Invaliditāte - atteikta

Aizsāka Oskars 

Oskars
Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 17:23
Labdien!
Cerams, ka pareizajā vietā jautāju.
Tātad, lieta tāda, kopš 2009.gada tika noteikta invaliditāte, krona un celiakija tika atklāta, tad laikam bija kādi 14 gadi, pēc tam vēl divas reizes sanāca pārlikt invaliditāti jau esot pilngadīgam.
Takā invaliditāte atkal beidzās, tad atkla nācās ķēpāties gar ārstiem, papīriem utt..lai atkal iegūtu grupu, cik zināms, tad neviena no abām slimībām nav ārstējama, izņemot celiakiju, bet tas arī ar stingru diētu un ilgiem gadiem.

Šeit pēdējais lēmums, kad piešķīra invaliditāti:
Izskatot 2013.gada 17.jūnija iesniegumu, kurā iesniedzējs lūdz viņam noteikt invaliditāti
un iepazīstoties ar 2013.gada 4.jūlija Ekspertīzes aktu Nr.30-2013-11501,
k o n s t a t ē j u:
Krona slimība , vidēja gaita - kolīts ,jejunīts , ileīts , remisijas fāzē .
Ņemot vērā konstatētos faktus,
s e c i n ā j u: veselības traucējumi atbilst mērenai invaliditātei ,
tāpēc, pamatojoties uz Invaliditātes likuma 5.panta pirmo daļu, 6.panta otrās daļas 1
c.punktu un 8.panta otrās daļas 2.punktu; 2010.gada 28.decembra Ministru kabineta
noteikumu Nr.1209 „Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un
darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību”
n o l ē m u:
Noteikt invaliditāti.
Grupa Trešā
In_v_a_lid_i_tā_t_es _c_ē_lo_n_i_s_ Slimība no bērnības
Invaliditātes iestāšanās laiks 17.06.2013.
Invaliditāte noteikta līdz 16.06.2015.
Atkārtotās ekspertīzes datums
09.06.2015. - 16.06.2015.

un šeit pēdējais, kur nepiešķir:
Izskatot 2016.gada 27.janvāra iesniegumu, kurā persona lūdz noteikt
invaliditāti un iepazīstoties ar 2016.gada 18.februāra Ekspertīzes aktu Nr.30-2016-3391,
k o n s t a t ē j u:Personai ir fizisko spēju ierobežojums sakarā ar slimību : Krona slimība -
ileīts , nestabila remisijas fāzē . Celiakija Darba spējas, sevis apkalpošanas spējas,
integrācija sabiedrībā nav ierobežotas. Funkcionēšanas ierobežojumi viegli,kas atbislt
vieglai invaliditātei.
Ņemot vērā konstatētos faktus,
s e c i n ā j u:kritēriju mērenas,vai smagas invaliditātes grupas noteikšanai nav, tāpēc,
pamatojoties uz Invaliditātes likuma 5.panta pirmo daļu, 6.panta trešās daļas 1. punktu un
8.panta otrās daļas 1., 4.punktu; 2014.gada 23.decembra Ministru kabineta noteikumu
Nr.805 „Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma
noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību” 5.pielikuma kritērijiem
n o l ē m u: noteikt visparējo darba spēju zaudējumu līdz 20 % apmērām
Invaliditāti nenoteikt.

īsti nesaproti, ko man viņiem teikt pie apstrīdēšanas, to, ka paliku vesels no slimībām no kurām nevar izārstēties vai arī viņi pārējos gadus man vienkārši tāpat profilakses pēc naudu kontā sagribēja skaitīt?
Varbūt kāds zinošāks cilvēks var apstātīs ko darīt.
Paldies!
Re: Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 18:15
Pēc teksta redzams, ka nokavēts atkartotas ekspertīzes datums.
Līdz tam bija jāsavāc prasītie dokumenti un analīzes utt, ko dakteri prasa.
Ja invaliditāte noteikta līdz 16.06.2015 un atkārtotas ekspertīzes datums līdz 16.06.2015 , tad kāpēc

Jūsu iesniegums ar 27.01.2016? datumu?

A. Izskatās ka invaliditātes grupas noteikšana bija jāveic no 0 jo noteiktā termiņā Jūsu dokumentu visdrīzāk VDEĀK nemaz vispār nebija atnesti un iesniegti, proti līdz 16.06.2015? Tam iepriekš noliktajam datumam?
Tātad, sk par invaliditātes noteikšanu pirmreizēji vai " no jauna ".
Jo invaliditāte bija noteikta līdz tam 16.06.2015.

Jūs līdz tam tikāt iesniedzis VDEĀK Jūsu dokumentus šai te atkartotajai ekspertīzei? JĀ/NĒ?
Oskars
Re: Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 18:27
Nē, netika, kad atkal aizsūtīja pie ārstiem utt, izdomāju, ka nevajag man to invaliditāti vairs, apnicis pa ārstiem vazāties utt..bet labi apdomājot doto iespēju, izdomāju, ka tomēr veikšu viņu.
Iepriekš arī biju nesis dokumentus jau tanī laikā, kad invaliditāte bija beigusies un kā redzat, tad tika piešķirta, kas tagad mainās?
Kāda starpība, kad tiek iesniegti dokumenti? Esmu gatavs kaut vai tiesāties, jo patērējot savu laiku, naudu utt..pie ārstiem velkoties, lai beigās "kaut kāds" eksperts pēc dokumentiem redz ir noteicis cik procentuāli es esmu spējīgs darbam un cik neesmu, smiekli nāk par šo, es atvainojos, debīlo sistēmu!
Man nav ne jausmas, ko nozīmē veikt no 0 invaliditāti, jo iesniedzot dokumentus laicīgi un arī pēc invaliditātes beigšanās, abās reizēs ir vienas un tās pašas procedūras.
Par pēdējo atbilde ir nē!
Re: Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 18:36
Tādā gadījumā - jurists, ārsts klātienē utt , ko izvēlaties izmantot konsultācijai.
Juriskonsultu šeit nav.

Nevajag tā satraukties, es nevienu dienu neesmu strādājis VDEĀK un netaisos strādāt ne VM ne VDEĀKā nevienā amatā.

likumi.lv varat ar meklētāju atrast visu ko.
Nu viņiem tur ir likumi un MK rīkojumi utt.
Oskars
Re: Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 18:39
Likuma panti jau ir izskatīti, pa lielam skaidrības lielākas nav, vienīgais secinājums, kas tika veikts, ka "eksperts" piešķir invaliditāti atkarībā no sava garstāvokļa.
Re: Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 20:09
Tāpēc jau arī viņš saucās eksperts, ka ir brīvs no dažādām ietekmēm un iespaidiem :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 21:45
Gan jau viņiem arī uzliktas "kvotas".
Re: Invaliditāte - atteikta
22.02.2016 23:34
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Gan jau viņiem arī uzliktas "kvotas".


Jā, problēma varētu būt tieši tāda. Jo kā zināms, invalīdi nav tas lētākais prieks valstij...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Invaliditāte - atteikta
24.02.2016 21:19
Man arī 2006.gadā pēc ikgadēji atkārtotas ekspertīzes pēkšņi pārcēla invaliditāti no 2. grupas uz trešo, kaut gan reāli nekas nebija mainījies, jo ir iedzimta tuvredzība un nystagmus. Taču pluss - man nozīmēja beztermiņa invaliditāti, un nu vairs nevajag katru gadu iet cauri visām analīzēm un acu ārsta pārbaudēm.

Jebkurā gadījumā, nav skaidrs, kāpēc viņi tur reizēm sadomā kaut ko mainīt vai atteikt. Mainās kvotas, mainās inv. grupu kritēriji?
Re: Invaliditāte - atteikta
25.02.2016 08:14
likumi.lv/doc.php?id=211494
1.grupa 80% un vairāk darbaspēju zudums
2.grupa 60-79% darbaspēju zudums
3.grupa 25-59% darbaspēju zudums
Pie zemāka zuduma grupas nav.
Kritēriju grozījumu vēsturi var atrast likumi.lv, apskatot vecos, iepriekšējos aktus.
Nedaudz saistīta tēma - la.lv/sitiens-zem-jostasvietas-2
Tur par % kritērijiem arodslimībām, aprakstītas izmaiņas utt. Raksts pavecs.



Edited 1 time(s). Last edit at 25.02.2016 08:30 by smail.
Oskars
Re: Invaliditāte - atteikta
25.02.2016 12:30
Grupu man arī nometa, kad palika 18 un gāju veikt invaliditāti, tad iedeva otro, pēc tam trešo, tad vēl ārstu komisija tevi apskatīja un uzreiz pateica, kura grupa visticamāk būs, toreiz kārtīgi nolamāties ar viņiem sanāca, jo argumentu, kāpēc pēkšņi trešā grupa viņiem nebija, okay, iedeva divus gadus nevis vienu, bet tik un tā, dusmas lielas bija. Vēl jo vairāk pieņēma viena veca kundze un vecs opis, reāli pretīgi pie tādiem kaut ko darīt, sejā jau rakstīts, ka darbu ienīst un nesaprot, ko es vispār pie viņiem nāku.
Jeb kurā gadījumā, padoties netaisos!
Paldies!
Re: Invaliditāte - atteikta
25.02.2016 13:05
Tie ir cilvēki ar ārsta diplomu, bet ne vairs ārsti -- viņi ir ierēdņi. Kā maizi ēd, tā dziesmu dzied.

Padomā vēl pats, varbūt vari kaut kā piepelnīties, protams, nezinu Tavu situāciju, bet, ja vari, tas cels pašapziņu, un cīnies tā, kā uzskati par pareizu!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 22?
Ziņa: