Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!

Aizsāka paties prieks 

Veselîbas ministrs Vinets Veldre lûdz Jelgavas slimnîcas ginekologa Renâra Parâdnieka administratîvâ pârkâpuma lietas materiâlus iesniegt Ìenerâlprokuratûrâ nolûkâ noskaidrot, vai ârsta rîcîbâ nav saskatâmas noziedzîga nodarîjuma sastâva pazîmes, un vai nav nepiecieðams ierosinât kriminâllietu.

Jau vçstîts, ka Medicînas aprûpes un darbaspçjas ekspertîzes kvalitâtes kontroles inspekcijai (MADEKKI) konstatçjusi pârkâpumus Parâdnieka rîcîbâ, kas ðî gada februârî ir noveduði pie jaundzimuðâ nâves, un par minçtajiem pârkâpumiem piemçrojusi viòam administratîvo sodu 150 latu apmçrâ. Savukârt Ârstu biedrîba plâno izvçrtçt Parâdnieka rîcîbu.


Veselîbas ministrijâ portâlu "Delfi" informç, ka Veldre sarunâs ar ârstniecîbas personâm jau vairâk kârt uzsvçris mediíu darba kvalitâtes un profesionalitâtes jautâjumus, par kuriem jau ðobrîd sâkusies diskusija arî paðâs ârstniecîbas iestâdçs. Veselîbas ministrija piedâvâjusi kvalitâtes un attieksmes jautâjumu izvçrtçðanu ietvert arî savstarpçjâs vienoðanâs dokumentâ starp Veselîbas ministriju un Latvijas veselîbas un sociâlâs aprûpes darbinieku arodbiedrîbu.

"Mçs runâjam par medicînas darbinieku algâm un to paaugstinâðanu, kas, protams, ir Veselîbas ministrijas prioritâte, bet tikpat bûtiski mums ir runât un panâkt darba rezultâtu - mediíu attieksmi, profesionalitâti un darba kvalitâti. Ðo faktoru cena ir visaugstâkâ – cilvçka dzîvîba," sacîja Veldre.

"Delfi" jau vçstîja, ka ðî gada februârî Jelgavas pilsçtas slimnîcâ îsi pçc dzemdîbâm nomira meitenîte. Bçrna mâte Dace Dobriòina MADEKKI lûdza izvçrtçt notikuðo, jo grûtniecîba bija noritçjusi normâli. Mâte uzskatîja, ka dzemdîbu dienâ deþûrçjoðais ârsts Parâdnieks viòai neveltîja pietiekamu uzmanîbu, tâdçï bçrniòð nomira, sarijies augïûdeòus.

Lîdzîgu atzinumu sniedzis MADEKKI, kas norâda, ka nepietiekami tika klausîti mazuïa sirdstoòi, kâ arî netika laikus sâkta dzemdîbu vadîba, òemot vçrâ, ka ritçja grûtniecîbas 41.nedçïa.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
09.08.2007 22:51
eh...sodiit visi makani... a tiem tukstoshiem, kam jams paliidzeejis- par to ne paldies nesaka... gadiijumi buutu jaaizmeklee zinaashanai naakotnei, nevis asinskaari jaametaas kaads sodiit... it kaa tas ko mainiis...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
09.08.2007 23:22
Komat, kas bûs tas, kas mainîs? Nekas nemainâs jau gadiem, izskatâs, ka paliek aizvien trakâk:(
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
09.08.2007 23:24
...shaadas paraugpraavas uz labo pusi toch neko nemainiis...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
09.08.2007 23:34
Paraugprâvas ta neko nemainîs, bet, cik atceros, tad tam Parâdniekam ne pirmo reizi tâdas problçmas gadâs. Ja vienam vairâkkârt pâris gadu laikâ "gadâs", tad vai nu viòð dara daudz vairâk kâ citi un tâpçc arî vairâk kïûdâs, vai kâdam kkur augðâ ïoti nepatîk (slikta karma vai skandalçðana ar valsts augðâm vai presi arî ârstam nav pluss), vai vnk ir nolaidîgs, un tâ sliktâ slava nebût nav nepamatota.
Nezinu par konkrçto ârstu un Jelgavâ nedzîvoju. Ja bûtu vajadzîga ðîs jomas speca palîdzîba, darîtu, ko varçtu, lai no mediía ar tâdu publicitâti izvairîtos :((
s



Edited 3 time(s). Last edit at 08.12.2007 21:23 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 00:44
...sasmeejos par taam VM atbildeem citos postos ;-)... straadaa melnu muti, kaa tad...
d



Edited 1 time(s). Last edit at 08.12.2007 21:22 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 01:13
...es nu gan nesapuuleetos tur ko rakstiit...
d



Edited 1 time(s). Last edit at 08.12.2007 21:22 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 10:44
vispaar briinos, ka kaads veel staajas uz medikjiem... bet sodi tieshaam neko nemainiis ... cik sulas veel var izspiest no taa, kas paliek paari suluspiedee peec sulas spieshanas? 1 pilienu? tas jau buutu daudz... iespeejams, ka Paraadnieks tieshaam pieljaava likteniigu kljuudu. bet cik procenti tas ir no visa vinja darba? cik vietaas vinjsh straadaaja? cik stundas diennaktii?

un, Raimond... btw... nav mediciina bendeeta tikai 16 gadus, tas ir VISS psrs periods ariidzan. cik paaudzes tad iznaak? vispaar riebjas runaat. katrs naakamais ministrs tikai zina, kaa klupt klaat sulu spiedei... un kaut ko meegjinaat izdabuut laukaa...

stulbi ir tas, ka tauta nesaprot, ka situaacijas ceriigai uzlaboshanai tai vajadzeetu apvienoties ar medikjiem, nevis karot pret kaa mezhonim uz kara takas, taa tikai arvien pasliktinot savu staavokli.

un taa arii nesaprotu, par ko patiess prieks, ja miris beerns... parasti par to skumst. un varbuut vajadzeetu tautas partijai tomeer pajautaat, kaapeec tas beerns nomira... gana ilgi vinji ir tureejushi savaas rokaas veseliibas ministriju, lai vinjiem to vareetu prasiit.

a taa jau te Latvijaa notiek visaas jomaas. karojam viens pret otru, kaa jau verga dveeseles.



Edited 1 time(s). Last edit at 10.08.2007 10:47 by Runcene.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 12:08
Nu, man Parâdnieks diagnosticçja STS, un man vel nekad nebija bijis sekss. Nekâds. Antibiotikas utt. Man tas likâs dîvaini un es aizgâju pie cita dr., izrâdîjâs, ka es esmu vesela, vienîgi stress bijis un sçnîte. Ar analîþu rezultâtiem. Nu, es pie Parâdnieka vairs negâju.
Bet, es piekrîtu, ka paraugprâvas nekam neder. Parâdnieks neizpirks visu ârstu grçkus un nav jau pats sliktâkais.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 13:21
...par to apvienoðanos...vieda doma...bet...palasiet savus textus, svaidîtie...un nedo dies, ja ðâdi domâ vairâkums mediíu......ðeit rodas mazs koments, runcenît - nû puspuvuðim obuïiem nakû naizspîdisi...
Un neviena bïâviena ,ka maz maksâ???
Tad jau sapratuði,ka maksâ cik gribi,ðâ vai tâ ârsti strâdât nepratîs...jo nav iemâcîti to darît kopð bçrnîbas.Ir tika òçmçji-visupirms no ìimenes,tad no skolas...un joprojâm nesaprot,ka viss tas ir jâatdod atpakaï sabiedrîbai,kurâ esi ienâcis no piedzimðanas brîþa.
Un to,ka medicînâ ir jâmâcâs daudz gadu?Tad sakiet,dârgie slakteri,kur nav jâmâcâs?
Ja atradîsiet kaut 1 nozari bez mâcîðanos...uz priekðu un ejiet uz turieni,bet neslepkavojiet tos,kuri vçlas dzîvot.
Ir tikei viena iespçja kâ sakârtot LAtvijs medicînu.
AICINÂT DARBÂ LIELISKOS MEDIÍUS NO VÂCIJAS, FRANCIJAS, ITÂLIJAS un ASV.
Kamçr nevarAT viòiem samaksât, baudiet riebîgos Latvijas mediíus.
Man liekas , ka par ðo tçmu vairs nav vçrts runât.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 16:55
...sliktam dejotâjam pauti maisa...
...un nevajag norakstît visu uz - man maz maksâ...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 16:55
...un tieðâm - tema bezcerîga...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 16:59
piemçram- es esmu gatava maksât, bet ar èeku
to, lûk, LV mediíi nevar pârdzîvot...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 17:04
...esi pârliecinata, ka maksâjot ar èeku, pie tam kasç, attieksme mainîsies???...apðaubu...tie, kuri pamatos ir mçrkaíi, tâdi arî paliktu, neskatoties uz kâposta daudzumu...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 17:44
labi, parunaasim par puvekljiem, cinikji...

iedomaajies, ka esi maasinja/aarsts beernu onkohematologjijaa vai gailjezera onkologjijas centraa...

kas buus apmeeram tas, ko Tu redzeesi?

beernu nodaljaa var sanaakt taa, ka viens no tiem mazuljiem, kam Tu dienaa esi lasiijis priekshaa Pifa piedziivojumus, naktii vienkaarshi izdziest, bet Tev ir jaadara savs darbs -- dokumenti, morgs, vecaaki. dazha var buut murgaina dezhuura -- kaadi 3 shaadi pasaakumi. daudziem mazuljiem paveiksies, bet ilgu laiku Tu atcereesies to vienu... divus... vai triis... un urdiisi sevi, vai kaut ko nepalaidi garaam, vai tieshaam visas iespeejas tika izsmeltas... pilniigi iespeejams, ka pirmajaas dezhuuraas Tu peec katras shaadas epizodes vemsi... vai arii aiziesi uz vieglaaku nodalju. jebshu uz diktofonu centru.

ja Tu aiziesi uz parastu onkologjijas nodalju, tad, iespeejams, Tu tur sastapsi apmeeram 35 gadus vecu sievieti bez matiem. diemzheel vinja ir atnaakusi paaraak veelu. pie vinjas gultas gandriiz katru dienu seezh kaadus gadus 10 vecs puishelis. vinji runaajas, pjaapaa par sho un to, bet gaisaa virmo kaut kas cits, jo visi zina, ka... arii tas puishelis iisteniibaa to nojaush, bet Tev ir jaadara savs darbs. kaadu riitu Tu naac uz dezhuuru, un shiis sievietes viirs gaida, lai panjemtu vajadziigos dokumentus. veel vinjam ir liidzi liela sporta soma, kur salikt sievas mantas. arii puisheliisha atnestaas mazaas daavanijas. bet Tu dari savu darbu -- sisteemas, injekcijas, proceduuras... un visas emocijas paslauki zem paklaaja, jo nezini, ko ar taam dariit... daudzi laimiigi aizies no shiis nodaljas uz savaam kaajaam, un, fuuu, pateicoties progresam mediciinaa laiku pa laikam atnaaks tikai uz kontrolpaarbaudeem. bet par puisheliiti Tu tomeer shad un tad atcereesies...

ja esi maasinja, tad gan vienaa, gan otraa vietaa Tev arii veel jaaizmazgaa gaitenis un citas telpas, jo sanitaares vai nu nav jebshu vinja zhuupo. vienaa zinjaa taa griidas mazgaashana ir pat veseliiga, jo paliidz kaut nedaudz atbriivoties no stresa.

kur nu veel viss tas, ar ko saskaras aarsts... kad biju tikko beigusi medskolu, nevareeju saprast, kaapeec viena dalja aarstu viirieshu tik baigi nodzeras. nuja... katrs censhas "atiet", kaa prot.

dazhkaart uz dezhuuru ir jaanaak jau peec 12 stundaam, jo vai nu maasinjas truukst jebshu vinjai ljoti jaadomaa, kaa iztikt... veltiigi iedomaaties, ka kaads ir atpuuties vai "atgaajis" un ir psihologjiski gatavs naakamajam ceelienam... viss kraajas, kraajas, kraajas... taados apstaakljos viegli var notikt kljuudas. un notiek arii... shajaa gadiijumaa Tu esi tas, kas taas pieljauj... un tad dedz veel vairaak...

vajadzeeja domaat, kad profesiju izveeleejaas? jaa, vajadzeeja, un domaaja arii. domaaja, ka to spees. bet 18 gados ne vienmeer saprot, ka domaa greizi. jo, lai "atietu" un neizdegtu, ar jauniibas entuziasmu visam muuzham nepietiks. ir vajadziigi veel citi resursi, un viens no tiem ir nauda. padomju savieniibaa, kas veel joprojaam valda mediciinaa, izveeleeties sho profesiju un straadaat Latvijaa ir vienkaarshi nepraats. sevis ieniishana, es teiktu. bet tik jauns to veel nenoveertee, un tagad dabuu, uh, kaa dabuu...

nav neviena bljaaviena par naudu? es esmu prom, Komats ir prom, Raimonds laikam ir riikojies visgudraak, de facto arii ir prom... kursh tad te bljaus?

visaas profesijaas ilgi jaamaacaas un gruuti jaastraadaa?

izbrieniet shito, un tad parunaasim par puvekjliem...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 17:56
Runcene - Tu esi strâdâjusi onkocentrâ?
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 17:58
medskolas laikaa par sanitaari, bet mamma tur bija maasinja, tachu tas bija ljoti sen -- kad veel Riigas dispansers bija Avotu ielaa (ambulatoraa nod.) un stacionaars bija Laachpleesha ielaa.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 18:06
oga Wrote:
-------------------------------------------------------
> piemçram- es esmu gatava maksât, bet ar èeku
> to, lûk, LV mediíi nevar pârdzîvot...


Es ðodien pie zobârsta èeku dabûju tikai par daïu no summas. Un vispâr esmu pamanîjusi, ka viòi èekus dod nelabprât. Laikam taèu arî gribas dzîvot labâk. Man ðíiet, ka mûsu valstî aploksnes iznîks tikai tad, kad vecâ mediíu paaudze bûs nomirusi:(
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 18:07
es tikai nesaprotu-
kas bûs tie, kas atrisinâs jûsu nozares lietas- mçs?
kâpçc mums tâ kâ vainîgiem jâjûtâs, tâ kâ jâcieð...
kâpçc jûs prasiet algas,nevis citus vadîtâjus,organizçtâjus...
kâpçc jûsu visaugstâko rangu pârstâvniecîba neko radikâlu nepasâk...

personîgi es iztikðu kâdu laiku bez medicînas, un faktiski piedzimt un nomirt arî var bez tâs...kamçr atbrauks strâdât pie mums aziâti vai âfrikâòi
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 18:12
...odziò, izrâvi man burtus no pirkstiem...
...pie tam, runcenît, piekrîtu Tevis paustajam...
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 18:15
Paiesîbâ mani arî labâk apmierinâtu sistçma, kurâ ir jâmaksâ, bet tie, kas praktizç, ir tieðâm labi ârsti.
Tikpat es beigu beigâs nodarbojos paðârstçðanos.
Ârts ir vajadzîgs tikai ekstremâlos gadîjumos.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 18:44
Ðodien slimnîcas uzòemðanas nodaïâ ar asâm vçdera sâpçm 5 stundas sabija mana potenciâlâ vedekla.
Neatceros uzvârdu, bet pirms 2 gadiem, viens no LAtvijas junioru izlases hokejistiem , ar salauztu roku brînumzemç ASV uzòemðanas nodaïâ sabija 8 stundas. Nu un.
Lielâkâ problçma mûsu medicînâ ir mediíu tieksme palîdzçt !!!!!!!!!!
Neskatoties uz darbinieku trûkumu, neskatoties uz instrumentârija trûkumu u.t.t.
Normâli bûtu, ja ârsti strâdâ 40h nedçïâ, pçc deþûrçtas nakts iet mâjâs u.t.t.
Bet nç lielajâ apzinîgumâ viòi nosedz visas tukðas vietas, strâdâ slodzi nodaïâ, 1/2 slodzi nakts deþûras un 1/2 slodzi poliklînikâ.
Rezultâtâ viòi visur skrien visu dara pa galvu pa kalu, viòiem nav laika gulçt, viòiem nav laika mâcîties, viòiem nav laika DOMÂT.
Tâ vietâ , lai pirms deþûras viòi pateiktu - mums ðodien slimnîcâ nav sanitâru, slçdzam slinîcu ciet, viòi vçl staipa un ar ratiem stumj slimos.
U.t.t.
Re: Veldre grib ietupinât dr.Parâdnieku/ ârstiem piedoðanas nebûs/!
10.08.2007 18:56
nepârspîlç, Moljçr
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 17?
Ziņa: