Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
17.06.2008 21:21
Remedy-
jâ nepieminçju paðu galveno, bet kas jau te visu laiku tiek pieminçts-
tas ir darbs ar sevi, smags, ïoti sâpîgs darbs paðam ar sevi.
man bija vajadzîga speciâlista palîdzîba, ar kura palîdzîbu rakos un rokos vçl ðobrîd.
varbût esmu slinkâka nekâ tu, bet man darbs ar sevi galvenokârt notiek caur psihoterapiju.
man ir ïoti "bagâta" pieredze psihoterapijâ, nezinu vai vçl kâds no ðeit forumâ ir gâjis pie psihoterapeita 10 gadus!!! patlaban aptuveni divus gadus eju pie citas dakteres, pie kuras man viennozîmîgi ir pozitîvi uzlabojumi, bet iepriekð 7 gadus gâju pie daktera, ar kura "palîdzîbu" nokïuvu ïoti smagâ stâvoklî. tâ ir ïoti sâpîga pieredze, kad tu ej, ej pie daktera, cerîbâ, ka paliks labâk, taèu kïûst arvien sliktâk: sâkot ar paðsajûtu un beidzot ar to, ka tu no tâ nevari pastrâdât, apburtais loks.paldies dievam, kad beidzâs nauda, bija laiks apstâties, padomât ar prâtu un tad es nokïuvu pie tagadçjâs dakteres. tagad esmu izanalizçjusi, kas pirmâ daktera pieejâ bija ne tâ un kâpçc man pie viòa palika sliktâk.uzticçjos daudzajiem daktera grâdiem, bet neaizdomâjos par cilvçcisko faktoru.
Protams man vçl daudz ko risinât sevî: iekðçjos kompleksus, ir daudz baiïu par nâvi, dusmâm un citâm lietâm. Ðo divu laikâ noteikti esmu mainîjusies, vairâk ïaujos emocijâm, neesmu tik kategoriska...

Kâdu laiku atpakaï paðai ïoti gribçjâs noorganizçt kâdu vietu, kur satikties visiem tiem, kuriem lîdzîgas problçmas.
Vai tas nebiju tu Remedy, kas kâdu laiku atpakaï ierosinâja veidot saitu?Un tur gâja runa par kâdiem 20 latiem, kas nepiecieðami tâ veidoðanai (varbût es neatceros precîzi). Tad esmu gatava nosponsorçt ðâdam pasâkumam 20 Ls,ja piedâvâjums vçl paliek spçkâ.Ðis forums nav îpaði âtrs un çrts!!!
Ja mâcçtu pati izveidotu saitu, bet diemþçl neprotu :(
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
17.06.2008 22:18
To saitu var izveidot par velti, nav vajadzîgi tie 20 LS...

Kâdu laiku atpakaï tâdu sâku veidot, bet tâ fîre neaizgâja..tâ kâ paliekam ðe pat :)
http://www.siteground.com

or

http://www.byethost.com

Viss, kas nepieciesams idealai majas lapai.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.06.2008 00:00
...personiibas trauceejumi nav slimiiba... bet kaadas akcenteetas rakstura/uzvediibas ieziimes, kas traucee adapteeties normaalai dziivei... nav runa par normaals/nenormaals, bet gan par trauceejoshs vai ne trauceejoshs...
...un nav dzirdeets, ka to ar zaaleem dizhi aarsteetu, ja nav cita vaina ar atziita...
...a vegjetaatika tik taa sboku...
kiki31 -

Ðâdas lapas izveidi ierosinâjis neesmu, taèu jâ - noteikti tâdu atbalstîtu.

Attiecîbâ uz strâdâðanu tikai psihoterapijas seansu laikâ. Es no sâkuma arî to darîju - nu strâdâju ar sevi seansu laikâ un tur gûtâs atziòas centos piemçrot dzîvç. Bet ar terapiju ir vairâkas problçmas - pirmkârt,tâ notiek par retu. Reizi vai divas nedçïâ - aptuveni stundu. Un puse no ðî laika paiet stâstot piedzîvotos notikumus un savas izjûtas kopð iepriekðçjâs tikðanâs reizes. Nâkamâ problçma - reti kad Tu spçsi bût 100% atklâta ar psihoterapeitu, lai arî kâda bûtu cilvçciskâ saikne. Vçl jo vairâk tâpçc, ka mums visiem iekðâ ir vçlme sevi parâdît labâ gaismâ - noklusçjot kâdu niansi. Bet nianses bieþi vien ir ïoti svarîgas. Un 100% atklâti mçs varam bût tikai paði sev.

Es absolûti nenoniecinu psihoterapiju - es to atbalstu un aicinu ikvienu, kas vçl nav bijis pie psihoterapeita - sâkt to darît. Tas kaut mazliet, bet palîdzçs saprast virizienu kurâ ir jâstrâdâ paðam.

Taèu sitat mani nost, bet es neatkâpðos no tâ, ka viss melnais darbs ir jâdara paðam. Tikai mçs paði varam aizrakties lîdz paðîem dziïâkajiem savu domu, emociju, attieksmes un rîcîbas slâòiem. Psihoterpaeits nespçj tik dziïi mûsos ielîst. Viòam veidojas tikai fragmentâra bilde. Bet visu bildi kopumâ varam saskatît tikai mçs paði.

Bet nu jâ, tas ir daudz daudz daudz grûtâk nekâ aiziet aprunâties pie psihoterapeita. Pie tam - arî psihoterapeits taèu strâdâ ar mûsu paðu resursiem - tâ vai citâdi, bet ne jau viòð mums iebaro kâdu brînumzâli - viòð parâda virzienu, kurâ jâiet. Un mçs tajâ ejam. Mçs uzticamies psihoterapeitam, rîkojamies kâ viòð saka un bieþi vien jûtamies kaut nedaudz labâk. Bet rocieties paði sevî vçl dziïâk, rîkojieties vçl apòçmîgâk, sâciet uzticçties arî paði sev un ar laiku jutîsieties nevis nedaudz, bet gan daudz labâk.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.06.2008 13:35
Remedy
Par terapiju no savas "bagâtâs" pieredzes un dakteru teiktâ, ja terapija ir vienu reizi nedçïâ - tâ ir vairâk t.s. atbalstoðâ terapija, ja divas reizes nedçïâ - nezinu kâ to psiholoìiski pareizi sauc - bet tâ ir "dziïâka" terapija.
Respektîvi ja tikðanâs notiek reizi nedçïâ, tad parasti, tâ patieðâm ir vienkârði tâda notikumu atstâstîðana, bet ja bieþâk, tad jau risinâs dziïi iekðçjâs problçmas, nevis vienkârði notikumu aststâstîðana. Un neiet jau terapijâ tâ viss gludi kâ pa dçli. Ir kâpumi, ir kritumi, ir periodi, kad liekas, viss stâv uz vietas. Tas nav tik vienkârði.
Par uzticçðanos terapeitam, tâ ir Tava iekðçjâ problçma un uzskati, ka tu neuzticies lîdz galam. Kâda jçga tad iet pie terapeita, ja tu viòam neuzticies?
Arî man terapijâ ðis uzticçðanâs jautâjums vairâkas reizes ir "pacçlies" un ir bûtiski uzticçties terapeitam, jo tu vairâk uzticçsies, jo dziïâk spçsi ielûkoties iekðâ. Bet ir o.k.- galvenais nav kâdu ceïu mçs izvçlamies, pa kuru ejam, bet galvenais ir rezultâts un ja tu pats bez terapeita tiec galâ, super, to jau mçs visi vçlamies - paði saviem spçkiem tikt galâ.
Protams, ka viss, kâ tu saki, melnais darbs, mums jebkurâ gadîjumâ jâizdara paðiem. Terapeits ir kâ virzîtâjspçks un palîgs, acs no malas, jo rokoties paðiem sevî, sâpes un pârdzîvojumus jûtam mçs-pacienti, nevis viòi.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.06.2008 14:11
1x nedeeljaa videeji pasaulee straadaa... es vispaar vairaak negribeetu... lai gan reizeem shkjiet, ka vareetu buut biezhaak, varbuut epizodiski, bet tad jau visa dziive tik ap terapiju vien...

10 gadi ir pilniigi ok... es vienubriid tuseeju pa vienu english forumu. tur daudziem, kas bija pusliidz jau izpeldeejushi, bija ap 10 gadiem. bet nu smagas taas pieredzes saakumaa. pirmie 2-3 gadi kaa pa miglu un ar tableshu saujaam.

graadiem tieshaam nav noziimes, es ar it kaa gaaju uz graadiem un nenozheeloju, jo gribeeju aarzemees studeejushu, nelikaas uzticami vieteejie "darinaajumi", jo mazliet zinaaju aizkulises. bet fakts ir tas, ka intuiicija tomeer jaauzklausa vispirms, peec tam jau var papiirus izpeetiit. jaabuut i graadam i sajuutai, ka shis te derees. veel es zinaaju, ka pilniigi noteikti negribu izbijushu psihiatru, jo paaraak daudz padomiskaas psihiatriskaas domaashanas, kas izraveejas tik ar laiku.

viena zinaama buutne man teica -- "terapeits var buut pa daljai suuds (atvainojos), viss ir atkariigs no pasha..."

nedomaaju gluzhi, ka taa, bet zinaama taisniiba shai domaa ir.



Edited 1 time(s). Last edit at 18.06.2008 14:17 by Runcene.
Ðodien veicu darbîbu, par kuras rezultâtiem vçl ir grûti spriest, bet nu redzçsim kâ situâcija attîstîsies.

Runa iet par sekojoðo - nu jau ir pagâjuði aptuveni 2 mçneði kopð neesmu lietojis nekâdas zâles. Taèu - ðîs zâles man visu laiku ir bijuðas lîdzi - nu - na vsjakije pozharnije. Bija protams, reizes, kad to skaidri apzinâjos un bija reizes, kad par to piemirsu. Bet nu katrâ ziòâ apziòa, ka zâles ir pa rokai - tomçr balstîja.

Ðodien no bankomâta izòçmu naudu un liku makâ - dziïâkâ nodalîjumâ un ieraudzîju tos trankvilizatorus. Ja kâdu nedçïu atpakaï man doma - izmest zâles no maka - nogrieþot ðo pçdçjo atkâpðanâs ceïu likâs ne visai iespçjama, tad ðodien es to izdarîju. Izòçmu no maka zâles, izmetu miskastç - un iztîrîju maku tâ, lai tur nepaliktu ne kripatiòas, kas iekrâjuðas agrâk dalot arvien mazâkas devas. Mâjâs zâles vçl ir, bet lîdzi man tâs vairs nav un centîðos tâs neòemt lîdzi.

Sajûtas diezgan dîvainas - bik tâ kâ nedroðîba palielinâjusies, bet nu - domâju, ka tas ir tikai normâli. Pie tam - to es darîju arî tâpçc, ka jutu, ka kaut kas atkal sâk klemmçties - netieku tâlâk, kaut kas bremzç tâlâku pacelðanos. Un tad sapratu, ka ðî bremze bija - sasaiste ar ðîm zâlçm, kas visu laiku bija pa rokai. Ok, es tâs netiku lietojis, bet tik un tâ - tâs man bija lîdzâs. Un râva atpakaï. Bet ja reiz es ðeit iepriekð runâju par varas òemðanu savâs rokâs, tad ir skaidrs, ka varu rokâs nevari pilnîbâ paòemt, ja atstâj sev atkâpðanâs ceïus.

Bet nu jâ - jâskatâs kâ bûs.:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.06.2008 14:37
Malacis! Remedy! :):):)
Tas ka tu atbrîvojies no viòâm liecina par to, ka tu jûties pietiekami stabili. Jauki, priecâjos par tevi.
Es pagaidâm vienmçr nçsâju somiòâ zâles, bet ceru arî, ka kâdreiz nebûs nepiecieðamîbas viòas izmantot, jo to zâïu pastâvîgu nçsâðanu sâku kâdus divus gadu atpakaï, bet lîdz tam visu dzîvi nekad nelietoju un nençsâju lîdzi zâles.
Bet katram savs laiks...
kiki31-

Vçl jau par agru lekt pa gaisu.:)
Zâïu izmeðana ðo stabilitâti bik ir saðíobîjusi, bet nu jâ - jâcenðas sevi saturçt râmjos - neïauties paða provokâcijâm, kuras tagad vismz kâdu brîdi pastiprinâti izpaudîsies.
Ðodien jau nâcâs piedzîvot daþas situâcijas, kurâs "îlena gali" centâs lîst ârâ, bet nu kaut kâ izdevâs tos noslâpçt.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.06.2008 16:25
Remedy-
Protams, zinu, kas tas nav viegli!
Ja tu zinâtu, ka tev ir zâles pa rokai, tu justos droðâk, nav zâles, jûties nedroðâk.
Tas viss ir tavâ galvâ un tas parâda to, ka tavas sliktâs sajûtas rodas psiholoìiski, ko tu vari pats ietekmçt.
Es arî tikko sçdçju pie friziera, sâku nervozçt, domâju vot tûlît, tûlît piecelðos no krçsla un ieðu prom, bet nomierinâju sevi, nosçdçju lîdz galam un tiku pie jaunas frizûras:)
Turies!!!Lai tev patieðâm izdodas:)
Labvakariò!


Nu, jopcik, piemeties reibonis veikalos.

Taèu bija reizes, kad gâju normâli.

Vai tas ir jâsaprot - kâ VD mainîgâ daba?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.06.2008 22:36
Domâjams, ka jâ..mainâs nu viòa nenormâli, man paðai tâds mainîgais brîdis patreiz, ka dabûju atkal pie pâris ârstiem aizskraidît!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
18.06.2008 22:49
to Kiki
Es pagaajsnedeel arii biju pie friziera, kad puse matu bija apgriezti, uznaaca taads sliktums... vieniigi doma, ka laikam izskatiisos smiekliigi ar pa pusei apgrieztiem matiem, nelaava man piecelties un aiziet :)
kiki31 -

Paldies par laba vçlçjumiem!:)

Frizieris man arî ir ïoti vârîga vieta, jo man pie friziera paðam bija pirmâ un vienîgâ lielâ lçkme, pçc kuras viss sâkâs.:) Visu ðo 3 gadu laikâ pat zâles liedza man pie friziera normâli justies un matu grieðana man vairâk ir asociçjusies ar nebeidzamâm mokâm.:)
Bet nu - tagad ðo 2 mçneðu laikâ 1 reizi biju pie friziera bez zâlçm. Gâja makten "jautri" bet nu izturçju.:)

Par to, ka viss rodas galvâ - par to pilnîbâ piekrîtu un to jau ðeit arî sludinu.:) Bet nu ðodien tas izpauþas arî burtiski, jo kopð ðodien iztîrîju maciòu no jebkâdâm "droðîbas" zâlçm - un it visur dodos bez jebkâda glâbðanas riòía - man bik galva tâda kâ dulla visu ðo dienu. Visâs citâs organisma vietâs (krûtîs, sirds apvidû, vçderâ, elpoðanas sistçmâ) - viss ðtokos - nekur nekas nespieþ, nekur nekas nesâp (mazliet tikai rîkle vçl niíojas) - bet galva gan kâ SPAINIS - brîþiem liekas, ka kaklam grûti to noturçt.:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
19.06.2008 08:24
Voi, tâ pretîga sajûta, kad liekas kakls nespçj galvu noturçt, tâdos brîþos izlîdzçjos ar apkakles nçsâðanu...

Pie friziera reiz man arî gâja traki, devos uz profilaksi saviem pieaudzçtajiem matiem, un pçc brîþa biju gatava skriet prom, bet kâ tu skriesi, tâda nauda samaksât apar matiem un neskries jau ar puspieaudzçtiem :)
Brasilia -

Aha, tâ ir pretîga sajûta, bet ja tâ padomâ - kura VD radîtâ sajûa ir patîkama?:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
19.06.2008 10:44
Es atkal sevi pie friziera psiholoìiski mçìinâju nomierinât, sakot, ka jebkurâ brîdî varu piecelties un aiziet, pofig, lai tas frizieris domâ ko grib, piemçram, man pçkðòi slikti palicis vai kaut ko steidzîgu atcerçjos, kaut kas noticis utmldz.
vai tas bûtu kaut kas traks? jebkuram var gadîties...
Tas, ka mçs uztraucamies par to, ko citi cilvçki padomâs par mums, arî ir liels iekðçjs komplekss. Mums tik ïoti svarîgi ko padomâs par mums citi cilvçki, ka tas mums traucç dzîvot.Bet patiesîbâ, ja tâ paskatâs dziïâk, tad mçs jau nezinâm, ko citi padomâs, tâs ir mûsu domas un fantâzijas, ka kâds padomâs, ka esmu stulba, nenormâla...sanâk, ka patiesîbâ mçs paði par sevîm tâ domâjam-slikti !!!
ar prâtu to saprotu, bet man ðajâ jomâ vçl daudz strâdât.
Agrâk bija nenormâla panika, piemçram, sapulcçs, kur publiski jâuzstâjas citu cilvçku priekðâ, tagad nav tik traki, jâ nedaudz satraucos, bet nelecu augðâ un neeju projâm no sapulces.
kiki31 -

Es jau arî to vien daru pie friziera kâ cenðos sevi nomierinât.:) Bet nu - tagad, kad reâli ir saprasts, ka ne jau ârçjie faktori mani provocç, bet es pats sevi - tad ir mazliet vieglâk. Bet nu - tik un tâ ir jâtrençjas. Kâ jau teicu - man ar frizieriem ir "îpaðas" attiecîbas, jo tur es piedzîvoju savu lielo "infarktu"...:)
Agrâk man arî likâs, ka tas bûtu kaut kas ïoti kliedzoðs un reâli mani apkaunojoðs pasâkums, ja es kâdâ brîdî teiktu, ka stop - beidzam frizçt - man ir slikti. Bet patiesîbâ - kas par to? Mazums, kas cilvçkiem var gadîties.

Man vçl pçdçjâ reizç palîdzçja tas, ka es vairs necentos iekðçji savâs domâs skubinât frizieri. Centos izturçties neitrâli, jo pirms tam biju apòçmies - lai arî kas notiku, lai arî cik ilgi tas notiktu - es sedçðu un izturçðu. Jâ, brîþiem sametâs dikti ðíçrmi un bik sanâca padîdîties. Bet, ja agrâk par ðo dîdiðanos baigi pârdzîvoju (jo likâs, kâ tâdâ veidâ frizieris redz, ka man ir baigâs mokas), tad tagad to îpaði neòemu pierç. Un ja arî viòð apvaicâtos - vai kaut kas kaið - tad arî pateiktu, ka da nezinu - krûtîs bik kaut kas spieþ vai galva bik iesâpçjusies. Un vai tad no tâ kaut kas diþi mainîtos?

Par sapulcçm arî jorpojâm neesmu priecîgs, bet nu - ir jau labâk nekâ agrâk. Bet arî vçl jâstrâdâ.:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
19.06.2008 11:35
Oi, man nepatîk pirmdienu rîti, visa sapulèu zâle piebâzta ar cilvçkiem un stundu tur jâmocâs, lûru tik pulkstenî..bet pçdçjâ laikâ iemanîjos graamatu paíert lîdz, uzreiz forðâka dûða, nevienam nemanot palasît :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
19.06.2008 11:48
Man par laimi sapulce ilgst tikai 30 min :)
Bet jums nav taa, ka tiesi saakumaa ir nenormaalaa panika, bet pamazaam viss norimst un beigaas tu jau juuties loti labi un vareetu klausiities veel 2h? Piemeeram man, ja ir jaaieiet kaadaa valsts iestaadee, tad tiesi pirms ieiesanas ieksaa man ir vislielaakaa panika, bet kad jau esmu iegaajusi ieksaa un saakusi runaat, es konstateeju, ka juutos pilniigi mieriigi...
Sveikiòi!

Nomieriniet mani , sakot, ka viegls reibonis un tâ kâ nedaudz, nedaudz slikta dûða ir VD viltîba...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
19.06.2008 13:55
Nu protams, kas tad cits? :):):)
Brasilia -

Nâkamreiz, kad iesi sapulcç - pamçìini apnemties, ka visu laiku nelûrçsi pulkstenî (tâ Tu sevi provocç) un pasaki sev, ka sçdçsi tur tik ilgi cik bûs nepiecieðams, lai arî kas notiktu.

123 -

Nu ar to nomierinâðanos ir visâdi bijis. Piemçram iekð kino man ir bijis, ka visu laiku ir slikti, bet ir arî bijis, ka pçc kâdâm 30 minûtçm viss izzûd un var baudît filmu.

Savukârt sapulcçs ievçroju, ka bieþi vien paðsajûta iet kâ pa viïòiem - vienu brîdi saasinâs, tad atslâbst, tad atkal saasinâs, tad atkal atslâbst. Ilgu laiku nesapratu, kas par ðtelli, bet tad sapratu. Un atkal atgrieþamies pie iekðçjâm prvokâcijâm. Nu piemçram - es visu laiku centos (un vçl joprojâm pilnîbâ neesmu no tâ ticis vaïâ) saskatît pazîmes, kas liecinâtu, ka sapulce drîz beigsies. Sekoju uzmanîgi lîdzi sapulces vadîtâja runas veidam un kad runas sâk apsîkt, tad liekas, ka nu - viss sapulce tûlît beigsies. Bet izrâdâs, ka nç - tiek sâkta diskusiaj par kaut ko citu. tad uzreiz atkal nolidoju lejâ - jo biju sevi provocçjis - dikti vcerçjis, ka sapulce tûlît beigises, bet tâ turpinâs.
Tâpçc cenðos iet uz sapulcçm ar tâdu pieeju, ka lai tâs notiek cik ilgi notikdamas, nemeklçt nekâdas nevajadzîgas pazîmes (tai skaitâ neskatîties pulkstenî), un iet ârâ no sapluces kâ pçdçjam.:)
Ïautiòi!


Kâ jûs tiekar galâ ar reiboòiem?

Vienkârði jâpârdzîvo? Vai ir kas efektîgs?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
22.06.2008 17:13
Es ðad tad pançsâju apkakli, tad ðíiet, ka paliek vieglâk un palietoju Klonazepamu!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.06.2008 01:15
M



Edited 1 time(s). Last edit at 19.08.2012 16:54 by kachenite.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.06.2008 15:02
Ieskanç un atsûti lûdzu man, ja iespçjams
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
25.06.2008 12:49
Hello:):):)
Vai visi forumieði vçl guï?
Tik raitas sarununas vçl risinâjâs Jâòu priekðvakarâ un tagad otro dienu klusums.Kâ jûtaties pçc svçtkiem?
Laikam visi ïoti labi nosvinçjuði Jâòus, tâpçc klusç, jo nez kâpçc protam dalîties tikai tad, kad ir slikti.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
25.06.2008 13:38
Droshi vien ka gulj,es nosvineeju divas dienas un tagad pashsajuuta galigi nav laba:(
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 13?
Ziņa: