Matu izkrishana

Aizsāka Ilona 

Matu izkrishana
01.10.2004 11:06
Man peedeejaa laikaa saak izkrist daudz matu kad kjemeeju un mazgaaju tos.Niez galvas aada.Es nesaprotu no kaa tas ir! Es saaku lietot nopirktu aptiekaa aarstniecisko shampuunu- Pantenols un veel Ellju pret matu izkrishanu, kas baro saknes, bet mati vienalga kriit aara. Piemeeram, kad shoriit no riita tos kjemmeeju, man izkrita kaadi 35 mati( es pat saaku skaitit). Vai man tieshaam jaaaiet pie dermatologa? Man arii ir diezgan nepilveertiigs uzturs, es eedu reti, bet taa nav dieeta. Kas man kaish!?
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 11:31
Vispaar saka, ka dienaa izkriit 100 mati. Skaitiijusi gan neesmu.
Bet, vismaz man, briizhiem taa gadaas, ka peekshnji skhiet, ka tie vairaak kriit aaraa. bez matiem gan veel palikusi neesmu un tas ir pats par sevi paargaajis.
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 11:43
Es ar kaut kaa peekshnji to pamaniiju.Izraadaas veel blaugznas ir nedaudz.Palietoshu arstn.shamp. Es ar dzirdeeju, ka dienaa izkriit ap 100 matiem.It kaa nau daudz, a ja nedeeljaa..tad 700 Brrr...:) Nu, pie dermatologa es pagaidaam neieshu, es paskatiijos cik maksaa, un apseedos! 10 Ls. Un tur noteikti ne vienu vien reizi jaaiet. Paldies, ka atbildeeji,nomierinaaji.Es jau domaaju, ka bez matiem palikshu driiz:)
Vaiva
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 11:50
Ar mani ir tâ- rudenî un pavasarî novçroju matu pastiprinâtu izkriðanu. Pavasarî vçl varçtu saprast, bet kâpçc rudenî?
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 11:51
Pirmoreiz, kad es to ieveeroju, arii sabijos- peec uudens izlaishanas no vannas tur bija, likaas, VESELA JUURA MATU! Bet tagad nekas, pienjemu to kaa zveriem kaa "kazhoka mainju" paaries reizes gadaa :-)

Man mamma savulaik staastiija, ka uz valsts eksaamenu taa mati kritushi aaraa, ka pat pliks plekjis galvaa izveidojies. peec tam ataugushi.
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 11:52
Lapkritis - matkritis. Daba gatavojas ziemai!
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 11:53
Es par to lietu prasiju aptiekaa uz mani noboliijaas un saaka nosaukt milzum daudz slimiibu,kas var buut, noteica es varu buut staavoklii un veel sazin kas. Bet es gribbeju uzzinaat vai rudenii nekriit pastiprinaati daudz matu. Ek, tad neesmu vieniigaa:) Sunji jau arii maina kazhoku, varbuut ,ka ar cilveekiem notiek tas pats....:)
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 11:55
Jaa, tas no stressa var buut, es te lasiiju, ko vienai meitenei aarsts atbildeeja. Strees ar var buut iemasls:) Vispaar daudzi saka ,ka uz rudeni mati kriit:)
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 12:00
Matu izkriðanai iemeslu vairâk nekâ to palikðanai tur, kur tiem paredzçts bût.
Stress
Uzturs, vitamînu trûkums
Iedzimtîba, vecums
Nepiemçroti kopðanas lîdzekïi, íîmiska traumçðana (ilgviïòi, krâsa)
Nepareiza frizûra (pârmçrîga nostiepðana)
Lietotas zâles, Hormoni.
Galvassegas
un tâ tâlâk un tâ joprojâm.
Ja vietâ ataug, nav ko uztraukties
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 12:08
Aarpraats, tad jau labaak nodziit uz nulliiti, lai nebuutu par ko uztraukties, tad probleemu nekaadu nebuus. Lai atrastu ceeloni, var taadu naudu izteereet.Ap 500 Ls noteikti( cik vien viziites pie arsta maksaa, nerunaajot par zaaleem). Tad jau labaak plikpauriiba:))))
Matainâ
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 12:15
Bet tâs blaugznas gan vajag ârstçt! Tas, ka krît mati vçl nekas, bet tas, ka niez galvas âda gan nav labi! Pret blaugznâm droði vien nizoral var palietot! pert izkriðanu ïoti labs , bet smirdîgs ir "dzintara" matu balzams matu sakòu noztiprinâðanai! Bet ja smaku nepanes tad ir ârzemju variants "hair stabil" vieglâkâm formâm pietiek ar ðampûnu, nopietnâkiem gadîjumiem losjons! Maksâ ap 10Ls!
Un par uzturu gan vajadzçtu piedomât! ne jau tikai mati vien var sâkt izrist stresojot un nepilnvçrtîgi çdot! Tagad taèu tik daudz rudens veltes! Grçks neçst! + kalcijs noteikti noderçtu!
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 12:16
...
Vairogdziedzeris
vai slikta galvas aadas apasinjoshana

Varbuut Tev ir gari mati?
Iesaakumaa saiisini par kaadiem 10 cm, varbuut, ka mats ir paaraak smags un pats ar savu svaru sevi izrauj, tas meedz notikt, ja galvas aada ir slikti aasinjota un liidz ar to mata folikuls ir "izljurkaajies" un kljuvis valjiigs, bet mats ir garsh un smags!
Mona
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 12:19
to Dusma

Tad jau visas garmatainâs bûtu plikpaures. Kaut kâ nav novçrots.
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 12:27
Mona,

:))) Nu tak katram tas ir individuaali!
Vienam mati ir smalki, otram kaa zirga sari, vienam laba asinsrite, citam shvaka, viens kopj galvas aadu, cits nekopj, eksistee iedzimtiiba u.c. ieksheejie un aareejie faktori un to kopums, kapeec vienam var buut gari mati, bet citam nevar!

Sajuusminos par Taviem noveerojumiem, vai tas Tev ir kaads magjistra diplomdarba peetiijums?:)
Dr. Igors Kudrjavcevs
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 14:47
Matu izkriðanai var bût daþi iemesli:
*hormonâlâ fona traucçjumi - estrogenu trûkums, vairogdzeidzera pazeminâta funkcija (hipotireoze), vai t.s. Wilsona ("Low T3") sindroms; to un to var pârbaudît pie ENDOKRINOLOGA;
*stress un tâ sekas;
*nepilnvçrtîgs uztûrs, kâ arî diçta - pçc tâm ðausmîgi daudziem mati krit arâ;
*slikts mugurkaula kakla daïas stâvoklis, kas izraisa galvas âdas nepilnvçrtîgu asinsriti;
*pârâk aktîvs prâta darbs, kombinçts ar nepilnvçrtîgu miegu, kad regulâri iet gûlçt vçlâk par pusnakti;
bet parsvarâ - kâdu 2 vai 3 faktoru (no ðî saraksta) kombinâcija.

Pie dermatologa jâiet pçdçjâ kârtâ.
agra
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 17:03
manai paziòai meitiòai nogâja visi mati,nu jau gadiem,neviens nevar palîdzçt,staigâ ar parûku. tâ lieta nav vienkârða
vikia
Re: Matu izkrishana
01.10.2004 21:27
man ari krît mati kad íemmçju un mazgâju,bet tas laikam atkarîgs no laika apstâkïiem un uztura.
Re: Matu izkrishana
02.10.2004 00:29
Paldies par padomiem!Esmu Jums ljoti pateiciiga!!!!!:)
ka
Re: Matu izkrishana
02.10.2004 17:41
uzraksti, cikos, ko aped.
Yis
precizeejums
04.10.2004 18:23
izkriitot 80 :)
Un mans frizieris uzskata, ka vairumaa gadiijumu tie mati kriit vai ir probleemas ar galavs aadu deelj iekshkjiigaam kauakadaam vainaam. Biezhi vien gremoshanas kaites veicina matu probleemas.
Protams, ir iznjeemumi, tik pat labi ta avar butu galvas aadas seeniite, vai vitamiiinu truukums, vai stresa vaina, vislabak jau sevi nomierinaat apmekleejot aarstu.
Re: Matu izkrishana
13.03.2006 09:43
Bet ja matu izkrishanas celonis ir estrogeena truukums?Ko tad?Wai mati neataug?
Re: Matu izkrishana
13.03.2006 09:56
Te ir darbiòð Biomol laboratorijai:
Noskaiti Ls35, nepaþçlo atlikuðo matu kuðíîti (kâ griezt, skat info linkâ).
Pçc mçneða saòemsi pilnu info par to, kas Tavâ organismâ ir deficîts, kas par daudz, un varçsi pçc ieteiktajiem çðanas paradumu maiòas priekðrakstiem un speciâli Tev izstrâdâtas vitamînu un mikroelementu sabalansçðanas formulas uz minerâlvielu izlîdzinâðanu.
Papildinfo:
diskusija: Kam cilvçkam mati?
un
http://vebso.eclub.lv/index_files/21.htm

Savedîsi kârtîbâ ne tikai savus matus, bet arî visu organismu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 23?
Ziņa: