Vēders dramatizē vai es?

Aizsāka Krūzīte 

Krūzīte
Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 10:04
Labdien!

Esmu mazliet izbesījusies. Pirmkārt - VD cilvēks, kurš sevi cenšas kontrolēt un neļauties nekādai panikai vai kam nu tur.

Periodiski jau vairākus gadus - man ir skāde ar punci:

1. Vēdera izeja reizēm ir ar asiņu piejaukumu (prasti tikai beigās pamanu - uz papīra), bet pats "produkts" nekad nav tumšā krāsā.
2. Sūrst nejēgā. Pēc delikātā pasākuma.
3. Pirms tam mēdz būt konkrēts aizcietējums, tā, ka spiež uz olnīcām. 2 dienas ar striktu uzturu - tieku galā, bet "jēlā"sajūta vēl mazliet aiztusējusies.
4. Periodiski mēdz pastiprināti mitrums ieviesties.
5. Atzīstu - esmu ļoti emocionāla, reizēm stresaina, daudz turu sevī, kas, acīmredzot, izpaužas arī burtiskā nozīmē.
Jā, mēdzu novērot, ka tad, kad palaižos uztura ziņā, ar šo jārēķinās.
6. Reizēm mēdz spiest uz paribi, dikti sāpēt, bet tā ir bijis pamatīgi vienu reizi - tad pa sienām rāpoju, bija arī 6x skriešana uz WC ar aktīvāku vēdera izeju. ĢĀ pateica, ka žultsceļu iekaisums tas, visticamāk, nebija, jo nebija t, vemšanas un vispār - nepārietu tās sāpes.

Hemoroīdi? Kairinātās zarnas sindroms? Minēt var daudz.
Ar ko sākt? GĀ pacietīgs, bet skriet uzreiz pa visiem ārstiem tagad - nez. Ir muguras problēmas, sēdošs darbs + auto, ko nu jau 2 nedēļā cenšos kompensēt ar aktīvu aerobo slodzi, izkustēšanos.

Spēriens, ieteikumi - lūdzu! Biedēšana - labāk nē.

Augums: 1,68 m, svars 63 kg. Vecums - 30.
Jāsaka, ka Hb man ir normāls. Ferritīns - perfekts. Šīs analīzes taisu regulāri. Kuņģis nesāp, ir arī pārbaudīts pirms 2 gadiem. ArĪ usg vēderam pirms pāris gadiem taisīta. Viss lieliski.

Punča drāma nav pirmo gadu, bet saasinājusies ir pēdējo pusotru gadu. Tiesa, stresa arī dikti daudz. Jo īpaši - visu paturu sevī.

Tencinu!
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 10:34
Nervi,dārgā,nervi...nauda psihoterapeitam ir?
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 10:38
Runcis - es jūtu, ka nervi. Ikdienā esmu savaldīgs cilvēks, tolerants, sabiedrisks un jā, ar saviem putniem - nosacīti pārliecināta par sevi. Ar visu un visiem to labāko. Bet daudz strādāju ar sevi.

Esmu domājusi par tādu variantu. Zinu, ka dzīvesbiedrs šādu manu izvēli uzskatītu par laika šķiešanu, veidu, kā laiku veltīt kam nevajadzīgam, nevis ikdienas rūpēm. Tāpēc- pagaidām cenšos risināt maksimāli šo jautājumu ar uzturu, cenšos domāt labas domas.
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 10:39
Njā,tā neļaušanās panikai un visa tuŗēšana sevī ir galigi garām,ja psihoterapiju nevari atļauties,tas gan tikai 10-15 ls pa seansu,tad slikti,bet var kko citu,nu bet-nebīsties tomēr...a ko tad Tevi biedēt...tā jau Tev stress...
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 10:44
Nu,ja Tu psihoterapiju tomēr negribi,tad vari dabūt kko pa velti,un to var klausīties,darot jebko citu...visu savienojot...labāk,protams relaksēti,bet-tas nav tā vajadzīgs vienmēr...Tev tāds pazems pašvērtējums? Centies lietas darīt perfekti? Kā Tu vispār-sev patīc,jeb tā-ienīsti sevi? Laikam ar daudz ko esi neapmierināta?
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 10:50
Runcis

Nē, sevi neienīstu gan. :) Bet sevi mācos mīlēt. Joprojām.

Vai nu es daru perfekti vai nedaru - bailes no kritikas, ja kkas nesanāk kā vajadzētu vai attiecīgi iesaistītajām personām nav pa prātam.
Visādi citādi - ikdienā parasti es uzmundrinu citus un no malas īsti nepateiks, ka man ir skāde ar pašvērtējumu. Zinu, kur ir sākums. Bērnībā.

Es cenšos dzīvi un lietas, cilvēkus pieņemt tādus, kādi ir. Bez īpašas kritizēšanas un "ai, nu kā tā var!".

Relaksēšanai cenšos kārtīgi izdejoties vai skrienot lēnas, bet garas distances ar mūziku uz ausīm. Ir citi hobiji, kas izcili palīdz, bet tiem man fiziski neatliek laika un klusa brīža. Bet pie tā strādāju, lai būtu. Ļoti palīdz grāmatu lasīšana un aizbraukšana pie dabas. Bet pēdējais ir šobrīd stipri ierobežots.

Vai pastāstīsi mazliet sīkāk par šo: "Nu,ja Tu psihoterapiju tomēr negribi,tad vari dabūt kko pa velti,un to var klausīties,darot jebko citu...visu savienojot..."

Paldies!
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 10:59
Nu,redzi,psihoterapiju tomēr daudzi negrib-ir nauda vai nav....ja ir-tad to gribās tērēt kkā jūtamāk,piemēram-pašvērtējumam taču neslikti kādu smuku apgērba gabalu nopirkt...vai ne?
Ir kkas daudz pieejamāks,visvairāk krievu valodā-psihologu veidoti materiāli,audio.....Tur praktiski visas tās problēmas tiek apskatītas...Citi gan ļoti kategoriski apgalvo.ka tikai psihoterapija.....
Nu un vēl-šito visu Tev radikāli uzpumpē augšā mikroelementu trūkums organismā,arī vitamīnu,dažkārt citi saka-tas nevar būt,tas ir naivi,bet-var būt un nav naivi...problēmas atrisinās ....
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 11:03
Es te audio failus nevaru ielikt....uz e pastu varu aizsūtīt,varētu linkus ielikt,bet-to ir ļoti daudz,un vēl-ne viss lādējas baigi elementāri,arī daudz kas vairs nav ielādējams....Nu,un-ja vēlies-varētu kko konkrētāk par mikroelementiem pateikt,šeit visai grūti,zināmu iemeslu dēļ....
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 11:11
no bērnības kāds aizvainojums saglabājies vai daudzi?
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 11:23
Runcis

Bērnība nebija vienkārša. Augu bez tēva (pie viņa ļoti reti devos ciemos, viņš ir alkoholiķis), ģimenes sievietes man atklāti teica, ka es nekad neko nesasniegšu. Ja ko izdarīju, tiku kritizēta. Tāpēc muku no mājām pļavā vai klusā stūrītī - tas ir palicis kā nelāgs ieradums šodien - es atsakos darīt nepieciešamo un rodu iemeslu, lai vilktu darbus garumā. Ir bijusi sišana. Ir bijis kas mazliet sliktāks. Par to nevēlos nedz runāt, nedz rakstīt.

Mikroelementus ikdienā lietoju: B grupas vitamīnus, C vitamīnu, Magniju. Ik pa laikam cinku, selēnu (ir problēmas ar ādu).

Dzīvošu. Ilgi un laimīgi vēl. Pagaidām mācos ieklausīties organismā.
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 11:47
Tev vispār nav jārunā un jāraksta par to...tā metode ir ļoti apšaubāma,lai gan psihoterapeiti tieši to praktizē,Tev milzīgs stress no tā rodas un-vēl negatīvākas domas...šajā gadījumā ļoti laba ir psihoterapeite Margarita Murahovska.,arī-ļooooti labs-Oļegs Gadeckis
Un-ja problēmas ar ādu,tad daudz lielāka uzmanība jāpievērš vitamīniem,Tev tā ir sausa?Seja un mati ātri taukojas?Salīga esi?Ja kāda no atbildēm ir jā,tad-tas ir vitamīnu trūkums organismā,bet-vajag drusku precizēt,kādi trūkst visvairāk....Problēmas ar ādu arī tieši saistītas ar zarnu traktu-jo tā sieniņas veido tās pašas vielas,kas ādu.
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 11:48
Runci

Salīga, āda ir klāta ar sausiem pleķiem. Tie paliek sarkani mitruma ietekmē.

Salīgumu man ārsts noraksta uz zemo asinsspiedienu un VD - tāda esmu kopš bērnības.
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 11:51
Mati manteukos maz. Bērnībā biežāk. Ikdienā reti lietoju lakas utml. lietas. Līdz ar to matus mazgāju reizi 4-5 dienās. Bet galvas āda ir sausa. Problēmas ar ādu parādījās gadus 6 atpakaļ pēc spēcīgiem emocionāliem notikumiem. Ārsti nezina, kas tas ir. Neesot nedz vīruss, nedz alerģija, nedz dermatīts. Ieteica taisīt biopsiju.
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 12:11
ārsti nevēlas pazīt vitamīnu trūkumu,vēl būtu jautājums-kad novērstu sausumu,vai nekļūtu taukaini,sausi var būt no A,E vit,joda,dzelzs,kālija trūkuma,un manuprāt-trūkums ir tik liels,ka nomāc taukošanos....tādā gadījumā nav cerību tikai uz domāšanas tehnikām-tas ir tas pats,kas iztikt bez ūdens..Vajadzētu noskaidrot precīzāk,kas trūkst,un tikai tad pozitīvi, domāt,ārsts aknu biopsiju ieteica taisīt vai kko citu?
Manuprārt,Tev iesākumā trūka b vitamīni ,pēc tam to deficītu pārmāca varbūt A vit. trūkums,vai-2 un 3 iemesli..
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 12:19
Runcis

Nē, ar aknām viss ir kārtībā! Ādas biopsiju...
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 13:17
nu,es par aknām domāju savādāk-taisot analīzes aknu paraugam var uzzināt ļoti daudz..Nu,redzi-protams,ka caur datoru es nevaru pilnīgi droši pateikt,kas ādai vainas,bet-visbiežāk broblēmas izzūd,ja novērš to ko var saprast,Teiksim-joda daudzumu vajadzētu novērtēt ar joda testu,jo-ja tas trūkst,tad arī A vit.neiedarbojas,dzelzi-jāzin hemoglobīns un feritīns,balti plankumi uz nagiem nav?Pārējos mikroelementus vienkārši vajag lietot-t.i.-kādus kompleksos vitamīnus,vēl-papildus burkānus,olas-tajās ir b4 vitamīns,bez kura arī neiedarbojas Avit.Kāliju arī var noteikt arvanalīzēm.Ja sāksi mērķtiecīgi risināt problēmas,tās agri vai vēlu atrisināsies,vismaz-vairākums.Varbūt zini-hemoglobīns nav zems?Nav bijis?
Tu laiam par tiem pleķiem jau agrāk jautāji? redzi-nav tā lieta tāda ļoti tipiska,bet-Tev jau daudz arī citu lietu
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 13:21
Ir jautāts, jā. Man ir arī vairākas lietas kopā.

HB ir normas robežās, ferritīns ap 100 - arī normas robežās. Kālijs pirms gada ir baudīts - viss ir lieliski, sirds arī vesela.
Jautājums - vai aknu paraugu ņemt ir nepieciešamība, jo īpaši, ja ir tendence uz keloīdu veidošanos? ĢĀ pateica - man ir maksimāli jāizvairās no jebkādas ķirurģiskas manipulācijas - lielas vai mazas. Pleķu uz nadziņiem nav.
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 13:27
Es nekad nepiekristu aknu biobsijai,jo-tur arī neparādās visi mikroelementi,nepavisam nē...Kas ar vairogdziedzeri-ir baudīts?Jods nav pārbaudīts?Tad-zilumi neveidojas viegli?Smaganas nemēdz asiņot?Tūska nav ?Seja no rītiem nav aizpampusi,īpaši-zem acīm?
Krūzīte
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 13:48
Runcis

Ar vairogdziedzeri viss ir kārtībā. Jods it kā ir normā, zilumi gan veidojušies viegli visu mūžu. Smaganas mēdz asiņot, ja stiprāk tīru, uz ko zobārsts pateica - lai, smaganas aŗi esot jānorūda, nevis jācackājas. Seja nav pietūkusi. Mēlē vienmēr ir bijuši zobu nospiedumi, bet man to skaidro ar to, ka ir ļoti šaurs žoklis.
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 14:09
Krūzīte

Es atvainojos, bet mūsu forumā ir radušās zināmas problēmas. Runcis ir izlēmis kādu dubultot, raksta no spameru adresēm, un viņa līdz šim sniegtie padomi nav droši medicīnas un veselā saprāta skatījumā, pēc iepriekšējas pieredzes ir tā, ka nav zināms, ko viņš pēkšņi var sākt rakstīt; arī uzvedība forumā ir aizskaroša, neprogozējama un citiem traucējoša.

Esmu spiesta šo tēmu slēgt.

Tev iesaku sadarbību ar ģimenes ārstu un psihoterapiju.

Vēlreiz atvainojos.
krūzīte
Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 14:59
Ar vairogdziedzeri viss ir kārtībā. Jods it kā ir normā, zilumi gan veidojušies viegli visu mūžu. Smaganas mēdz asiņot, ja stiprāk tīru, uz ko zobārsts pateica - lai, smaganas aŗi esot jānorūda, nevis jācackājas. Seja nav pietūkusi. Mēlē vienmēr ir bijuši zobu nospiedumi, bet man to skaidro ar to, ka ir ļoti šaurs žoklis.
Tālāk rakstīšu sapforumā....http://www.sapforums.lv/
Re: Vēders dramatizē vai es?
24.10.2013 15:11
Murgs...?Sapratu. Te atkal paasinājums bmw. Sen jau vajadzēja to kašķi neitralizēt.Cilvēks nav slikts,kā saka citi. Bet kašķis šausmīgs. Bojā visu saitu. Burtiski atbaida speciālistus, kas vēlas bez maksas palīdzēt laika biedriem:)



Edited 1 time(s). Last edit at 24.10.2013 15:26 by Mazdakteris1.
Re: Vēders dramatizē vai es?
26.10.2013 17:49
krūzīte

Atļāvos atvērt tēmu jo gribu piebilst, ka lielai daļai no tā kas Tevi skar es veiksīgi esmu izgājis cauri. Tā kā vari pie manis konsultēties. Vienīgā problēma ir tas, ka esmu lielā laika trūkumā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Vēders dramatizē vai es?
26.10.2013 18:00
Ja nevar saprasties divi moderatori, tad ak vai....! Runcenei ir taisnība.
Re: Vēders dramatizē vai es?
26.10.2013 18:22
Mazdakteris1

Nesapratu domu. Es šajā tēmā pirmo reizi un man jāatvainojas jo lasiju ne visai rūpīgi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Vēders dramatizē vai es?
26.10.2013 18:48
Es domāju, ka ku! varēja taisīt šo tēmu vaļā, tā tika aizvērta citu iemeslu, ne jau ku! dēļ.

Domāju, ka cilvēki bez @#$% elementiem var sarunāties savā starpā pat tad, ja viņiem ir dažādi viedokļi.
Re: Vēders dramatizē vai es?
27.10.2013 17:26
Runcene slēdz, tu ver vaļā. Tāda tā doma:)
Lai tev spēks un gudrība!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 24 pieskaita 22?
Ziņa: