vemðanas reflekss

Aizsāka Knopka 

Knopka
vemðanas reflekss
08.07.2005 11:31
Pat nezinu uz kuru ârstu grupu mans jautâjums varçtu attiekties - sâkot no zobârsta, gastrologa lîdz pat neirologam.
Jau kopð bçrnîbas man ir bijuðas problçmas ar îpatnçju parâdîbu - pat nedaudz pieskaroties, uzspieþot mutes dobuma aizmgurçjai daïai (îpaði mçles tâlakajai daïai) momentâli nostrâdâ atrîðanas/vemðanas reflekss. Bet paliek arvien izteiktâk. Îpaði izteikti tas ir tîrot zobus, kâ pieskaros ar zobu birstîti aizmugurç mçlei vai smaganâm pie aizmugurejiem dzerokïiem - sarauj krampji un "parauj uz augðu". Zobârsti skolas gados aizmugurç vai pie mçles ar saviem instrumentiem arî nedrîkstçja klât íerties - uzreiz ðis nekontrolçjamais vemðanas reflekss.
Jâatzîstas, ka pçdçjos 8 gadus ðî iemesla dçï neesmu sadûðojusies apmeklçt zobârstu. Lai gan ðobrîd nekâdus bojâjumus zobiem fiziski nejûtu, tomçr ar ðausmâm visu laiku dom;aju, kas tur patiesîbâ darâs.
Kâ varçtu mazinât ðo refleksu, vismaz uz to brîdi, lai varçtu aiziet pie zobârsta? Kâda ir tâ izcelsme?
Re: vemðanas reflekss
08.07.2005 11:34
Refleksu ikdienaa pazinaat nevareesi...anatomiska iipatniiba...
Zobaarsts buutu jaabriidina....ir dazhaadi merdejoshie liidzrklji, lai sho refleksu nomaaktu
poga
Re: vemðanas reflekss
08.07.2005 11:40
neredzu neko îpatnçju... man arî tâ ir un cik atceros, kad visiem bariòâ no skolas pie ârstiem bija jâiet - kad ârsts ar savu kociòu mçli spaidija rîstijos ne tikai es, bet visi citi arî... tur jau ir tas efekts - ja vajag izvemties, tad iebâþ divus pikrtus - tâ lai kairina mçles sâkuma daïu un izvemjas...
Un - zobâsts jau zin, ka tur ir "tâda vârîga" vieta - bet nu pabrîdinât var zobârstu...
kad es rîstos zobârsta krçslâ - neviens neko neaizrâda.. kaut kag neizrâda arî kad es histçriski raudu...
Re: vemðanas reflekss
08.07.2005 13:56
Vispaar man arii gadaas zobus tiirot shad tad novemstiities. Kad mazinjsh biju nevareeju daudzas zaales iedzert. Ja tablete pielipa pie meeles vemshana garanteeta. Tagad drusku labaak jo esmu iemanijies noriit. Bet pie zobaarsta rodas gruutiibas ja kaut kaadas drupachas dziljaak uz meeles sakriit, tad saak pamazaam uz veemi vilkt.
Re: vemðanas reflekss
08.07.2005 14:27
))))))
Jabridina zobarstu par tadu hiperreaktivitati )))
Ir lidzekli ar kuriem var mazinat so refleksu. Tas pats pusamais lidokains ))))

Autorei - jums ir bailes. Ar tam jacinas. Vienkarsi kartigi jaaprunajas ar savu zobarstu pirms tas saks bakstities pa jusu mutes dobumu.

Velu jums veiksmi un novelu jau pirmdien griesties pie zobarsta ))))
Re: vemðanas reflekss
08.07.2005 21:18
Man arî rauj uz augðu jau no domas vien un es pat esmu iemâcîjusies ârstam parâdît kaklu tâ, ka tâ lâpsta nav jâizmanto!:)

Kad man òçma zobu nospiedumus (breketçm) ârste man pie deguna turçja pçc avençm smarþojoðu kaut ko un man bija jâkoncentrçjâs uz ostîðanu un pareizu elpoðanu. Tas ïoti palîdzçja.
Re: vemðanas reflekss
08.07.2005 21:22
Dusma:

malacis, tu saudzç Latvijas meþus! (ar to lâpstas neizmantoðanu) ;))))
Re: vemðanas reflekss
10.07.2005 05:45
to puce ))))))0
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 17?
Ziņa: