Nieru veselība

Aizsāka DA 

Nieru veselība
11.11.2016 15:40
Zinu, ka te apgrozās daudz gudri cilvēki, kas varēs dot padomu. Vai nevajag pārbaudīt nieres (un ja jā, tad kā tieši). Esmu 164cm, 49kg, 30 gadi, sieviete. Analīzēs kreatinīns 69 (norma 30- 80); GFĀ uzrādīts 79 (norma vairāk par 90). Pastudējot sonogrāfijas izmeklējumus 2015. gada vasarā nieru izmērs bija 11.4 cm, 2016. gada jūlijā 10.8 un 10.6 cm., bet septembrī 10,5. (Tas var būt, ka tā mērīšana nav tik precīza?). Asinsanalīzēs Eritropoetīns 7.2 (norma 4.3-29.0). UREA 3,8 (int. 1.7-8.3), Urīnskābe 181 (int. 150 - 370). Urīnanalīzes norma, tikai eritrocīti 10x (mērvienību neatceros) tikai klāt pierakstīts, ka reti. Sūdzības bija sāna un muguras, locītavu sāpes vasarā, kas tagad jau palikušas retas un mazāk izteiktas. (reimatoīdos faktorus un vēl šādas tādas analīzes neko sliktu neuzrādīja. Pa vasaru 2 mēn. lietoju dexamethosan krka 0.5 pa vienai tabletei pirms tam. Tas GFĀ bišķiņ sabiedēja un nieru izmērs. Hematologs, kas lika asinis nodot neko konkrēti nepaskaidroja. Varbūt te kāds zin. Tas ir o.k. un nav ko man te stresot, jeb vajag tam pievērst uzmanību. Arī ja pēcnācējus plānojam?
Re: Nieru veselība
11.11.2016 16:16
Es redzu tikai svara nepietiekamību un pārāk lielas bailes par savu veselību.
Lai saprāts un veselība.
Re: Nieru veselība
11.11.2016 16:58
Paldies Mazdakteris1! Principā tieši to es arī cerēju dzirdēt. :) Jums arī veselību!
Re: Nieru veselība
11.11.2016 18:56
Kas Jums lika lietot dexametazonu? Kāpēc bijāt pie hematologa? Jūs visu laiku bijāt tik tieva? Nelietojiet nekādus preparātus tievēšanai?
Re: Nieru veselība
12.11.2016 20:09
Lai lietotu Dexametazonu ir jābūt labai veselībai. Es neriskētu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
DA
Re: Nieru veselība
07.12.2016 17:17
Centos domāt pozitīvi, klausot Mazdakteris1, ēdu vairāk..Nesatraukties par savu veselību. Nu jau usg nieres ir 9 un 9.5 cm. USG slēdziens - "Iniciāla peripiramidāla nefrokalcinozes pazīme labajā nierē" Tās ir tautā sauktās smiltis? Bija pēkšņas asas impulsa veida sāpes, kas ilga 2 dienas. Tad 3 dienas spiedoša, smaguma sajūta labajā paribē, mugurā, sāpēja viss sāns, gurns, slikta dūša. Aknu un citi vēdera orgāni - norma usg. Aknu analīzes arī labas. Pēdējās 3 nedēļas dzeru nieru tējas.
Saglabājas periodiskas locītavu, gurna (šīs visnepatīkamākās, parādījās pirmās jau vasarā), muguras sāpes, ir neliels diskomforts urinējot. Palielināti limfmezgli cirkšņos un zem zoda. Zem zoda reizēm limfs sāp. Visas sāpes ir ķermeņa labajā pusē.

Galvenais -tas tiešām normāli tā, ka nieres paliek mazākas? Cik ilgi var neko nedarīt. Šobrīd GFĀ ir labāks - 82 (gan citā laboratorijā nodevu).

Kādas pārbaudes pēc dex. vajadzētu/nevajadzētu? Dex. pārtraucu pēkšņi pēc 6 nedēļu lietošanas (neveiksmīga grūtniecība). Par riskiem man neviens nestāstīja. Tā pārtraukt laikam nedrīkstēja.

Atbildot uz jautājumu - jā, esmu viegla, smalka jau kopš bērnības (tāpat kā mamma un māsa). Labumā neiet. Pie hematologa nosūtīja, lai izslēgtu trombu veidošanos. Pa lielam viss asins analīzēs bija kārtībā.
Re: Nieru veselība
07.12.2016 21:20
Mani iepriekšējie jautājumi ir spēkā. Un ieteiktu griezties pie nefrologa (Stradiņos).
DA
Re: Nieru veselība
07.12.2016 22:25
Sabzira
man šķita, ka atbildēju
" Dex. pārtraucu pēkšņi pēc 6 nedēļu lietošanas (neveiksmīga grūtniecība)." ginekoloģe bija nozīmējusi, lai saglabātu.
"Atbildot uz jautājumu - jā, esmu viegla, smalka jau kopš bērnības (tāpat kā mamma un māsa). Labumā neiet. Pie hematologa nosūtīja, lai izslēgtu trombu veidošanos. Pa lielam viss asins analīzēs bija kārtībā." Protams, novājēt necenšos.

Paldies par atbildi.
Re: Nieru veselība
07.12.2016 23:54
Dexometazons lai saglābtu grūtniecību? Interesanti...kāpēc aizdomas par trombiem? Dēļ tās grūtniecības? Nefrikalcinoze nav smiltis. Pie nefrologa.
Moljers
Re: Nieru veselība
08.12.2016 20:11
var pajautāt kāpēc tiek rekomendēts nefrologs stradiņos ?
un ja tas pats ārsts pieņem citur ? tad pie viņa nevar ?
stradiņu sienas palīdz ?
Re: Nieru veselība
08.12.2016 22:17
Dzīvojām brīvā valstī-varat apmeklēt jebkuru nefrologu Latvijā.
Re: Nieru veselība
09.12.2016 19:55
Sabzira, bet Tu pastāsti mums kādreiz, kāda Tev tā saikne ar meducīnu... Incanti... RSU, vai kas tamlīdzīgs...?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Nieru veselība
09.12.2016 20:34
Ku!,
Nedomāju, kas tas ir būtiski, bet saikne ar medicīnu ir vistiešākā.
Re: Nieru veselība
10.12.2016 01:13
Mjā, tas ir manāms. Un tas priecē... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Nieru veselība
10.12.2016 11:49
Mani arī. :)
Buda
Re: Nieru veselība
10.12.2016 15:37
Un kas ir ar tām virsnierēm pēc Dexamethason krka pārtraukšanas. Mani arī interesē. Kādas analīzes (hormonu, virsnieru, vēl) jāpaņem, lai redzētu, ka viss ir dabīgi sakārtojies atpakaļ? Arī nepareizi pārtraucu pēc divu mēn. lietošanas.
labais
Re: Nieru veselība
10.12.2016 16:30
Kortizolu var baudīt, vēl- aldosteronu bet tas mazāk varētu būt ietekmēts. Nevajag tādas zāles dzert, virsnieres var pacelt ar vitamīniem un mikroelementiem-B5,C , magniju, vēl ir citas metodes- ja kkādi iekaisumi traucē, alternatīvās metodes.
Buda
Re: Nieru veselība
11.12.2016 00:28
Paldies, un kādas ir tās alternatīvās metodes?
labais
Re: Nieru veselība
11.12.2016 10:53
Tās ir visai neierastas priekš oficiālās medicīnas piekritējiem, bet pamatā ir soda, koka pelni, ūdeņraža pārskābe, jods- ne tīrā veidā bet vai nu zilais jods vai jods ar C vitamīnu vai jods ar pienu, vēl ir limfas stimulācija ar dārzeņu sulām, tas viss kopā dod iespēju noregulēt pH starpšūnu šķidrumā un limfā, izšķīdināt un izvadīt kaitīgos sāļus un iznīcināt patogēno mikrofloru un parazītus. Rezultātā izzūd iekaisumi un kortikosteroīdi pilnīgi noteikti nav vajadzīgi, izzūd arī virsnieru nepietiekamības cēloņi, tāpat kā daudzu citu nepietiekamību cēloņi, alerģijas, autoimūnas reakcijas, artriti,gastrīti, visi citi -īti, astma utt. ŠĪ gan nav instrukcija -kā kaut kas ir darāms, īsa instrukcija ir ....bet uz doto brīdi to vajadzētu drusku palabot, tāpēc nekopēšu pagaidām to.
Re: Nieru veselība
11.12.2016 17:26
Labais, Tu kā pelnu, skābju un sārmu speciālists, pasaki, lūdzu, kāda koka pelnus Tu lieto? Jo egles pelnu ķīmiskais sastāvs atšķirsies no bērza vai alkšņa pelniem. Tu iepriekš man ļoti smuki apstāstīji, kāpēc ūdeņraža pārskābe esot sārms, bet tik vienkāršu lietu, kā dažādu koku pelnu atšķirīgais sastāvs un ārstnieciskā iedarbība neesi izpīpējis. Bet lietot tomēr piedāvā?
P.S. Man ne prātā nenāk to lietot. Ļaužiem makaronus karināt uz ausēm nevajag.
Re: Nieru veselība
11.12.2016 17:27
Sabzira: To var manīt un mani arī tas priecē!
labais
Re: Nieru veselība
11.12.2016 17:46
Lai nu paliek makaroni vakariņām, kachenīt:)) Bet par tiem pelniem- zini, nav tik kritiski un nebūt nav tā ka der tikai liepas pelni,nebūt nē, pat ne tikai lapu koku pelni, jo- tici vai nē, bet sveķi pilnībā sadeg, iztvaiko un nekas tur pāri nepaliek. Man nav iespēju atlasīt kokus pēc šķirnes tapēc tik cik es esmu lietojis, es esmu lietojis jauktu sastāvu kur visai daudz bērza bet ne tikai.... nu un-cik es zinu, tad nebūt tik ļoti tie sastāvi neatšķiras, vējovairāk- tas kas labi šķīst ir kālijs, pārējais šķist maz un tā šķīdība arī nav atkarīga no sākotnējās koncentrācijas jeb citiem vārdiem- kalcija karbonāts izšķīst tik cik izšķīst un tas nav atkarīgs no tā sākotnējā daudzuma. es tāpat neuzsveru ka tikai tās vai citas sulas jo patiesībā arī tam nav tāda nozīme, sulu sastāvs ir samērā līdzīgs, vismaz no šķīdināšanas un limfas stimulācijas viedokļa.. Un zini- kas attiecas uz to kategorisko nē, tad ar mani bija tāpat- vnk besīja šitas viss, kamēr padomāju- nu nez, japalasa vairāk jo kaut kā bieži nonāca man redzeslokā piemēram soda....to akceptēju pēc pāris dienām, lasot, pārskabi- pēc mēneša, jodu- 4 vai 5 meneši, bet vēl iepriekšējie gadi..saqmērā pat daudz. Tā ka tas bij tāds process no kategoriska nolieguma līdz pilnīgam akceptam, jo arī man sēdēja iekšā daudzi tādi uzstādījumi kā- tas nevar būt jo nevar būt nekad. A fig viņu zin kas var un kas nevar būt:)) Veseļojies zaķit:))
labais
Re: Nieru veselība
11.12.2016 17:50
Viens labojums kachenīt- es nepiedāvāju neko, tas ko es rakstu ir informācija un mana pieredze, man nav lieku pelnu, tā ka- neko nepiedāvāju.
Re: Nieru veselība
11.12.2016 20:01
Paldies par novēlējumu!
Man mājās ir krāsns- pelnus varu radīt pati :)
labais
Re: Nieru veselība
11.12.2016 21:33
Lūdzu!:)) Nu re, tad jau labi jo es tikai pa retam kurinu ar malku, bet ja skaties infu netā tad ņem vērā ka tur daudz kas nav īsti pareizi, piem. par pelniem- nu nav tas tik izšķiroši kādi tie būtu. A par pūrīniem- tur vēl jāņem vērā ka ir arī vēl karbonāti,oksalāti , fosfāti un citi sāļi, medicīna sāļu izgulsnēšanos vispār noliedz kā faktu, jābrīnās par tiem pūŗīniem ka atzīst.. bet sāpes var radīt arī karbonāti un tos manuprāt nenosaka. Tā ka tas izmeklējums ko taisa tā pieminētā daktere blakus tēmā var drusku arī maldināt bet viena metode novēŗš vairākus cēloņus.
Re: Nieru veselība
14.12.2016 10:07
Mans dievs. Pelni, jods,ūdeņraža pārskābe. Nieres un kuņģa gļotāda pie zināmiem bojājumiem neatjaunojas.Interesanti būtu uzzināt cik lielu devu akrilamīda satur pelni?
labais
Re: Nieru veselība
14.12.2016 10:31
Mazdakteri, pelni nesatur akrilamīdu jo tā kušanas temperatūra ir 84,5C, varīšanās temperatūra- 215C , tādā veidā - akrilamīds vāroties ir iztvaikojis pilnībā, t.i.-sadegšanas procesā, tas ir būtībā slāpekļa savienojums, tā kā pelnu sastāvs ir precīzi noteikts un pārbaudīts, tad- nav tajos slapekļa savienojumu, nav nekādu citu organisku vielu kam sastāvs būtu līdzīgs plastmasai.
Kas attiecas uz nierēm, tad tās nav saistītas ar kuņģa-zarnu traktu ar tiešo savienojumu bet caur asinsriti, tā ka tas nav pirmais posms uz ko iedarbojas pelni.Drīzāk viens no pēdējiem.Par kuņģi- jā, ir tāda lieta ka pelnus vai sodu nevajag ēst ar karoti sausā veidā, tāpat taču neiesaka dzert zāles saujām-t.i- 10 kartīgi pārdozējot. Vispār- daudz kas var kaitēt ja lieto nepareizi vai pāri par normu un saprāta robežām. Pat ūdens. Atšķirība varbūt ir tāda ka zālēm ir lietošanas instrukcija ko apstiprinājuši birokrāti, sodai vai pelniem nav. Bet vai tas nozīmē ka zāles nevar ļoti būtiski kaitēt?
labais
Re: Nieru veselība
14.12.2016 10:34
Varbūr ka Mazdakteris bija domājis benzopirēnu, kas visai daudz ir līdz galam nesadegušās vielās, kūpinātos produktos un ir kancerogēns?
labais
Re: Nieru veselība
14.12.2016 10:38
Nē, kļūdījos- var būt runa arī par akrilamīdu bet- tomēr tas ir atrodams karsētos produktos- ceptos, jā. Bet ne spēcīgi izkarsušos pie augstas temperatūras.
labais
Re: Nieru veselība
14.12.2016 11:02
Es gan piekristu tādā jautājumā ka- tas viss nav tik vienkārši kā dzert zāles pēc ārsta priekšraksta un pastāv arī bīstamība ja kaut ko izdara ļoti nepareizi, jā- tā ir..... bet- bīstamība pastāv citā virzienā, nevis akrilamīds, un nebūt nav tā ka var uzrakstīt tādu vienkāršu instrukciju kas derētu visiem jo kas der vienam tas neder citam un ja neder tad var pat visai stipri kaitēt. Tapēc viss tas ir darāms ar zināmu saprātu un ir ļoti labi jāsaprot ko un kā darīt, citādi var ieteikt tikai pašus vieglākos līdzekļus, tie arī nesastāda nekādu bīstamību. Jo iedarbīgāka metode, jo saprātīgāķ jārīkojas.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 3?
Ziņa: