10
Specialitāti jāizvēlas pēc 6.kursa. Līdz tam būsi jau sapratusi, kas ir kas.
Labdien.
Es vēlētos kļūt par profesionālu masieri, bet lasīju, ka tam nepieciešamas izietas medicīnas studijas. Ja tā ir vai medicīnu var studēt arī kautkur citur netikai Rīgā? Ja tas iespējams tad kurā vietā?
moljers
Re: Medicīnas studijas
11.08.2013 22:14
Latvijā ārstu ir par daudz !!!!!!!!!
apmēram par 30 -50 % !!!!!
UN visas sarunas , ka viņu trūkst ir muļķības !!!!!
Kur trūkst ?
Kādu ārstu ?
Ir kāds slidinājums, ka meklē ?
Ir algas pacēlušās, jo citādi nenāk darbā ?
tad kad ieraudzīšu sludinājumu, ka tiek meklēts LOR , mēneša alga 1200, tad noticēšu :)
(LOR piesaucu, jo klīst baumas , ka viņu nemaz vairs neesot )
Tā kā uzsākot studijas ņem vērā
- latvijā ārstu ir par daudz
- latvijā ārstiem algu nemaksā, joprojām strādā princips- labus ārstus tauta pati pabaros
- latvijā visi ārsti ir krimināl noziedznieki, jo ir iesaistīti nelāgālā naudas apritē
- nekas tur nemainīsies, jo neviens neko negrib mainīt !!!
BEt studēt vajag, un jau no pirmā kursa gatavoties pamest šo valsti !!!
Re: Medicīnas studijas
12.08.2013 00:03
ko Tu, Moljer, cepies...

par masieri var mācīties māsa un neslikti pelnīt :P
Re: Medicīnas studijas
12.08.2013 10:26
Nu gan Moljers uzcepās. :)))
Ārstu šur tur patiešām trūkst. Vairākus darba sludinājumus var atrast NVA mājaslapā un citur netā. Ar samaksu un attieksmi gan ir kā nu kur...

Atbildot uz uzdoto jautājumu- lai kļūtu par masieri, nav obligāti jābūt ārstam, pietiek ar māsas vai ārsta palīga diplomu. Tādu var iegūt koledžā (ieraksti googlē "medicīnas koledža"). Vari arī mācīties par fizioterapeitu.



Edited 1 time(s). Last edit at 12.08.2013 10:26 by Stellani.
moljers
Re: Medicīnas studijas
12.08.2013 14:07
Nemaz necepjos :):):)
tikai apšaubīju viedokli, ka ārstu trūkst
ārstu nepieciešamību nosaka naudas daudzums
latvijas naudas daudzumam ārstu ir ievērojami par daudz
Re: Medicīnas studijas
12.08.2013 18:03
Ārstu nepieciešamību nosaka potenciālo pacientu skaits un konkrētā speciālista pieejamība tuvākajā apkārtnē. Ir rajoni, kuros tā paša LORa, piemēram nav bijis jau gadiem un cilvēki ir spiesti braukt pie speciālista lielu attālumu uz citu pilsētu.
Protams, ka attālos lauku rajonos, kur iedzīvotāju maz, ārstam īpaši daudz neviens negrib maksāt, tāpēc arī neviens tur negrib strādāt. Un ārstu turpina trūkt...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 11?
Ziņa: