depresija

Aizsāka Dûda 

Dûda
depresija
12.08.2003 15:06
Ðíiet, ka man tuvu cilvçku ðî lieta piemeklçjusi. Ar ko sâkt?
Re: depresija
12.08.2003 15:39
Mûsu kompânijas ârsti ir guvusi ïoti labus rezultatus depresijas ârstçðanâ, ja velaties saòemt bezmaksas konsultâciju un atrisinât savas veselîbas problçmas, atnâciet 13.augustâ Rigâ, A.Kalniòa ielâ 2 - 606 kab. no plkst.14.00 - 16.oo . T.6782199
sss
Re: depresija
12.08.2003 15:40
Dace, aizveries un nejauc cilvçkiem galvu!!!!!!!!
Ha
Re: depresija
12.08.2003 18:57
Nav smuki neatbildeet uz jautaajumiem. Taatad:

1) Kaads ir kompaanijas nosaukums
2) vai Jums pashai ir mediciiniskaa izgliitiiba
Endija
Re: depresija
12.08.2003 23:58
Man arî mâcâs virsû depresija. Ko lai daru?
Vislabaak buutu konsulteeties ar ârstu psihoterapeitu vai psihiatru.
Endija
Re: depresija
13.08.2003 14:01
Pie psihes terapeita tâtad. Bet ko gan man viòð varçtu palîdzçt, ja man depresija sâk mâkties virsû nedçïu pçc algas dienas? Ja es mçnesi pçc mçneða saprotu, ka nauda kûst vçl âtrâk kâ saldçjums ðajâ karstajâ vasarâ? Un ðajâ nesakârtotajâ valstî manas iespçjas nopelnît ir ierobeþotas? Ja man bûtu jâiet pie psihoterapeita un jâatdod naudiòa par vizîti (çm) un varbût vçl par zâlçm , es taèu nonâktu vçl dziïâkâ depresijâ. Patiesîbâ tas tâds modes ârsts vien ir, vai ne?
Alstere
Re: depresija
13.08.2003 15:59
Tâ nu gluþi nav Endija.
Ar depresiju biju situâcijâ, ka vispâr nespçju strâdât. Jâ, maksâju psihoterapeitam, dzçru antidepresantus t.i. tçrçju naudu ne mazu, bet ne nesamçrîgu.
Ieguvu:
- sakârtotu, praktiski veselu psihi;
- atradu labu darbu;
- izveidoju karjeru;
- saòemu ïoti pieklâjîgu algu.
Bez psihoterapeita palîdzîbas man tagad bûtu invaliditâtes grupa.
Secinâjums - naudu iztçrçju, bet ieguvu (arî materiâlajâ ziòâ) daudz vairâk.
ineshuks
Re:Endija
13.08.2003 18:27
Nomaakts garastaavoklis nedelju pirms algas nekaadi nav trakteejams kaa depresija un neviens antidpresesants sho sajuutu neuzlabos. Bet psihoterapeits var paliidzeet sakaartot domas un noskaidrtot, kas izraisa sho sajuutu. Taa kaa liekas Tev jau pashai ir skaidrs iemesls, tad jaameklee risinaajums.
Endija
Re:psihoterapeits
13.08.2003 23:23
Tâ es arî domâju, ka psihoterapeits var palîdzçt smagos gadîjumos. Bet domas gan jâmçìina sakârtot katram paðam. Ja to darîs kâds cits, tad jau tâ vairs nebûs mana dzîve, bet kâda cita izdomâta.
Tas ir skumji, ja nedçïu pçc algas dienas trûkst naudas. Protams, var vainot tajâ nesakârtoto valsti,... Tâ ir vieglâk. Bet var arî meklçt sevî, kâdçï neesmu gatavs nopelnît vairâk, bet kïûstu depresîvs jeb nomâkts. Un tad psihoterapeits var palîdzçt sevi mainît. Vairâk informâcijas par LÂB sertificçtiem psihotarapeitiem mâjas lapâ www.psihoterapeiti.lv
Endija
Re:depresija un dzîves lîmenis
14.08.2003 10:12
Es esmu gatava nopelnît vairâk, kâ nu ne. Es pat nomainîju darbu un pelnu reizes divas vairâk kâ iepriekð. Taèu tas, cik es pelnu paðlaik ,ir gandrîz griesti, cik iespçjams nopelnît manâ profesijâ. Un esmu arî gatava mainîties un mâcîties. Ja nu vienîgi braukt strâdât uz ârzemçm nç. Un mânîties, lîst un izvirzîties uz citu rçíina arî nç. Tomçr ir jâatzîst, ka daudzi cieð no depresijas tâpçc ,ka mûsu valstî nav iespçjams par normâlu darbu saòemt samaksu,kas ïauj ne tikai izdzîvot, bet arî dzîvot.
klients
Re:psihoterapeits
14.08.2003 10:41
Par cita /terapeita/ izdomaatu dziivi nesatraucies, domaat naaksies pasham.
Attieciibas ar naudu - tomeer reguleejama lieta
Endija
Re:psihoterapeits
14.08.2003 11:03
Es nesen skatîjos filmu" Kaíis uz nokaitçta skârda jumta" . Lielais tçvs neïâva sev ðpricçt atsâpinoðas zâles, jo uzskatîja, ka tâs ir viòa sâpes un viòð tâs grib izjust. Tâpat , man ðíiet, ir ar visu citu. Mums ir paðiem viss jâizdzîvo un jâtiek galâ, paðiem jâpieòem lçmums, ko un kâ darît. Doðanâs pie psihoterapeita , es domâju, ir atteikðanâs meklçt risinâjumu . Es gan te nedomâju îpaði smagus gadîjumus, kad pats vairs nevar tikt galâ.
klients
Re:psihoterapeits
14.08.2003 11:28
"paðiem viss jâizdzîvo .... paðiem jâpieòem lçmums, ko un kâ darît..."
Terapijaa tas tieshi arii notiek :), ja kas ...

Iespeejams, tev doshanaas pie terapeita buutu beegshana no iisteniibas. Shaadi apgalvojumi buus speekaa tikai katram runaajot pasham par sevi, cilveeki un situaacijas paaraak individuaalas. Par citiem to nav pamata teikt.
Endija
Re:psihoterapeits
14.08.2003 11:42
Tâ varbût ir. Taèu ieteikums jebkurâ gadîjumâ doties pie psihoterapeita man ðíiet nepamatots. Jo tas ir arî tikai viens cilvçks un viens viedoklis. Lai kaut kam noticçtu, man vajag dzirdçt vai izlasît vairâkas versijas. Un tikai tad es varu pârdomât un secinât, kas ir kas. Daudz labâks variants man ðíiet parunâðanâs ar paziòâm. Îpaði, ja kâdam gadîjies pârdzîvot kaut ko lîdzîgu. Tas ir daudz pârliecinoðâk, ja Tu redzi cilvçku, kas ir to atrisinâjis.
Re:psihoterapeits
14.08.2003 16:01
Endijai -
Ir mazliet atðíirîba starp sarunâm ar paziòâm un ar psihoterapeitu. Protams, labâk, ja ir ðie paziòas, un ja viòi var ko palîdzçt. Bet paziòâm parasti attiecîbâ uz Tevi ir kaut kâdas savas intereses - kaut vai nesabojât attiecîbas, vai kâ. Psihoterapeita vienîgâ interese ir - lai Tev bûtu labâk, un viòð darîs visu, lai Tu tiktu galâ ar savâm problçmâm.
Dzirdot iebildumus, ka psihoterapeita interese ir arî nauda: - viena cilvçka iemaksas psihoterapeitam (profesionâlim, protams), nav bûtiskas - tâs nedrîkst bût bûtiskas, jo citâdi terapeits bûs atkarîgs no tâ, vai klients nâk, vai ne, un var darît visu, lai paildzinâtu terapijas ilgumu arî pçc tam, kad klientam tas vairs nav vajadzîgs. Diemþçl tâdi gadîjumi arî ir dzirdçti.

Un vçl viens salîdzinâjums par labu psihoterapeitiem - psihoterapeits arî ir ticis galâ ar savu depresiju. Bez tam - viòð savâm acîm ir redzçjis, kâ ar viòa palîdzîbu ar depresiju (vai citu problçmu) ir tikuði galâ visdaþâdâkie cilvçki - studenti, strâdnieki, pensionâri, dzejnieki un narkomâni, utt. Ðâdas pieredzes paziòâm parasti nav - un droði vien, labi ka tâ :))

Tâ ka doðanâs pie terapeita ir vçl viena alternatîva, kâdâ veidâ mçìinât atrisinât savas grûtîbas. Tâ nav vienîgâ, bet - nebût nav tâ sliktâkâ.
Endija
Re:psihoterapeits
14.08.2003 23:23
Interesanti, cik bieþi pacients atgrieþas pie psihoterapeita? Vai pçc viena tâda kursa viòam nav vajadzîbas vairs to darît? Vai tieði otrâdi: ir çrti nâkt pçc padoma atkal un atkal?
Re:psihoterapeits
14.08.2003 23:30
Ideâlâ gadîjumâ klients terapijâ iegûst tâdas - "nepârejoðas" lietas - vai nu iemâcâs risinât savas dzîves grûtîbas, vai arî iegûst citu, dziïâku izpratni par sevi un savu dzîvi - tâpçc viòam vairs nav nepiecieðamîbas atgriezties.

Var gadîties arî tâ, ka terapija nav "pabeigta" - piemçram, klients ir nâcis ar kâdu sasâpçjuðu problçmu, tâ ir nedaudz parisinâta, kurpe vairs nespieþ, un vajadzîbas nâkt arî vairs nav. Bet - kad parâdîsies jauna problçma, ies atkal. Tâ arî var gadîties un var bût tas arî ir çrti - abiem. :))

Vispâr - cik zinu, agrieðanâs ir ïoti reta parâdîba.
Endija
Re:psihoterapeits
14.08.2003 23:41
Patiesîbâ tas skan neticami- îsâ laika periodâ iemâcîties risinât problçmas. Tâs jau mainâs un risinâjums ir jâmeklç citâdi un ir cits. Un, man ðíiet, ka reizçm tâ vienkârði nav. Varbût ir jâiemâcâs samierinâties ar to, kas notiek.
Endija! Varu Jums piekrist- îsâ laikâ patieðâm paliekoðas izmaiòas nav panâkamas. Tas notiek pusotra- divu gadu laikâ. To laikâ pacienta- terapeita attiecîbas ir tas, kas rada spçju citâdâk risinât problçmas, jo terapijâ atklâjas un atrisinâs pacienta ( klienta) iekðçjie ( neapzinâtie) konflikti. Tam kas parasti sagâdâja problçmas, ir daudz vieglâk tikt pâri :)
Re:psihoterapeits
15.08.2003 10:52
(nepamanîju, kurâ vietâ rakstîju, ka tas notiek âtri)

Protams, îsâ laikâ tas nenotiek. Ir pat tâds profesionâls jociòð: rezultâti, kuri ir iegûti îslaicîgâ terapijâ, parasti arî ir tik pat îslaicîgi :))

Kâ es to izprotu - problçmas dzîvç parasti atspoguïo kâdus iekðçjos uzstâdîjumus, stâvokïus - pasaules izpratni - tos paðus, ko dr. Andis Uþâns sauc par neapzinâtiem konfliktiem. Citiem vârdiem sakot - grûtîbas dzîvç, depresija, attiecîbu problçmas, u.c. slçpjas dziïi iekðienç. Lîdz ar to, ja terapijâ izdodas tikt klât tam pamatam - tçlaini izsakoties - "visu problçmu saknei", tad arî jaunas problçmas vairs neradîsies, vai arî - ja radîsies - tâs klients pats bûs spçjîgs atrisinât. Un otrâdi - ja strâdâ îstermiòâ - situatîvi risinot tikai vienu konkrçtu problçmu - tad var bût vajadzîba atgriezties.

Bet - diemþçl mûsdienâs reti kurð ir gatavs uz ilgu darbu, jo grib rezultâtus âtri un uzreiz - to nosaka "patçrçtâju kultûra". Tâ ir arî liela problçma "attîstîtajâs" kap. valstîs - kur reizçm terapiju apmaksâ apdroðinâðana, slimokases u.tml - lîdz ar ko viòi uzstâda savus noteikumus - piemçram: ar depresiju jâtiek galâ 7 sesiju laikâ, ar trauksmi - 5. Ja kâds grib vairâk, tad par to ir jâmaksâ paðam. Un nauda arî nav maza - pat Latvijâ. Parçíinot: analîtiski strâdâjot, 2 reizes nedçïâ, 2 gadus = 200 reizes pa 10 latiem - 2000 Ls. Tâpçc arî paði klienti pieprasa îstermiòa, âtros risinâjumus. Un ir spiesti atgriezties :((

Ansis
Endija
Re:psihoterapeits
15.08.2003 11:13
No vienas puses tâ ir, ka no malas labâk redzams. Otrs labâk var redzçt manus trûkumus un kïûdas. Taèu es domâju, ka pati labi apzinos, kas un kapçc ar mani notiek. Bet to, ko es daru vai nedaru, nosaka arî mans raksturs, vide un apstâkïi, kâdos atrodos. Tos mainît taèu nav tik vienkârði. Un vçl- psihoterapeita un pacienta skatîjums uz dzîvi var atðíirties. Teiksim, es varçtu pajautât, vai jums patîk pusaudþi ar caurâm zeíubiksçm, panku frizûrâm, pîrsingiem un tetovçjumiem? Man patîk. Jo viòi atïaujas dzîvot un paust to, ko vçlas. Un man ðíiet, ka daudz smagâks iekðçjais konflikts ir tiem, kas galvas grozot noraugâs viòiem pakaï (un domâ, ka tiem nu gan nav visi mâjâs).
klients
Re:psihoterapeits
15.08.2003 11:35
Njuus, tas jau nav terapijas, bet elementaaras tolerances jautaajums :)
maasa
Re:psihoterapeits
15.08.2003 11:37
Endija, es mçdzu teikt tâ, ka, ja kaut kâdi apstâkïi traucç dzîvot, tad ir divas iespçjas: mainît apstâkïus un mainît savu attieksmi pret tiem. Es domâju, ka psihoterapeits palîdz cilvçkam izdarît otro :))

Un par to, ka tu "domâju, ka pati labi apzinos, kas un kapçc ar mani notiek" - liels prieks par to. Tad jau ar tevi viss kârtîbâ :)) Problçma jau ir tad, ja "man ir skumji, neko negribâs darît un nezinu, no kâ" vai "man ir grûti, bet nezinu, kâ ar to tikt galâ". Te jau dakteris Uþâns minçja slçptos konfliktus - to, kas tevî notiek, bet ko tu neapzinies. Tu mani tikai simptomus - sliktu garastâvokli, trauksmi vai tml. :)
Endija
Re:psihoterapeits
15.08.2003 11:54
Ja ir tâ :"man ir skumji, neko negribâs darît un nezinu, no kâ" vai "man ir grûti, bet nezinu, kâ ar to tikt galâ" , tad jau paðam arî jâdomâ, no kurienes un kâpçc. Traki bûtu, ja katreiz ar to jâskrien pie daktera.
Tas ir no Luizas Heizas- par tiem apstâkïiem un attieksmi, vai ne, mâsa? Mainît domas, mainît attieksmi- tikai ïoti jâpiestrâdâ, lai to dabûtu gatavu.
Re:psihoterapeits
15.08.2003 13:30
Ðíiet, ka neviens ðeit nesaka, ka ar katru nieku un katru sliktu garastâvokli ir jâskrien pie daktera vai pie psihoterapeita. Lielâkâ daïa cilvçku ar savâm dzîves grûtîbâm un problçmâm tiek galâ paði. Absolûti lielâkâ daïa - tie ir kâdi 90 vai 99%. Bet, ja nu reiz ir tik grûti, ka nevar tikt galâ pats, tad ir vairâkas iespçjas meklçt palîdzîbu - sâkot no draugiem-radiem, beidzot ar visiem "palîdzçtâjiem" - mâcîtâjiem, dziedniecçm, zîlniecçm, utt, utml. - arî psihoterapeitiem. Katram ir savas metodes, savi noteikumi, savas pozitîvâs puses, savi trûkumi. Laikam atkârtoðos, ja teikðu, ka psihoterapija ir tikai viena no iespçjâm - nebût ne vienîgâ.

Par apstâkïiem un attieksmi - ir vçl viena lieta, ko var mçìinât saprast terapijâ - vai tieðâm visi apstâkïi ir tik nemainâmi, kâ izskatâs - varbût tâ nemaz nav? Kaut gan tâ sanâk tâ pati attieksmes maiòa - no "es tur neko nevaru darît" uz "hmm - es taèu varçtu pamçìinât to un ðito un vçl ðito arî!".

Un vçl viena doma ienâca prâtâ:
Endij, Tev nav jânâk (jâiet) terapijâ! Un Tev nav jâmçìina pierâdît nevienam, ka terapija Tev nepalîdzçs. Pârfrazçjot zinâmo teicienu: Tu vari ticçt, ka terapija Tev palîdzçs, un Tu vari ticçt, ka terapija Tev nepalîdzçs - abos gadîjumos Tev bûs taisnîba. Viss, kâ parasti - Tavâs rokâs. :))

Veiksmi!

Ansis
maasa
Re:psihoterapeits
15.08.2003 14:26
Nezinu, kas ir tâ "Luize Heiza". Ja tâ ir kaut kâda jocîga sieviete, kura ir uzrakstîjusi grâmatu no sçrijas "kâ iemîlçt sevi", tad es tâdas nelasu, tâs man uzdzen vieglu nelabumu :)

Vispâr psihoterapeitus un tamlîdzîgus uzskatu par mûsu laiku izgudrojumu, kad cilvçkiem "nav ko darît". Tad nu izdomâ visâdas problçmas. Un, ja ir pieprasîjums, piedâvâjums jau atradîsies.
Bet zinâmos apstâkïos tas varbût ir vajadzîgs. Neiet jau runa par parastu cilvçku kâ tu vai es. Gan jau ir cilvçki, kuriem tieðâm ir problçmas. Un ja viòð aiziet pie psihoterapeita un tas viòam palîdz - nu, super, ko vçl vairâk var vçlçties!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 12?
Ziņa: