palielinatas asins shunas...?

Aizsāka santo 

palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 20:28
ko tas varetu nozimet?
esmu bishki satraukusies. dzivoju Londona un jau tresho reizi menesha laikaa mani izsauc uz asins analizeem, kaut kas isti neesot kaa vajag.
shejienes arsts saka, ka palielinatas asins shunas var nozimet vai nu problemas ar aknam (ko gan analizes neuzrada) vai problemas ar alkoholu (hmm...nedomaju, ka man tadas ir) vai ari vitaminu trukums (kas acimredzot ir izslegts pec pedejam analizem).
pashsajuta nav mainijusies kopsh esmu sheit, bet kad Latvijaa pirms braukshanas taisiju asins analizes arsts neviena varda neteica par tadu problemu. atceros, ka pati petiju savus rezultatus un ja nemaldos leikocitu limenis bija mazliet paaugstinats (vai tas ir tas pats kas palielinatas asins shunas...?)
vai arii viniem sheit butu savadaki asins analizu rezultatu standarti??

dakteris
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 20:41
To vajaga izrunât ar tâs valsts ârstu vai atbildi atsûtît uz Latviju, kâdam lai izpçta.
dadzis
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 20:55

Es vienkarsi domaju, ka Latvija maca kaut kadu novecojushu medicinu,
kaut kadu 16 gs. vai pat 15.
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 21:30
Dadzi,

Noðâvi garâm! No Anglijas brauc studenti uz Latviju mâcîties medicînu un saka, ka ðeit ir nesalîdzinâmi labâka un daudz stingrâka mâcîbu sistçma, nekâ tas ir Anglijâ!
Nav tur zâle zaïâka un debess zilâka....mums tikai ar paðvçrtîbu ir ðvaki reizçm!:)
medic
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 21:59
Domaaju, ka ne jau _palielinatas asins shunas.._, ja runa iet par L(leikociitiem), bet palielinaats(!) shuunu, L(resp.,LEIKOCIITU) skaits. Taadaa gadiijumaa to sauc par LEIKOCITOZI...ja organismaa IR kaads iekaisums.. Pazeminaato shuunu (L) skaitu sauc par LEIKOPENIJU..
Un ja nu tomeer ir _palielinatas asins shunas_, tad runa iet par BLASTIEM, taas ir ljaundabiigaas izcelsmes shuunas un TASjau ir daudz(!) nopietnaak..
Luudzu, PRECIZEE Dg. ! =)
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 21:59
Mana mâsîca dzîvo Anglijâ, bet pie ârstiem brauc uz Latviju, un ne jau tâpçc, ka lçtâk, bet tur ârsti esot galîgi neprofesionâli. Zinu arî divas sievietes, kas tur palika stâvoklî, bet gaidît bçbjus un dzemdçt brauca uz ðejieni, jo tur medicîna esot ârprâtîgi zemâ lîmenî.
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 22:11
medic: nu gan tu mani nobiedeji...:/

taisni runa gaja par palielinatam asins shunam (palielinats leikocitu daudzums bija tas, ko atradu pati savas Latvijas asins analizees, tas ir cits stasts), bet arsts man nosauca tikai 3 iemeslus kadelj taa varetu buut kaa rakstiju sakumaa...varbut negribeja mani baiidit?

runajot par shejienes un Latvijas medicinu - nevienu bridi neesmu teikusi, ka shejienes medicina ir labakaa kvalitatee. savus bernus noteikti nedzemdeshu sheit.
medic
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 22:26
P.S. MONONUKLEAARAAS shuunas izskataas XLL
Ir veel taada saslimshana kaa MONONUKLEOZE (pie avitominozes..pie viirusiem)
Bet, precizee, luudzu, kaadas SHUUNAS...
Leikociitu klasifikaacija ir nopietna lieta...
Ja notiek shuunu DEGJENERAACIJA...100+1 saslimshanas..
Varbuut PLAZMU shuunas?
Vai Tev ir probleema ar anglju valodu? ;)
Par dzemdiibaam es Tev piekriitu 99,9%
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 22:50
:) ne jau problemas ar anglu valodu, vienkarshi nezinja ko man ritaa teiks. taisis atkal testu no jauna un atkal jagaida...

kad es biju pec pirma testa pie arsta vinsh uzreiz teica, ka nekas briesmigs nav un izstastija man augstak mineto. nosutija mani uz vel vienu testu parbaudit vitaminus organismaa un tagad atkal shodien zvana un aicina uz jaunu testu. bishki jocigi...

paldies Tev, medic, par izsmelosho iespejamo diagnozu aprakstu.....nekad dzivee nebiju par tadiem shunu smalkumiem dzirdejusi.

cereshu uz to labako. un cereshu ka bushu kaut ko parpratusi...:)
medic
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 23:05
santo
Lai Tev veicas!
Ticu, ka viss buus ok..
P.S. Shuunu morfologjija/hematologjija ir mans laucinjsh, mana sirdslieta..
Riit vari jautaat veel..
Raxti, kaadas ir analiizes..
Miilji gaidiisim med.forumaa :)
dadzis
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 23:08
a es atkal dzirdeju ka krievija medicina ir tada, kada ta visur citur bus
2500. gada!

a mana mamma dzirdeja atkal, ka medicina asv driz sasniegs tadu limeni,
kads vel nav bijis!

a akal mana vecmamma netic dakteriem, jo viens no latvijas nezinaja
kas ir roka.
dadzis=
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 23:13
dadzi ;)))
M.Bîns
Re: palielinatas asins shunas...?
18.07.2005 23:15
dadzim
nu ljoooooooooti aspraaaaaaaaatiiiiiiiiigi.....................
:DDDDDDDDDDDD((((((((((((((((((((((((
To santo
Re: palielinatas asins shunas...?
21.07.2005 18:21
Kaa Tev iet? ;)
khm to medic
Re: palielinatas asins shunas...?
21.07.2005 21:12
Sorry, ka ielauþos te ne pa tçmu, bet saki, lûdzu, ko nozîmç (ne samazinâts, bet) palielinâts hemoglobîna daudzums asinîs? Kâdi vçl var bût izskaidrojumi bez tâ triviâlâ, ka esmu pârâk daudz saçdies zemenes?? (Un vispâr neesmu sportiskais tips.)
...
Re: palielinatas asins shunas...?
21.07.2005 21:29
Nu, piemeeram, dikti maz shkjidrumu lietojis (sazhuvis taa saciit). Vai kaada slimiiba, nu- policiteemija, par piemeeru.
Es To khm
Re: palielinatas asins shunas...?
21.07.2005 23:35
Dzer H2O un ne tikai;) un viss buus ok.
Policiteemija...
POLI noziimee daudz.. Palielinaas Hb, eritrociitu skaits, trombociiti...Var veidoties trombi...
Hemoraagjiskaa diateeze...
Medic:
Vai tu, lûdzu nevarçtu pateikt, ko vareetu noziimeet shitaadas analiizes (ieshu, ieshu pie aarsta, tikai naakmnedeelj):
Hemoglobiins 105 (norma 120-153) shito zinu - aneemija
Hematokriits 32 (35-47)
MCV 69 (80-100)
MCH 23 (27-33)
RDW 21.2 (11.5-15.5) klaat pierakstiits anizocitoze
trombociiti 133 (150-410)
Vai tas viss ir saistiits ar aneemiju?
ne Medic
Re: palielinatas asins shunas...?
22.07.2005 11:16
Hematokriits- procentualai cik asinju shuunu ir asinju shkjidrumaa- Tev asinis par shkjidru. No taa izrietoshi arii shuunu skaits relatiivi ir zemaaks un Hb arii.
MCV- eritrociiti ir mazaaki, kaa pienaaktos. Un vispaar viji ir paaraak dazhaadi izmeeros- ir mazinji, ir lieli.
MCH arii hemoglobiina vienaa eritrociitaa par maz.
Sanaak- mikrocitaara, mikro kaada tur (kas Hb shuunaa par maz) aneemija. Gudraaki lai pasaka, kas tai iemesls var buut.
vîzija
Re: palielinatas asins shunas...?
23.07.2005 22:10
jennillai
Jaa, tas viss pieder pie meereenaas mazasiniibas. Trombociti arii ir pie vainas.. Eed VISU, kas satur dzelzi...arii galju.
abc
Re: palielinatas asins shunas...?
23.07.2005 22:14
Shitaa asins aina var izskatiities arii pirms/peec dzemdiibaam......
Kaa tad ir ar Tevi?
gudrinieks
Re: palielinatas asins shunas...?
24.07.2005 02:52
Trombociitiem nav nekaada sakara ar aneemiju!!!!!
es,kas zin`
Re: palielinatas asins shunas...?
25.07.2005 00:18
nu kaa tad nav?
Trombociiti piedalaas asins tec/rec laikaa.
Jo mazaaks skaits, jo ir lielaaka asinjoshana.
to abc
jau divi gadi buus, bet man shitaada aina ir jau gadus chetrus, lietoju gan dzelzs tabletes, gan eedu daudz liellopa galjas, jeegas nekaadas. Dazhreiz paliek bik labaak, bet dazhreiz tie cipari ir veel krietni zemaaki.
valda
Re: palielinatas asins shunas...?
25.07.2005 12:25
Var bût, ka dzelzs neuzsûcas. Tad, laikam trûkst kaut kâds ferments kuòìî, arî C vitamîns ir svarîgs
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 12?
Ziņa: