nervi & sports

Aizsāka santo 

nervi & sports
28.10.2004 09:46
vai normalaa situacijaa nevajadzetu but taa, ka sports nomierina nervus??

jo ipashi peldeshana, ar ko labprat nodarbojos, bet pedejas 2 reizes tas man ir sagadajis diezgan nepatikamus brizus nakti, kad esmu nogurusi bet nevaru aizmigt jeb pamostos no taa, ka sirds uzsakusi atro skrejienu...

japiebilst, ka man ilgu laiku bija "kaite" kas sheit ir itin biezi apspriesta - vegetativas nervu sistemas traucejumi un viss no taa izrietoshais - satraukums vietaa un nevietaa, sirdsklauves utt., tas viss gan pedejas nedeljas man par lielu atvieglojumu bija pieklusis, bet tagad shii te problema...vai tiesham jasez majas un jaaptaukojaas?!!

pieredze? komentari? paldies!

Re: nervi & sports
28.10.2004 09:57
Grûti pateikt.
Man sports parasti noòem trauksmi, uzlabo garastâvokli. Ir par tâ, ka nâku no sporta kluba ap 11-iem vakarâ, enerìija plûst pâri malâm, bet aizmiegu 15 min. laikâ.
iespçjams, ka vakarâ baseins pirms gulçðanas varçtu nebût tas labâkais, jo ûdens ir smaga slodze ne fiziskajâ, ziòâ, bet citâdi organismu ietekmç - kaut kur kaut kad lasîts fakts.
Re: nervi & sports
28.10.2004 10:00
"sausie" treninji isti nesaista...bet laikam bus vien japariet uz sporta zali vienas darba dienas beigas un peldbaseinu vienas brivdienas viduu.

Re: nervi & sports
28.10.2004 10:06
Man domaat, sakritiiba taa vareetu buut. Jo taas sirdsklauves taksh iepriksh ar jau bijushas cik noprotu.
Re: nervi & sports
28.10.2004 10:30
Pilniigi nesaistiiti!
Nebaidies, bet droshi peldi!
Ja saaksi aptaukoties uz diivaana, tad veg.distonija tikai pastiprinaasies!
Re: nervi & sports
28.10.2004 10:42
gruti noticet, ka tas tiesham savstarpeji nav saistits. kaa var but sakritiba 2 reizes pec kartas?

Re: nervi & sports
28.10.2004 10:56
Nu paga, taas ir divas reizes no divaam. Bet peldi, cik noprotams, jau daudz vairaak?
Re: nervi & sports
28.10.2004 10:59
Ja tas buutu saistiits, tad Tev slikti paliktu uudenii un Tu ietu pa burbuli!
boleks
Re: nervi & sports
28.10.2004 11:03
peldeshana tieshi, cik es saprotu, ir ljoti relaksejosha visiem muskuljiem.
tava gadijuma varbutiba, ka peldi par maz :)) nevajag atri, bet gan leni peldet un lai rodas nogurums, tad miegam vajadzetu but :) bet saistiba ar to kaiti mineto nemaku neko teikt.
parasti ari daudziem neiesaka sportot kadas 2 st. pirm guleshanas lai nomierinas organisms :)
man liekas katra gadijuma tas ka tu ko dari nav slikti un neko nepasliktinas, vien varbut jamaina intensitate.
Re: nervi & sports
28.10.2004 11:15
nu jaa...peldu jau vairakus gadus ar ilgakiem vai isakiem partraukumiem un nepatikamas izjutas ir bijushas ari pirms tam ik pa bridim.

intensitati mainit butu pagruti, jo esmu pieradusi peldet diezgan atri un bez partraukuma visas 45 minutes, pirmkart lai nenosaltu un otrkart lai nebutu tada vienkarsha planchkashanas pa udeni bet gan fiziska slodze.

paldies visiem jebkura gadijumaa! japavero kas bus talak, varbut tiesham sagadishanas.

Re: nervi & sports
28.10.2004 11:29
Varbuut Tu peec tam paaraak ilgi seedi saunaa?
Piekriitu bolekam par sodzes samazinaashanu 1x eksperimenta noluukos! Vai arii pameegjini nenjurkot un ilgi neaiztureet elpu.
Pirms baseina (pusdienaas vai kaa nu sanaak) apeest sarkanas kraasas galju ar daarzeniem, un iisi pirms peldeeshanas kaadu shokolaades batoninju vai banaanu, tajaa vakaraa peec tam nedzert daudz shkjidrumu.

Man arii visu laiku liidz shim baseinaa sala un raava kaajas krampii, bet kopsh esmu esmu sevi pasludinaajusi kaa izveseljojushos no v.distonijas, man baseinaa nesalst, jo pamataa taa ir slikta asinsrite, "aizdambeejushies" asinsvadi, spazmas, kas noved pie skaabeklja truukuma. Taapeec distonikjiem kaa viens no nekaitiigaas terapijas veidiem ir eest visu to, kas vairo hemoglobiinu!

Veel laba lieta ir joga! Vismaz apguut dazhus pamatvingrojumus, ko vareetu veikt vakaraa gultaa pirms aizmigshanas!
Re: nervi & sports
28.10.2004 11:41
Dusmai: man patika "kopsh esmu esmu sevi pasludinaajusi kaa izveseljojushos no v.distonijas..." :)) veseliga attieksme! padalies ludzu pieredzee kaa tev tas izdevas, varbut ir kads lidz shim man nezinams efektivs panjemiens kaa tikt galaa ar to stulbo nemieru, ja tads atkal kadreiz uznaaks...
P.S. saunaa gan neeju ne pec baseina ne vispar, isti nepatiik.

Re: nervi & sports
28.10.2004 11:55
Redzi tâ lieta ar ûdeni. Man "nerviem" ïoti labi palîdzçja zemûdens masâþa kopumâ. Tikai pçc ðîs masâþas, bija slikti ;)))
Varbût tev kaut kâds lîdzîgs efekts ar basinu.
Bet visumâ sports, sports, sports...palîdz baigi labi, ja nav tik traki, ka nevar pasportot...
Re: nervi & sports
28.10.2004 12:16
Padarbini mekleetaaju, esmu daudz rakstiijusi par to, kaa tiku galaa!
Pamatasa ir taa:
1. Nekaadaa gadiijumaa nelietot nekaadus antidepresantus (tad VISS velkas gadiem)
2. Netradicionaalaa mediciina (ieskaitot deeles aiz ausiim), bet ne tantinjas!
3. Paari malaam pluustoshss optimisms un pozitiiva domaashana.
4. Pastaigas svaigaa gaisaa, mezhaa, gar juuras malu.
5. Peldeeshana + sauna (Kjiipenee)
6. Rehabilitaacija + speciaali muguras vingrojumi
7. Ritenjbraukshana
8. Dejoshana (ejam ar viiru uz deju pulcinju 1x nedeeljaa)
9. Miegs 8 h
10. Veseliigs eediens, nevis bariiba!
11. Noteikti kaut ko buushu aizmirsusi pierakstiit!:)

Pavasarii mani aizveda uz slimniicu un es biju nedeelju nestaigaajosha, 1 meenesi stebereeju tikai pa maaju uz rinkji, tad gaaju staigaaties viiram zem rocinjas un tad atceros ar dreboshiem celjiem savu pirmo patstaaviigo doshanos laukaa no maajas, tagad lecu uz vienas kaajas un esmu vesela!
Re: nervi & sports
31.10.2004 14:49
Dusmai: kas tev ir pret antidepresantiem?
Re: nervi & sports
31.10.2004 19:32
Ir labi,ja var bez tiem iztikt,bet ne vienmçr tas izdodas.Arî antidepresanti ir daþâdi.Man bija tâ,ka dçï tiem varçju stâvot kâjâs aizmigt.Daktere nomainija pret citiem un tie izrâdijâs tîri OK.
Dakteris
Re: nervi & sports
31.10.2004 19:41

Peldçtâjiem rodas problçmas mugurkaulâja kakla daïa ( var radît iepriekð minçtâs problçmas ). Doc. Kasvande kopâ ar savu meitu - peldçðanas treneri kopâ izstrâdâjuðas zinâtnisku darbu.
Re: nervi & sports
31.10.2004 21:27
Lapsa, ar antidepresantiem viss velkaas gadiem un pie v.distonijas nav vajadziigas smadzenju kjiimiskaas izmainjas ar medikamentiem!
V.distonija nav mentaala slimiiba!!!
Nu Juus tak arii neaarrsteesiet ar bankaa lauztu kaaju!;)
Re: nervi & sports
31.10.2004 21:30
vegjetodistonija kaa reiz ir vairaak mentaala, nekaa fiziska slimiiba. Psihosomatiska taa saciit (no psihes diivainiibaam rodas kjermeniskas nepatiikamas izjuutas). Shobriid gan patieshi briizhiem rodas iespaids, ka antidepresantu slieto arii situaacijas, kur taa iisti vajadziibas nav, bet tas nav tikai aarstu, tas arii pacientu deelj (ai kaa gribaas, lai manas probleemas atrisina jauka ripinja, nevis es pats). Tomeer ir konkreetas situaacija,s kur antidepresanti ir ljoti vietaa. prieks par dusmu, kurai izdevfaas pashai tikt galaa ar sho, bet diemzheel visiem taa nesanaak, tad kaadeelj gan neuzlabot vinju dziives kvalitaati?
Re: nervi & sports
31.10.2004 21:41
Jaa, nu man arii taa shkjiet, ka cilveeki pat nemeegjina pashi tikt galaa ar slimiibaam, bet uzticaas briinumripinjaam!
Es domaaju, ka ar v.distoniju var tikt galaa jebkursh, tikai vajag daudz dariit un ljoti disciplineet sevi!
Ar antidepresantiem, cik es arii te, forumaa, lasu, taa slimiiba velkaas gadiem!
Un ja es slimotu ar shito ** gadiem, tad laikam ar mani buutu vaaks!
Zheel, ka daudzi aarsti ir nadziigi uz antidepresantu izrakstiishanu!:(
Es slimniicaa savam aarsteejosham aarstam teicu, ka paziistot sevi varu tikt galaa bez antidepresantiem, ko vinsh uzskatiija, ka es atsakos aarsteeties, un liidz ar to arii vinsh man nepiedaavaaja nekaadas alternatiivas (vinsh vienkaarshi sapuutaas).
Redziet, ja cilveeks saak lietot antidepresantus, tad ljoti biezhi taa ir vieniigaa lieta ar ko cilveeks aarsteejaas, bet blakush antidepresantiem eksistee milziigs kvantums ar veidiem un lietaam, kaa cilveeks var tikt uz pekaam!
Re: nervi & sports
31.10.2004 21:43
Taa nu nav. Praatiigakie un, kas nav mazsvariigi, maksaat speejiigie iet pie psihologiem/terapeitiem, ka sman shkjiet svariigaakaa aarsteeshanaas dalja.
Re: nervi & sports
31.10.2004 21:47
Ineshuk, Tu esi antidepresantu un psiho-aarstu atbalstiitaaja, es atbalstu alternatiivaas metodes! :)
Galvenais, lai cilveeks var izveeleeties, pa kuru celju vinsh ies, lai vinjam buutu pieejama godiiga informaacija!!!

Droshi vien, ka nav nekaadas statistikas par to, cik ilgaa laikaa videeji cilveeki izaarsteejaas un ar kaadaam metodeem!?:/
Re: nervi & sports
31.10.2004 21:57
Nee, kaapeec, es atbalstu alternatiivas metodes, ja konkreetajam cilveekam taas pasham shkjiet interesantas/reaalas/pieejamas. jaatziist, liidz shim taadu pacientu veel neesmu sastapusi. manis sastaptie gribeja, lai mainaas citi un vinjiem pashiem tiek izsniegta briinumpote.
Re: nervi & sports
31.10.2004 22:16
Lai mainaas citi un tiek izsniegta briinumpote???
Nu tas ir visaatraakais celjsh uz ... , aprobezhotiiba! Fui!
kolosâli
Dusmai
01.11.2004 09:01
Paari malaam pluustoshss optimisms un pozitiiva domaashana.

Tad tâpçc tev tik optimistisks niks!!!
Re: nervi & sports
01.11.2004 09:26
Nu taisnîba jau viss te rakstîtais. Tikai, ja cilvçks ir stâvoklî, ka tieðâm nespçj neko uzsâkt (labi, ka vçl saprot, ka jâmeklç izeja), tad sâkotnçji tâs ripiòas spçj palîdzçt. Normâli domâjoðs cilvçks, tikko spçj, mçdz pielietot "veselîgâkas" metodes, lai tiktu uz pekâm.
Es neatbalstu nostâju "es darîju tâ un tikai tâ ir pareizi".
boleks
Re: nervi & sports
01.11.2004 09:45
Dakterim
Vai jusu diagnoze gadijuma nepiemit profesionaliem peldetajiem vai teiksim tiem kam peldeshana ir sirdslieta jau ta kaa sportiskaa plaaksnee...? manuprat konkretaa sieviete peld tikai relaksejoties un shis divas peldeshanas vajadzetu macet atshkjirt.
Es vispar speju tikai nobriinities, cik ljoti daudziem arstiem sapratne par sportu robezhojas tikai ar negativam sekam, kas saistas ar profesionalu, ljoti nopietnu, uz sasniegumiem merkjetu, sportu... Un vinji medz sportu ka atputu pieskaitit shim profesionalajam sportam, lidz ar to tam piedevejot nevis atseveseljojoshas, bet gan graujoshas funkcijas...

Dusma
Par to aarstu sapuushanos tev taisniba. :) domaju lielaka dalja to piekopj :)) Es piemeram no arsta gribetu dzirdet izsmeljoshu informaciju par savu kaiti un variantus, metodes ka to aarstet, bet galigo izveli vajadzetu uzticet, vai vismaz konsultativi vienoties ar pacientu. nevis arsts tikai pasaka, tev ir tas un tas un tev ir jarij tadas un tadas shaibas. bet kapec, un ko man tas dos, un kapec ne savadak...? arstam jabut godigam pret mani, ta pat ka es esmu godigs pret vinju atklajot savu saapi. savadak liela vairuma gadijumu, vinjs tikai pelna savus bonusus jaunam celjojumam uz shveici, lielakam macinjam, vai gluzhi vienkarshi vinjam shodien par mani ir dzilji pie kajas un lai kaut kas ir izdarits, kaut ko ari man izraksta... vai ta nav? :)
Re: nervi & sports
01.11.2004 10:35
Taa vareetu buut tad, ja vareetu pacientam veltiit ap stundu pienjemshanas laika. Shobriid, kad 4-5 stundu pienjemshanaa jaapienjem 10-15 pierakstiitie pacienti un tikpat taadi,kas atnaakushi bez pieraksta- cik laika var veltiit vienam+veel papiiri jaasaraksta? Shiinii zinjaa homeopaati taa arii dara- visu izrunaa un viziite ap stundu sanaak. Tiesa- samaksa arii cita :-)
Re: nervi & sports
01.11.2004 11:22
Cilvçki nav pieraduði uzòemties atbildîbu par savu veselîbu. Viòi vçlas lai kâds cits ir atbildîgs par to, ka viòam ir slikti.

Re: nervi & sports
01.11.2004 11:27
Es gan gribçtu atrast tâdu ârstu, kas izprasdams manu slimîbu, zinot iespçmâs zâles un to blaknes, pats izvçlâs, kâ mani ârstçt. Es gribçtu uzticçt savu sâpi ârstam un ticçt, ka viòð man profesionâli palîdzçs. Es negribu izvçlçties, ko man darît un ko man dzert. Neviens nelien troleibusâ pie ðofera, un nemâca, kâ pareizi braukt. Visi runâ par to, ka ârstam jâmâcâs n-tie gadi, lai apgûtu profesiju. Tad kâpçc pacientam bûtu jâizdomâ, kâ pareizi ârstçties un vai tâdâ gadîjumâ bûtu çtiski visu atbildîbu par veiksmîgo/neveiksmîgo ârstçðanos uzkraut ârstam?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 6?
Ziņa: