Asins nodoðana

Aizsāka aspera 

Asins nodoðana
21.07.2005 12:50
Pati esmu donore jau vairâkus gadus, lai gan asinis nododu tikai 2 reizes gadâ. Gribçtu uzzinât ârstu viedokli par asins nodoðanas ietekmi uz asinsrades sistçmu, no daþâdiem ârstiem esmu dzirdçjusi daþâdus viedokïus - labâk nenodot - var sâkties asins vçzis, citi savukârt atbalsta donoru kustîbu. Vai tam visam ir kâds reâls pamatojums?
...
Re: Asins nodoðana
21.07.2005 17:56
Neesot veikti nopietni peetiijumi par asins nodoshanas saistiibu ar asins veezha rashanos. Slimo gan donori, kad taadi, kas pat analiizeem asinis nav devushi.
abc
Re: Asins nodoðana
22.07.2005 00:01
Nu pirms neesi dzemdeejusi pirmo beerninju, asinis labaak nenodod..Tas ir viennnoziimiigi...Es domaaju, ka tas ir individuaali, ja kaads saslimst ar asins cancer...Nekad nevari buut droshs...
Asinsrades sisteema ir katram atshkjiriiga...Nedriikst nodod, ja var veidoties mazasiniiba(aneemija)...Ja hemoglobins ir stabiili augsts, asinis var nodot, pat tas ir labveeliigi...
Lija
Re: Asins nodoðana
22.07.2005 10:34
Kâds sakars bçrnam ar asins nodiðanu, pie tam tikai pirmajam bçrnam...?
nastix
Re: Asins nodoðana
22.07.2005 10:49
par to asins vçzi - ïoti individuâli, un nav pierâdîts.. tas ir tâpat, ka "visi, kas çd guríus nomirst"
protams, asins nedrîkst nodot ja ir asinrades orgânu problçmas, mazasinîba, bet katru reizi taèu pârbauda gan hemoglobîna lîmeni, gan citus asins râdîtajus.
daudz speciâlisti uzskata asins nodoðanu par pozitîvu, jo stimulç asins ðûnu produkciju.
galu galâ, ja viss tiek veikts pçc standartiem, tiek ievçroti aseptikas likumi, tad jau kaitîgi tas nav.
mur
Re: Asins nodoðana
22.07.2005 13:45
man donoru centraa teica, ka, ja regulaari nodod asinis, pa retam ir jaapakontrolee feritiina liimenis asiniis. tjipa donoriem esot tendence uz samazinaatu liimeni ar laiku.
chudogirl
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 00:05
Biju samçrâ aktîva donore lîdz bçrnu piedzimðanai, pat prâtâ nenâca, ka tas varçtu bût kaitîgi... Grûtniecîbas bija ideâlas, bçrni veseli. Vîrs gan saka, ka viòa treneris arî kaut ko teicis, ka asinis nodot neesot diezko labi. Patieðâm bûtu interesanti uzklausît mediíu domas.
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 12:47
Tad jau mçneðreizçm arî ir jâbût kaitîgâm!:)
Protams, viss ar mçru - jo kas par daudz, tas par skâdi!
AnnaLiize
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 14:23
>Dusma :(
Tu saliidzini MR ar asins nodoshanu..;)
Taas tachu ir divas pavisam atshkjiriigas lietas...
Hmmm
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 14:28
To chudogirl
NEKAS nevar buut ideaals.. shajaa pasaule.. tev patiik visu idealizeet..
Vairaak skaties reaali, kas un kaa..tu NEKO nezini par savaam izmainjaam organismaa..asinsradee..
Kaa tu zini, kaads ir tavu beernu genoms..???
Tas ir pieraadiits, ka pirms 1.beerna piedzimshanas nav ieteicams buut par asinsdonoru..
Varbuut KAADS Dr. var sniegt INFO..?!?
evereve
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 14:33
KAS der VISAM...TAS NEder NEKAM...(iz reklaamas par balinaataaju)
Taada ir taa formula...
Cilveeks visu savu muuzhu riskee...
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 14:43
AnnaLîze
Runa iet par asins zudumu un organisma reakciju uz to!:)
Mana doma ir tâda, ka asinis nodod visâ pasaulç un ârsti jau sen ir izpîpçjuði, cik daudz/cik bieþi var nodot un kâdam ir jâbût veselîbas stâvoklim, lai bûtu derîgs bût par donoru!
Man ðíiet, ka vienîgâ bîstamîba varçtu bût iespçja (kura ir samazinâta lîdz minimmam) inficçties asins nodoðanas laikâ ar kâdu infekciju - hepatîtu, HIV, (par kokiem îsti gan nezinu, bet iespçjams).
Varçtu pastâvçt asiòoðanas risks pçc tam, ja cilvçkam ir pavâjinâta asins recçðana.
Pie ançmijas varçtu bût problçmas vai ja ir zems/augsts asinsspiediens, bet to visu pârbauda iepriekð, ne?
Tie, kam ir adatu un asins fobijas laikam asinis nenodod un netraumç savu psihi lieki!:)
Domâju, ka visi iespçjamie riski ir samazinâti lîdz minimumam un uztraukumam nevajadzçtu bût!

Lielâks risks it tam, kuram pârlej asinis, tapçc tagad pârlej plazmu (kad tas ir iespçjams) un organisms pats ar lielu prieku&entuziasmu saraþo vajadzîgos a.íermenîðus klât!
taapat vien
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 14:50
Dusmai
Izlasi >evereve komentu!
Es zem taa paraxtos!
chudogirl
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 14:54
to Hmmm ;)

Tu ìençtiíis? Tavuprât, asins nodoðana var ietekmçt cilvçka genomu?
varbût pastâsti par izmaiòâm asinsradç, a to skatos kas un kâ reâli notiek organismâ un liekas viss ok?
Ja saki, ka sen pierâdîts, ka pirms pirmâ bçrna nedrîkst nodot asinis, kur pierâdîjumi?

P.S. man bijas IDEâLAS grûtniecîbas:))))))))))))))))))))) Dzemdîbas, strap citu, arî :D
vîzija
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 22:00
To chudogirl
Bet taviem bçrniem var nebût IDEâlas...
Es nezinu, kAS ir IDEâls...
Drîzâk - NORMÂLS.........
Un tu taèu nezini, kas tavâ organismâ ''darâs''... Blaknes var parâdîties arî pçc N-laika..
Bet, tev ir tiesîbâs domât, kâ tu paðlaik domâ, jo tâs ir tavas domas...=)))
chudogirl
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 23:06
to vîzija

Tavs, Hmmm un evereve rakstîbas stili ir identiski, sakritîba vai kâ?
vîzija
Re: Asins nodoðana
23.07.2005 23:36
Nav ne jausmas,ko Tu ar to gribçji teikt.
-)))
Re: Asins nodoðana
24.07.2005 15:07
vîzija-hmmm-evereve, tu esi atmaskota ;)))))
sherloks holms
Re: Asins nodoðana
24.07.2005 19:02
To puce
Atmaskota esi tu, jo tev nekur nav miera, pat teemaa> sieviete 50+
Nomierinies un neanalizee, neaizvaino citus, paluukojies labaak uz sevi.
Re: Asins nodoðana
24.07.2005 23:15
sherlok ap 50:

nabaga cilvçk, droði vien, es tevi tik briesmîgi esmu aizvainojusi, radîjusi tev tik smagu psihotraumu, ka tu seko man jau 3 dienas pçc tam, kad es pabeidzu jebkâdas diskusijas par ðo tçmu :P
Paula
Re: Asins nodoðana
25.07.2005 00:07
puce ap 50:
Neticu, ka tev ir 29.
Manupraat,tu esi tik veca,cik shii pasaule,jo nepaartraukti atraugaajies;tu esi skaugje,taatad veca un tev jau neviens neseko,tev ir paranoja.
...
Re: Asins nodoðana
25.07.2005 09:57
pucei nav paranoja atshkjiriibaa no dazhiem citiem te eetera pieveemaajiem. Skauzh, ka cits taalu ticis, a tauta?
Re: Asins nodoðana
25.07.2005 23:04
paldies, punktiò.
a to es jau sâku domât - varbût, man aiziet pakârties? ;)
We
Re: Asins nodoðana
26.07.2005 00:34
puce
tu esi apslimusi urla!
viennoziimiigi!
triispunkts
iesaku tev paartapt par komatinju. -)
lola
Re: Asins nodoðana
26.07.2005 01:17
tie 3Xpunkti ir puces zobu staavoklis.
laimiite
Re: Asins nodoðana
26.07.2005 13:01
stulbenju bars... sacuuko normaalu teemu ...
vaacaties uz Dienu , te jums nav ko dariit -
izskataas, ka viens cilviits taa, ap 13 njemas zem visaadiem nikiem :)
...
Re: Asins nodoðana
26.07.2005 13:08
Un peec laika sekos vaimanas, ka neviens dr nedod atbildes uz superpraatiigajiem jautaajumei, jo misijas profesija tachu, jaapaliidz nakts laikaa kaut arii Tevi paraleeli dirst suuta.
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 11:42
Cik ðausmîgi jûs lamâjaties ....
Dusma , vai Tu nodod asinis kâ donors ?
Man vienmçr ir bijusi vçlçðanâs izdarît to kâ labu darbu,bet neziòa un bailes mani attur. Bet varbût vajag. Paldies.



madara
Lailailai
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 16:45
Nu nez..es ar esmu nodevusi, kaut kaa sanaak, ka operaacijaam pazinjas paluudz, radiem tur vai kaadiem draugiem. Domaaju, ka nekas slikts no taa nentoiek, asinis tachu atjaunojaas, un, lai tas nebuutu kaitiigi, taapeec jau ir taas noteiktaas reizes gadaa, cik driikst nodot. Es pat teiktu, ka ir bijushas reizes, kad peec asins nodoshanas juutos labaak nekaa pirms, taa it kaa lieki buutu bijushi tie 400 vai cik tur tie grami :)
Un ja ta apadomaa - ja jau pirms pirmaa beeerna nebuut ieteicams, vai maz njemtu no nedzemdeejushaam? iekljautu tachu anketaa jautaajumu par dzemdiibaam... vismaz es taa domaaju.
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 18:48
es asinis gaaju nodot uzreiz peec savas 18-taas dzimumdienas, taatad - tikko visaar driiksteeju! dakteres donoru centraa mani par to veel tagad slavee, kad eju jau n-taas reizes...
turklaat dzemdiibas nekad netika piemineetas un vispaar pirmaa dzirdeeshana par kaut kaadu saistiibu :P

turklaat, taisniiba Lailailai - arii man peec nodoshanas katrreiz ir loti laba sajuuta, taada kaa eiforija!!! gribas sadariit veel daudz, daudz labu darbinju :))
/turklaat loti gribas arii energjijas piepluudumaa vairaak pamiileeties vakaraa/

taa kaa tiem/taam, kas shaubaas varu ieteikt iet un pameegjinaat!!! :)))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 15?
Ziņa: