Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?

Aizsāka Dina 

Nakamnedel man to taisiis. Padalieties, ludzu, savaa pieredzee - kaa tas ir? vai loti shausmiigi? Man jau sskiet, ka ir shausmiigi.
Manam vecaakajam siicim naacaas taisiit azj triis reizes (aizrijaas ar riekstu un dazju debiilu aarstu deelj pasaakums tika noveelots pamatiigi), viss notiek zem narkozes, taa kaa nekaa iipasha tajaa nav...
nekas traks nav, jo procedûra notiek visp. anestçzijas apstâkïos.
var gadîties, ka pçc tâs - nedaudz nepatîkamâs sajûtas rîklç.
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
18.08.2005 12:08
kaada vispaareejaa anesteezija???

man taisiija bronhoskopiju (nu to, kad baazh trahejaa, tad bronhos cauruliites un skataas / nez, varbuut ir kaads cits veids) bez narkozes, tikai iepuushot atsaapinosho...
un viss oki, bija tiiri interesanti :))
pluume:

tagad arvien bieþâk bronhoskopiju veic vispârçjâ narkozç. par veselîgumu, protams, var pastrîdçties.
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
18.08.2005 12:14
it kaa man arii tas nebija paaraak sen - turklaat stradinjos, labaa nodaljaa.

bet laikam biju paaraak samociita ar citaam paarbaudeem, lai mani veel "midzinaatu".

bet, tik un taa - proceduura nav briesmiiga.
(piem., angiograafija - pirms taas vareetu uztraukties) :))))
uhhhhhhhh... man gan ðíiet, ka man pirms bronchoskopijas bûtu bailes vairâk, nekâ pirms angiographijas... nu varbût tas ir saistîts ar individualo nepanesîbu, ja kaut ko bâþ mute... hehhe :))
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
18.08.2005 12:19
ridaika - :)))))))))


viss jau atkariigs no taa, cik DZILJI baazh :)))
liidz bronham sanaak kaadi 25cm, bet no v.femoralis liidz plaushaam - khmm - bik vairaak :P
pluume:

izlaboðu - veicot angiogrâfiju - katetrizç a. femoralis, nevis v.femoralis. :P hehhe.. :P:P un skatâs jau parasti nevis plauðas - bet gan sirds artçrijas :P

un par mutç bâþamo - es piemçrâm sâku justies ïoti neomulîgi, pat tîrot aizmugurçjos zobus, kad netîðam pieskaros pie mçles saknes... ta kâ nç - paldies, pagaidâm iztikðu bez bronchoskopijâm un f-gskopijâm. tjfu-tjfu-tjfu :)))
"un skatâs jau parasti nevis plauðas - bet gan sirds artçrijas" - uhhhh huhhhhh.. nu jâ, jâ tâ precîzâk bûtu koronarâ angiogrâfija... sorry - privièka :P
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
18.08.2005 12:32
sorry - arteerija vai veena....
eh, man veel ir vasaras briivlaiks :))))))))))

p.s. man tieshaam skatiija plaushas toreiz.
ah haaa :)) nu tad jaizbauda pçdçja brîva nedçïa, ko? ;)
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
18.08.2005 12:46
aha, aha :)
cik nu var izbaudiit, no riita liidz vakaram straadaajot ;)
kurð kurss, kur strâdâjam ? ;)
Man ar taisîja zem narkozes, nekas sâpîgs tas nebija, sâkumâ iepûta kaut kâdu nomierinoðo kaklâ un tad vçnâ anestçziju, sareiba galva un tad aizmigu, kad pamodos teica, ka viss oki doki un pçc 15-20 min atlaida mâjâs, kopâ ðis pasâkums aizòçma lîdz 40 min, ja viss kârtîbâ, ja ir iekaisums, tad tâs procedûras laikâ no bronhiem atsûc krçpas un kaut ko nokasa no sieniòâm ne tikai paraugiem, bet arî liekâs krçpas, lai atvieglotu elpoðanu, tad varbût nedaudz ilgâka tâ procedûra
pluumei i 40+ gadi
Kaa, teikt, makeniit nomierinaajaat ar to narkozi. Kaut nu man arii to uztaisiitu! Citaadi gimenes aarste teica, ka liidziiga kobrai... a to es nepanesu.
Nju man bija taa....
Ielaida veenaa zaaliites, un es jau baigi centos runaat ar dakteriiti, tipa lai neatsleegtos, bet kur nu... Peec tam kaa pa miglu atceros, ka kaut liidu gultinjaa un ka man lika gulties uz labaa saana, bet es kaut ko tur baigi iebildu...
Peec tam jutu, ka nevaru guleet (kaa tas peec narkozes buutu jaadara), jo nevaru paelpot ... tad nu saaku vilkt aaraa no deguna asinjainus tamponus .... :((((
Katraa zinjaa visu to dienu klepoju un shnjaucu aaraa asins recekljus, bet peec tam viss bija OK.
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
18.08.2005 21:30
Njaa peedeejaa nedeelja gan....ehh:(
mazaa miljaa
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
19.08.2005 00:26
Man gan likas ok. Vieniigi pretiiga sajuuta ka nomeerdee to kaklu, nevar pat siekalas noriit.
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
19.08.2005 23:37
khmm!
pluumei veel ir tikai nepilni 20mit!!! :))))
Man šodien (25.03.2011) Stradiņos taisīja bronhoskopiju. Esmu 22 gadus vecs. Taisīja zem vājas narkozes; tas nozīmē, ka kakla daļa bija anastazēta, bet kopumā biju pie samaņas un epizodiski kaut ko atceros. Paralēli daktere visu laiku runāja ar mani, lai būtu vieglāk. Cik atceros, patīkams jau nekas tas nebija, bet nebija tik traki kā domāju. Uztraucies pirms tam biju ellīgi, bet nebija tā vērts, jo tiešām tik traki nebija. Pēc tam 2 stundas pagulēju un tajā pašā dienā gāju mājās.
Re: Bronhoskopija - kursh to piedziivojis?
25.03.2011 19:40
Piedzīvoju pasen plaušu slimību centrā. Lika kādu brīdi elpot kodīgas zāles,tad kaut ko vēl iepūta kaklā un tad gāju gulties uz kušetes zem aparātiem. Māsiņa apjautājās, vai ļoti baidos, tad kaut ko iešpricēja vēnā, pēc brītiņa lika dziļi ieelpot, acīmredzot tajā brīdī tika ievadīta tā zondīte(vai kā nu to sauc). Nekas nesāpēja, arī nepatīkami nebija.
Pats skatīšanas process ilga mazu brītiņu, bet uz palātu veda ratiņkrēslā, lai no reibuma negāztos. Pēc tam sāpēja augšzoklis, bet pēc kāda laika viss bija Ok. Nekādas vispārējas narkozes gan nevajag.
Lai veicas!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 20?
Ziņa: