Þurku mçris

Aizsāka mamma 

mamma
Þurku mçris
01.10.2004 14:20
Kâ izpauþas ðî slimîba? kâ un vai to Latvijâ ârstç? Vai daudzi ar to ir slimojuði? Gribçtos uzzinât pçc iespçjas vairâk par ðo slimîbu. Padalaties, lûdzu, savâs zinâðanâs!
Re: Þurku mçris
01.10.2004 14:30
Ja runa ir par leptospirozi, tad


Leptospiroze

Leptospiroze ir akûta infekcijas slimîba, kuras izplatîbâ liela nozîme ir þurkâm, pelçm un citiem grauzçjiem, kuri iestâjoties rudenim pârvietojas uz mûsu mâjokïiem; noliktavâm, kûtîm, ðíûnîðiem, pagrabiem.

Cilvçks inficçjas, ja uz bojâtas âdas vai gïotâdas, kâ arî kuòìa zarnu traktâ nokïûst leptospiras. Inficçðanâs notiek, ja saskaras ar inficçto grauzçju, dzîvnieku, vai arî ar to izkârnîjumiem, inficçtiem priekðmetiem, pârtikas produktiem, ûdeni u.c.

Paaugstinâts risks saslimt ar leptospirozi ir laukstrâdniekiem, lopkopjiem, meliorâcijâ un lopkautuvçs strâdâjoðiem.

Klîniskâ aina var noritçt ar dzelti vai bez tâs. Vieglâs formas bieþi nediagnosticç. Iskubâcijas periods ilgst 10 dienas, var ilgt no 2 - 26 dienâm. Pirmâs saslimðanas pazîmes ir drebuïi, drudzis, stipras galvas sâpes, muskuïu sâpes, bieþâk roku, kâju un jostas muskuïos. Var bût vemðana, vairumâ slimnieku, arî caureja. 20 - 40 % gadîjumos klepus. Sklçras un konjunktîvas ir hiperemçtas, slimniekiem raksturîgas, tâ saucamâs, “truða acis”.

Retumis slimîbas pirmajâ fâzç ir izsitumi. Bieþâk slimîba jâdiferencç no vîrusu hepatîta, atipiskas pneimonijas, gastroenterîta, seroza meningîta, gripas.

Slimnieki sûdzas par sliktu paðsajûtu, taèu íermeòa temperatûrai pazeminoties, slimnieku paðsajûta uzlabojas.

Slimîbas ceturtajâ lîdz septîtajâ dienâ sâkas slimîbas otrâ fâze. Simptomâtika variç plaðâs robeþâs – raksturîgâkie simptomi ir drudzis, kas

ilgst 1 lîdz 3 dienas, dzelte, nieru bojâjumi, kas raksturojas ar samazinâtu urîna daudzuma izdalîðanos, nieru nepietiekamîbu. Raksturîgs ir sindroms ar asiòoðanu un asinsizplûdumiem daþâdos orgânos, ançmijas izveidoðanâs, serozu meningîtu raðanâs. Visnopietnâkâ komplikâcija ir akûtas nieru nepietiekamîbas raðanâs ar urçmijas iestâðanos, kam seko ðoks, sindroms ar asinsizplûdumiem dzîvîbai svarîgos orgânos, meningîts, iridociklîts.

Diagnoze raksturojas ar sekojoðu klînisko ainu:

akûts sâkums, mialìija – sâpes muskuïos, stipras galvassâpes, sejas âdas hiperemija, acu hiperemija – “truða acis”,

daudzveidîgi izsitumi, asinsizplûdumi uz âdas,

svarîgi zinât, vai cilvçks nav lietojis pârtiku, kurai varçja piekïût grauzçji, vai arî peldçjies stâvoðâ ûdenî.


Profilakse:

Cîòa pret grauzçjiem. Mâjdzîvnieku vakcinâcija.

Personîgâs higiçnas, pârtikas apstrâdes un glabâðanas noteikumu ievçroðana, lai novçrstu infekcijas izraisîtâja nokïûðanu pârtikas produktos.

Nelietot nevârîtu dzeramo ûdeni vai ûdeni, kurð iepriekð nav apstrâdâts ar hloru.

Jâizvairâs no peldçðanâs piesâròotâs udenskrâtuvçs, it seviðíi bîstami ir peldçties dîíos un ezeros.
Re: Þurku mçris
01.10.2004 16:17
Latvijâ ârstç gan:))
Mans tçvs bija saíçris. Grûti un ilgi gâja (slimnîca, sistçma...), bet izíepurojâs un dzîvs savos 83 gados vçl tagad.
mamma
Re: Þurku mçris
01.10.2004 16:21
Paldies ineshuks, nezinu vai tas ir tas pats, bet man nosauca, ja pareizi atceros, to par jersikozi. Kur varçtu iegût kâdus statistikas datus? Cik daudz bçrnu, piemçram, ar to ir slimojuði?
Re: Þurku mçris
01.10.2004 16:26
jersinioze.
Cik beernu slimojushi ku? Latvijaa? Diez vai dabuus, jo var aaarsteeties katrs citaa slimniicaa un nezinu vai taa iisti kaads punktiigi to uzskaiti ved.
Lielaakaa dalja jau droshi ka Vieniibas gatve slsimniicas 14. nodaljaa buus pabijushi.
A kam taada statistika?
Re: Þurku mçris
03.10.2004 00:41
Valsts aìentûra
Sabiedrîbas veselîbas aìentûra
Klijânu ielâ 7, Rîga, LV-1012
Tâlrunis: 7379231, fakss: 7339006

Statistika jersiniozes

2000 - 19 berni
2001 - 39 berni
2002 - 32 berni

Pçc epidemioloìiskâs uzraudzîbas datiem, sâkot ar 1988. Gadu, samazinâs saslimstîba ar jersiniozi. Kopð 1996. gada saglabâjas zems saslimstîbas lîmenis. Laikâ no 1996. gada lîdz 2002. gadam visaugstâkais saslimstîbas lîmeni reìistrçts 1997. gadâ – 4,76 saslimðanas gadîjumi uz 100 000 iedzîvotâjiem, bet viszemâkais - 2000. gadâ – 2,64 saslimðanas gadîjumi uz 100 000 iedzîvotâjiem.

2002. gadâ, salîdzinâjumâ ar pçdçjo piecu gadu vidçjo gadîjumu skaitu, saslimðanas gadîjumu skaits samazinâjies par 33%, bet salîdzinâjumâ ar 2001. gadu - par 31%. 2002. gadâ:

· reìistrçti 63 jersiniozes saslimðanas gadîjumi (2,69 saslimðanas gadîjumi uz 100 000 iedzîvotâjiem), t.sk. laboratoriski diagnoze apstiprinâta 97% jeb 61 saslimðanas gadîjumâ (2,60 saslimðanas gadîjumi uz 100 000 iedzîvotâjiem). Ar letâlu iznâkumu saslimðanas gadîjumi 2002. gadâ nav reìistrçti;

http://www.sva.lv/epidemiologija/bileteni/ppais/azi/2003/1.htm
Vel http://www.csb.lv/Satr/rad/P03.cfm?kurs3=P03


Ceru ka lasiet krieviski
ИЕРСИНИОЗ (YERSINIOSIS)
Иерсиниоз (кишечный иерсиниоз) — острое инфекционное заболевание, характеризующееся преимущественным поражением желудочно-кишечного тракта с тенденцией к генерализованному поражению различных органов и систем.
Этиология. Возбудитель иерсиниоза относится к семейству кишечных бактерий (Enterobacteriaceae роду Yersinia) виду Yersinia enterocolitica. Грамотрицательные палочки размером 1,8—2,7-0,7—0,9 мкм. Растут как на обычных, так и на обедненных питательных средах. Возбудитель иерсиниоза содержит О- и Н-антигены, по О-антигену насчитывается более 50 сероваров иерсиний. Наибольшее значение в патологии человека имеют серовары Ol, O5, 08 и 09, хотя от больных людей выделяются и другие. При температуре +4—1-8°С микробы способны длительно сохраняться и размножаться на различных пищевых продуктах. По биохимическим и культуральным свойствам Y. enterocolitica близка к Y. pseudotuberculosis.
Эпидемиология. Механизмы сохранения и передачи возбудителя иерсиниоза и псевдотуберкулеза очень близки.
Патогенез. Принадлежность возбудителей иерсиниоза и псевдотуберкулеза к одному роду Yersinia обусловливает сходство механизмов патогенеза.
Симптомы и течение. Инкубационный период продолжается от 1 до 6 дней. Иерсиниоз характеризуется полиморфизмом клинических проявлений. Заболевание начинается остро без продромы. Появляются озноб, головная боль, недомогание, слабость, боли в мышцах и суставах, бессонница, першение в горле, снижение аппетита. Температура тела субфебрильная, иногда до 38—40°С. Наряду с симптомами общей интоксикации часто на первый план выступают признаки поражения желудочно-кишечного тракта (боли в животе, тошнота, рвота, понос). Кожа сухая, иногда появляется мелкопятнистая и точечная сыпь с последующим шелушением. Нередко отмечается относительная тахикардия, наклонность к гипотензии. На протяжении болезни могут появляться новые симптомы, указывающие на поражение тех или других органов. Жалобы на боли и тяжесть в правом подреберье, темный цвет мочи. Появляется желтушное окрашивание кожи и склер. Увеличиваются размеры печени. В динамике может усилиться головная боль, выявляются оболочечные и очаговые симптомы поражения центральной нервной системы. Боли при мочеиспускании, снижение суточного диуреза вплоть до анурии. Усиливаются боли в животе, выявляются симптомы раздражения брюшины. На 2-й неделе могут появиться признаки острого артрита с преимущественным поражением крупных суставов, элементы узловатой сыпи или крапивницы, отек кожи лица (Квинке), рези в глазах, гиперемия и отек конъюнктив.
Клиническая классификация иерсиниоза не разработана. По ведущему синдрому можно выделить несколько клинических форм, в частности локализованную (гастроэнтероколитическую), клиническая картина которой ограничивается преимущественным поражением желудочно-кишечного тракта и генерализованные (желтушную, экзантемную, артралгическую, септическую) формы.
Гастроэнтероколитическая форма. Она встречается чаще других. На ее долю приходится около 70% заболеваний. Начинается остро, повышается температура тела до 38—39°С. Появляются голов-ная боль, недомогание, бессонница, анорексия, озноб. Одновременно с синдромом интоксикации возникают боль в животе, понос, иногда рвота. Стул жидкий с резким неприятным запахом, изредка с примесью слизи, крови. Частота стула варьирует от 2 до 15 раз за сутки. Тяжелое течение встречается редко. Чаще температура тела субфебрильная или нормальная, синдром общей интоксикации выражен слабо, стул 2—3 раза за сутки, боли в животе незначительные. Такие больные активно выявляются при групповых заболеваниях. Эта форма может протекать в виде энтерита, энтероколита и гастроэнтероколита. Продолжительность этой формы иерсиниоза от 2 дней до 2 нед.
Желтушная форма развивается либо одновременно с гастроэнтероко-литической, либо спустя 2—3 дня после дисфункции кишечника. При этой форме на первый план выступают симптомы поражения печени, развивается токсический гепатит. Жалобы на тяжесть и боли в правом подреберье, иногда зуд кожи. Появляется желтушность кожи и склер. Печень увеличена, болезненна при пальпации. Отмечается потемнение мочи, обесцвечивается кал. Определяется гипербилирубинемия и гипертрансаминаземия.
Экзантемная форма характеризуется синдромом интоксикации и экзантемой. Сыпь появляется на 1—6-й день болезни. Она может быть точечной, мелко- или крупно-пятнистой без зуда кожи. Сыпь обычно исчезает бесследно через 2—5 дней, на месте бывшей сыпи бывает отрубевидное шелушение.
Артралгическая форма протекает с лихорадкой, интоксикацией и сильными болями в суставах. Основная жалоба на боли в суставах. Артралгии иногда вызывают обездвиживание больных и бессонницу. Суставы внешне не изменены.
Эти формы выделены по доминирующему синдрому, при них могут быть и другие симптомы, характерные для иерсиниоза, но они слабо выражены.
Септическая форма встречается редко. Для нее характерны высокая лихорадка с суточными размахами до 2°С, озноб, увеличение печени, селезенки и поражение различных органов. Могут развиться эндокардит,
пневмония, нефрит с острой почечной недостаточностью, менингит, менингоэнцефалит, гепатит.
Осложнения возникают чаще на 2—3-й неделе. К ним относятся аллергическая экзантема (крапивница, узловатая эритема), отек Квинке, артрит (преимущественно крупных суставов), миокардит, уретрит, конъюнктивит, аппендицит.
Диагноз и дифференциальный диагноз. Иерсиниоз можно клинически диагностировать на основании острого начала, интоксикации, лихорадки, симптомов острого гастроэнтероколита в сочетании с экзантемой, желтухой, артралгиями и эпидемиологических предпосылок. Для лабораторного подтверждения диагноза производят посевы на питательные среды крови, кала, ликвора, воспаленных мезентериальных лимфатических узлов и аппендикулярных отростков. Методика посева материалов такая же, как при псевдотуберкулезе. Из серологических методик используют реакцию агглютинации, реакцию непрямой гемагглютинации с эритроцитарными диагностикумами, латексагглютинацию, иммуноферментный анализ.
Дифференциальный диагноз проводят с острыми желудочно-кишечными инфекционными заболеваниями (острой дизентерией, эшерихиозом, сальмонеллезом, псевдотуберкулезом, вирусным гепатитом, скарлатиной, краснухой, токсико-аллергической эритемой).
Лечение. Из этиотропных средств применяют один из антибиотиков. Внутрь тетрациклин (Tetracyclini hydrochloridum) no 0,5 г 4 раза в день, левомицетин (Laevomycetin, Chloramphenicolum) no 0,5 г 4 раза в день. Внутримышечно стрептомицин (Streptomycin sulfas) no 0,5 г 2 раза в день. При септической форме парентерально назначают цефалоспорины и фторхонолоны в тех же дозах, что и при псевдотуберкулезе. Курс лечения зависит от формы и тяжести болезни; при легком течении — 5—7 дней, при среднетяжелом и тяжелом — до 14 дней.
Прогноз в большинстве случаев благоприятный, за исключением септической формы. Реконвалесценты выписываются без изменения категории годности. После тяжелого, затяжного течения и септической формы решением ВВК предоставляется отпуск по болезни (для военнослужащих).
Профилактика иерсиниоза проводится так же, как при острых кишечных инфекциях и псевдотуберкулезе. Специфическая профилактика иерсиниоза не разработана.

mamma
Re: Þurku mçris
06.10.2004 11:39
Liels paldies par informâciju, kura mazajai meitenîtei vairs nenoderçs, diemþçl, bet viòas mâmiòai gan tâ ir nepiecieðama, lai rastu atbildes uz daudziem jautâjumiem.
Re: Þurku mçris
06.10.2004 11:53
Kas tad nu?

Vai arii es ne taa sapratu?
lolla
Re: Þurku mçris
06.10.2004 14:04
Vot, man arî bailes par visâm ðitâdâm slimîbâm! Vakar kaíis iestiepa mâjâs beigtu peli uz paklâja! Mâjâs mazs bçrniòð, kas staigâ uz râpo pa grîdu. Ko lai dara?
Re: Þurku mçris
06.10.2004 23:13
To mamma.
Vai Juus gribat teikt, ka beerns no shiis slimiibas miris? Lai arii infekcijas slimiibaam ir dazjaadas "aatruma" un smaguma formas, kaa arii ne vienmeer tas ir viegli diagnosticeet, tacju jersinioze manaa atminjaa nestaav pirmo slimiibu sarakstaa, kuras biezji beigtos ar naavi...
Re: Þurku mçris
07.10.2004 00:13
Jersinoze jeb þurku mçris.Kâdreiz viòa izraisîja furoru Francijâ. Tâ ir slimîba,kas attîstâs leduskapja temperatûrâ.Var bût uz nemazgâtiem dârzeòiem(kâpostgalvâm,burkâniem u,.c.) Kâ jau bija teikts iepriekð slimo un pârnçsâ peles un citi grauzçji.Izsaucçjs ïoti jûtîgs pret paaugstinâtu temperatûru.Igremdçts produkts uz sekundi verdoðâ ûdenî jau ir droðs.Tâtad ,pilnîgi droði ir vârîti produkti.Izsaucçjs pie novâjinâtas imunsistçmas (bçrni vecâki cilvçki u.c.) var iegût nopietnas komplikâcijas.Pat smadzeòu apvalku iekaisumu jeb meningîtu,kas pie nesavlaicîgas ârstçðanas var novest pie letâla iznâkumu.Jâuztraucas ja saimniecîbâ parâdâs slimas ,beigtas peles lielos daudzumos.Lietojot termiski apstrâdâtus produktus variet justies droði.Jâatceras,ka ledusskapis nav glâbiòð no ðîs slimîbas bet drîzâk inkubators.
mamma
Re: Þurku mçris
07.10.2004 15:51
Jâ, diemþçl meitenîte no ðîs slimîbas ir mirusi, savlaicîgi neviens ârsts to nespçja atklât un, lûk, rezultâts. Mamma meitenîtei ïoti kârtîga un visu rûpîgi mazgâ, bet mazs bçrns ir mazs bçrns - visur lien un pirkstus bâþ mutç, nav iespçjams vienmçr un visur bût klât. Ðajâ gadîjumâ tâ noteikti ir ârstu vaina, þçl, ka tagad ìimenes ârsts ir tik noslogots, ka nav laika iedziïinâties simptomos, tâ nedrîkst bût, bet...
inki
Re: Þurku mçris
07.10.2004 17:25
Jersinoze - ïoti smaga slimîba. No manas meitas (17) slimîbas vçstures varu secinât, ka arî grûti to noteikt ar analîzçm. Manai meitai to noteica tikai tad, kad speciâli lûdza pârbaudît, vai nav bijusi jersinoze. Pirms tam pusgadu viòu ârstçja no angînas, mandelçm, limfu iekaisuma, psoriâzes u.c. Slimîba ilga vairâkus mçneðus, beidzot ar smagâm komplikâcijâm un vidusauss iekaisumu viòa nokïuva bçrnu slimnîcâ Vien.gatvç kur vienkârði fantastiski dakteri ârstçjot vidusauss iekaisumu pie reizes izrâdâs izârstçja arî jersinozi, par ko uzzinajâm tikai vçlâk konsultçjoties pie dr.Lugovskas (veicot vispârçju diagnostiku), tika uzrâdîta smaga aknu infekcija. Palûdzâm ìimens ârsti izdarît analîzes uz jersinozi, izrâdîjâs, ka jau tâ ir pârslimota. Es ka mamma secinu, ka pats svarîgâkais ir spçcinât bçrna imunitâti, lietot vitaminus, lai pat saslimstot ar ðo smago slimîbu organismam bûtu iespçja ar slimîbu cinîties.

Bite
Re: Þurku mçris
08.10.2004 19:50
Ar þurku mçri saslimu kâdâ 91.gadâ, man tolaik bija 16 gadi. Ilgi neviens nevarçja îsti pateikt, kas man par vainu. ( patiesîbâ jau iepriekðçjâ vasarâ viss sâkâs, pçc tam norima lîdz nâkamai vasarai). Gan infekciju slimnîcâ kâ hepatîta slimnieks gulçju, gan viskaut kur citur. Taja vasarâ slimnîcâs pavadîju 2 mçneðus un sistçmas un milzîgas devas zâïu man bija ikdiena. Bija milzîga temperatûra, locîtavu sâpes, izsitumi, âda strçmelçm vien lobîjâs nost no visa íermeòa. Atminos, ka mani vçl medicînas studentiem kâ tâdu eksponâtu râdîja. Nebija tâdas nedçïas, kad es nebûtu izlikta publiskajai apskatei :). Labi, ka tolaik neapjçdzu, cik nopietnâ situâcijâ biju!! AR ðodienas uztveri un zinâðanâm es jau bûtu pârstresojusies un pârhisterizçjusies.
Patiesîbâ lîdz tam biju ïoti veselîgs bçrns un arî psihiski ïoti mierîgs un stabils. Pçc tam- visâdi. Slimîbas viegli íeras klât, alerìija gandrîz pret visâm zâlçm un daudziem pârtikas produktiem, "slikta" gremoðana sistçma un liels risks jau tuvâkajâ laikâ saslimt ar artrîtu. Un arî mana psiholoìiskâ stabilitâti tajâ vasarâ pazuda uz visiem laikiem( ta es vismaz domaju...). Bet- to jau zinu tikai es pati, tuvâkie cilvçki un ìimenes ârsts, jo ar to visu var lieliski sadzîvot!
enja
Re: Þurku mçris
16.10.2004 16:39
Es ari talajos 80-tajos slimoju ar to, man, paldies Dievam paveicas, jo daktere infekcijas slimnica Daugavpili to uzreiz atpazina lai ari tas bija viens no pirmajiem gadijumiem saja pilseta. Savukart Rigas(so slimibu es sakeru tur) arsts, no ta laika specpoliklinikas, pat nenojauta kas tas ir un arsteja ka anginu. Piebildisu, ka slimiba tik tiesam loti mil masketies! Lidzjutiba Jums "mamma"!
Re: Þurku mçris
18.05.2009 01:18
Es tikai sonakt uzduros sai lapai apr so slimibu. Saslimu,kad man bija 12 gadi. Sanaca ta,ka paradoties simtomiem,neviens mani neuztvera nopietni. Guleju slim,nicas,nezinaja,ko arstet,kad LImbazos mani nosutija uz analizem,pec 3 nedelam izlaida ara un teica,ka neko neatrada. Uz to bridi biju pie 164 nokritusies svara lidz 28 kilogramiem, bija giboni. Pec 3 dienam mani aizveda atpakal uz slimnicu,jo bija izdomajusi,ka vajadzetu tomer parbaudit, jo likas,ka zinaja,ko atrada. Ja esmu dzimusi 1981. gada,tad parekinasiet,kura gada tas notika. Mani nosutija uz sanatoriju, Saulkrastiem. Tur kopsumma ar 2 pauzem,pavadiju 3 menesus. Uz mani veica aksperimentus., Riju neskaitamas zondes,kobras,kas bija dazada veida. Nema zults sulu,kuru parbaudija. Pus diena bija japavada gulot pie katras zondes risanas. Gan elektroniski,gan ar skabez zondi. Ari man bija jadzer liela deva medikamenti, 3x diena lidz pat 8 tabletem. Menesu laika zales mainijas,jo dakteri centas piemeklet tas,kuras man varetu palidzet. Nonaca pie secinajumu,ka es jau veselu gadu biju nodzivojusi ar so slimibu un atlika tikai ceret,ka lidz 18 gadiem vai nu pazudis vai nepazudis. Par arstesanas laiku pienemos ritigi svara lidz 80 kilogramiem, uz sejas man bija izsitumi,kas sabojaja manas attiecibas ar cilvekiem( draugi nebija) > it ka jutos labak. Del siem eksperimentiem un lielas kimiju devas,nonacu tik talu,ka uz mai neiedarbojas narkoze ,kad bija mani jaopere. Arsti netika informeti un nodomaja,ka esmu narkomane,kamer pati nepateicu,kas par lietu. Mani iemidzinaja ar kaut ko ,kas sapigi plesa venas. Sodien man ir 28 gadi un nu jau atkal vairak ka pus gadu saprotu,ka ceriba,ka ar 18 viss beigsies,ir pazudusi. Sobrid man ir liela fiziska slodze,kuru ar laiku biju tikai sakusi izkopt,jo berniba vispar nesportoju,apr tov areja aizmirst. Diemzel tagad atkal simtomi ir atpakal, sapes, slikta dusa, vajums, svara it ka turos 55 kg un galvassapes. Ta ka zinu,ka ja saksu arsteties,man bus japamet darbs,kurs mani uztur, tad pagaidam dzivoju uz pretsapju zalem. Paris gadus atpakal taisiju visparejas asinsanalizes,kur man pateica,ka it ka viss norma. Nezinu,ka tagad ies talak,tacu esmu ari viena no retajiem gadijumiem,kurai neizdevas izarsteties. Man loti zel par meiteniti....lai ari tas notika tik sen,ir tomer fakts...
kukla
Re: Þurku mçris
08.06.2009 00:58
Saslimu 6 gadu vecumā, kad sāku iet skolā, un togad (1986.gadā) Rīgā laika bija žurku uzlidojums, skraidīja pa ielām, un domājams infekciju pārnēsāja tieši žurkas. Neko daudz neatceros, bet bija briesmīgi, man liekas, vienu dienu es vienkārši sāku vemt un man bija caureja, un viss sāpēja, aizveda uz infekcijas slimnīcu, tur, īpaši neceremonējās, tikai paskatījās uz roku plaukstām, uz kurām bija tādi kā balti plankumiņi, un no tā viņiem bija skaidrs, ka tas ir žurku mēris. slimību atceros kā tiešām briesmīgu, slimnīcu - vēl briesmīgāku. nodzīvojos pa slimnīcu ilgu laiku, vairākus mēnešus, atceros, ka bijua mūžīgi pieslēgta pie sistēmas, pēc tam pa mistiskām bērnu sanatorijām (laikam arī ārstēt zāļu saēstās iekšas, atceros zondes un kobras), pēc tam kļuvu par citu cilvēku ar simts veselības problēmām, vai drīzāk- sagrautu imunitāti, ko jūtu vēl šobrīd un morālām traumām (tas atceroties slimnīcas un sanatoriju). Patiesībā visas problēmas, kas ir tagad, ir tālā 1986.gada atskaņas... žēl. arī gribētu uzzināt, cik daudz bērnu saslima 1980.os, kāpēc par šo slimību tik maz ir zināms, vai ir atrasts kāds risinājums ārstēšanā.
Re: Þurku mçris
03.08.2009 07:15
Jā, nav viegli šo slimību diagnosticēt - arī man to analīzes uzrādīja tikai jau krietni pēc izārstēšanās, jau tad, kad biju izrakstīta no slimnīcas. Šobrīd man 28, bet saslimu, man liekas, kad biju kādus 12 gadus veca. Nekas sevišķi patīkams tas nebija. Nodzīvojos vairākas nedēļas pa Biķernieku slimnīcu, turēja mani vienu izolatorā, visu laiku pieslēgtu pie sistēmām, temperatūra ap +40C, 3 potes pēcpusē 3x dienā, nevarēju neko ne ieēst, ne iedzert, visu laiku nelabi. Miglaini atceros arī, ka pa vidu tam visam kaut kādi krampji sākās - vienreiz bija tik traki, ka nevarēju acis atslābināt - baisa sajūta, kad pār savu ķermeni varis nevaldi. Njā, tai brīdī man tiešām likās, ka nupat atstiepšu galus. Bet vispār - visu laiku biju tādā pusnemaņā, ka īsti neko laikam pat nesapratu. Reālo stāvokļa nopietnību droši vien tikai mana mamma apjauta - viņa man arī dakteris pēc profesijas. Ļoti žēl par to meitenīti, ko neizdevās izārstēt. Bet nu šitā slimība ir baigā zaraza!
Re: Þurku mçris
09.03.2010 16:03
Šodien apēdu zefīru,kuru bija grauzusi pele..
Ļoti bail,ka būtu inficēta!
Kā lai pārbaudos un ja ir,kā ātrāk atklāt?
Un cik liela iespēja,ka varētu saslimt!?
Re: Þurku mçris
09.03.2010 16:09
Kāpēc Tu domā, ka pele bija slima?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Þurku mçris
09.03.2010 18:38
Kas ir leptospiroze?
Man bija Jersineoze. To ari aarsti sauza par zhurku slimiibu.

Pēc tam bija komplikācijas: pankreatits, 12pirkstu zarnas iekaisums, kunģa čūla, vairogdziedzera hiperfunkcija un kaut kas uz nervu sistēmu, bet kas neatceros. Maate staastija, ka kaut kāds iipatneejs tiks man uz kaadu laiku bija :D:D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10



Edited 1 time(s). Last edit at 09.03.2010 18:40 by Mateus.
Re: Þurku mçris
09.03.2010 19:27
Leptospirozi arī izplata grauzēji.
Bakteriāla izcelsme.
Smaga gaita.
Pareizi ir laikus diagnosticēt.
Cieš nieres,aknas.Asins izplūdumi.
Dievs sargi.
Re: Þurku mçris
09.03.2010 20:02
Mateus, Tev kaut kāda dīvaina hiperaktivitāte kopš tiem laikiem ir palikusi... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Þurku mçris
09.03.2010 21:00
:D hvz par hiperaktivitaati, bet totaalu miera sajuutu es dabunu tikai peec smaga treninja...nu taada ka zupas karoti nevar pacelt :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
D.D.
Re: Þurku mçris
16.03.2010 14:20
es arii 80ajos saslimu ar zhurku meeri. Man paldies Dievam to uzreiz noteica un sakas ljoti smags arsteshanas kurss. Neatceros cik man taja laika bija gadu, bet krita ara piena zobi un auga iistie. tad nu visu to laiku kamer arstejos ar stiprajam antibiotikam man zobi tadi arii palika. Tie kas bija izaugushi bija balti un smuki, bet tie, kas naca pec tam bija dzeltenbruni un grubuljaini. Priekshejiem zobiem kas bija izaugushi pa pusei otra puse iznaca tada nesmuka. Burtiski ka ar liniju novilkts... savos zobos, lai iegutu to, kas tikai normali izskatitos nevis kadu tur holivudas smaidu esmu ieguldijusi tiesham ljoti daudz naudas. Bet nekadu citu komplikaciju no ta laika nav palicis. Pat iesnas man ir vienreiz gados divos, ja esmu slapjam kajam pusdienu skrejusi :)
Tad kad slimoju, neko daudz neatceros. Tikai divas lietas, to, ka nevareju saprast, kapec katru reizi, kad pamostos kaut vai nakts vidu mamma seezh pie manas gultas. un to, ka drudzis bija tik liels, ka es kratijos jau nespeka bet nevareju apstaties. Ludzu lai mamma sasien man rokas un kajas, lai man vairs nebutu jakratas. Atceros ka mamma dikti raudaja jo pretdrudzha zalu atlauta deva bija izdzerta, bet drudzis nerimas un temperatura nekritas.
Es ari tikai pec tam sapratu, ka mamma pie manas gultas sedeja, jo es vareju pecinjas pret sauli atmest un bija vitali svarigi noverot un merit temperaturu visu laiku. Atceros, ka vienbriid jutos labaak un stastiju mammai baigos jocinjus, bet mammai tikai asaras aciis un nevareju saprast, kapec vinja nesmejas. Pec tam mamma stastija, ka man jau bijis 41 grads un es tada superprieciga kluvusi.
Slimnica mani nelika un pie sistemam ari nee. Izarstejos majas, gan peec 2 menesu guleshanas laikam :(
kikii
Re: Þurku mçris
01.04.2010 22:30
ineshuks Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> jersinioze.
Njaa es izslimoju kad man bij kaad 4vai 5gad tie bij kaadi 90gadi biju maza un isti neatceros,virniig mamma stastija.No sakuma gimenes arst omei pateica ka esot kkads vezis cip kka ta,beigas teetis aizveda uz slimniic un tad peec analiizem laikam noteica ka esot ta slimiib.Isteniba vinjas delj tgd ari mokos a visadam slimibam.Draudzenei bij tas pac bet vinjai tas rezultata ir poliartrits vai kaukas tads...Ari mokas...Nja ka mateus teica arii a nerviem :D
man jau a likaas vienu bridi ka esu slimojusi viena tadu bet izradas ka ir ljoti daudz.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 11?
Ziņa: