Ar ko tas saistīts?

Aizsāka MiaMia 

Ar ko tas saistīts?
06.10.2016 13:33
Labdien!
Tā gan nav nekāda lielā problēma, tomēr gribētos zināt ar ko tas saistīts.
Reizēm man ir tā, ka, ja kādu laiku neesmu ēdusi (tās var būt pat tikai pāris stundas), pēkšņi ļoti sagribas ēst, uznāk tāds kā vājums, trīc rokas un sajūta, ka tūlīt noģībšu, ja nedabūšu ko ēdamu. Tas dažreiz notiek arī pie lielākas fiziskas slodzes. Kas tas varētu būt?
egle1
Re: Ar ko tas saistīts?
06.10.2016 14:51
Pie ģim doka jāaizstaigā, jāpārbauda cukura līmeni. Varbūt diabēta vēstneši?
Re: Ar ko tas saistīts?
06.10.2016 15:54
Hipoglikēmijas izpausmes.
Re: Ar ko tas saistīts?
06.10.2016 19:40
Laikam nestrādā aizkuņģa dziedzeris? Vai pārāk stipri virsnieres,kura ražo adrenalīnu. Grūti ko teikt nezinot neko par cilvēku un neredzot viņu.Nezinot viņa ēšanas paradumus.
Lai saprāts.
PS. Skatī> . Pacientu zināšanai. Cienīsim cilvēkus pie kuriem griežamies pēc konsultācijas.
moljers
Re: Ar ko tas saistīts?
06.10.2016 21:38
hipoglikēmija nav iespējama cilvēkam, kas nelieto insulīnu !!!!
nekad un nevienam !!!!
Re: Ar ko tas saistīts?
06.10.2016 22:37
Moljers,nerunājiet,lūdzu,muļķības.
Re: Ar ko tas saistīts?
06.10.2016 22:54
Ir, ir. Piem., senākos laikos psihenē depresīvie bija dienām neēduši, un neirožu/depresiju nodaļā viņiem lēja glikozi tā ka nu.
Re: Ar ko tas saistīts?
07.10.2016 14:46
Kur es varu uzzināt, vai nestrādā aizkuņģa dziedzeris?
Un ko darīt, ja ir hipoglikēmija? Vai neko nedarīt? Jo man jau īpaši netraucē. Man tas uznāk varbūt pāris reizes gadā un tā ir jau daudzus gadus jau kopš bērnības. Tagad man ir 30 gadu. 50kg, 165cm.
Re: Ar ko tas saistīts?
07.10.2016 17:12
Divreiz gadā-štrunts. Nedomāju,ka ir nepieciešams speciāli izmeklēties.
Re: Ar ko tas saistīts?
07.10.2016 17:16
Nēsāt līdzi konfektes vai kādu cukuru saturošu.
Lai veselība un nedaudz svara.
moljers
Re: Ar ko tas saistīts?
07.10.2016 21:02
Sabzira Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Moljers,nerunājiet,lūdzu,muļķības.

Kur , kad, kam, nelietojot insulīnu vai kādu citu medikamentu, kas pazemina glikozes līmeni, ir bijusi ,pierādīta hipoglikēmija ?
moljers
Re: Ar ko tas saistīts?
07.10.2016 21:07
es nerunāju par minimālu glikozes līmeņa pazeminājumu, bet par tādu, kas var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību
Re: Ar ko tas saistīts?
07.10.2016 22:38
Moljers, vai autores simptomi apdraud viņas dzīvību?Nē!to neviens neapgalvo :) varat noklausīties prof.Konrādes lekciju par hipoglikēmijām ne-cukura diabēta pacientiem.
Re: Ar ko tas saistīts?
08.10.2016 11:37
Vai dieniņ! Korifeju strīdi Dr.lv.
Tas nav ētiski. Pacientu neinteresē mūsu strīdi. Viņu interesē kas tas ir.
Manuprāt tas ir cukura līmeņa pazemināšanās asins ritē. Iemesli dažādi. Vis iespējamākais ogļhidrātu trūkums un fiziskas slodzes.Paaugstināta organisma jūtība pret pazeminātu glikozes līmeni organismā.



Edited 2 time(s). Last edit at 23.10.2016 22:33 by Mazdakteris1.
Re: Ar ko tas saistīts?
08.10.2016 12:08
Es uzskatu, ka sniegt nepatiesu informāciju nav ētiski, tāpēc pakomentēju. Ok, turpmāk redzot muļķības nekomentēšu :)
Re: Ar ko tas saistīts?
08.10.2016 14:33
Mazdakteri, bet Sabzira saka to pašu. Es gan komentēšu, ir ļaudis, kurus vienkārši glābj karamele kabatā. Da nu... Labi, tas neizskatīsies kā diabētiķa koma, bet var būt gana slikti.
Re: Ar ko tas saistīts?
10.10.2016 20:26
Reiz pusaudžu gados ar brāli skrējām uz svētdienas rīta kinoseansu par 10kap. Neēduši, tādi, kā piecēlušies no gultas. Kabatas naudas uzkodām mums nebija. Seanss sākās 10.00 no rīta, bija divas sērijas- beidzās ap 13.00. Kad pēcpusdienā tiku mājās, sajūta bija tāda jocīga, nespēks un trīceklis. Istabā paģību.

Gadus 10 vēlāk no rīta pamodos un sapratu, ka man jau bija jābūt autobusa pieturā un ceļā uz darbu. 15 minūšu laikā saģērbos, biju autobusā. Brauciens uz darbu bija cauri visai Rīgai. Ieskrēju darbā un kolēģu acu priekšā paģību. Bet pusstundu vēlāk jutos atkal normāli. Kopš tā laika vienmēr ēdu brokastis.

Tolaik man nebija nekādas jēgas par cukura līmeņiem asinīs un to saistību ar enerģiju un intelekta spējām. Par to uzzināju, kad sāku iet 20km garos pārgājienos.

Manuprāt, nav lielas jēgas strīdēties par terminiem- vai hipoglikēmija ir tikai tad, kad iestājas koma, vai ar šo jēdzienu apzīmē cukura līmeņa pazemināšanos asinīs, kad iestājas apmulsums, nespēks un ģībonis. Es jau neesmu ārsts. MiaMia hipoglikēmijas termina lietošana neko neizsaka. Viņai vajag zināt, ka hipoglikēmija, ja tā ir tikai 2 reizes gadā, nav slimība. Tādā gadījumā viņai vajag ātri uzkost kaut ko saldu- konfektes, šokolādi, rozīnes, aprikozes, vai uzdzert dzērienu, kas satur cukuru. Un pēc tam pie pirmās iespējas normāli paēst.
Re: Ar ko tas saistīts?
22.10.2016 17:53
Ir iespējami divi varianti, varbūt vairāki: Viens no tiem - paātrināta vairogdziedzera darbība; otrs - ūdens nepietiekamība organismam: ja ir radusies pēkšņa ēstgriba, iesaku izdzert vispirms glāzi ūdens, ja 15 min laikā vēlme paēst izzūd, tātad organismā bija šķidruma trūkums, ja neizzūd, derētu pārbaudīt vairogdziedzeri.
Re: Ar ko tas saistīts?
22.10.2016 18:40
Cukurs... Man ir tāpat. Jautajusi neesmu ārstam, bet saprotu, ka, laikam cukura līmenis asinīs krītas un rada šādas sajūtas...
Bet, neesmu dr un varu kļūdīties ????????????
Re: Ar ko tas saistīts?
22.10.2016 18:41
Bija domāti smaidiņi, bet Web tos pārvērta par jautājuma zīmem :)
Re: Ar ko tas saistīts?
23.10.2016 16:26
Mimimi Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Cukurs... Man ir tāpat. Jautajusi neesmu
> ārstam, bet saprotu, ka, laikam cukura līmenis
> asinīs krītas un rada šādas sajūtas...
> Bet, neesmu dr un varu kļūdīties ????????????

Jocīgi uzrakstīts teikums: Tev cukurs ir tāpat līdzi kabatā, vai asinīs par daudz?

Es arī neesmu ārsts. Tas, ko saprotu:
Cukurs (glikoze) ir tā, kas piegādā gan garīgam darbam, gan kustībām nepieciešamās enerģijas rezerves. Pie nosacījuma, ka Tu vesels cilvēks esi un tādas sūdzības nav regulāras, tas nozīmē, ka:
a) sen nav ēsts;
b) daudz strādāts un sen nav ēsts;
c) kad pēdējo reizi ēdi, tie bija ogļhidrātus saturošie (lielākoties saldi) produkti, kas ātri pārstrādājas, strauji paceļot cukura līmeni asinīs. Cik ātri šie produkti paceļ cukura un enerģijas līmeni, tikpat ātri viņi arī iztērējas- cukurs asinīs atkal ir zems un gribās jaunu saldumu porciju. Cukura līmenis asinīs staigā augšā- lejā. Ja "iekšas" pierod pie tāda režīma, bet pēkšņi saldumi iekosti nav, tad... ir tā sliktā pašsajūta. Tādā veidā ēdot un dzīvojot bez fiziskas slodzes, var ļoti ātri uzbaroties.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 16?
Ziņa: