Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
03.09.2008 15:58
Grupas dalîbnieki tika iedroðinâti pakïaut sevi apstâkïiem, no kuriem viòi baidâs. Nedçïâm un mçneðiem ilgi viòi veica arvien grûtâkus uzdevumus, un ja viss gâja labi, nemiers un trauksmes izzuda.
Kad cilvçks ierodas grupâ 1x, viòð min visas fobijas, no kurâm grib atbrîvoties, grupâs ir no 6-8 cilvçki, satiekas katru nedçïu uz 2 st,lai noskaidrotu viens otra sasniegumus un uzdotu mâjas darbus. Sanâksme sâkas ar iepr. nedçïas mâjas uzdevumu apspriedi.Ikviens stâsta, ko veicis, kâ juties pirms un uzdevuma veikðanas laikâ.Viòi mâcîjâs atbrîvoties, lai spçtu tikt galâ ar trauksmçm un panikas sajûtâm. Mâjas darbus pielâgo katram atseviðíi. Sieveitei, kas baidâs no zirnekïiem, tajâ nedçïâ bija jâlasa par tiem grâmata, jâpieskaras visiem attçliem.Viòai arî vienai bija jâpâriet pâri tiltam vçjainâ un lietainâ laikâ, lai sâktu cînîties ar savâm bailçm no augstuma. Kâdam vîrietim bija sociâlâ fobija, un viòam ðajâ nedçïâ birojâ vajadzçja uzsâkt vairâkas sarunas ar sievietçm un vajadzçja kïût par vingroðanas kluba biedru un apmeklçt to 2x nedçïâ.

Mâjas darbu veikðanai jâvelta 2 stundas. Dalîbniekiem katru mçnesi jâaizpilda anketa, kurâ visas bailes jânovçrtç daþâdâs situâcijâs. Pçc anketâm var izsekot progresam. Biheivorâlâ terapija grupâs ir izveidota saskaòâ ar daþiem stingriem principiem:
1./ biedçjoðâ situâcijâ jâpaliek tik ilgi, lîdz bailes un trauksme sâk norimt.
(ja drosmîgi dodaties lielveikalâ vai bezbailîgi kâpjat autobusâ, pçkðòi jûtat, ka bailes sâk pieaugt, nekavçjoties atstâjot vietu, situâcija kïûst vçl sliktâka.
2./ mâjas uzdevumu jâpilda pçc iespçjas bieþâk, ideâli-katru dienu. Jo ilgâks pârtraukums, jo grûtâk bûs uzdevumu pildît. Ja lieto trankvilizatorus, kuri dara pasîvu, tad tos jâdzer daþas stundas âtrâk, pirms grasâs pildît mâjas darbu.

daþrei grupas dodas uz lidostu, jo tur ir vis kaut ka spiemçrojams fobijâm, klaustrofobi\kis var mçìinât braukt ar liftu, sociâlais fobiíis var pasç'dçt kafeinîcâ, kâdam, kas nespçj sarunâties ar sveðiniekiem, uzdod apmeklçt automaðînu îres punktus un noskaidrot, kur vislçtâk izîrçt maðînu.



Edited 1 time(s). Last edit at 03.09.2008 15:58 by Brasilia.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
03.09.2008 17:10
Biheivorâlâ terapija tiek uzskatîta par bargu, tieði tâ dçï daudzi atsakâs pielietot. Ir nepiecieðama milzîga drosme, lai nonâkot situâcijâ no kuras baidâs vairâk par visu, tîði pakïautu sevi kaut kam tam, no kâ esat vairîjies gadiem ilgi. Daþiem tas ir par daudz prasîts. Tâpçc biheivorâlâ terapija tiek kombinçta ar medikamentiem, lai to padarîtu tîkamâku.Zâles varot pietiekami mazinât trauksmi, lai pakïauðanas terapija noritçtu efektîvi, medikamenti mazina bailes, un pakïauðana tâs apspieþ.

Medikamenti jaalieto mazâs devâs daþas stundas pirms pakïauðanas uzdevumu sâkðanas.Ja medikamentus lieto tieði pirms izieðanas no mâjâm, lai brauktu ar autobusu, braucienam ir jâilgst tik ilgi, kamçr zâïu iedarbîba nab beigusies, citâdi bailes var viegli atgriezties. Veicot biheivorâlo terapiju bez trankvilizatotoriem, tâs rezultâti ir noturîgâki.
Cilvçks ar sociâlo fobiju pçc ârstçðanâs kursa var iet uz ballîtçm un uzstâties, bet var joprojâm ðaubîties un baidîties no tâm situâcijâm, kas sâkotnçji viòâ izraisîja fobiju.

Ja kâds maina savu uzvedîbu un sâk aprast ar situâcijâm, kas viòu biedç, tad viòa bailes mazinâsies. Viòi joprojâm atcerçsies, ka kâdreiz viòiem bija spçcîga fobija, kâ arî atcerçsies nepatîkamâs sajûtas, bet viòiem bûs saglabâjuðâs tikai atmiòas nevis paðas sajûtas.

NAv zinâms kâ un kâpçc biheivorâlâ teorija palîdz, terapija, kas savu vçrtîbu ir pierâdîjusi laboratoriskos pçtîjumos, klînikâ, paðpalîdzîbas grupâs, grâmatu lasîtâjiem un datoru lietotâjiem, ir balstîta uz veiksmîgu praksi, ne teoriju.
T;a ir efektîva, bet ne vienmçr lîdz, 3% cilvçki var precîzi ievçrot visus noteikumus, bet vuiòu bailes nerimstas. Tiem, kam ir mazâka ticîba biheivorâlajai teorijai, ir mazâkas iespçjas izveseïoties.

Biheiv.terapija bieþi tiek kombinçta ar medikamentiem, hipnozi, pârrunâm.

Te vçl mazliet:

http://foto.inbox.lv/brasilia_inbox/Biheivoraalaa
Brasilia.
Paldies. Tieðâm interesanti un pamâcoði. Man ði metode ir jaunums , bet varu tai piekrist. Psihoterapeiti to daïçji izmanto savâ praksç.
Man ienâca prâtâ viena lieta no savas pieredzes.... Bet par to citreiz.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 08:43
Labi, ka noderçja, ne velti vakar centos :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 11:59
nodereeja gan, Brasilia, ir labi, ka kaads laiku pa laikam atgaadina vienkaarshas lietas...

piem, ka ir jaasaak dariit, kaut vai iet pa to tiltu lietuu...
kaktaa seezhot un par slikto tiltu raudot buus nekas...

katram ir citi tilti, protams, bet ideja viena.

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 12:02
Ðî pieeja gan laikam neder bçru traumas, tuvinieku zaudçðanas gadîjumâ...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 12:12
Piekrîtu, ka tikai savas bailes auklçjot, nekas labs nesanâks. Manâ pieredzç ar baiïu pârvarçðanu bieþi ir bijis tâ, ka bailes gandrîz pazûd, bet paðsajûta var nebût pilnîgi OK. Bet no tâ vairs nav bail. Analizçjot, kâpçc bail no "bîstamajâm" situâcijâm, visbieþâk cçlonis bija viens - "ko par mani padomâs". Kad izdevâs sev pieòemt "nu padomâs, nu un tad", straujâk viss gâja uz labo pusi.
Baiïu pârvarçðanai gan arî ir sava robeþa. Puisis, kurð patoloìiski baidîjâs no augstuma, devâs ar tûristu grupu kalnos, lai sevi pârvarçtu. Diemþçl, dabûja galu, iekrîtot aizâ.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 12:22
Man arî tâpât kâ Alstere saka, bailes it kâ vairs nav, bet tâda nedroði nemierîgi sajûta ir palikusi...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 13:36
ir jaaatrod robezha, lai nedariitu sev paari arii shajaa paarvareeshanaa, jo nezheeliiba pret sevi tieshaam var beigties ar aizu...

lasiiju reiz kaadu padomu, kas patika:

runaa ar sevi kaa ar mazu nobijushos beernu... it kaa smiekliigi, bet straadaa. it sevishkji savienojumaa ar "nu padomâs, nu un tad"...

Brasila, par zaudeejumiem ir graamatas un arii netaa ir info... pameklee...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 13:53
Vot, Runcene pasaki kâdu grâmatu, vakar izokðíerçju grâmatnîcu, nekas prâtîgs acîs neieleca, nopirku ` Sâc dzîvot`, domâju par mirðanas tçmu bûs, bet nekâ...Pçc kâ, lai netâ meklç?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 14:01
latviski nez vai buus... mums nav tendence izdot graamatas, kas dziljumos godiigi runaa par dziives realitaati...

meklee peec atsleegvaardiem

death, coping, loosing loved ones, grieving, mourning, forum... ceru, ka pareizi uzrakstiiju :I

parasti tad arii kaut kur paviid ieteikumi par graamataam.

es zinu, ka tochna ir forums vecaakiem, kas zaudeejushi beernus... gan buus arii citaadi...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
04.09.2008 14:47
ok, pameklçðu, sapratu, ko ar angliskajiem vârdiem domâji ;)

Þçl, ka latviski nav, iedotu mâsai palsît, bet viòa no eng ne bû, ne bç, bûtu vismaz vâcu val?!
tiem, kas saprot vaacu valodu, vareetu shii lapa nodereet pie dazaadaam fobijaam un baileem..
http://www.psychic.de/agoraphobie-video.php
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
05.09.2008 13:16
vaaciski runaa dikten daudz ljauzhu shajaa pasauliitee, taatad kaut kam jaabuut noteikti, tikai vaacieshi ir ar diivainu veesturi -- nacistiskaa psihiatrija tak no shiem naak...

sisti uz melns/balts domaashanu...

lai gan vinji ir vieni no nedaudzajiem, kas intensiivi darbojas ar augu preparaatiem pie depresijas, piemeeram....

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Tagad ir citi laiki, taapeec no nacistiskaas psihiatrijas tur neko neatradiisiet. :)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
05.09.2008 23:49
Sodien biju pierakstiijusies pie aarsta, bet vina pazvaniija un pateica, ka ir slima. Tagad vajag gaidiit liidz naakamajai nedeelai:( Iedzeeru 1,5 Lexotanil, trauksme taada, ka par guleesanu var aizmirst. Un protams klaat bailes, ka paliks veel sliktaak, ka vajadzees braukt uz slimniicu....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 00:33
Pie kâda ârsta netiki? Bija kas bûtisks, ka tâ satraucies pçc atteiktas vizites?
Nu, iedzer vçl 1.5 mg leot. un mçìini nomierinâties, sâc kºtot mâju, mazgât traukus, nu kaut ko, lai novçrstu domas no trauksmes..
Man paliidz skrieshana, nu taa - vismaz pusstundu gara, lai sviedri liist. Un peec tam gultaa ar lielu kruuzi Tereshko teeju "Mieram un miegam".
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 00:49
Pierakstiijusies biju pie psihiatra, jo peedeejaa laikaa juutoa vienkaarsi drankiigi, pat esmu gatava atsaakt lietot AD. Visu nedeelu gaidiiju so viziiti un nekaa...
Juutos mazliet miegaina, laikam beidzot saak iedarboties tablete...buus jaaiet gultaa un jaameegina aizmigt. 3mg es veel nekad neesmu meeginaajusi dzert, bail, ka nav par daudz.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 11:09
123

pa nedeelju, viziiti gaidot, nebija vieglaak?
resp. vai nepalika sliktaak, kad pasaakums atceelaas?

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 11:42
Runcene

Tikko pamodos....
Protams palika sliktaak, kad viziite tika atcelta. Es kaut kaa biju uzlikusi baigaas ceriibas uz to, un man loti gribeejaas ar kaadu izrunaaties. Ai, vakar pa visu sastresojos, taadeel tas viss arii bija.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 13:41
123
Tâ varçtu bût, vizîtes atcelðanas dçï..sadomâjies, sacerçjies, aplauzies...
MAn bija lîdzîgi, kad 1x mçnesî izkrita psihoterapija, jutos tajâs dienâs drausmîgi, tad pârcçlâm laiku uz citu dienu, lai ði reize neizkristu...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 15:26
Man laikam taada karma. Beerniibaa ar, kad veel dziivoju laukos, vienaa reizee man nevareeja aptureet asinosanu, otraa reizee, kad saindeejos un no vemsanas saaka jau zust samana - aatros nevareeja sazvaniit....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 15:41
123

znach Tev jaadabuu kaads, ar ko runaat...
psihiatrs jau tikai noklausiisies, dizhi neiedziljinaasies, Tu tak zini, kaa tas ir... vinjiem taadas teorijas... nu, privaatais varbuut buus pacietiigaakas, bet vinji to visu tik un taa laizh gar ausiim...

Tev nav iespeeja iziet kaut kur aaraa pie dabas, varbuut dienasgraamataa sarakstiit visu, kas sakraajies...

psihiatru Tev gribas, jo zaales kaadu laiku ljaava justies raami...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
06.09.2008 16:09
> psihiatru Tev gribas, jo zaales kaadu laiku ljaava
> justies raami...
>
Tiesi taa, Runcene, gribu es atkal padzert AD, kaadu laiku...Vismaz liidz tam briidim, liidz buusu iedziivojusies jaunajaa darbaa. Es gribu to darbu, man ir apnicis dziivot ar 230LS meenesii. Un ja sii cena ir AD atsaaksana, tad es to izdariisu.
Parunaaties.... par to, ka man ir VD zin dakteri, mana labaakaa draudzene, kurai piedzimis siicis un pasai probleemu pietiek, un mans draugs, kurs uzskata, ka tas, ka juutos slikti, lielaakoties ir manas fantaazijas.
Rakstiisana man nekad nav padevusies, rakstiit skolaa sacereejumu - bija lielaakais murgs.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.09.2008 23:56
,,,123, vieni no lielâkajiem sûdiem ir tie, ka Tavam draugam uzdirst uz Tavâm sajûtâm...kadu reizi izvçlies svarîgâku argumentu èuguna pannas veidâ, kad mçginâsi paskaidrot ukrim lietas bûtîbu...:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
07.09.2008 23:57
Mad, izlasi privâto ziòu!
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
08.09.2008 11:44
Madcynics -

:))))
Dazkaart tiesaam uznaak taada veelme....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
08.09.2008 14:20
...ko't gaidi???...kamçr cepts gailis dibenâ knâbs???...pâris reizes noargumentç ar atvçzienu, redzçsi, cik viegli paliks ap dûðiòu...:)
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
11.09.2008 14:23
Esmu uz AD jau treso dienu, ja iepriekseejaa reizee praktiski nebija nekaadas blakusparaadiibas, tad tagad peec pilnas programmas, dabuuju panemt slimiibas lapu:(((
Jaa Runcene un Madcynics, Jums bija pilniigi taisniiba, AD laikam nav tas pareizaakais cels...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 13?
Ziņa: