Ceïgala krustenisko saiðu operâcija

Aizsāka OZO #8 

Paldies par atbildi. Biju aizgājis pie vēl viena traumatologa (tas gan savā darba jomā nav tik aktīvs operētājs, nu bet tomēr traumatologs). Arī tas izspaidīja ceļus, taču viņa versija bija, ka viņš nejūtot tik parliecinošu brīvkustību, lai tagad viennozīmīgi pateiktu , ka 1 mēnesi pēc traumas jātaisa operācija. Viņš iesaka vēl nesteigties un tad skatīties atkal. Tagad esmu nesaprašanā vai griezt, paļaujoties uz to, ka pirmajam ir lielāka aktīvā operāciju pieredze un pārliecība vai nogaidīt mēnešus kā iesaka otrs. Tai pašā laikā gaidot, cik es sapratu, var turpināties kaut kādas - kā teici loc. deformācijas, bet no otras puses tāda veida ķirurģiska iejaukšanas ir nopietni pašam organismam un locītavai. Jācer, ka ārstu galvenokārt nemotivē tikai nauda ko samaksā par operāciju, bet tīri cilvēciski pirmkārt savest visu kārtībā. Varbūt aiziet vēl uz sportmed vai traumām pie vēl kāda? Kuram ticēt ? Ka nesanāk tā , ka beigās cik cilvēku tik viedokļu. (kaut gan magn.rezon. Diamed bija rakstīts saites plīsums). Negribas ari palaist garām operāciju, ja tā tiešām nepieciešama, jo tagadējā situācijā iegulties kaut kad vēlāk slimnīcā - var palikt sezonas laikā bez darba.
Mans ieteikums sekojošs- ņemt izrakstu par magnētiskās rezonanses izmeklējumu (kas uz doto brīdi ir maximāli precīzākais šāda veisa traumu izmeklēšanas veids LV) un griezties pie www.orto.lv speciālistiem dr. Pereddistija vai Viļuma. Viņi ir tie, pie kuriem pārsvarā griežas visi profesionāļi-sportisti Latvijā. Tur tu noteikti saņemsi pareizo ieteikumu par turpmāko rīcību. Iesaku (jau kuru reizi šajā topikā :D)

Vnk sēžot un gaidot, neko nesagaidīsi, ja, nu, vienīgi ceļa locītavas nestabilitāti un sāpes. Es nogaidīju gadu pēc traumas (neziņas dēļ) un tāpēc iedzīvojos meniska traumā locītavas nestabilitātes dēļ, kas tagad, neskatoties uz jaunu saiti, man sāgādā problēmas. Butu taisījis operāciju uzreiz, menisks tagad būtu vesels.

Visvisvis-precīzākais veids, kā noteikt kr. saites stāvokli, ir veikt artroskopisko iejaukšanos celī. Zem anestēzijas celī veiks ~2 caurumus, kuros ievietos spec. video kameras. Un tad jau 100% redzēs, kas ir ar saiti. Jau tajā pašā dienā pēc operācija var doties mājās. Pēc 1-2 ned. jau var atsākt fiziskās aktivitātes.

Ja arī parakstīsies uz saišu plastiku, tad jebkurā gadījumā tā sākas ar artroskopisko iejaukšanos. Ja izrādīsies, ka saite ir vesela, tad loģiski, ka to nemēģinās aizvietot ar transplantantu un operāciju pārtrauks. Ieplīsušas saites gadījumā to mēģinās sašūt. Bet, manuprāt, profesionāls ortopēds-ķirurgs pēc magn. rez. izmekl. jau var būt par 99% drošs par diagnozi.

P.S. krusteniskās saites celī ir divas- priekšējā, kura biežāk plīst, un aizmugurējā.
Lai rastos priekšstats par to, kas ir artroskopiskā iejaukšanās celī, t.sk. saišu plastika un mensika rezekcija, iesaku paskatīties šos video:

http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=arthroscopy+of+knee&aq=3&oq=arthros
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
02.03.2009 19:51
Es arī pārrāvu priekšējo krustenisko saiti un ieplēsu otru tieši slēpojpt. Man ir pagājuši 2 mēneši no traumas, tomēr pa trepēm pārvietojos ar grūtībām, jo kāja slikti locās. Ceru ka pēc trim nedēļām , kad būs pienākusi mana rinda operācijai, sākšu atveseļoties. Zinu ka tas var prasīt pus gadu, bet ko lai dara.
Nolēmu taisīt krustenisko saišu operāciju. Ārsts teica , ka ņems kā transplantu manu "hamstrings" cīpslu. Tagad manā ziņā vienīgā izšķiršanās - vai ar metāla skrūvēm vai ar tādām , kas pēc diviem gadiem uzsūcas un pārvēršas par kaulu. Visa atšķirība ir cenā.
Hmm... ārstam noteikti vajadzēja izstāstīt katru skrūvju + un -.
Pašam stiprināja ar interferences (tās, kuras uzsūcas) skrūvēm. Vēl 2 gadus pēc operācijas tās bija redzamas, taču problēmu nekādu :)
Nedomāju, ka būtu lietderīgi aizdomāties par cenu atšķirībām (kuras, domājams, ir nosacīti nelielas), ja esi stingri nolēmis nostāties uz kājām un turpināt aktīvu sporta dzīvi nākotnē.
Veiksmi! :)
Ārsts paskaidroja tikai to, ka 1) jaunāka tehnoloģija (t.i. skrūvju materiāls, organismam vieglāk pieņemt un ja kādreiz kas, tad tur priekšā vairs nav metāla skrūve) un 2) griezums tiek izdarīts citā vietā. (-) pēc operācijas varbūt ilgāk kājas fiksators vai kruķi. Cenas atšķirība - ~900 vai 1300,-Ls
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
05.03.2009 09:13
kurā slimnīcā veiksiet operāciju?
Operācija būs traum. un ortop. slimnīcā.
Vai tad, kad sataisa saiti, peec veiksmiigas rehabilitaacijas viss ir normaali?!... Man celis meniska deelj ir artroskopeets jau reizes 5... :((( Veel arii griezts laikam 1 reizi - pirms paraadaadiijaas artroskopija. Peedeejaa reize shkjiet bija 2001.gadaa. Bet tuuliit buus 6.-taa reize... agraak pret to iztureejos ljoti nesaudziigi, muljkje biju, bet shobriid man magneestiskaas rezonanses diagnozee teikts "artroze, PKS pliisums utt.", kas mani ljoti sabiedeeja, jo it kaa pat nebiju taa aktiivi sportojusi - nesaprotu, no kaa man peekshji taa saite taa vareeja njemt un sapliist (tikai vienu reizi nejaushi piezemeejos uz celja, atsitot to priekshpusee, bet pat nesaapeeja tas sasitums), bet sajuutas nav patiikamas, taa kaa svilst, taa kaa saap (jo iipashi kad vizualizeeju pliisushu saiti), taa kaa ljodzaas... un domaaju, ka tagad, kad man tiks veikta artroskopija, naakamais solis jau laikam buus saites plastika, cik te taa palasiijos... :((( un es shausmiigi sabeedaajos, nevaru aprast ar domu, ka tas celis nekad vairs nebuus taads... kaa agraak pirms traumas un stabils... ka shito visu nevar taa njemt un viegli noveerst... ljoti negribeetos kaut kaadas paliekoshas sekas, kas turpinaatu paatrinaat to celja nodilshanu utt... Un veel rehabilitaacijas ilgums arii lika sabeedaaties - protams, kas jaadara, jaadara, apzinos, ka ir stipri ilgaakas rehabilitaacijas smagaakos gadiijumos, bet man vienkaarshi baigi beediigi shobriid...
Pie artrozes arī noved tas, ka tiek turpināta aktīva dzīve ar plīsušu saiti.
Saišu plastika nostādīs visu savās vietās, celis būs ļoti stabils, protams, ja to veiksi pie laba speciālista (kas tagad maksā ap 1500 Ls). Vienīgi neņemos teikt, kādi blakusefekti var būt artrozei... Bet to , lai ārsts izstāsta.

Bēdāšanās ir jāaizmirst. Es pārstāju spēlēt basketbolu, ko sākumā ļoti pārdzīvoju, taču atradu alternatīvas. Vienīgi grūti panākt konkurenci sportā, jo ar kontaktsporta veidiem vairs nenodarbojos, tikai svaru zāle, skriešana, baseins, ritenis.
Prāts būs krietni bēdīgāks, ja turpināsi izjust nestabilitāti un palielināt artrozi. Tikai un vienīgi plastika!!!

Rehabilitācija ir ilgs un grūts, kā arī ĻOTI atbildīgs posms, bet ir mērķis, lai to izturētu. Ja veiksi operāciju tagad, tad uz vasaras vidu jau varēsi baudīt silto laiku fiziskās aktivitātes veidā.

Vienīgais mīnuss iespējams'īpaši sievietēm ir paliekoša paliela rēta uz ceļgala...
Paldies, ZOBS, par komentu!
Nu jaa... man arii viss saakaas ar basketbolu... pa vidam veel futbols patika briivos briizhos peec visaam artroskopijaam! :))) Protams arii slidoshana, sleeposhana un kur nu bez dejoshanas (taados briizhos par celja saapeem vispaar aizmirsu)... Eh, bet noseedeet mieriigi uz vietas jau arii nevareeju un veel tagad domaaju - galvenais, lai padejot varu! :) Man 18.martaa buus atroskopija - dakteris teica, ka peec tam visu arii varees pateikt, kas buutu jaadara. Bet es vienkaarhsi domaaju, ka jau tagad man ir skaidrs, ka pie saites pliisuma bez taas plastikas cauri laikam netikt, taapeec galvaa tam jau gatavojos... Apdroshinaashana sedz liidz Ls 500.. Aadazhu privaatkliinikaa operaacija maksaa 1380... laikam bez taam dzelzs skruuveem. Taatad vienalga jaareekjinaas ar palielu naudas summu, kas buus jaapiemaksaa + veel rehabilitaacija jau arii nebuus leeta pusgada garumaa... :((( Diez vai tuuliit un tagad paspeeshu arii to saiti uztaisiit... bet apzinos, ka garumaa arii nevaru vilkt! Taa ka dariishu visu iespeejamo, ko aarsts teiks peec artroskopijas...
Bet vai to reetu nevar peec tam kaut kaa samazinaat ar laazeriem utt?!... Stulbi jau ka sievietei nesmuka reeta uz celja, bet tas laikam shajaa gadiijumaa buutu mazaakais, kas mani satrauktu, ja tik dejot vareetu un celis straujaak nediltu, nesaapeetu un buutu stabils!
Hmm... Taisīt artroskopisko izmeklēšanu, ja ir pieeejams magnētiskās rezonanses izmeklējuma rezultāts (plīsusi PKS), kas ir par 90% precīzs rezultāts, kā arī esi bijusi pie ortopēda...!?? Man pēc līdzīgas informācijas iesniegšanas ortopēdam-ķirurgam tika uzreiz nozīmēta plastika. Vnk nebija jēgas no artroskopijas. Bet, nu, tagad krīze, sekojoši ir izdevīga tāda aritmētika: 500 Ls +1380 Ls, nevis vnk 1380 Ls. Kaut gan varbūt kļūdos, galu galā neesmu ārsts...
Pats arī taisīju plastiku Ādažos.
Atceries, ka rehabilitācija ir 80% no pilna procesa pozitīvā rezultāta!!!
Par rētu- pirmkārt, var lūgt ķirurgam, lai izdara visu iespējamo, lai vēlēk būtu mazāk pamanāma. Otrkārt, vēlāk veikt plastisko operāciju.
Man uz doto brīdi ( jau gandrīz 3 gadi pēc operācijas pagājuši) rēta ir labi pamanāma, kā arī ir sārtāka salīdzinājumā ar pārējo ādu. Bet, nu, nedomāju, ka tev ir nākotnes plāns staigāt "pa mēli" ;)
Nu jaa, protams, ka biju pie traumatologa ortopeeda... ar visu savu magn.rez. diagnozi un bildeem uz diska... kad pati izlasiiju visu to aprakstu, pa celjam saaka birt asaras... :(((
Shonedeelj nodevu analiizes, pirmdien buus rezultaati, peec tam tiekos ar anesteziologu, lai atraadiitu analiizhu rezultaatus un tad artroskopiju taisiishu 2.slimniicaa. Esot arii meniska gabalinji, kas, cik sapratu, jaaiztiira utt. Nav tikai saite... Bet es uz pirmdienu sarunaaju aiziet uz konsultaaciju pie veel viena speciaalista aprunaaties par visu. Oi, plastisko... ja uz sejas buutu un drausmiiga, tad domaatu, bet celim...
"Pa meeli"?!? - ja nu vieniigi reetu skatee! :))) Klau, vai Tev nav kaada bilde ar kaaju, kur var redzeet reetu, kaada taa ir?! Ja ir, varbuut vari atsuutiit man uz epastu, ja, protams, neiebilsti...
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
05.03.2009 21:30
iesaku pārbaudīt vai jūsu apdrošināšana sedz šo operāciju, jo kā pārliecinājos- ja rakstīts ka sedz operācijas lidz ... summai, bet kad piezvana uz to apdrošināšanas sabiedrību,izrādas ka tieši uz šo operāciju līguma nav. (plastisko saišu rekostrukciju)
Zobs mazliet augstāk bija ielicis adresi kur var paskatīties filmiņas par operācijām. Ļoti iespaidīgi, saprotami... tikai man pat kāja vairs nesāp- laikam nobijās no šiem skatiem un negrib vairs opeŗēties.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
05.03.2009 21:59
Paskatieties un viss būs skaidrs
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=arthroscopy+of+knee&aq=3&oq=arthros
Man ir BALTA A5, it kaa nekad nekaadu probleemu nav bijis. Par artroskopiju es jau noskaidroju, ka sedzot... par to saishu plastiku arii tad jau noteikti jaapiezvana buus, kad pateiks, ka jaataisa. Patieshaam jaapaarliecinaas, ka taa nav no iznjeemumiem, ko saskanjaa ar liigumu, nav plaanots segt. Bet nu... sedz vai nesedz, ja buus jaataisa, tad buus arii naudinjas jaameklee. Jebkuraa gadiijumaa diezgan liela summa vajadziiga. Vieniigi man nav skaidra apdroshinaashas politika - ja sedz 4 x pa 500 - kaapec gan es to visu summu nevaru izmatot saiteem?!? Bet nee... vienu manipulaaciju sedz liidz 500... paareeejais pasham jaapiemaksaa. Stulbi... Jaa, tos video meegjinaaju skatiit, bet man neraadiijaas, pameegjinaashu uz maajas datora... Ka tik slikti nepaliek apskatot tos video...veel atteikshos no artroskopijas... :-O
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
07.03.2009 10:03
ha ,ha es jau vairākas reizes sktos (tur ir daudz to video) un ar katru reizi man kāja locās arvien labāk. Viņai arī laikam bail no šim procedūrām!
Nevajadzētu baidīties, ja, nu, vienīgi izdomāsiet taisīt operāciju bez anestēzijas... :D

Spinālā anestēzija- ilgākam operācijas laikam, piem., saišu plastikai. Nepatīkamākais- pirmsoperācijas narkozes injekcijas mugurkaulā starp skriemeļiem, laika vilkšanās, jo reāli neguli, kā arī pēcoperācijas ilgais un īpatnējais attiešanas laiks, kad nejūti neko zem jostas vietas. Plusi- operācijas laikā vari sekot monitorā operācijas gaitai :), arī pulsam, asins spiedienam u.c.. Pati par sevi šī anestēzija ir mazāk kaitīga organismam kopumā kā kopējā.

Kopējā anestēzija- pēc injekcijas skaitot no 10 līdz 1, pie ~7 jau saldi guli. Pamodies jau palātā nedaudz apreibis. Taču ilgākā laikā kaitīga organismam. Ortopēdijā praktizē īsajiem artroskopiskiem izmeklējumiem.
Un kā vienā filmā (neatceros nosaukumu) cilvēks iemieg anestēzijas rezultātā, taču reāli visu jūt un saprot, bet nevar neko pateikt un pakustēties (1 no 50'000 vai 500'000 (īsti neatceros) gadījumiem pēc statistikas).
Sorry, ka biedēju, bet fakts ;)
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
08.03.2009 23:12
nu paldies par ''mierinājumu'' , bet vai duršana starp skriemeļiem arī nav bīstama?, ka var pārdurt kādu nervu un paralizē kājas...
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
09.03.2009 13:18
Visas medicīniskās manipulācijas ar cilvēka ķermeni ir ar riska procentu (kur lielāks, kur mazāks %).
LV anesteziologi savulaik bija neapmierināti ar darba samaksu Latvijas med. iestādēs, tāpēc riska procents ir vēl lielāks... :D

Bet, ja nopietni, uzskatu, ka viss, kas saistīts ar ķirurgiju, Latvijā ir augstā līmenī, t.sk., augsti kvalificēti speciālisti.

Par paralīzi- efekts ir identisks. Vari saprast, ko nozīmē būt invalīdam ar pilnīgu zem jostas vietu locekļu nereaģēšanu uz smadzeņu signāliem.
Spinālajā anestēzijā šie noteiktie par kāju un vēl dažu locekļu funkcionēšanu atbildīgie nervi tiek iesaldēti, tādējādi nodrošinot noteiktu laiku paralīzes efektu. Durts tiek tuvāk astes kaulam ;)



Edited 1 time(s). Last edit at 09.03.2009 13:34 by zobs.
Nu, puishi, jums te ljoti taada veseliiga diskusija... :-O Mani jau bez visas durshanas reibonis paarnjem iedomaajoties par narkozi muguraa... bet saites plastikai (kaa shodien uzzinaaju) labaak taada narkoze esot... man gan skudrinjas par to visu skrien - jo vienreiz artroskopiju taisiija ar narkozi muguraa.... man labaak patika guleet miegaa... jo shitai patieshaam kaa Zobs raksta atieshana ir ljoti jociiga... Un starp citu - tagad saites plastikai esot daudz mazaaka reeta celja saanos... kaut kaada cita ciipsla par donoru tiek izmantota. :-O
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
09.03.2009 21:00
Gaidu bildes ar rētu ceļa sānos... :D:D:D
Viirieshus reetas izdailjo, bet sievietes... ne tik ljoti! :D Tachu, ja taisiishu saites plastiku, tad bildiite buus! Nevaru Tev atteikt, sirdsapzinja neljauj! :)))
Tā nu man tas operācijas process tikko kā aiz muguras. Par iepriekš rakstīto diskusijā - spinālā anestēzija nav nekas briesmīgs.Šprice nesāpīga, operācijas laikā var dzirdēt urbja skaņas, kaut kādu kalšanu u.c., bet tās apziņā ir tikai kā tālas skaņas, jo no rīta iedzertā tablete tevi notur tādā kā pusapziņas eiforijas stāvoklī. Sāpīgākais moments ir laiks, kad atgājusi vietējā narkoze. No paša pieredzes - labāk palūgt māsiņai kādu pretsāpju špricīti. No slimnīcas izlaida jau otrā dienā. Kāja gan vēl sāpēja, tagad mājās mēģinu dažreiz dienā veikt pāris kājas kustības vingrojumu, kurus parādīja slimnīcas metodiste un ceru, ka pirmā ārsta apmeklējumā pateiks kaut ko vairāk un konkrētāk ko sagaidīt tālāk.
Re: Ceïgala krustenisko saiðu operâcija
14.03.2009 11:31
Prieks par veixmīgu operāciju :)
Jau uzreiz sāki vingrot!? Nedēļu gan būtu pagaidījis :)
Kāds bija ārsta komentārs pēc operācijas? Menisks vesels?
Par meniska problēmām ārsts neko neteica. Kruķošana 3 nedēļas. Bija līdzināts skrimslis un jauna saite, bet tie vingrojumi pagaidām ir tādi kā pēdas kustināšana, tad nedaudz celi guļot paspiest uz leju (zem ceļa salocīts dvielis) un iespēju robežās paša ceļa saliekšana, kā arī staigājot kājas pēdu likt pie zemes (bez svara) un nevis lēkāt uz vienas kājas.. Ārsts teica , ka vingrojumus 1.nedēļai pateiks slimnīcas fizioterapeite un tādi nu tie bija.
MAUS - a, kur Tu taisīji to operāciju?! Un kas Tev bija ar pašu skrimsli?! Vai tā saites trauma bija nesena?!
Operācija notika Traumatoloģijas slimnīcā, Duntes ielā. Magnētiskajā rezonansē bija rakstīts , ka skrimlim defektu nav, laikam tā līdzināšana bija nepieciešama jaunās saites vietas attīrīšanai vai sagatavošanai. Trauma man bija slēpojot februāra sākumā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 11?
Ziņa: