Radiācijas noteikšana ķermenī

Aizsāka Evulīte 

Radiācijas noteikšana ķermenī
02.10.2018 16:49
Sveiki!

Man jautājums, kā var noteikt radiācijas līmeni ķermenī.?
Cilvēkam ir bieža saskare ar raiaktīvu koksni... Darba vieta nekādus aizsardzības līdzekļus nav izsniegusi un par bīstamību veselībai nav skaidrojusi...
Situācijas esamību apzinot, ir nodotas padziļinātas asins analīzes... Pagaidām nekas slikts neuzrādās... Bet..
Gribētos noskaidrot, cik daudz jau radiācija uzkrājusies ķermenī, jo saskare ar radiaktīvo koksni ir jau kādu paprāvāku laiku... Un kā sevi no tās pasargāt.., vasarā darbā, lielā karstuma dēļ, būts šortos, tātad saskare tieša.. caur kailu ādu..
Protams sviedri, un mazgāšanas tik darba dienas beigās...
Kā tas ietekmē apkārtējos, mājiniekus...
Saskare ar Rīgas siltuma malku? Vajag laisties no tā darba. Slikti ietekmē visus. Nomērīt nav tik vienkārši, vajag iekārtu.
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
02.10.2018 17:13
Bet ja no darba nelaižas,...kādam tas jādara...
Tādēļ gribas pārbaudīt...
Tad vajag dozimetru http://www.dozimetrs.lv/lv/radiacijas-meriekartas.html

ja darīšna ar to malku, tad vēl nav tik ļoti traki, ja grūti nomainīt darbu..tur radiācija 6-8 reizes pārsniedz normu kas vēl nav tik daudz.
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
03.10.2018 15:37
Jābūt aizsagrtērpam un respiratoram vismaz. Jābūt individuālam dozimetram. Jābūt saīsinātai darba dienai,
Jāgriežas ar jautājumu Darba drošibas inspekcijā.
Ja ir apnicis dzīvot un gribas mirt ar plaušu vai cita veida (Prostatas) vēzi,Tad turpināsim.
Lai saprāts.Edited 1 time(s). Last edit at 04.10.2018 10:56 by Mazdakteris1.
Praktiski ieteikumi:
Помощь при радиационном поражении цезием-137 должна быть направлена на выведение нуклида из организма и включает в себя дезактивацию кожных покровов, промывание желудка, назначение различных сорбентов (например, сернокислого бария, альгината натрия, полисурмина) , а также рвотных, слабительных и мочегонных средств. Эффективным средством для уменьшения всасывания цезия в кишечнике является сорбент ферроцианид, который связывает нуклид в неусваиваемую форму. Кроме того, для ускорения выведения нуклида стимулируют естественные выделительные процессы, используют различные комплексообразователи (ДТПА, ЭДТА и др. )
https://otvet.mail.ru/question/39144758

Kādreiz mācīja ka palīdz arī šņabis, bet mūsdienās to neapstiprina.
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
03.10.2018 17:27
"kādam tas jādara" nav sevišķi labs arguments.

Turklāt kaut kā nesaprotu, ka Latvijā var pastāvēt tāda darbavieta, un neviens pat neiepīkstas.

No kurienes šī koksne rodas? Uz robežas pārbaudes netiek veiktas?
Koksne nāk no Baltkrievijas, Lietuva ir apturējusi uz robežas, Latvija nē, un pat konstatējot ka pelni ir radioaktīvi, VVD neko īpašu nedara, būtu jāprasa atbildība no K.Gerharda, jo šādas piegādes bija jāaptur un patiesībā nemaz nedrīkstēja notikt.
Vēl tāda koksne tiek eksportēta, ir ostā, tiek apstrādāta, tiek izplatīta pa Latviju...pareizāk- koksne no Baltkrievijas, ne nu vienmēr radioaktīva..nu- varbūt ostā kāds arī mēra, a kas to zin.
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
03.10.2018 19:29
Tak pilnas būvniecības bodes ar baltkrievu durvīm. :(
Durvis, dažādi dēļi un jebkādi citi kokmateriāli....metāls no Čenobiļas sen viss ir pazudis- visa itkā apglabātā tehnika - radioaktīvā- ir pārstrādāta, pārkausēta un atkal izmantota...jālasa rūpīgi tas citāts ko es ieliku lai zinātu kas jādara..jo visu jau neviens vairs neapstādinās, varbūt kokmateriālus var apturēt- ievešanu.
Es, piemēram, vairs seviški daudz neēdu sēnes jo tās satur šo piesārņojumu, aug daudz labāk ja saņem to
http://zoom.cnews.ru/rnd/news/top/griby_pitayutsya_energiej_radiatsii

Nu un- tur vēl ir ko padomāt...
Ja par pārbaudēm uz robežas- tad Latvijā izrādās nav vispār noteikts radioaktivitātes limits koksnei, acīmredzot tas neinteresē ne veselības ministri ne varam , ko tad vispār var kontrolēt?
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
04.10.2018 09:54
Smalki. Tad tiešām nekā nevar kontrolēt. Interesanti, kā ļaudis iedomājās kaut ko pārbaudīt "Rīgas siltumā"?
Getliņu izgāztuvē nostrādāja radiācijas sensori uz pelniem, tie laikam nolikti uz kādu standarta lielumu bet nav taču juridiski saistoša cipara.... līdzarto te neko neizdarīs Darba inspekcija arī. Un VVD vēl spriež vai vajag kaut ko darīt- ieviest kādas likumīgas normas.....
Bet tomēr- reāli tas nav tik traki un nav jau panika...
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
04.10.2018 11:01
PVD ir neizglītoti vai uzpirkti ļautiņi.
Jautātājam jāuzraksta oficiāla vēstule MK.Jādod konkrēta informācija masu medijiem.
Dzīvo pats un dod iespēju dzōvot pašam.
Jeb dodi savu darba vietas adresi. Bet pirms tam pasūti dozometru un pierādi.
Lai saprāts.
Masu medijos infa jau ir bijusi, VARAM to zin, bet- kur ir efektīva rīcība? Vēl tikai domās vai vajag konkrētas radiācijas normas koksnei.
Atceramies pirms vēlēšanām ka Kučinskis un Čakša ir no ZZS, Gerhards- no Nacionālās apvienības. Tas laikam ir efektīvākais...
moljers
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
04.10.2018 11:25
Kādai būtu jābūt reakcijai, ja radiācijas līmenis nepārsniedz EU noteiktās normas ???
https://skaties.lv/zinas/latvija/neka-personiga/rigas-siltums-kurinamaja-atklajas-radioaktivs-piesarnojums-kas-4-6-reizes-parsniedz-atlauto/

Te var izlasīt, arī par Gerharda attieksmi...par ieinteresētajām personām...baltkrievu koksne ir visai lēta...
Par normām- lai pelnos radioaktivitāte nebūtu augstāka, škeldai jeb koksnei pieļaujams būtu vēl stipri mazāk, jo sadegot samazinās tilpums. Bet vispirms- tam ir vajadzīgs likumīgs regulējums principā.
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
04.10.2018 13:37
moljers:

"Aizturētajā kravā bija šķeldas pelni. Šķeldu kā kurināmo izmantoja ”Rīgas siltuma” katlu mājā Zasulaukā. Uz poligonu izsauktie radiācijas speciālisti deva savu vērtējumu – radiācijas monitoringa vārti Getliņos nekļūdījās. Pelnu paraugos laboratorijā cēzija radionuklīda koncentrācija četras līdz sešas reizes pārsniedza pieļaujamo normu.

“Rīgas siltums” vairāk nekā mēnesi apturēja darbību četrās katlu mājās ”Daugavgrīvā”, ”Vecmīlgrāvī”, ”Ziepniekkalnā” un ”Zasulaukā”. Nevienā no tām paaugstinātu starojuma līmeni neatklāja, tomēr darbiniekiem izsniedza radiācijas mērierīces un viņus speciāli apmācīja. Uzstādīti arī radiācijas vārti šķeldas piegādātāju kontrolei. ”Rīgas siltums” savus īpašniekus par incidentu neinformēja."

Koļegovas ņirgāšanās video ir vienkārši kolosāla, it sevišķi pirms "lielās kameras".

Tas no Ivara ieliktās saites; https://skaties.lv/zinas/latvija/neka-personiga/rigas-siltums-kurinamaja-atklajas-radioaktivs-piesarnojums-kas-4-6-reizes-parsniedz-atlauto/

Tad jau varēja turpināt pārdot arī Baltkrievijā ražoto "askofēnu".
Būtībā šads Koļegovas ieteikums balstās uz nepareizu radiācijas mērīšanas metodiku un norāda uz nepieciešamību to būtiski pārstrādāt, jo- tik tiešām- ja mēram bekerelus, tad pietiek tikai sajaukt radioaktīvos pelnus ar parastiem, neradioaktīviem, un rādījums iekļausies normās, bet- kāda cilvēkam starpība ja viņš dzīvo 1 km attālumā no izgāztuves- vai pelni ir atjaukti vai koncentrēti, apstarojuma summārais daudzums zīvertos no tā nemainās un ir tāpat palielināts, tāpēc- obligāti ir jābūt arī šim mērījumam zīvertos kas izsaka apstarojuma daudzuma summu, un tur ir vajadzīgs nopietns likums, citādi šī esošā kārtība principā ļauj ievest arī radioaktīvus atkritumus un tos izjaukt kādā citā vielā... ar Koļegovas gādību atkritumi jau tiek ievesti Latvijā.
Un tur acīmredzot būtu jāiejaucās veselības ministrijai arī.
Re: Radiācijas noteikšana ķermenī
04.10.2018 14:45
gaidi ar maisu...
Man nav īpašu ilūziju par esošās koalīcijas ministriem.... es vados pēc tiem ieteikumiem ko jau iekopēju krieviski- ko darīt ja saņemta neliela radiācija..
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 13?
Ziņa: