Ar kādu devu sākas alkoholisms?

Aizsāka Tenesy 

Tenesy
Ar kādu devu sākas alkoholisms?
19.10.2015 16:37
Vai reizi nedēļā izdzerot 0,5l stiprā alkohola, tas skaitās alkoholisms?
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
19.10.2015 19:01
Pēc kādas WHO rekomendācijas, izdzerot dienā vairāk kā 200 grami stiprā alkohola krasi pieaug risks saslimt ar alkoholismu. Bet pēc mana personīgā uzskata alkoholisms vispār nav slimība bet gan psihes īpatnība kas ir viens no atkarību veidiem. Un šī tieksme uz alkoholu vai nu ir vai nav. Starpstāvokļu tur praktiski. Vienkārši bieži vien cilvēki šo atkarību rūpīgi slēpj.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
19.10.2015 19:04
Runājot tieši par jautājumu, nē, 0,5l nedēļā nav alkoholisms. Bet no otras puses, ja cilvēks svīst un skums un ar nepacietību gaida to nedēļas dienu kad varēs izdzert savu 0,5, tad tomēr tas izskatās pēc atkarības :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
19.10.2015 19:57
WHO tur ir bik smalkāk.
Es biju kaut kad sīki smalki rēķinājis un lai sanāktu pieturēties vispusēji "veselīgajā" devā, sanak ka 5 dienas nedēļā, vīrietis var izdzert pa 75g 40% dzēriena diennaktī, bet 2 dienas nedēļā (vēlams pēc kārtas) nevar dzert ne gramu.

Alkoholisms gan nesākas no devas, bet gan attieksmes - manuprāt.

Bet nu vēl jau ir tāds faktors... ja 200g dienā dzersi...tad laikam auto vsp nav jāvada? :) Ja izdzers 200g pirms miega...pieņemot ka vidējais vīrieša svars ir ap 75-80kg...tad no rīta joprojām stūrēt nebūs prātīgi ;) 100g vakarā gan... 4-5h laikā tikai atmiņas no tā asinīs būs palikušas. Pēc 500g vsp diennakti stūrēt nedrīkst :D

Bet vispār... ja ir tieksme... vēlme... gribas... nu nevar bez - tā ir atkarība.
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
19.10.2015 21:17
Vai tad nav kādi MK noteikumi, no cik gramiem sākas alkoholisms? Vajadzētu tak būt. Citādi jebkura frukta pasludināšana par alkoholiķi var beigties ar tiesu darbiem :)

Es kaut kādā brīdī labu laiku dzīvoju ar 0,7... 1 litrs nedēļā. Protams ne vienā reizē visu bet robežās no 50 līdz 250 pa vakaru. Un nekas. Izdzīvoju :D

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
19.10.2015 21:38
Man ir domāt, ka to fizisko atkarību dabūt ir katram individuāli, kad tā ieslēdzas.
Man ar visa veida atkarībām ir vienkārši - varu darīt un varu nedarīt.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
19.10.2015 22:13
Varbūt tas no alkohola tolerances ir atkarīgs. Ir tipi kas var divas nedēļas dzīvot nepārtrauktā pāli. Es tā nevaru. Es varu tikai nedaudz dzert, kaut arī katru dienu. Un ja es pārdzeru tad man ir nenormali slikti un vairākas dienas nevaru dzert vispār neko.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
20.10.2015 10:39
Kāda starpība, ar kādu devu?

Vai tēmas autors baidās nokļūt kādas pasaulē apstiprinātas alkoholiķu listes augšgalā?

Bet domāšana Tev atkarīga, un tas ir viss, ar to pietiek, lai nodzertos, ja situāciju nepieskata.



Edited 1 time(s). Last edit at 20.10.2015 11:44 by Runcene.
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
20.10.2015 11:40
ku!
Man, lai būtu paģiras, ir jādzer ĻOTI daudz :D es tik daudz fiziski nespēju izdzert. Bet pēc 05-07 no rīta mostos un pa taisno dodos brokastīs :)
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
20.10.2015 11:54
Mateus, varbūt Tu esi no tās pašas sugas kuras es un kuriem smadzenes atslēdzas pēdējās un roka vienkārši vairs neklausa lai iedzertu vēl :D Bet citādi tā ekstra nemaz nav forsa jo visus nelabumus izjūt pilnā mērā. Mans alkohola limits ir diezgan precīzi noteikts un tas dzerot parastā tempā ir apmēram 350 ml stiprā. Lēnām dzerot droši vien var vairāk.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
20.10.2015 13:45
Es savukārt nedzeru virs 500ml jo nevaru vairāk kā diennakti nekur nebraukt :) Bet tie 500 man ir ļoooooooti reti

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
21.10.2015 01:07
Vai reizi nedēļā izdzerot 0,5l stiprā alkohola, tas skaitās alkoholisms? - atkarīgs no tā vai bez šiem reizi nedēļā izdzertajiem 0,5l stiprā alkohola cilvēks var iztikt vai vairs nevar. Alkoholisms patiešām ir psihes īpatnība, kuru izraisa pārmērīgi regulāra sava organisma pieradināšana pie alkohola (alkohola vietā var būt arī daudz kas cits) . Alkohols faktiski ir kā ''zāles'' kaut kādai cilvēka problēmai vai dzīves situācijai. ''Zāles'' kuras izraksta sev pats pacients. Problēma jāpēta dziļāk, KOPĀ ar cilvēku, kurš ir atkarīgs no alkohola ir jārunā par šiem iemesliem un sākumu. Tikai pēc tam, kad cilvēks tos pats saskata un saprot var cilvēkam stāstīt par sekām un par problēmas atrisināšanu :)
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
21.10.2015 10:50
Dacce, tas izklausās šausmīgi psihiatriski un narkoloģiski... parasti beztolcīgi.
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
21.10.2015 15:04
Nū vsp jau 05 nedēļā, sievietei ir kudi par daudz :D
Ka arī, lai gan vīrietim šis "veselīgais" limits ir noteikts augstāks, jebkurš normāls cilvēks saprot, ka jo mazāk alko jo labāk.

Ja alkoholu uztver kā zāles... tā jau ir stadija :D

Kā arī ja cilveks nedēļā dzer 05 :D :D :D ja tas ir vīns tad ok, bet stiprie... tas vien jau norāda uz to, ka nevar atturēties ;)
Tenesy
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
23.10.2015 10:50
Nav runa par mani, bet dzīvesbiedru. Tas 0,5-0,7 ir vienā vakarā.:( Protams tas nav stundas laikā, bet pa visu vakaru. Pirms stiprās dziras parasti ir alus viens vai divi litri....
Re: Ar kādu devu sākas alkoholisms?
30.10.2015 14:50
Runcene , tā arī ir, ka parasti beztolcīgi, esmu pati gājusi cauri (bijusi līdzās) no - līdz procesam, kas saucas alkoholisms, mēģinot paglābt no tā savu vīrieti. Diemžēl bez rezultātiem. Tu vari stāstīt cik gribi un nezin ko tādam cilvēkam, viņam vilinājums ir lielāks par saprašanu :( Diemžēl tas cilvēks jau zem zemes.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 21 pieskaita 19?
Ziņa: