roku/kâju kratîðana

Aizsāka krateklis 

krateklis
roku/kâju kratîðana
02.11.2004 01:00
paliekot vienatnç mani pâròem neizprotama nemiera un steigas sajûta, kas liek man apzinâti drebinât rokas un kâjas. teiksim, skatoties televizoru vai lasot grâmatu es nevaru nosçdçt ar nekustîgâm rokâm un kâjâm. man vajag kratît, raustît kâjas un berzçt rokas pret kâjâm vai plûkat bikses/dþemperi. ja saòemos to nedarît, tad tâ vietâ es sâku, teiksim, raustît bârdu. ja saòemos un pârtraucu to, tad plûkâju matus utt. îsâk sakot, vienmçr atrodas kaut kas, kas nodarbina rokas un/vai kâjas. bet ja galu galâ izdodas turçt locekïus mierâ sçdus stâvokli, sâku izjust vçl lielâku nemieru. lîdz pienâk brîdis, kad nemiers un spriedze ir tik liela, ka vairs nevaru palikt sçþot un ceïos kâjâs un sâku soïot apïiem pa istabu. viss tas mani, godîgi sakot, neuztrauktu, ja vien tas netraucçtu paredzçtajiem darbiem. teiksim, grûti koncentrçties grûtas grâmatas apgûðanai, ja tev paralçli kratâs rokas un kâjas. turklât domâju, ka tas viss paòem diezgan daudz enerìijas, kuru varçtu veltît kaut kam saturiskâkam. kâ no ðîs locekïu kratîðanas atbrîvoties? bûðu pateicîgs par jebkâdiem noderîgiem ieteikumiem... pirms vairâkiem gadiem man it kâ izdevâs atmest locekïu drebinâðanu (palîdzçja vienkârði gribçðana), taèu pirms diviem gadiem kâ atkal sâku drebinât tâ nevaru atmest.
fiziskas aktivitâtes nepiekopju. tipiska diena ~16 stundas pie datora/grâmatâm. alkoholu/narkotikas/medikamentus nelietoju. vîrietis, 21 gads.

p.s. tas nav joks!
he
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 01:14
bet vajag... kaut vai atmupmeeties maajaas un veel kaa pavingrot.. tad taa nebuus
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 09:40
Domâjams, vienkârði nervozs esi. Es arî mûþîgi tirinos un knibinos
lîksma
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 09:47
Vispâr jau - tipiska uzmanîbas deficîta sindroma pazîme (UDS). Mûsu radu puisîtis, kam bija vesela buíete ðî sindroma pazîmju, pirmsskolas vecumâ burtiski tracinâja visus ar ðo "raustîðanos". Bija arî citas lietas - hiperaktivitâte, uzmanîbas nenoturîba, âtrs apnikums darot jebko, nesavaldîba. Laikam tikai pçdçjos 10 gadus UDS ir tâ daudzmaz pçtîts. Ir arî latviski pieejama literatûra. Konkrçtajam puikam augot ðai kaitç lîdzçja nopietna sportoðana. Tagad sakarîgs èalis.
Re: lîksma
02.11.2004 09:54
Viena no iespçjamâm pazîmçm. NEVIS tipiska.
krateklis
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 11:03
pie kâda ârsta man jâdodas? vai arî to neviens neârstç? esmu bijis pie neirologa, tîri fiziski viòð neko nopietnu neatrada (tikai taisîti kâdi trîs izmeklçjumi diagnostikas centrâ).
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 11:09
Man liekas, ka lai ðo "izârstçtu" ir jâsakârto sava iekðçjâ pasaule...
lîksma
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 11:18
TAnChiks, drîkst lîksmi ievîpsnât? Kâ tad îsti kârto to iekðçjo pasauli? Ðitais padoms sâk reâli piegriezties, kâ tik kas, tâ ... bla, bla, bla.
Ja ârçjâ pasaule bûtu baigi sakârtota un harmoniska, tad "iekðpuse" mums visiem sakârtotos âtri vien. Nothing personally, vienkârði mans viedoklis.
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 11:28
ja nevaram mainiit aareejos apstaakljus, varam mainiit savu attieksmi pret tiem :)

Par teemu- var buut stress/nervozitaate, var buut tiki (uzmaaciigas, nepatvaljiigas kustiibas)- tad psihiatra kompetence. Bet peec konkreetaa apraksta vairaak peec taadas kaa trauksmes izklausaas, kas tomeer vairaak uz psihes, nekaa kjermenisko slimiibu pusi velk.
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 11:32
Liksma

Savukârt, ja mees visi bûsim sakârtoti, tad arii ârçja pasaule no tâ iegûs. Nedrîkstam cerçt, ka kâds cits to izdarîs mûsu vietâ. Viss mûsu paðu rokâs.
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 11:37
Nju, bet tas lîdzçtu.
Kâ sakârtot - nemâku teikt (domîgi nosaka TAncHiks ðûpojot kâju un vienlaikus plucinot kaklu)
Vo, ineshuks kâ parasti trâpîgi un pareizi pasaka.
Trauksme.
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 11:47
Var sakaartot apkaarteejo vidi (nedziivo vidi) un tad ieksheejaa vide priecaasies!
Eksitee dazhaadas ieriices - bumbinjas, rinkjiishi, kas ir speciaali domaati, lai rokaam buutu ko dariit!
krateklis
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 12:24
es nezinu ko un kâ sakârtot - ja zinâtu, sen jau bûtu sakârtojis. es taèu jau rakstîju, ka pats nesaprotu, no kurienes tâ trauksme rodas. es saprastu, ja tas bûtu tieðam stresainâ laikâ, kad daudz darba jâpadara un tu raujies kâ turks. bet ðî trauksme mani nepamet arî, teiksim, pa vasaru, kad uztraukties par ko nav. varçu pat teikt, ka tad, kad ir daudz jâpadara, trauksme mazinâs un aizmirstâs, jo tu esi iegrimis darbos...
domâju, ka fiziskas aktivitâtes varçt palîdzçt. taèu mâjâs vingrot nav nopietni, bet regulâri iet kaut kur nopietni nodarboties ar kaut ko nav nedz laika, nedz lîdzekïu.
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 12:36
maajaas vingrot ir gana nopietni, tik tas prasa lielaaku discipliinu, nekaa pulcinjaa darbojoties.
Ja nav liidzeklju, par ko vingrot (kas gan lielaakoties ir iegansts neko nedariit, nevis reaals naudas truukums) , tad diez vai var teikt, ka nav iemeslu stresam, jo naudas nepietiekamiiba ir gana liels stresors, muusu laikos jo iipashi.
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 12:48
Man pie maajas llielaakais (kaa reklameets) sporta centrs Wellness, kur par 22Ls meenesii var iet cik biezhi un ilgi gribi sportot, vienalga - seedi 3 dazhaadaas pirtiis, aerobiko, baiko vai stumdi trenazhierus!
Nedomaaju, ka taa ir nauda, ko nevareetu atljauties veseliibas uzlaboshanai meenesii!
Galu galaa, var paluugt lai vecaaki vismaz pusi pieshpricee klaat!
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 12:51
Dusma, kur tas ir? (slinkums mekleet)
krateklis
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 12:53
nauda îpaði neuztrauc, jo man nav vçlmju vai mçríu, kurus varçtu sasniegt ar naudas palîdzîbu. lîdz ar to, naudas esamîba/neesamîba, neteikðu, ka ir vienaldzîga, bet katrâ ziòâ nav tas par ko es îpaði raizçtos. protams, ja bûtu kaudze naudas gan jau atrastos veidi, kâ viòu iztçrçt...
lîksma
krateklis
02.11.2004 12:54
ineshuks taisnîbu saka. Jauns dþeks esi, nav ko attaisnoties. Sâc skriet no rîtiem vai vakaros, vienalga. Vispâr ðitâdâm kaitçm tikai fiziskas aktivitâtes var palîdzçt, man domât. Ripas jau dakteri piemeklçs, bet tâdâ vecumâ tas nav risinâjums. 21 gads, tur paðkompensâcijas mehânismi vçl tîri labi strâdâ.
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 13:11
Welness ir Imantaa, Anninjmuizhas blv.
Jaabrauc ar 41 autobusu, protams, ja nav limuziins ar pers. choperi!:)
Man tagad beidzaas deju kursi un esmu nobriedusi njemt abonementu!
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 13:12
Jaa, nav pa celjam ;(
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 13:16
Zheel!:(
Es taa kaa arii kompaaniju mekleeju shim pasaakumam!
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 13:20
Re: roku/kâju kratîðana
02.11.2004 13:26
Man palaimçjies - Georgs5 polises èekus "maina" uz mçneða abonementu. Un tad man kâ Ineshukam :))))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 12?
Ziņa: