Kruskurvja CT

Aizsāka santuks888 

Kruskurvja CT
09.01.2017 15:01
Sveiki,esmu 30.gadus jauna sieviete.Man pagajusonedel tika veikta Kruskurvja CT.Sanemu rezultatus,bet isti nesaprotu,neesmu Latvija,tapec nevaru pajautat arstam.Varbur kas man varetu palidzet ar izskaidrojumu.Un cik nopietni tas ir.

Abās plaušās tīklaini akcentēts bronhovaskulārais zīmējums, kas līdz perifērijai izsekojams. Infiltratīvas vai perēkĜainas izmaiĦas plaušās nav, bet hupopneimatizācijas pazīmes vērojamas. Plaušu saknes strukturētas. Videnē palielinātu limfmezglu nav. Hiatālas trūces pazīmes. Diafragmas kupoli gludi, bazālie sīnusi brīvi. Aknas natīvā veidā gludas, homogēnas, ~ + 65 HV blīvas. Virsnieres parasta lieluma un konfigurācijas. Pancreas neasi konturēts, līdz ~ 2.8 cm (N < 2 cm) biezs (iespējams edematoza pankreatīta sekas).
SLĒDZIENS: bronhu deformācija


Paldies,
Santa
Re: Kruskurvja CT
09.01.2017 16:22
Vel varu piebilst,ka esmu smeketaja 8 gadus ar vairakiem partraukumiem.Smekeju sakot no 0-4 cigaretem diena.
Ir elposnas problemas,ipasi pie parslodzes,miega problemas ari.Visu laiku jutos neizgulejusies ,pat,ja gulu pietiekami daudz.
Kadus tris gadus man ir vedera problemas-dazreiz uznak atraugu lekme un spiesana mugurpuse un vedera.
Re: Kruskurvja CT
09.01.2017 17:59
Pneimatizācija- gaisa klātbūtne plaušās,kurai nevajadzētu būt. Kas ir hupopneimatizācijas nesaprotu.Parasti pie fibrozes un alveolu saplūšanas runā par pneimatizāciju.
Ja ir bijis ilgstošs klepus un vēnu sieniņu vājums (hemoroīdi, varikozas, celu līts), tad tas varētu liecināt par saistaudu vājumu.
Tur jāskatās kas par iemeslu bronhu sieniņu deformācijai.
Hiatālā trūce . Kuņģa daļas iesprūšana diafragmas atverē. Nepārēsties. sevišķi uz vakaru. Gultu pacelt par 15*. Lietot vieglāku pārtiku.
Gadi un dzimums ir pateikti. Bet,kā parasti nav augums un svars. Tāpēc grūti saprast notiekošo.
Lai veselība un spēks.
Re: Kruskurvja CT
09.01.2017 18:15
Mazdakteri-paldies,par atbildi.
Augums 1.65 ,svars 52kg.Rokas ,kajas kalsnas,viss svars ap vederu un saniem.
Saaukstejos pirms paris nedelam,bet klepus ipass nebija,tikai tads kreksis,niezesana.Tagad mostos augsa ar dzilu klepu naktis.
Smekejusi neesmu 2 dienas,jo censos atmest.
Edu veseligi,bet porcijas -lielas.Edu parasti tikai divreiz diena,lielaaka edienreize vakara ,apmeram,3 stundas pirms guletiesanas.Porcijas lielas,edu atri.
Muzigs nogurums,pat pec pilnas nakts miega(7-9 stundam)
Darbs -sedoss ,pie datora no 8 -10 stundam
Re: Kruskurvja CT
09.01.2017 20:09
Jāmazina stresi.Palielināt kustības. Tas stresu noņemšanai. Telpās sekot gaisa mitrumam. Būs jāārstē bronhi. Ēst biežāk,sagremot . Bet mazākām porcijām. Pulmanologa konsultācija noteikti. Ar asins analīzēm. Smēķēšana pie tāda stāvokļa ir neprāts.
Lai veselība un spēks.
Re: Kruskurvja CT
09.01.2017 20:25
Nekā ievērības cienīga tajā izmeklējumā nav.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Kruskurvja CT
09.01.2017 21:00
Mazdakteri, pneimatizācijai plaušās tieši pretēji IR jābūt.
Re: Kruskurvja CT
10.01.2017 10:20
Mani mulsina vārds hupopneimotizācija.
Hiper pneimotizācija plaušu alveolās. Tāda bija mana pirmā doma,ko arī izteicu.
Tā bija apzināta rīcība lai provocētu diskusiju.Neredzot neko un saņemot dīvainu aprakstu kļūdīties ir cilvēciski.
To ka plaušās ir gaiss , neviens neapstrīd. Vispirms mēģināsim saprast domu.Tad sāksim izsviest "gudras frāzes".
Paldies par papildinājumu ,kas prasa paskaidrojumus . Sēžot pie ekrāna,neredzot cilvēku,RTG,asins analīzes,aprakstu oriģinālu, noteikt diagnozi praktiski nav iespējams. Tam es piekrītu.
Ļoti gaidīsim Jūsu secinājums,kuri palīdzētu ienest skaidrību gan prasītājam, gan citiem foruma dalībniekiem.
Cieņā.



Edited 1 time(s). Last edit at 10.01.2017 10:21 by Mazdakteris1.
labais
Re: Kruskurvja CT
10.01.2017 10:51
hupopneimotizācija visvairāk līdzinās vārdam hipopneimatizācija......es arī dažreiz neizlaboju visas kļūdas, pat bieži:)))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 24?
Ziņa: