ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS

Aizsāka Q 

VMA
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
16.07.2005 13:34
vienkaarshi matemaatika:

piemeeram

1. komunaalie (+elektrriiba, gaaze, uudens) maks. (apm.par 50m2) - 40.Ls
2. elektroenergjija - ?
3. uudens (karstais, aukstais) - ?
4. paartika vienam cilv. meen. - 30.Ls (t.i. 1.Ls dienaa, pats minimums!)
5. saimniec. preces -?
6. hig.preces (tual.pap.,shampuuns, ziepes, zobu pasta...) - ?
7. apavi, apgjeerbs (dazhaadiem gadalaikiem) - ?
8. sabiedriskais transports - ?
9. telefon (parastaa) aboneeshana + dazhi zvani - ?
10. kaada graamata (kas jau skaitaas luksuss prece) - ?
11. dziivoklju uzlaboshanaa (siikais remonts, jo eeku staavoklis katastrofaals) - ?
12. u.c.
13. u.t.t.
parasti gan veel ir vismaz viens beerns, kuru ir jaaizskolo un ne tikai...
un tad veel...
cik daudz LV sievieshu vienas audzina savus beernus, nespeedamas normaali sanjemt alimentus un tikai nesen valstii ir likums, kas nodroshina 26 (!) Ls/meenesii uz vienu NORMAALU beernu?...
Cik daudz ir "mirushaas dveeseles", t.i., cilveeki, kas pat liidz pensijas vecumam nav nodziivojushi, vai, pensiju sanjeemushi labi ja kaadu iisu laiku (personiigi pazinu)...
Taas nebuushanas var uzskaitiit veel, un veel, un veel...

Es nemaaceetu (!) izdziivot ar sho valsts noteikto iztikas minimumu, kas ir 106.Ls/meen. un izaudzinaat normaalu beernu par 26.Ls/meen. ...
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
16.07.2005 17:19
to VAN
Es loti labi zinu kas notiek, ka cilveki dzivo. Un nauda valsti ir. Tikai tere vinu ka pagadas. Bet medikiem jacelj ienakumus un krassi. Jo tie vienkarsi izbrauc no valstis. Runa iet par medicinas izdzivosanu. Saprotiet medicina ir loti darga nozare. Darga un labi apmaksata. Arzemes protams. Un masina vai arsts neskatas kas cik sanem konkreti Latvija, tas vienkarsi nem un aizbrauc. Jautajums - kurs JUS pec daziem gadiem arstes? Par to ir jautajums. Var talak runat ka mes visi neko nesanemam un palikt bez med. aprupes vispar.
Ta ari ir skarba realitate. Un situaciju neglabs tie 20 Ls kurus paslaik pielika reali. Runa iet par palielinajumu 2 vai 3x .

Hmmm....
Izlasiju ko te Vesilibas ministrs sarakstija ))))) Pirms tam te foruma tas bija paradijies.... bet nu ar kludam. Es pat bisku nesapratu )))

http://phoebe.vm.gov.lv/faili/aktualitates/NMP_pamatnostadnes_12_07_05.pdf

Ja nemt vera ka sitais te papirs ir politiskais lemums. Tas jau ir labi. Protams ja vini pieliks pat visas savas pules viniem neizdosies lidz 2010 gadam tik radikali uzlabot NMP sistemu. Bet nu tas jau ir kaut kas. Ja tas ta attiestisies talak tad es varesu tikai teikt: "Re tauta, Kalvitis, Berzins un Ko kaut ko megina darit" )))) Tas jau ir patikami )))) Tagad jaskatas vai kas reali notiks talak...

Vai tik tiesam daziem dakterirm ( ka piemeram Anesteziologijas spec. vai Dr.Ðicam - Katastr. med. centr.) beidzot izdevas izboreties ar sam problemam lidz polikiku smadzenem? Vai tas suns citur paslepts?

Nedaudz velak izliksu foto ka jaizskatas uz NMP apakstacijas.



Ziòojums rediìçts (17-07-2005 06:42)
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
17.07.2005 10:01
mana maza reportaza par Somijas NMP

Vajag ienakt uz www.ambulance03.h15.ru un pectam uz sadalu Mani raksti. Fails atrodas pdf formata (Adobe Reader).



Ziòojums rediìçts (17-07-2005 15:56)
JA VIsur ir labi ,kur mus nav!Bet fakts tads ,ka masu mediji nesniedz pareizo informaciju(
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
17.07.2005 15:47
Kapc ta teikt))) ? Te ir labi, kur es esmu ) Tas bus ka piemers jusu bossiem )) Starp citu es joprojam gaidu jusu foto un komentarus ari ja gribiet jusu stastus (tada tipa ka piemeram manejais). Ir problemas - tas japarada. Ieksa apakstacijas neviens neielukojas... Tad japarada pasiem...

gaidu



Ziòojums rediìçts (17-07-2005 15:54)
sirmais dakters
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
18.07.2005 00:01
Nu vispaar jau es saprotu gan otto niigrumu, gan Raimonda degsmi (pashi bijaam jauni un ceriibu pilni), gan tautas dusma un neapmierinaatiibu

Vienkaarshi jaasaprot, ka tie cilveeki, kuri ir pie reaalaas teikshanas ir stipri vien atraavushies no reaalaas dziives, vinjiem daudz puulju un energijas ir jaaveltii dazhaadaam eenu speeleem un intrigaam, jaaklausa savi politiskie liideri, jaaieklausaas partiju finanseetaaju veelmees utt utjpr.
Un juus te naivie veel gribat, lai vinji domaa par mediciinisko apruupi!! nu tam reaali atliek kaadi 10-15% no darba energijas.

Es biezhi domaaju - kaa gan tas notiek, kad praatiigi cilveeki tiek uz augshu, taa vinjiem shirmis aizverasa, runaa kaut kaadas savaarstiitaas fraazees un dara abzolutas aplamiibas
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
18.07.2005 23:05
Izliku bildes par Jelgavas NMP automobila avarijas sekam.

http://www.ambulance03.h15.ru/Kurjozi/avarii_skoroj.htm



Ziòojums rediìçts (18-07-2005 23:06)
mazajaa
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
20.07.2005 22:21
Ta feldshere pat kompensaaciju par darba traumu nedabuuja :-)
psihologje
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
21.07.2005 04:33
raimond:

izbeidz tak vienreiz manipuleet... tajaa nav nekaada effekta, vien tavas domaashanas deffekti...
...
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
21.07.2005 14:25
a psihologjei ta psihologjija klibo...
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
21.07.2005 15:38
to mazaja - diemzel mediki nav aizsargati. Tiem jatraucas lielos atrumos, korkos pie pacientiem ikdienu, risket ar savu veselibu - bet gustot DARBA traumu tie negust faktiski nekadas kompensacijas. Labi ja vel kolektivs sametas.
Ar lielu prieku es sagaiditu tadus stastus, labak no 1 rokam vai no pasiem cietusiem (protams ja tie gribes, jo runat un atcereties par savam sapem publiski ir arkartigi gruti), labi ja vel butu fotografijas. Es tas obligati izliksu saita (kuram vel kadu laiku jaattistas, jamodernizejas un jauzlabojas, japarbrauc uz kadu serveri Latvija (lai butu .lv - bet tam vel bus jaatrod sponsoru, bet tas viss velak. Domajau ka jau farmacijas firmas ar prieku pafinanses).

to psihologe - es jus nesapratu. Ir problemas. Kapec par tam nerunat atklati? Taja sistema isu laiku bet biju. To, so zinu. Neesmu atkarigs no Latvijas medicinas ieredniem un med.darba devejiem. Kapec man par to nesakt publiski runat? Kapec neizveidot pat specialu internet saitu? Ja vien bus atsauksmes no pasiem medikiem, viss notiks.



Ziòojums rediìçts (21-07-2005 15:40)
ALGAS IR TADAS
-FELDSERI AR SERTEFIKATU -148LS,BEZ SERTEFIKATA-133LS,SANITARI-107LS ,SOFERI 125LS,DAKTERI 255LS JELGAVAS ANP.
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
23.07.2005 12:42
Viena no latvieðu mîïâkajâm nodarbçm ir iebâzt degunu cita naudas makâ!:(
Ave
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
23.07.2005 14:56
Ja runâ par Jelgavas feldðeri Mârîti,tad viòa saòem 30% darbaspçju zuduma kompensâciju,3.invaliditâtes grupu.Daudz jau tas nav,bet gluþi nekas arî tas nav.Ðoreiz Raimonds pârspîlç..........
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
23.07.2005 21:45
to Ave: Es biju teicis: "...negust faktiski nekadas kompensacijas" ))))

~45 Ls tas ir normali? Ta ir kompensacija? Cilveks zaudeja darba spejas glabjot citu veselibu!

Un ka vins dzivos atlikuso muzu? Tas ir sabiedribas - paldies cilvekam kurs zaudeja savu darbu, darbaspejas, savu dzivesveidu, kurs ilgi macijas (3 + 3 + sertifikacijas + resertifikacijas + kursi) lai profesionali palidzet, lai glabt?

Vinai jasanem nevis 30%, bet 130% ! Un ko vinai dod tresa invaliditates grupa? Faktiski un reali - neko loti konkretu.

Zel. Domaju ari neviena sponsora (firma, organizacija) vinai nav. Ari zel. Arzemes loti biezi kad operativa dienesta cilveks gust traumu pildot dienesta pienakumus - tam palidz sabiedriskas organizacijas, firmas. Ta ir modes lieta.... Latvija laikm ne...
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
23.07.2005 22:03
Da bïin dakterîði, taisiet augðâ privâtâs klînikas, apmeklçjums 10 Ls bûs JUms 1000Ls algas, un ja Jûs esat tik labi speci, cilvçki pie Jums jûrâm gâzîsies un naudas bûs daudz. Ko Jûs no tâs Valsts gribat, da òehrena tâ Valsts nedos, mums ir jâmaksâ NATO, mums ir jâmaksâ Eiropas savienîbai utt., Normâlu naudu var nopelnît tikaa komercstruktûrâs un basta. Es katru mçnesi tai saucamajai Valstij 300Ls samaksâju nodokïos un kâda no tâ jçga, Jums algas pielika, nepielika, kâdam pielika da nç, naudas trûkst un vienmçr trûks. Protams es izsaku lîdzjûtîbu, es nesaprotu, kâ cilvçks ðodien var izdzîvot ar 200 Ls neto algu + ìimene, tas man atgâdina bija tâda filma par izdzîvoðanu, laikam saucâs Mcgaivers:)))
gudrinieks
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 03:08
Vai tik ne no shitaadas attieksmes Gatim sirds streiko.

Ls 45 - "tas nav glushi nekas"???? kas tad tas ir??? Par 20 gadu vergoshanu nepateiciigul ljautinju labaa nepateiciigaaa valstii????
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 07:41
gudrinieks visi ir vergojuði, katrs savâ veidâ, mans tçvs bija sovhozâ iecikòa priekðnieks, tagad viòs ir vispâr laukos bez darba. Varbût viòam kâdu pabalstu izmaksâs, viòð arî 35 gadu ir vergojis valsts labâ. Jûs umòiki aizbrauciet uz laukiem, tur cilvçki pârtiek no bçrnu naudâm, jo nav darba, parçíini katrs bçrns reiz 6 Ls un pamçìiniet izdzîvot. Bïâviens, ne jau mediíi vieni ir tie cietçji, mediíiem vismaz kaut kâdas algas maksâ. Viòiem ir garantçts piíis, nesaku, ka ar to piíi var iztikt, kâ jau iepriekð rakstîju aprînoju tos cilvçkus kas var izdzîvot ar tik mazu naudu. UN nevajag te piesaukt nepateicîgu valsti..........gudrinieks pameìini iedot visiem, skolotâjiem, mediíiem utt. Es strâdâju izdevniecîbâ un esmu redzçjis laukos tâdu bezcerîbu, ka cilvçki ir gatavi pakârties, biezâkie ïautiòi ir arî mediíi + skolotâji, jo viòiem ir valsts garantçts piíis. Cik mums tûkstoði ir to medmâsu + dakteru utt., es nemaz visas kategorijas nesaukðu, tad katram pieliec pie algas 5 Ls, pareizini cik tas sanâk mçnesî un cik gadâ, redzçsi cik tas ir miljonos.
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 09:20
Piedodiet, atvainojiet, bet par to, ka laukos nav darba nebûs vis taisnîba!!!
Cilvçki ir slinki kâ maitas!
Mana mamma, piemçram, nevar sev batrakus pat ar uguni dabût un viòa apkaimç skaitâs labâkâ saimniece, kas maksâ uzreiz, labu naudiòu un vçl pabaro un vçl kafiju atnes.
Batraks atnâk pirmdienâ saòem dienas algu un nâkoðreiz pohains atvelkâs, kad nauda brâgai ir beigusies!
Lûdzu, ir vakancîte!:)
Bet cik es zinu, viòas kaimiòam arî vajag normâlu batraku!

Âaaa, viens apkaimç bija puslîdz, kas nedzçra - dçï viòa bez maz vai kâvâs uz vairâksolîðanu, kurð saimnieks nu dabûs!

Tâ, lûk!
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 11:24
Dusma..........ne visi lauki ir vienâdi, bet par tiem dzçrâjiem tev taisnîba, tur 90% koþ. Bet normâla darba nav. Cik tad tie saimnieki tur tâdi ir 5 maksimums, tâtad normâlâ pagastâ dzîvo ap 2000 iedzîvotâju ja 50% nedzertu, gribi teikt viòiem varçtu darbu nodroðinât, bet tçma nebija par ðo, tas bija domâts kâ salîdzinâjums, ka mediíi nav vienîgie kam ir grûði, ka ir kam iet vçl sûdîgâk. Te nevar runât par kâdu atseviðíu profesiju kâ tâdu, te jârunâ par Valsts attîstîbas politiku, kâda viòa bûs pçc gada, diviem, desmit. Jo neviens nezin rît bûs algu pielikums , vai nebûs. Ja dakteris zin ka pçc pusgada algu pieliks par tik un tik, ka vçl pçc diviem gadiem alga palielinâta tiks par tik un tik, runa ir par valsts ilgtermiòa attîstîbas plânu, kura nav. Tâpçc Valsts aparâtâ strâdâjoðie ir atkarîgi no Valsts politikas un ir vajadzîga ilgtermiòa attîstîbas plâns algâm un visam pârçjam, kâ ceïiem utt. Kapçc teiksim autoceïiem ir ilgtermiòa plâns apstiprinâts, ka Valsts galvenos autu\oceïos lîdz Eiropas lîmenim savedîs kârtîbâ lîdz 2013 gadam, protams pa posmiem, bet ir plâns. Nâkamais posms, nu ko mediíi pieliks algas vidçji teiksim 600 Ls bruto, ja inflâcija augs tâdos paðos tempos, pçc diviem gadiem Jûs pa tiem 400Ls neto atkal nevarçsiet dzîvot. Tapçc saku, ka pelna tikai komercstruktûras, tapçc bija mans teiksts par privâtklînikâm, ir cilvçki, kas ir gatavi par servisu un kâ saka apkopi maksât arî 10 Ls par apmeklçjumu. Òemiet par piemçru visas privâtâs klînikas visur ir rindas ârprâtîgas, es gribçju tikt pie normâla kardialoga, visur gandrîz 2 mçneði jâgaida, es bûtu gatavs samaksât kâ saka normâlu piíi, ja jau var maksât par 1 h muguras masâþu (tas kopâ ar jûras aïìçm)14Ls , tad par ârsta apmeklçjumu 10Ls varçtu samaksât, bet ja man vajag, lai es piezvanu un tieku klât tanî laikâ kad man ir çrti. Bet es jau novirzîjos tâlu no tçmas:)
sirmais dakters
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 11:47
Patreiz neviena no privaatajaam mediciinas struktuuraam nevar eksisteet bez valsts nodroshinaataa pasuutijuma ( liiguma ar VOAVU)
Pilniigi privaati ir tikai skaistumkirurgijas pasaakumi, bet tas jau ir cits staasts.
Neviens kardiologs nevar pilniibaa ieiet privaat praksee bez pieejas valsts mediciinas resursiem.
Es kaa pilniigi privaati pienjemoah kardiologs nomirtu badaa, jo taadu pacientu kaa Gatis buutu videeji 2-4 nedeeljaa, un arii tad ko liidz mana konsultaacija , ja vajag arii zmekleejumus un ja nu taalaak ir nepeicieshama kaada manipulaacija??
Kas notiek tagad - pienjemam privaati, tad kaut ko izgruuzham cauri caur valsts mediciinas dzirnaam un rezultaats ir taads kaads ir!!!!
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 12:36
sirmais dakters........es jau runâju par klîniku domâdams arî resursu, teksim apmeklçjums 10Ls tur kartidogramma tik un tik, ehokardiogramma tik un tik utt, asins analîzes utt. Protams, ka tur vajadzîgs arî kapitâls ieguldîjums + lîgumi ar apdroðinâðanas kompânijâm, daudzas darbavietas tagad apmaksâ veselîbas apdroðinâðanu, tâtad nauda nâks no kompânijâm, bizness ir iespçjams, var apiet Valsts pasûtîjumu. Jautâjums ir par biznesa plânu, es nezinu, bet vai tad piemçram (sertificçts, diplomçts -mediíi piedodiet manu terminu nezinâðanu) kardiologs, vai tad nevar kâ privâtklînika slçgt lîgumus ar Valsti, par pieeju Valsts medicînas resursiem? UN tâdi kâ es nebûs 2 - 4 nedçïâ, domâju, ka ir zinâma situâcija mûsu Valstî sirdslimnieku jomâ! Klînika jau var piedâvât blakus pakalpojumus, teiksim atïauj tur zobârstniecîbas privâtpraksi, par to òemot starpniecîbas procentu??????? Nezinu tas jau ir kaut kas no biznesa plâna, tâ sakot platformas ieskicçjums:)
sirmais dakters
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 12:59
Leishi jau pameeghinaaja, panjeema krediitu uztaisija kapitaalu sirds kirurgijas kliiniku ar vislabaako apriikojumau ari speciaalisti bija , bet viss biznesa projekts nojuka, nu nebija to bagaato pacientu.Par apdroshinaataajiem runaajot, te nu ir taa ari arii visas taas krutaas kompaanijas balstaas uz valsts izveidoto izcenojumu, un piemaksaa par komfortu. Arii sheit to pacientu % ir maz.
Interesanti kaapeec neviens no lielajiem biznesmeniem nelien mediciinas biznesa laucinjaa???

Bieþi naudiòu par RSK apdroðinâtajiem sniegtajiem pakalpojumiem sanâk gaidît vairâkus mçneðus...
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 13:10
Uniklînika, man liekas ir privâts iestâdîjums, tas ir viens, nâkamais protams tikai ar vienu kardioloìiju nevar pastâvçt klînika, jâbût piesaistoðâm specialitâtçm, kas vçl cilvçkiem ir vajadzîgas, ginekoloìija utt.
puce..........tas jau ir cits jautâjums par naudas pârskaitîjumiem, prikeðtam ir lîgumi, juristi utt., galu galâ parâdu piedzinçja firmas.
Ura
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 13:20
Izradas mediki vel dzivi un pat sak dikusiju. Domaju, ka valsts aprieti un no tautas zakati , vairs galvu necelsim. Biju loti pareiza daktere un 20 gadus arsteju par mazo valsts algu. Esmu sapratusi, tas ir garam, un galigi.Ja esi lets un vel laukos, tad pret tevi ta ari izturas-kaut visu sirdi un dveseli atdod. Zobarsti mums rada celu- cenai par darbu jabut tadai, ka tevi ciena.Valsti naudas ir loti daudz, bet militarie uzdevumi mums svarigaki un razot ari nerazojam. Nu istos gan mes parasti ievelam.
Gati:

tur tâ lieta, ka strîdçties un braukt virsû RSK (kâ arî citâm apdroð.kompânijâm) ir bîstami - nâkoðreiz var nepagarinât lîgumu.
klientu viòiem netrûkst, cik es zinu, ar jaunatvçrtiem kabinetiem lîgumus tikpat kâ neslçdz (paldies Dievam, mûsu SIA jau daudzus gadus ir lîgumi gandrîz ar visiem - bet vienalga neriskçjam.)

tas tâ, par privâto iestâþu ikdienu :)
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 14:03
Puce tas ir bizness, jo ilgâk viòi to naudu jums neizmaksâ, jo ilgâk viòi viòu apgroza citur, tas ir visur, visâs jomâs. Nu nu arî RSK ir vajadzîgas iestâdes, lai naudiòa nâktu, jo bûs lielâka konkurence veselîbas apdroðinâtâju vidû, jo vairâk fîèas varçs iegût no apdroðinâtâjiem. Bet arî tiem RSK ir jâbrauc virsû, bet uzmanîgi, savâdâk viòi vienâ brîdi piegriezîs skâbekli visiem SIA, vajag viòiem uzmanîgi iestâstît ka viòi nav vienîgie. Protams te atkal bûs runa par Valsts pasûtîjumiem utt. Bççt ðinî forumâ bija runa par algâm:)
Gati, tu jau pats piedâvâ dakterîðiem taisît augðâ privâtâs klînikas... ;)
Re: ALGAS MEDIKIEM NAV VIENADAS
24.07.2005 15:28
puce, lai tas lai viòi nebïauj virsû, ka Valsts viòus redz kâðot, lai taisa klînikas un bûs naudiòas. Varbût es kaut ko nesaprotu, bet ja jau zobârstniecîba var pelnît, kapçc citas nozares nevar penlît?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 3?
Ziņa: