DT izmeklējumi

Aizsāka tutu 

DT izmeklējumi
06.03.2016 19:07
Pie speciālista pieraksts piektdien. Saņēmu DT izmeklējumu plaušām, jo divus gadus atpakaļ bija pneimotorakss, nav zināms no kā. Izrakstīja ar nedaudz hidropneimotoraks. Šajā divu gadu laikā ik pa laikam jocīga sajuta labajā plaušā, nekāda klepus nav un arī elpas trūkuma arī nav.
DT izmeklējumā:
Gar labās plaušas galotni un nedaudz distāli izsekojama brīva gaisa joslaPleiras telpā uz brīva gaisa fona arī neliels šķidruma saturs, kas turpinās distāli visas apakšdaivas augstumā, biezums sasniedz vidēji 10 mm.
Bullozas izmaiņas neredz.
neliela lokāla šķiedraina fibroze labāsplaušas lingulā, parakardiāli.
Vizuāli lokālu, gaisa saturošu "kabatu" labās plaušas apakšdaivā kaudāli prevertebrāli s7, kas jādomā ar preilas telpu.
Palielinātus limfmezglus neredz.
Trahejas galveno, segmentāro bronhu lūmeni pārskatāmi, brīvi.
Mērena deformējoša spondilozes ainamugurkaula krūšu daļā.

Secinājumi
Stāvoklis pēc spontāna pneimotoraksa anamnēzē.
Labās puses hidropneimotorakss.
Vēlama trokālā ķirurga konsultācija.

Galvenais saprast, vai varu es līdz piektdienai gaidīt vai ko darīt.
Re: DT izmeklējumi
06.03.2016 19:38
Tu taču jūti, vari vai nevari. Vai tad kāds to var zināt labāk par Tevi?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: DT izmeklējumi
06.03.2016 19:40
p.s. Medicīnā noteicošais rādītājs ir pašsajūta. Analīzēm un citiem izmeklējumiem ir sekundāra nozīme.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: DT izmeklējumi
06.03.2016 20:11
Paldies, nejūtu neko, bet distonijas pazīmes gan piemetās.
Re: DT izmeklējumi
06.03.2016 20:13
Un vēl nomoka jautājums no kā. Vai tas var būt no nepareiziem kādiem vingrojumiem, tā ir mana tikai versija un novērojumi.
Re: DT izmeklējumi
06.03.2016 20:41
Ja neko nejūti tad nav arī nekur jāsteidzas. Bet jautājums par spontāno pneimotoraksu ir ļoti interesants. Parasti tāda situācija asociējas vai nu ar nopietnām plaušu slimībām, kuru rezultātā tās "izšķīst" vai arī sitieniem pa krūšu kurvi. Kas gan vairāk raksturojas ar ribu lūzumiem.

Ja plaušu slimība ir izslēgta tad vienīgais variants varētu būt saistaudu vājums. Bet es domāju, ka tam vajadzētu izpausties arī citās ķermeņa daļās. Tādās kā krūšu un ādas nokāršanās, varikozas vēnas, hemoroīdi, gremošanas traucējumi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: DT izmeklējumi
06.03.2016 21:59
Pagaidām nekā tāda nav.
Toreiz par pneimotoraksu teica ka tā mēdz būt un viss. Laikam noticeju.
Re: DT izmeklējumi
06.03.2016 23:36
Tā nevajag būt. Ir iemesls aizdomāties.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 08:00
Vajadzētu anamnēzi. Ar ko dzīves laikā tā nopietnāk slimots, kā ārstēts.
Izlasīt savu slēdzienu uzmanīgi vēlreiz un pārbaudīt vai patiešām precīzi pārrakstījat tā saturu forumā.
Uzrakstīt arī vecumu un svaru, augumu.

* pneimotoraksi " vienkārši tāpat " nemēdz būt *
a) pie kā tad piektdien iesiet uz konsultāciju? b) kas nosūtīja uz CT - ĢĀ , pulmonologs vai cits speciālists?
c) tas izmeklējuma ieraksts Jums ir vai arī vismaz datamed DB viņi to ielika? Ko atrādīt nākamiem dakteriem, pie kā iesiet.



Edited 2 time(s). Last edit at 07.03.2016 08:10 by smail.
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 09:23
47.gadi, 165 cm, 55 kg

Visu pārrakstīju kā ir izrakstā.
20 gadus ik pēc gada, diviem novērojos pie endokrinologa, ir divi mezgli, kuri nav palielinājušies, hormoni arī svārstās, zāles neesmu dzērusi. Rīt arī iešu uz sonogrammu.
20 gadus bija deguna blakusdobumu problēmas, starpsienas deformācija, pirms gada tika veikta operācija.
Vairāk nekas nopietnis nav bijis.
Esmu bijusi pie gastrentorologa, kādus piecus gadus atpakaļ, sūdzējos par labā sānā zem ribām durstošām sāpēm, Pārbaudīja zarnas, vairs neatceros, ko teica, bet izskaidroja, ka resnai zarnai kaut kāds ne tāds līkums, rodas sastrēgums.
Es to izskaidroju ar saviem vārdiem.

Nosūtīja uz CT pulmologs, Rengenā viss bija labi.Bet es sūdzējos, ka man kādas trīs reizes gadā uznāk, ka pieliecoties tāda burbuļošana labajā plaušā un klepus uznāk, visi dakteri par tādām sajūtām brīnās, jo arī pirms pneimotoraksa arī tā iepriekš bija. Tādēļ nosūtīja uz DT.
Rengenā man daktere teica ka tieviem cilvēkiem tā ir gadījies, kaut kas tur ir plānāks un saspiežas vai traumējas. Tādēl man ir novērojumi, ka vingrojot lecot, pielicoties kaut kas var būt.

Nu jau pārrakstījos uz rītdienu pie trokālā ķirurga Stradiņos, jo līdz piektdienai nervi galīgi būs beigti.
Ir man izraksts ar disku.
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 10:28
Aizmirsu piebilst, ka konstatētas disku trūces - viena augšējā daļā, otra jostasvietā. Guļot tirpošas sāpes, ejot sēžot nav.
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 10:33
Teikts ļoti skaidri-Stāvoklis pēc pneimotoraksa.Šķidrums starplaušu telpā norāda uz iekaisuma processu vai limfas stāzes procesiem.
Ir plaušu fibrozes pazīmes. No tā tad arī izriet visas vainas. Mugurkaula skriemeļu izmaiņas arī neveicina stāvokļa uzlabošanos.
Kopā ar pulmanologu un vetebrologu jācīnās par labāku dzīves kvalitāti.
Organismam jādod celtniecības materiāls.Tas nodrošinās esošo vainu lokalizāciju. Imunitātes celšanu.
Lai saprāts un izturība.
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 10:51
Kas ir celtniecības materiāls:)
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 11:28
Kad rakstāt ka iešot pie torakālā ķirurga uz konsultāciju, tad paņemiet līdz to disku.
Par izmeklējumu ierakstu jautāju tāpēc, ka tos izmanto dinamikas novērošanai, salīdzinot ar vēlāk veiktajiem. Ierakstīts ka konsultācija pie torakālā ķirurga vēlama, tie arī mēdz ierakstu paskatīt. Dakteris zinās, kas un kā. Strados torak ķirurgi labi.

Apraksta daļā norādīts, ka neliela lokāla šķiedraina fibroze.... Dakteriem interesēs papētīt.
Šķidrums nez vai tikai nelielas lokālas šķiedrainas fibrozes dēļ.

Nebēdājiet, Jūs rakstāt ka iesiet pie torak ķirurga, piektdien, cik sapratu arī pie pulmonologa. Tad jau dakteri izlems kā palīdzēt.
Tagad rakstāt ka guļot tirpstošas sāpes, par cik CT mugurkaula defekti arī minēti, tad ieteikums par vertebrologu tiešām ir ļoti pareizs!



Edited 3 time(s). Last edit at 07.03.2016 11:42 by smail.
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 13:09
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 16:16
Nav jau īsti par ko.
Nedaudz interesē pie kura pulmonologa Jūs novērojaties un kurš torakālais ķirurgs konsultēs. Ja negrib forumā, var PM uzrakstīt. Būtu labi.
Dakteri tur labi, vienkārši tā vide ir maza ;) . Maz dakteru;(.
Re: DT izmeklējumi
07.03.2016 22:14
Vienkarši izdomaju,ka parbaudišu plaušas pec ta gadijuma un nelika mieru tās izjūtas ik pa laikam. Pulmologs neko nekonstateja un rengens bija ok,uzprasijos pec DT un viss. Pierakstijos panikā Stradiņos pat nenoskaidroju ārstam uzvardu. Kad aiziešu,tad varu,ja ir interese pateikt.
Re: DT izmeklējumi
08.03.2016 10:26
Celtniecības materiāls ir dažāds. Galvenais ir olbaltums (proteīns) Sievietēm kalcijs. Kaulus un skrimšļus veido 5 faktori (galvenie).
1)Kalcijs. 2) D vitamīns. 3) C vitamīns. 4) Fosfors . 5) Saules gaisma.Tātad ikdienā vajag zivis,piena produktus,dārzeņus.
Dārzeņi piegādā gan olbaltumu, gan mikroelementus. Burkāni,eļļas,bietes, brokoļi.
Protams, to visu bija un ir jāzina jau no skolas sola. Veselības mācība mums ir galīgi garām. Toties visi žurnāli ir pilni ar kārnām modelēm. Tāpēc sievietes maksā baigo cenu. Gan ar kaulu-skrimšļu sistēmu, gan ar reproduktīvo-urīn izvada sistēmu slimojot.Arī imunitāti. Kaut gan dabas māte sievietēm imunitāti devušas lielās devās.Tur ir jābūt talantam to sagraut ar diētām,atkailinātu kaklu un pavēderi gadiem ilgi.
Toties, tikumība mums skolās tiks sargāta ļoti.
Re: DT izmeklējumi
10.03.2016 18:10
Biju pie torokālā ķirurgs, pateica, ka tas nav tik traki, varētu viss uzsūkties pats. Jāpārbauda pēc divām nedēļām ar rengenu. Bet man vienalga neliek mieru doma, kāpēc man tā. Šodien piemetās vēl klepus, kasēklis kaklā arī un galva tāda jocīga visu nedēļu, domāju, ka spiediens, bet nav. Vēl karstuma viļņi, pa dienu laikam bija temperatūra, mugura sāp. Pirmdien pierakstījos pie ģim. ārsta, lai kaut ko pasaka, bet cerība maza.
Rīt iešu pie vertebologa, bet man DT 5 gadu veci.
Man izmisums. Kas ar mani!!!
Re: DT izmeklējumi
10.03.2016 19:27
Ko? Pati rakstāt, ka krūškurvja CT aprakstā ir rakstīts par mugurkaula vainu.
Tātad , ko secinām ? Ka tur ir redzama tā vaina! Tālāk vertebrologs pats zinās ko vajag ko nevajag.
Jūs taču pati rakstāt ka slēdzienā rakstīts utt. Tad nesiet slēdzienus, diskus utt un rādiet dakterim un stāstiet sūdzības. Ārsts zinās, ko un kā vajag.
Tālāk - kurš torak ķirurgs konsultēja?
Re: DT izmeklējumi
10.03.2016 19:39
Vai būs ētiski nosaukt dr.vārdu? Neko jau sliktu par dr. nevar teikt un es arī sliktu negribu teikt, mani pat pirmajā momentā nomierināja, ka ar plaušu var dzīvot:)



Edited 1 time(s). Last edit at 10.03.2016 20:03 by tutu.
Re: DT izmeklējumi
10.03.2016 19:53
Jums ir iespēja izlabot savu komentāru, izmantojot foruma opciju " labot " ;). Ja ar to rodas grūtības, tad var palūgt moderatoriem to izdarīt;).

Jau rakstīju " Strados torak ķirurgi labi " un patiešām nekas slikts par Stradu torak ķirurgiem nav man dzirdēts nekad.
Tieši torak ķirurgi un kardioķirurgi Strados ir izcili dakteri.



Edited 2 time(s). Last edit at 10.03.2016 19:55 by smail.
Re: DT izmeklējumi
10.03.2016 20:05
Jā, es par dr. strados.
Moljers
Re: DT izmeklējumi
10.03.2016 20:27
Par izciliem torokaliem kirurgiem strados varetu konkretak :)
Kurš ?
Re: DT izmeklējumi
10.03.2016 20:32
Kādēļ konkrētāk? Man jau nav bijusi baigā pieredze, bet cik ir bijusi, uzticos viņu profesionalitātei.
moljers36
Re: DT izmeklējumi
11.03.2016 09:06
pēdējo 10 gadu laikā no stradiņu torokālajiem ķirurgiem 2 aizgājāuši pensijā, 2 aizbraukuši uz ārzemēm, palikušos par izciliem ķirurgiem vēl par agru būtu nosaukt :)
Re: DT izmeklējumi
11.03.2016 11:30
Tas gan, bet jauniem arī jāsāk.
Re: DT izmeklējumi
11.03.2016 14:05
Mani vēl satrauc ka nedeļu ir pazudusi apetīte. Kopš saņēmu ct atbildi. Kā lai galvu sakārto,vislaik stulbas domas nàk galvā.
Re: DT izmeklējumi
11.03.2016 14:37
Dažreiz maz ēst ir pat labi. Tas veicina uzsūkšanos.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: DT izmeklējumi
11.03.2016 15:12
Nu torakālo ķirurgu LV vispār nav daudz.
Sliktus tajā rezidentūrā vispār neņem! LV torakālā ķirurga sertifikātam es ļoti uzticos. Tikpat kā Šveices, vai Vācijas.



Edited 2 time(s). Last edit at 11.03.2016 16:04 by smail.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 23?
Ziņa: