Aerofobija

Aizsāka dc12 

dc12
Aerofobija
16.12.2004 11:44
Sveiki.

Vai kaads ir ciiniijies ar baileem lidot? Esmu secinaajis ka man taas piemiit. Vai no taa var tikt valjaa? Man nav taa ka nevaru iekaapt lidmashiinaa, bet visu celju nervi ir uzvilkti liidz galam gaidot briidi kad buus avaarija un protams visgruutaakaa ir gaidiishana pirms lidoshanas. Galvenais ka taa saakaas kautkaa nemanot, armijaa esmu lecis ar izpletni diezgan daudz tad nekaa taada nebija. Vai ir veerts apmekleet psihologu? Vai varat ieteikt kaadu speciaalistu?
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:05
Izlasi Heilija Lidostu!:)
dc12
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:13
Man skjiet ka esmu to lasiijis, bet ljoti sen. Cik atceros tur bija par to kaa darbojas lidosta. To ka komerciaalaa aviaacija ir drosha es zinu, man ir bijusi diezgan liela saistiiba ar aviaaciju.
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:19
Domaaju, ka tas ir normaali, ja cilveeks, kas nelido vairaakas reizes meenesii, ir mazliet satraukts par lidojumu!
Skaiti pie sevis pantinju, ka viss buus labi un tishss mushinjas no galvas!:)
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:32
Kâdreiz lidot vispâr nevarçju, bet vajadzçja. Bailes nekontrolçjamas visu lidojuma laiku un nekas t.sk. iedzerðana neko nemainîja.
Tad gadus 20 nelidoju vispâr. Pa to starpu strâdâju ar psihoterapeitu, bet ne jau ar lidoðanas problçmâm.
Pâris gadus atpakaï nolçmu riskçt ar lidojumu uz Çìipti. "Satrauca" jau fakts, ka mani pirms tam nemocîja bailes. Iekâpu lidmaðînâ - baiïu nav. Lidojam un es priecâjos par lidojumu un vçroju Sahâras tuksnesi ar baudu. Viss, bailes pazuduðas. Ðogad lidoju atkal un baiïu tieðâm nav.
Tie manas psihoterapijas bonusi, jo tâ nemanot pazuda daudzas fobijas, ar kurâm biju samierinâjusies, kâ neizbçgamu ïaunumu.
I.A.
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:33
man cita fobija ;)
kaads zinoshais vareetu ieteikt aarstu, kursh specializeejas fobijaas, mani tas ljoti interesee
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:33
kur ir problçma - nelido
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:36
Esmu meegjinaajusi, bet nekaadi racionaalie argumenti uz to diemzheel neiedarbojas. Peedejaa gada laikaa sannaacis lidot gana daudz un visas reizes sajuuta taada, ka gals klaat. Peedejo reizi apvienojot betablokatorus ar trankvilizatoriem un viskiju bija vairaak vai mazaak OK (citiem sho kombinaaciju neiesaku). Bet nu, ja jaalido- izveelos lielaakas lidmashiinas un ne propelleru. Iedomas, bet tomeer vieglaak. A ta- izvairos, cik nu tas manos speekos. Vienaa komandeejumaa kanceleeju biljetes un no Francijas atpakalj braucu ar vilcieniem un autobusiem. Vienkaarshi taa daudz nervu shuunu ietaupiiju. Un gana jautri ar bija :) Ekskursijaa- tikai ar autobusu :)
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:38
to I.A.
Es teiktu, ka labs psihoteraprits relatîvi âtri var lîdzçt.
I.A.
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:41
nu ja, ka psihoterapeits, tikai kursh? kaads zina, kursh specializeejas fobijaas?
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:48
Otto- viegli pateikt. A ja darbs taads? Uz paaris sludinaajumeim taapeec vien neatsaucos, jo zinaaju, ka darbs saistiits ar relatiivi biezhiem komandeejumiem. Kaads man bija shoks, kad saakot straadaat izraadiijaas, ka arii shis "ofisa darbs" gana biezhi saistiits ar komandeejumiem. Bet ko nu vairs. Iedzeru un lidoju.
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:49
To I.A.
Katrai fobijai ir iemesls, kuru mçs neapzinâmies un nesaistâm ar fobiju. Vienâdâm fobijâm iemesli var bût visdaþâdâkie. Psihoterapeits (vienkârði labs) palîdzçs Tev (apzinât kas, ko, kâpçc) un Tavai zemapziòai ðos ïaunos jociòus nespçlçt. Tâ mûsu zemapziòa jau domâ, ka dara mums labu, bet ar prâtu ietekmçt mçs to nevaram.
Es apmeklçju terapeitu, kurð skaitîjâs sex specs, lai gan tieði ðajâ jomâ man nekâdu problçmu nebija. Atradu viòu gan tikai, kad 3 man nederçja. To sapratu no pirmâ apmeklçjuma.
I.A.
Re: Aerofobija
16.12.2004 12:55
paldies Alstere !
dc12
Re: Aerofobija
16.12.2004 14:05
Alstere vai vari pateikt taa psihoterapeita koordinaates, labpraat pie vinja aizietu, ja negribi publiskot atsuuti man uz e-mailu airborne23@navigator.lv jo man bez lidoshanas veel shaadas taadas fobijas ir, bet taas tik ljoti netraucee dziivot kautkaa tieku galaa pats.
Tiem kas saka - nelido un probleema atrisinaasies tiem nav taisniiba. Es zinu, ka no baileem nevar aizbeegt ar vinjaam ir jaaciinaas. Un ne vienmeer tas ir viegli.
Re: Aerofobija
16.12.2004 14:10
to dc12
Tûlît aizsûtîðu koordinâtes.
Ar bailçm jâcînâs, nav viegli un bailes mazâkas nekïûst.
dc12
Re: Aerofobija
16.12.2004 14:30
Paldies Alstere sanjeemu. Ja nav nosleepums cik ilgu laiku tev prasiija izaarsteeshanaas.
Re: Aerofobija
16.12.2004 14:37
to dc12
Es ârstçju ielaistu depresiju. Kopumâ ilgi. Fobijas bija bonuss/blakusefekts. Visas, izòemot bailes no nâvçjoðân slimîbâm, pazuda pusgada laikâ bez pçdâm. Par cik domâju, ka tas nav ârstçjams, biju pârsteigta. Piemçram bailes, ka autobuss, braucot pâri tiltam noteikti iegâzîsies upç, pârgâja pçc kâdâm 4 reizçm (gâju 1x nedçïâ). Smieklîgi. Tikai, ja 2x dienâ bija ar to autobusu jâbrauc, paðai smiekli nenâca.
ieva26
Re: Aerofobija
16.12.2004 14:59
Alstere, vai nevari plz pateikt taa aarsta vaardu?
olîvîte
Re: Aerofobija
16.12.2004 15:14
Alster, man ar ðitâs bailes katru rîtu. Brauc pâri salu tiltam un domâju, kâ man rîkoties, ja pçkðòi îs autobus noskries no tilta un bûs upç. Ko es darî ðu :))??
Cilvçki ir jocîgi. Es agrâk vispâr nebaidîjos lidot, bet drausmîgi baidîjos no kuìiem. Bçrnîbâ bïâvu kâ traka uz prâmja, negribçju iet iekðâ kaîtç. Pçc pçdçjâ lidojuma uz ASV, kur gaisâ jâpavada 11 stundas, pilnîgs vakar. I pat domât negribas u nedod Dievs ja lidmaðînâ ir kâds arâbs ;))
Re: Aerofobija
16.12.2004 15:24
Man ir reaalas bailes no tumsas, kaa taadam beernam.... pat savaa dziivoklii, nerunaajot par laukiem, kur jaaiet aaraa vakaraa uz tualeti :(((
lindaa
Re: Aerofobija
16.12.2004 17:13
Jaa, man arii aerofobija, a bet es esmu atshifreejusi, kas tai pamataa, proti, man, piemeeram, bails no naaves, jo tikai nesen taa pa iistam!!! sapratu, ka cilveeki mirst. Liidz ar to, man vajadzeetu atbriivoties no shiim naaves baileem.

Lidmashiinaa vispaar ir vaaks!! Kjeeros pie kreesla katru reizi kaa nedaudz padrebinaaja un visam punktu uzlika paardziivota veetrinja kaut kur virs spaanijas..bet taa veetrinja ne shaada taada, a bet taa, ka aizmuguree no plauktiem saak krist trauki aaraa & elektriiba midzjinaas...Lieki piebilst, ka sirds dauziijaas kaa traka, rokas triiceeja & sviida.

Un, veel, manupraat, veel biedee arii tas, ka reaali saproti, ka - ja kas - izejas nav. Tu nevari vienkaarshi pateikt: "Eu, dzjeki, man apnika, apturiet, es gribu izkaapt."

Septembrii,kad lidoju no Minhenes, shtukoju, ka,lai buutu vieglaak, jaameegjina iedzert (kaa nekaa beidzot braucu maajaas!!!!). Pieleejos tik nevaaji,ka Riigas lidostaa pasu kontrole mani 5 minuutes pratinaaja :))) laikam es ne taa izskatiijos! :)))
toties tas atveera nedaudz manus visus uztraucienus :))
Alstere_m
Re: Aerofobija
16.12.2004 20:07
Ticeetu, ka bailes lidot ir normaalas. "Par" baileem ir tik daudz logjisku argumentu.
Tikai, kad paarliecinaajos, ka var lidot ar prieku (arii caur negaisu), tad tomeer ir skaidrs, ka bailes ir tikai muusos pashos. Taa pati logjika saka, ka varbuutiiba aiziet bojaa lidojumaa ir ljoti maza.

to lindaa
Tu rakstiiji, ka vainiigas bailes no naaves. Taa ir virspuseejaa izjuuta, ko apzinies. Man bailju no naaves pamataa, bija vainas izjuuta t.i. esmu pelniijusi naavi. Savukaart, vainas izjuuta no XXX. XXX no YYY u.t. t. Tas zemapzinjaa pasleepts, klaat netiekam. Psihoterapeits paliidz to mudzzekli atsshkjetinaat.
lindaa
Re: Aerofobija
17.12.2004 09:25
Nu, nezinu, alstere_m,protams, "nekad nesaki nekad".....bet, man ir dazjas pazinjas, kas peec psihoterapeita ir palikushas par taadiem friikiem!!! Goda vaards!!!
Vinjas analizee ne vien katru savu kustiibu un vaardu, bet nepaartraukti censhas izprast, kaapeec Maaris uz mani "taa paskatiijaas", kaapeec vinsh teica tieshi taa & ne savaadaak & ko vinsh iisti ar to domaaja" Respektiivi - marazms!!!

Galu beigaas sanaak, ka "visas probleemas sleepjas tavaa beerniibaa, taapeec, davai, parunaasim par tavu beerniibu".

Esmu maaciijusies psihologiju un psihoanaliizi, taapeec man tas viss skjiet nedaudz sviests un es laikam apsmietos, ja man kaads saaktu kaut ko taadu teikt & prasiit. Zinu arii visus psihologu-terapeitu trikus, kaa panaakt pacienta sajuutu, ka vinjam skjiet, ka vinsh patieshaam tiek uzklausiits.

Un, starpcitu, PATIESIIBA NEMAZ NAV TUR AARAA!!!
Psihologija vispaar ir kretiiniska zinaatne, kas cilveekus dala kategorijaas un kategorijaas "ar lielaakaam vai mazaakaam novirzeem". Tajaa pashaa laikaa, apgalvojot, ka katrs cilveeks ir savaadaaks! Bullshit!! Mees gribam buut tik racionaali un mekleejam lietas, kas (varbuut) nemaz nav jaameklee vai nav jaameklee tur, kur taas censhamies atrast, jo to tur vienkaarshi nav!

Un,lai piedod mani, visi psihologi!
Jauku jums dienu :)
Re: Aerofobija
17.12.2004 10:05
to lindaa
Mans psihoterapeits nu galîgi neatbilst Tevis dotajam aprakstam un mûsu kopiigais darbs arî. Kâ reiz man ir kïuvis mazsvarîgi tipa "Kâpçc viòð uz mani paskatîjâs vai ko speciâli nodomâja". Teicu jau, ka savu psihoterapeitu "atradu" kâ ceturto no ieteiktajiem.
Var diskutçt par gadîjumiem, kad kvalificçta palîdzîba ir nepiecieðama. Bet manâ gadîjumâ draudçja reâla invalidâte, jo nevarçju strâdât un vispâr gadiem iziet no mâjas. Kïuva tikai sliktâk, neskatoties uz visu citu veidu ârstçðanu. Strâdâjâm ilgi, bet es nekïuvu atkarîga. Mierîgi izcietu atvaïinâjumus, pamazâm tikðanâs reizes kïuva retâkas. Tagad jau gadiem reizçm aizeju vienkârði "ciemos", lai palielîtos ar no jauna un jau tikai paðas spçkiem sasniegto. Un zinu, ka viòð priecâjas.
Psihologs un psihoterapeits ir 2 daþâdas lietas tomçr. Psihologi tipa Aina Poiða var man $%#$%#^$^. Un viòu rakstiòi/grâmatas/padomi ir ja ne tizli, tad triviâli gan.
Griezh un rauj...
Re: Aerofobija
17.12.2004 10:16
A vot es esmu noiveerojis, ka man nav bail no augstuma, bet no nestabilam konstrukcijam, kas strauji traucaas debesiis...
Lifti, tas pashas lidmashinas...
Jo piemeeram staigaat pa maajas margaam, vai seedeet 16 staava balkona nesastada problemas..
lindaa
Re: Aerofobija
17.12.2004 10:20
Alstere, par Ainu Poishu 100% un veel vairaak Tev piekriitu :) Tas beigtaas zivs smaidinsh tik skjebinoshs ...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 20?
Ziņa: