Asins nodoðana

Aizsāka aspera 

doremi
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 19:27
plume
Nu tad tik uz priekshu..!
Par to, KO driikst un KO ne..,tas ir medikju zinjaa..aizkulises.. slepenais INFO.
Staajies med.skolaa un tad tu arii uzzinaasi daudz KO vairaak..
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 19:32
Nç, donors neesmu, bet LR likumdoðana (Darba Likums) paredz donoram apmaksâtu brîvdienu par ðâdu varoòdarbu!
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 19:37
doremi! :)))

es studeeju nevis med.skolaa, bet RSU - mediciinu, turklaat ne jau pirmo gadu :P
taapeec ir lietas, ko es zinu.
tachu taapec vien es nepaarstaashu iet nodot asinis arii turpmaak!
doremi
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 19:47
pluume! :)))))
Ar med.skolu es domaaju AUGSTskolu..
Un Tu VEEL studee, bet es jau esmu beigusi. Un arii praxe/pieredze man ir. Ir starpiiba, vai nee!? ;)
Paintereeseejies vairaak par sho teemu, bet es domaaju, ka asinsdonori ir deficiits, ko nu..
Iesaku Tev pashai vairaak domaat par savu veseliibu..!!!
P.S. Es agraak biju ''eritrocitaaraa'' donore. Atteicos..
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 19:49
paldies!
neapshaubu, ka Tu esi kompetentaaka :)))

taa kaa - gaidu, kad pati tikshu pietiekami gudra :)
caps
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 20:20
doremi

tu bieþi vienâ tçmâ ieraksties ar n-tiem nikiem?
doremi capam
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 20:40
Man tavs viedoklis ir 0
Domaa vairaak par sevi,tas paliidz.
...
Re: Asins nodoðana
27.07.2005 23:58
Jebkuri spriedumu shajaa lietaa ir subjektiivi, pat medikju spriedumi, jo nebalstaas uz konkreetiem, paarbaudiitiem faktiem.
Lailailai
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 10:10
mani maac pamatotas shaubas, ka doremi runaa taisniibu. nez, kas tas par cilveeku, kam augstaaka aizvgliitiiba un kursh uzvedas kaa beernudaazrnieks - es gudraaka, es vairaak zinu, tu dura, ne. psc, shaubos, ka tev vispaar ir izglitiiba, kur nu veel mediciiniskaa. ja esi paarleicinaat par savu taisniibu - luudzu, pamato! nav ko te meetaat kautkaadus miglainus apgalvojumus, izstaasti tad cilveekiem, kur un kaapec ir taa skaade un kaadas konkretei sekas. bla bla bla mees visi maakam. Neskan tavi teksti p[aarliecinoshi, tik vien kaa lieliities proti
kaza
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 11:10
Mans paps un mamma nodeva asinis praktiski lîdz pensijas vecumam, desmitiem gadu. Ðodien vçl nekâdas negatîvas sekas neredz.
Pati sâku nodot 19 gados, 5 gadus, gan plazmu, gan asinis. Dzima bçrni, pârtaucu. Grûtniecîbas sareþìîjumu nebija.
Vienîgais, kas mani mulsina, ka tika ieviesta vienota norma - òem 500 ml neatkarîgi no vecuma/dzimuma/svara. Jancîgi ðíiet, ka no maniem 55 kg nosûknç tikpat cik no divmetrîgâ muskuïu kalna blakus krçslâ. Lai gan man personîgi lîdz ðim ne silts ne auksts no tâ puslitra, neko nejûtu.
nu
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 11:13
nav jau noziimes cik milziigs cilveeks, asinju daudzums tak vienaads
kaza
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 11:18
Vidçjais daudzums ir vienâds (tik lîdz tik litri), nevar bût, ka iekð 100 un 50 kg ir identisks asiòu daudzums !!!
nu
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 11:34
zini, dauduzms ir aptuveni vienaads, nav taa kaa iedomaajies, ka tev buus 2x mazaak asinju.
...
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 12:34
Daudzums nav vienaads. daudzums ir apuveni 7% no svara.
nu
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 13:34
tad jau sanaak, ak kaadam ljoti smagam cilveekam ir anomaalija un vinjam ir paaraak daudz asinju, ne?
nu
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 13:36
un dziiviibai biistams asinju zudums sakas no 1 - 1,5 litra, tad kur ir probleema?
doremi
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 14:27
Lailailai-kai
Savaa ''augstpraatiibaa'':(; domaaju (ne)atbildeet,bet lai nu notiek.Man bija tas gods studeet hematologjiju un viens no faktoriem(kaa mums teica cien.profesore),kas izraisa leikozi(shis laucinjsh joprojaam tiek peetiits,taapat kaa saules staru iedarbiiba..;) vismaz sievieteem,pirms pirmaa(!) beerninja piedzimshanas,ir asins nodoshana;detalizeeti(shuunu liimenii) negribu/nedriikstu klaastiit zinaamu iemeslu deelj..Katrai sievietei ir jaasaprot,ka tas tomeer ir risks un droshs paliek droshs.Mees jau visu savu muuzhu ar kaut ko riskeejam,bet lai nu tas paliek.Un es nebuut neagjiteeju uz asins(ne)nodoshanu.Galu galaa es/tu/vinji/mees neesam Dievs vai veel kaads speeks no augshas,lai sho un to ierakstiitu kaa vienu no baushljiem - Tev nebuus...nodot asinis vai ko tml.
P.S. Esmu zinaams cilveeks,par to tu vari neshaubiities.Bet,es jau tevi/x/y arii nepaziistu;vai man saakt apshaubiit tavu/vinju esamiibu,un tu jau pats neraksti savu vaardu,uzvaardu,tu esi vienkaarshi -Lailailai-) Es to pierakstu kaa faktu,bez jelkaadaam emocijaam.
Paldies.
...
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 18:44
Vai doremi buutu sertificeets hematologs?
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 22:40
Doremi,
man ðíiet, ka cilvçkos izraisa pretrakciju Tavs stils - Tu esi sabiedrîbâ zinâms cilvçks,
zini, - es varbût arî!:)
Bet tâ, kâ ðeit ir forums, kur katram ir niks un mçs visi esam vienâdi lîdz brîdim, kamçr neparakstamies ar savu îsto vârdu!

Varbût, ka tas, ko Tu saki ir sakarîgi, tikai diemþçl tonis atgrûþ!:(
Elvy
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 23:33
Dusma, nomaini savu niku,tad arii doremi ''tonis'' neatgruudiis :(
Kaapeec runaa visu vaardaa??? :(
Cilveeki..tie esiet tu un lailailai???
Kaapeec esi tik ambicioza? Starp citu, taa atbilde bija lailailai.
Runaasim toni zemaak!!!!!!!!! ;)
...
Re: Asins nodoðana
28.07.2005 23:37
Nu, doremi toniitis bij visai viizdeguniigs, pie tam pilniigi nepamatots.

Man paziistams Latvijaa ljoti ieveerojams onkologs reiz teica, ka nevajagot eest tomaatus- tur naatrija un kalaija attieciibas ne taadas, veicinot veezi.

Tas par to, ka buutu ljoti gruuti atrast mehaanismu kaadeelj tieshi liidz pirmajaamdzemdiibaam biistami nodot asinis, a peec tam nee. Cit alieta, ja runaa par hemopoeezes sisteemas "treneeshanu" ar taam asinsnolaishanaam kaa taadaam.
lappi
Re: Asins nodoðana
29.07.2005 02:06
...
Ko Tu muldi par tiem tomaatiem,nesen zinaatnieki ir atklaajushi,ka tomaati ir pretveezha liidzeklis. Kam lai tic? :(
Re: Asins nodoðana
29.07.2005 03:20
:)
Bet kaadu laiku atpakalj tomaati patieshaam tika uzskatiiti par ljauniem un veezi izraisoshiem daarzenjiem.
Re: Asins nodoðana
29.07.2005 18:42
Nu ni jau paði tomâti - man viena sabiedrîbâ plaði pazîstama tante teica, ka tomâtam tâ serde (baltâ) izraisa vçzi un ir kaitîga tikai sievietçm, tâ pat kâ burkâni vîrieðiem!:)))))
Re: Asins nodoðana
30.07.2005 03:03
aspera

Piedod, es to visu nelasiju bet viedoklis tas ir kaa tualetes papiirs uz rullja. Vari nopleest bet vari arii nepleest:(
Re: Asins nodoðana
30.07.2005 03:29
Tomaatu serdi tikai idiots var neizgriezt un apeest.)))
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 3?
Ziņa: