Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?

Aizsāka Kārlis30 

Kārlis30
Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
22.11.2014 14:19
Sveiki, ko tauta varētu ieteikt bezmiega novēršanai, ja visi veselīgie risinājumi nelīdz (uz augu bāzes).

Antidepresanti, kuri tieši palīdz miega kvalitātei? Gadu atpakaļ jau saskāros ar šādu problēmu, tad tiku uzsēdināts uz
Valdoxan
Sertralin
Fluanxol

kokteiļa. It kā tiku vaļā no problēmas, bet ilgi un ar daudz blakusparādībām.

Valdoxan tieši izraisīja bezmiega pastiprināšanos. Tagad lasot zāļu aprakstu tur arī ir rakstīts:
Tas darbojas divos veidos – gan stimulējot MT1
un MT2 receptorus, kurus parasti aktivizē melatonīns (miega hormons), gan bloķējot 5-HT2C receptorus, kurus parasti
aktivizē neiromediatora 5-hidroksitriptamīns (dēvēts arī par serotonīnu).

No apraksta var secināt, ka ja ir problēmas jau ar miegu, kad šis preparāts nebūs īstais, bezmiega ārstēšanā.

Tapēc arī vēlos atrast vienu "īsto" preparātu. Lasīju, ka vēl ir
Doxepin
Mirtazapine
Razodone
Trimipramine
kuri labi palīdz, vai kādam ir bijusi saskarsme?


Paldies jau iepriekš!

P.S. Depresija, panikas lēkmes u.t.t. nekā nav, ir tā ka kļūst sliktāka miega kvalitāte, līdz ar to neizguļos un tad jau arī ir depresija un panika klāt, jo organisms ir iztukšots un neatjaunots.
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
22.11.2014 15:13
Es pieturos pie viedokļa, ka reāls derīgs risinājums ar ķīmiskiem preparātiem nav iegūstams. Miegs tomēr ir dziļi dabīgs un stabils process un ja viņš ir traucēts tad noteikti risinājums ir jāmeklē no tā gala, no kura problēma sākusies. Un problēma kā likums nav organisma ķīmija (ar retiem izņēmumiem).

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
22.11.2014 16:22
Bezmiegs vienmēr būs sekas. Var būt slēptākas, bet tik un tā sekas.

Domāju, ka jādomā par cēloni, turklāt vēl jo vairāk, ja problēmai ir tieksme atkārtoties. Varbūt Tu vienkārši esi nenobriedis, varbūt nepazīsti sevi un dari to, kas Tev nepatīk utt.

VISIEM psihotropajiem medikamentiem ir blaknes. Nesaku, ka galīgi nedrīkst lietot, bet tādu labo un maigo nav. Psihiatrijā ir normāla prakse, ka cilvēks iet pie ārsta un tur viņu mēģina dabūt gar zemi. Mēģina tik ilgi, kamēr izdodas. Nosaukumiem nav nozīmes, ja runa par konkrētu cilvēku, jo katram ir savas reakcijas. Pagaidām nekas gudrāks nav izdomāts – vieni vienīgi eksperimenti, kamēr atrod ciešamāko un efektīvāko risinājumu, kas sirdzēju +/- apmierina.
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
22.11.2014 18:37
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bezmiegs vienmēr būs sekas. Var būt
> slēptākas, bet tik un tā sekas.
>
> Domāju, ka jādomā par cēloni, turklāt vēl jo
> vairāk, ja problēmai ir tieksme atkārtoties.
> Varbūt Tu vienkārši esi nenobriedis, varbūt
> nepazīsti sevi un dari to, kas Tev nepatīk utt.
>
> VISIEM psihotropajiem medikamentiem ir blaknes.
> Nesaku, ka galīgi nedrīkst lietot, bet tādu
> labo un maigo nav. Psihiatrijā ir normāla
> prakse, ka cilvēks iet pie ārsta un tur viņu
> mēģina dabūt gar zemi. Mēģina tik ilgi,
> kamēr izdodas. Nosaukumiem nav nozīmes, ja runa
> par konkrētu cilvēku, jo katram ir savas
> reakcijas. Pagaidām nekas gudrāks nav izdomāts
> – vieni vienīgi eksperimenti, kamēr atrod
> ciešamāko un efektīvāko risinājumu, kas
> sirdzēju +/- apmierina.
*******************
Pievienojos pilnīgi.Tikai kopīgi strādājot.
labi, cik pratigi atkartot kombinaciju kuru dzeru pirms gada? Bus tads pats effekts? Organismam nebus izveidojusies imunitate pret tiem preperatiem?
varbut hipnoze var palidzet? Varbut kads ir meginajis ar tadam problemam?
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
22.11.2014 19:41
Katram palīdz kaut kas savs, arī hipnoze. Bet, manuprāt, tā ir suņu dresūra ļoti bērnišķīgām personībām. Lai man piedod tie, kas tā nedomā...

Vot es nesaprotu, kāpēc cilvēki negrib izzināt, ko viņi savā dzīvē dara ne tā, bet meklē hipnozi... :( Tev viņu vajadzēs visu laiku, ja Tu neatrisināsi pamatu. Turklāt Latvijā ir švaki ar labiem hipnoterapeitiem.

Zinu vienu personu, kas regulāri pārēdas un pēc tam nevar gulēt... Nākamajā rītā, protams, jāmeditē, lai var aiziet uz darbu. Bet meditāciju, piemēram, var lietot arī tāpēc, lai izprastu, kāpēc vajag pa nakti rīt, ko tas dod.

Pie medikamentiem pierod un arī nepierod, atkal ļoti individuāla lieta, imunitāte tā nesaucas, bet dažiem nav nekādu problēmu, un krīzes gadījumos viņi var lietot to pašu kokteili teju visu mūžu.

Pieradums gan vairāk raksturīgs benzodiazepīniem, ne antidepresantiem. Tagad miegam mēdz nozīmēt arī neirolepiķus ļoti mazās devās.

Pieradums arī ir vairāk psiholoģisks, atkarīgs no personības struktūras, jo cilvēks ir slinka radība. Ja vienreiz palīdzēja kaut kas vienkāršāks par problēmas meklēšanu, tad pēc tā arī visbiežāk iet. Lai atbrīvotos no ieraduma lietot zāles, ir ļoti pamatīgi jāiespringst. Tas vairāk sēž domāšanā, ne organisma ķīmijā, bet var būt abi kopā.
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
22.11.2014 19:51
es trīs gadus pa 4 stundām nogulēju naktī, līdz beidzot atradu ka amitriptilyins man vienigais dod miegu, tika lietots no clonazepama liidz burtam Z.
mana gadijuma ari ne visu var lietotjo ir sirdsdarbibas traucejumi. Biezas supraventikularas ekstrasistoles no 5000-8000 24h.
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
22.11.2014 22:16
Kārli! Cik Tev gadu? 30? Ar ko Tu nodarbojies, ka Tev jārij ripas lai aizmigtu un sirds izpilda Harlemas šeiku?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
23.11.2014 00:31
Man vislabaak patika p.s. Depresijas un trauksmes man nav, bet no taa ka neizgulos ir depresija un panika klaat....
Varbuut ir otraadaak, ka ir depresija un panika, kam nereti vien pievienojas miega trauceejumi. Antidepresantus parasti nemeedz iarakstiit, ja primarie ir miega trauceejumi, bet pie depresijas un panikas leekmeem gan.
tiesi ta, no sakuma nak bezmiega un pec tam depresija, jo organisms ir izsmelts jau. Vismaz mana gadijuma. Nekadi pardzivojumi un stresi nav bijusi. Un ja, man 30. Parsitieni ir jau no bernibas, tikai tad vini bija 100x mazak.
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
23.11.2014 13:41
Karlis30 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> tiesi ta, no sakuma nak bezmiega un pec tam
> depresija, jo organisms ir izsmelts jau. Vismaz
> mana gadijuma. Nekadi pardzivojumi un stresi nav
> bijusi. Un ja, man 30. Parsitieni ir jau no
> bernibas, tikai tad vini bija 100x mazak.

Tā nemēdz būt vai mēdz būt ļoti reti. Tad tie ir nopietni organiski bojājumi smadzenēs, kas izpaužas arī vēl citādi. Tu vienkārši esi bijis nervozs jau no bērnības un sevi absolūti nepazīsti, bet tagad spītīgi gribi zāles.
vispar negribu zales... Bet ko man darit ja tgad pedejo 72h laika esmu gulejis labi ja 6h.

Tagad jau tiesam esmu bezizejas situacija un jakeras bus pie kimijas.

Vai ir verts lietot tikai 1 AD un viss? Jo gribu pec iespejas mazaku launumu organismam.
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
24.11.2014 09:40
Paklau,puisi. Vislabākos padomus var dot tikai ģimenes ārsts. Vai tavs psihiatrs. Ja gribas papļāpāt , tad cita lieta.Jo tikai viņš zina visu par tevi.
Notikuma gaitu, reakcijas,citus simptomus un lietoto medikamentu klāstu. Pie tam 6 stundas nav nemaz tik maz.Depresiju ārstē ar gaismu,mērenu slodzi,svaigu gaisu,šokolādi.Svētdienās pastaigas gar jūrmalu.



Edited 1 time(s). Last edit at 24.11.2014 21:14 by Mazdakteris1.
Kārlis30
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
24.11.2014 09:59
Jā, bet ja dzīvoju tur kur nav ne normāla Psihiatra, ne ģmenes ārsta? Rīga atrodas 200km attālumā.
Pa lielam, ko es gribēju šeit pakonsultēties ir, kurš varētu būt efektīvākais AD priekš miega (pēc Jūsu pieredzes) uzlabošanas un vai viena AD varētu būt gana.
Saprotu, ka katram cilvēkam savas nianses u.t.t., bet tomēr.
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
24.11.2014 13:50
Latvija nav liela, un ne Tu vienīgais būsi, kas pie laba psihiatra brauc uz Rīgu. Gandrīz par visiem AD ir pretrunīgas atsauksmes, un tam tā jābūt.

Paņem listi ar saviem medikamentiem, aizbrauc pie laba psihiatra un izstāsti, kas Tev bija, kas ir tagad un kādu rezultātu gribi.

(Ja jau gribi medikamentus.)
Kārlis30
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
24.11.2014 16:04
Negribu es medikamentus, bet tradicionālā veselīgā medicīna un relaksācijas nepalīdz. Mēģināju i sportot, i masāžas, i baseins, i ūdens masāžas, i vīgriezes, i asinszāle, i balderjānis u.t.t. Viss izmēģināts. Labāk nekļūst.
Nav vispār sajūtas, ka gribētos gulēt (pat nav žāvas).
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
24.11.2014 17:05
Nav "viss" izmēģināts, t. i., nekas nav izmēģināts, jo Tu pat necenties saprast, no kā tas Tev ir.

Interesanti, ja kāds tagad, piemēram, kaut ko savā dzīvē neizprot, ir iekšējs kreņķis, grib kaut ko mainīt, bet nezina, kā to izdarīt, un par to ir sastresojies, kā viņam tur var palīdzēt ūdensmasāžas?

Relaksācijas der pēc kašķa ar draudzeni, bet nevis tad, kad Tev ir otrā bezmiega krīze.

Tad ir jārīkojas: vispirms jācenšas saprast, kas notiek un pamazām jāmaina sava situācija.

Ir jau arī stiprāki augi. Un ko tie dos?

Gar zemi cilvēku spēj dabūt katrs padomju laiku psihiatrs, kas nedz vairs lāga dzird, nedz redz...

Tu esi pārliecināts, ka Tev viss ir otrādi: vispirms bezmiegs un tad depresija. Es Tev saku, ka tā nemēdz būt.

Ja Tu gribi dzīvot un pērties ar savu otrādumu, tad ko tur kāds var līdzēt... manas idejas priekš Tevis ir beigušās.
bija tas pats, padzēru fenibutu, reāli palīdzēja - ātri aizmigu, dziļš un miegs miegs. pāris dienas dzer, tad kādu nedēļu nedzer. tad atkal. utt.
kadi plusi, minusi fenebuta lietosanai? Noottopiskais lidzeklis ja? Vai var vinu lietot tikai pirms miega?
iesit gugļos PHENIBUTE, visu izlasīsi.

dēļ sportiskām slodzēm nevarēju normāli gulēt. meklēju ko palietot bez īpašām sekām. gudrs cilvēks ieteica šo.
plusi - normāls miegs. nekādu citu plusu nepamanīju. ā, nē, vēl treniņu laikā spēka izturība arī manāmi pieauga.
teorijā, skaitās kā viegls antidepresants, bet šo efektu neesmu pamanījis, ar to man nav problēmu.

vienīgais mīnuss, manā skatījumā - kamēr lieto, ilgi nevarēsi beigt. "ilgi" ir domāts "ļoti ilgi". kad pārtrauc lietot, pāris dienu laikā viss atgriežas normā. citu mīnusu neesmu pamanījis.
pieraduma nav, pēc litošanas beigām nekādu "lomku" nav. uz smadzenēm neiedarbojas (braukt var un arī uzvedies adekvāti). bet, iespējams, no devām tas viss ir atkarīgs - es lietoju minimālo un tieši kā Tu rakstīji, dienas otrajā pusē un tikai dažas dienas pēc kārtas.


Bet, palasi tomēr RUNCENES tekstu - "Tu esi pārliecināts, ka Tev viss ir otrādi: vispirms bezmiegs un tad depresija. Es Tev saku, ka tā nemēdz būt.". Tā viņš ir.
tu lietoju tikai pirms miega? Katru dienu?
Karlis30 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> tu lietoju tikai pirms miega? Katru dienu?

es lietoju ar vakariņām. minimālako devu. lietoju tikai tad, kad ir galīga pārslodze un vairs nevar aizmigt. 2-3 dienas lietoju, tad metu mieru līdz nākamai reizei.
Kārlis30
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
25.11.2014 08:08
Labrīt!

Vēlos nedaudz padalīties kā man vakar gāja. Vakar iedzēru ap 23:20 1 tbl 250mg (Fenebutin), laikam nedaudz pa vēlu, jo galējā iedarbība bija tikai pēc 1:30-2h. Tad arī aizmigu līdz plkst 6:00. Jūtos pagaidām labi, protams, saprotu, ka tas nebūs risinājums, bet mēģināšu šovakar vēlreiz izdzert un tad nākamo nakti nedzert (visticamāk būs bez rezultātiem), jo tieši tā pat mēģināju pirms gada ar Xanax veidīgo preparātu. Tās ir narkotikas un rada piereadumu un nepieciešama devas palielināšana.
Domāju tā, ja neizdosies, bez variantiem būs jāsēžās uz AD atpakaļ.
Šis ir labs ieteikums bezmiegam, ja kāds saprot ENG :)

I would be looking to discover the true cause of the anxiety and I would begin my investigation with cortisol, probably partly due to low-ish testosterone levels.

I used to experience anxiety-induced insomnia myself, about 15 years ago. It would begin just as I went to bed and I would feel by blood sugar start to rise (as evidenced by increased body energy and the inability to lie still).

Blood pressure would increase slightly as well.

Then I would be left there ALL night, churning up inside like e nuclear reactor with no outlet.

The next morning I would be physically very weak and extremely watery (subcutaneous water), further indicating the strong hand of cortisol on my physique.

Luckily it never went beyond 1 night consecutively, but I still remember the events as being properly nasty to go through, because you could see what was coming yet you were totally unable to sidestep it.

My own thoughts are that rather than be put onto an AD med, it would be better to try to:

A) Maintain a strong testosterone level, since this will antagonise cortisol, preventing it from getting too high. DAA might help with this, but only if you also modulate your estrogen.
B) Have some OTC cortisol control products (neurochill) and sleep-inducing products (phenibut, l-theanine) to hand.
c) maintain a small stash of some much sronger GABA-ergic drugs, i.e. valium. To be used ONLY to 'break the pattern', when it arises, i.e. to revent the snowballing effect of mind-body-mind. Just in case you get a really strong event that cannot be overcome with the other compounds.
D) Become reasonably adept at meditation.
E) Get regular exercise
F) Avoid all stims wherever possible.
Nu nezinu, jo fenebuts diez vai būs risinājums, lai dabūtu cilvēku atpakaļ ierastajā ciklā ar pietiekamu miega daudzumu.
Dabīgs antidepresants - https://nplink.net/7fp1dzwd Zāles biju dzērusi pusgadu. Ļoti labi palīdzēja. Depresija izzuda pēc pusgada lietošanas restilen.
Šarlatāniem
Re: Bezmiega risinājumi (antidepresanti)?
09.07.2023 18:57
Lisa752 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Dabīgs antidepresants -
> https://nplink.net/7fp1dzwd Zāles biju dzērusi
> pusgadu. Ļoti labi palīdzēja. Depresija izzuda
> pēc pusgada lietošanas restilen.


Cilvēki, neticiet šim lētticīgo naudas kāsējam, kas piespamoja visu forumu ar savu referal linku.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 4?
Ziņa: