Pārrobežu recepte?

Aizsāka JayKay 

Pārrobežu recepte?
30.03.2015 14:44
Kāds var padalīties ar pieredzi ar recepšu zāļu iegādi ārzemēs? Šeit lasu, ka receptei jābūt derīgai ES, taču var lūgt ārstam uzrakstīt pārrobežu recepti:
http://europa.eu/youreurope/citizens/health/help-from-the-pharmacy/prescription/index_lv.htm

Man ārste izrakstīja recepšu zāles (uz rozā receptes) un minēja, ka kādā Eiropas valstī šo zāļu cena ir 10x mazāka. Ir sanācis, ka es tieši plānoju doties uz ārzemēm. Zvanīju un prasīju savai ģimenes ārstei par šādu lietu un viņa neko nevarēja pastāstīt.

====================================================================
"Brīvs, kam dūša brīvam būt." Rainis
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 15:11
NVD vajadzētu būt kādam ierēdnim, kas to izskaidro, BET pārrobežu direktīva paredz, ka ētisku apsvērumu dēļ aptiekārs var atteikties izsniegt zāles -- ja, piem., viņam rodas aizdomas par viltojumu vai jebkas cits, kas nu viņa galvā var ienākt.

Turklāt sākumā, kad direktīva tapa, bija kaut kāda runa, ka tā varēs saņemt tikai kompensējamās.
moljers
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 18:13
pedējā gada laikā vairākkārt esmu rakstījis recepti fotogrāfējis un sūtijis uz e-pastu
cilvēks ārzemēs parādījis manu recepti telefonā un saņ'meis zāles
aptieka parasti palūdza atsūtīt arī viņiem
un viss !!!
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 18:36
Hmm? Interesanti, vai Latvijā ar kādā aptiekā ārzemnieks var saņemt zāles uz receptes bildīti? Bet vispār mani nupat piemeklēja gaiša doma. Ir taču tāda lieta kā skeneris un printeris...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
moljers
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 20:39
domā, ka skenēta bilde ir labāka nekā nofotogrāfēta ?
moljers
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 20:40
ja var iekāpt lidmašīnā , parādot bildi telefonā, kapēc lai nevarētu tā zāles nopirkt
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 20:51
Domāju, ka ku! ir kaut kas cits padomā... es stājos rindā :)
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 20:54
Nu kā, skenētu var uz papīra iesniegt. Nez vai te kādu Latvijā ar bildīti varēs pārliecināt. Šeit ir austumeiropa un te nav tādu lētticīgo kā rietumos. A ar aviobiļeti ir pavisam cits storijs. Tas ir jau iepriekš noslēgts darijums kur vienkārši jāapliecina, ka Tu esi tas kas tajā piedalās. Un pesonību arī pārbauda tā kā ar citu pasi tāpat nevarēs lidot, rādi telefonā ko gribi. Es pat nesaprotu, kāpēc tur lidojot vispār kaut ko vēl jāuzrāda. Nāc ar pasi un viss. Visa pārēja infa tāpat jau ir kompānijas rīcībā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pārrobežu recepte?
30.03.2015 21:03
Odnako, Runcene ir apķērīga... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Pārrobežu recepte?
31.03.2015 09:52
Neesmu mēģinājis bet domāju,ja zāles nav narkotikas, A un B grupas,tad uzrādot paliekošu dokumentu,tev ES zāles izdos. Tomēr tev būs jāuzrāda identifikācijas dokuments.
Man rads aizbrauca uz Somiju. Tur nācās iet pie daktera. Tas apskatīja Latvijas ārsta ambulatoro izrakstu un recepti. Ierakstīja kompī datus. Viņš aizgāja uz aptieku,parādīja personas karti.Aptiekārs paskatījās kompi un izsniedza zāles.
Zāles izsniegs tikai tad ,ja tās ir ienestas attiecīgās valsts zāļu reģistrā. Par lētumu es stipri šaubos.



Edited 1 time(s). Last edit at 31.03.2015 09:53 by Mazdakteris1.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 19?
Ziņa: