Hroniskas sāpes mugurā

Aizsāka tutu 

Hroniskas sāpes mugurā
18.11.2016 21:27
Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi.
Sāp kala daļa un krustos jau no augusta, sajūta kā stīvums', it īpaši naktīs. Pa dienu varu visu darīt,iet, sēdēt, bet naktīs nevaru nogulēt.
Eju pie neirologa, bija rezonanse augšējai kakla daļai secinājums: mugurkaula kakla daļas spondiloze, spondilartroze, C5-C6, C6-C7 disku protrūzija, foraminālas stenozes.
Divus mēnešus gāju pie fizioterapeita uz slingiem, masāža, stiepšana, nedaudz labāk palika, bet sāpes ir saglabājušās.
Dr. ir rakstījis dažāda stipruma pretsāpju zāles, muskuļu atslābinošās, nepalīdz.
Nosītīja uz rezonansi krustu daļai, bet tur jau ir līdzīgi, jo 5 gadi atpakaļ ir bijusi DT. Būs jāiet.

Man vienkārši ir izmisums un bezcerība, es nezinu kas vēl var palīdzēt. Varbūt kāds var ko ieteikt, kādu ārstu vēl man apmeklēt.

Asinsanalīze bija normāla, nedaudz zemāks bija tikai Hematokrīts. Ik pa laikam man zemāks ir dzelzs.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
19.11.2016 13:15
Kopējā ideja ir tāda, ka ja kaut kas organismā sāk brukt kopā, ir īpaši mugurkaulā, tas tas ir tikai un vienīgi barības vielu trūkuma rezultāts. Es runāju nevis par kalorijam bet par vitamīniem, minerālvielām un mikroelementiem.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hroniskas sāpes mugurā
19.11.2016 15:45
Nevaru iesaistīties pārrunās ja nezinu ar ko runāju. Bērnu,vīrieti,sievieti. Vai tiešām ir grūti saprast,ka tikai no sūdzībām diagnozi un perspektīvu noteikt nevar. Lasiet lūdzu : Pacientu zināšanai sadaļu.
Paldies par sapratni
Nevar šīs problēmas padarīt par neesošām, bet var iemācīties mazzsāpīgāk sadzīvot ar tām. Fizioterapeita divu mēnešu pūles vien nepalīdzēs, pēc muguras masāžas kursa var turpināt regulāru uzturošo masāžu, vingrot KATRU dienu fizioterapeita izstrādātos vingrinājumus. Ārsts varbūt ieteiks glukozamīna preparātu lietošanu, minerālvielas, mikroelementus, vitamīnus, D vitamīnu. Akūtos stāvokļos neirologa konsultācija (medikamenti, ortozes, plāksteri). Un jāpārdomā, kādas darbības, ķermeņa stāvokļi rada, pastiprina sāpes.
Tā ir mana pozitīva pieredze daudzu gadu garumā.
Piebilde - uz rezultātu var nākties gaidīt, tam strādāt ilgi. Mēnešiem un ilgāk.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
19.11.2016 17:21
Esmu sieviete,47 gadi, svars 55 kg, augums 165 cm.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
19.11.2016 19:47
Spriežot pēc tā, ka "...krustos jau no augusta, sajūta kā stīvums, it īpaši naktīs. Pa dienu varu visu darīt, iet, sēdēt, bet naktīs nevaru nogulēt...", varētu lūkoties uz ankilizējošā spondilīta diagnozi.
Ankilizējošā spondilīta gadījumā stīvums un sāpes krustos parādās tieši pēc nakts, vai ilgākas mierīgas sēdēšanas, kad ir grūti "iekustēties". Tad tā var būt, ka parastās pretsāpju- pretiekaisuma zāles nepalīdz, vai palīdz minimāli.
Ja ir mugurkaula deformācija "parastā", tad sāpes parādīsies tieši kustoties, vai veicot kādas īpašas darbības- kā pupuķis raksta par sevi. Tad miera stāvoklī sāpes pazudīs.
Rezonanses bilde būs pašā laikā, lai ankilizējošo spondilītu apstiprinātu, vai noliegtu.
Var ieteikt uztaisīt arī asins analīzes uz reimatoīdo faktoru (RF) un HLA B27 antigēnu. Ja tas HLA B27 ir pozitīvs, Tu esi riska grupā. (Tas ir iedzimts gēns, kas nosaka palielinātu tieksmi uz locītavu iekaisumiem. Lielākajai daļai ankilizējošā spondilīta pacientu tas ir pozitīvs.)
Ieteiktu uztaisīt tās analīzes, rezonansi un jau laicīgi meklēt pierakstu pie reimatologa- tur ir garas rindas, pat par maksu. Kad būs rezonanses bildes, būs arī reimatologa rinda klāt!

Kaut gan- novēlu Tev, lai rezonanses atbilde būtu tāda, ka pie reimatologa tomēr nevajag iet.

Vingrot pie fizioterapeita vajag jebkurā gadījumā. Vingrojumi abām diagnozēm gan būs atšķirīgi.



Edited 3 time(s). Last edit at 19.11.2016 19:57 by kachenite.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
21.11.2016 17:16
Kaķenīte pateica visu ko varētu teikt arī es. Svars liecina,ka gadiem ilgi ir grauta kaulu-skrimšļu sistēma.
Atvainojos par tiešumu. Tas vairāk domāts jau citām mazā svara fanātiķēm.
Lai cerība , veselība un cīņas spars.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
21.11.2016 19:26
Paldies par ieteikumiem, skarbiem vārdiem.
Neesmu tievuma fanātiķe, tāda esmu, un nekad neesmu ieturējusi diētas.
Bet tas, ka tievam cilvēkam arī nav labi būt, rodas veselības problēmas, tāpat kā pārk resniem cilvēkiem, piekrītu.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
22.11.2016 19:10
Ja cilvēkam ir hroniskas sāpes (lai kāds būtu iemesls, kaut medicīniski galīgi pierādīts utt.), es ieteiktu padomāt, kāds ir garastāvoklis. Vai nav depresivitāte, nervozitāte, bažas, kādas nesakārtotas lietas, kāds riebīgs kreņķis?
Re: Hroniskas sāpes mugurā
30.11.2016 21:49
Saņēmu rezonansi muguras apakšējai daļai, bez spondilozes ir konstatēta cista 1,7 cm, un divas hemangiomas - viena liela otra maza.
Vai kādam ir tās, kāda ir ārstēšana.
Protams rīt zvanīšu savam dakterim - neiroloģei, bet gribas arī zināt citu pieredzi.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
01.12.2016 14:26
Organiskas izmaiņas var izārstēt tikai ar operāciju. Vai ar medikamentiem un diētu piebremzēt procesu.
Lai veiksme un cerība.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
01.12.2016 21:32
Operēt vai neoperēt ir katra paša izvēle, bet mani vērojumi rāda, ka muguras problēmas vairāk ir nervoziem, ļoti apzinīgiem, depresīviem u.tml. cilvēkiem.

Tātad lieta ir risināma no abiem galiem.

Šajā gadījumā būtu vēlams noskaidrot, kā šie veidojumi traucē un ietekmē muguras sāpes.
Re: Hroniskas sāpes mugurā
02.12.2016 05:57
Paldies par padomiem , laikam kā Runcene saka, ar mani līdzīgi ir.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 2?
Ziņa: