Veģetatīvā nervu sistēmas disfunkcija

Aizsāka Binnia 

Apsveicu Emmu. Un arî visus pârçjos, kas tikuði melnai strîpai pâri.
Ilze.
Man palîdzçja lâzerterapijas kurs+masâþa + pâris reizes apmeklçju osteopâtu.
Izvilka man to galvu no pleciem ârâ un sâku justies patiesi labâk. Pirms tam staigâju ar tâdu dullumu galvâ un sliktu dûðu, kas velk uz vçmienu. Smçjos , ka sajûta kâ uz paìirâm vai arî mûþugâ grûtniecîbas toksikoze.
Tagad tâdi brîþi ir retâk.Pçc stresiem un pârguruma, ja ir pârdzivojumi, tad pçc laika reibonis ir klât.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
21.08.2008 16:36
Ar kaadaam metodeem osteopaats aarstee?
Rama99!

Man ðâdi reiboòi ir katru dienu, nu tâdi, kad uz vçmienu rauj...no rîtiem tieðâm ir tik briesmîga sajûta, ka labâk nebûtu gâjusi gulçt. Liekas,ka esmu salauzta.

Masâþas kursus arî esmu gâjusi, nekas nav palîdzçjis, tagad septembrî atkal atsâkðu peldçt, ceru,ka bûs labâk...
Gribçju tikai pateikt, ka turpinot lasît grâmatu par veìetatîvo distoniju, liekas, ka tâ ir mana autobiogrâfija!! :)))))

tik precîzi noraksturotus simptomus...eh...nu jâcer, ka spçsim tikt visam tam pâri! veiksmi!
Ilze.
Man tavi pârdzîvijumi ir ïoti saprotami, pati esmu tâ mocîjusies. Katru rîtu cçlos ar nelabumu un doma par çðanu mani vienkârði baidîja. Domâju , ka tikai nebûtu jâçd unjâkustâs.Mûþigâ grûtniecîbas toksikoze!
Pçc darba âtrâk mâjâs, kâ apsçdos bija tikai viena doma , lai nav jâkustâs, jâceïas un kaut kas jâdara, lai nebûtu reiboòu un sliktâs dûðas.Ja nekustâs tad ir labâk.
Es vçlreiz varu apliecinât, ka man palîdzçja OETEOPATIJA. Ïoti laba lieta. un tad arî viss pârçjais ko jau teicu.
Es arî lasu Kurpatova grâmatu.
Nu nç. Tâ ir MANA dzîves un MANA slimîbas vçsture!!! (JOKS).
Lasu un ceru, kâds izpratîs ðo slimîbu un mçs varçsim dzîvot mierîgi un justies veseli. Savâdâk mçs daþreiz eksistçjam kâ ieprogrammçti katrs ar savâm izjûtâm un cieðanâm.
Labi , ka varam ðeit viens ar otru parunât un uzmundrinât. Tas palîdz.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
22.08.2008 23:11
Kad pirmoreiz lasîju Kurpatovu krievu val. es domâju, nu, kur tâ var uzrakstît, viss par mani, nu ne gluþi viss bet daudz..kâ var kâds saprast, kâ jûtos :) Kurpatovs bija pirmais :)
Varbût Kurpatovs pats tam izgâjis cauri? Tik patiesi un precîzi aprakstît situâcijas un izjûtas.
Viòð pat zina, ka bez volidola,fenazepâma,volokordîna...utt. no mâjas ârâ neeju. Tam jâbût pa íçrienam...ja nu kas... Smieklîgi un reizç skumji.
Nu kâpçc tieði ar mani tâ notiek!!!????
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 12:31
Nu kâpçc tieði ar mani tâ notiek!!!????

Man ir tiesi taads pats jautaajums. Kaadu laiku jau jutos labi, ik pa briidim uznaaca sliktumi, bet panikas leekmes kaa taadas nebija bijusas... liidz vakardienai. Bija doma braukt uz tusinu pirtii, bet kad atbrauca pakal, man palika nenormaali slikta duusa, uznaaca drebuli, likaas ka krampji iemetas kungii...protams nekur neaizbraucu :( Bet kad masiina bija prom, praktiski uzreiz visi simptomi pazuda, bija tikai baigais sagurums.
Bet pie sevis esmu atradusi nelielu sakariibu starp panikas leekmeem un eesanu. Ja pirms pasaakuma neesmu eedusi vismaz peedeejaas 5-6h, juutos daudz labaak. Pie satraukumiem, man ir arii biezaaka veedera izeja, un tad liekas, ka kunga zarnu trakts paliek pilniigi tuks, un tad es juutos labaak. Es pat peec eesanas neeju uz veikalu, jo paartika un eediena smarza uzdzen nelabumu, un tad jau nav taalu liidz panikas leekmei. Kad eju ar tuksu kungi, nekaadu nelabumu veikalaa nav.
Un vakar ar 2h pirms brauksanas apeedu picu, un se tev....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 12:47
Nebûs zinâtnisks secinâjums, bet iespçjams, ka tas notiek tâ: prâts ietekmç kuòìi un kuòìis tâlâk dod impulsus veìetatîvai nervu sistçmai. Ja kuòìis ir vesels, nervu sistçma neraustâs un viss ir daudz maz OK. Ja kuòìis ir slims (vai sakairinâts), aina jau ir drûmâka. Ja iespçjams atrast veidu, kâ salâpît kuòìi tîri fiziskâ ziòâ- nervu sistçma bûs daudz stabilâka.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 14:03
Pats trakaakais, ka sodien es baidos eest, esmu apeedusi tikai vienu tomaatu, jo 17 jaabrauc pie braala, nedeelu ieprieks jau es apsoliiju, ka pieskatiisu siici un palaidiisu vinus ciemos uz 2-3h....
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 14:42
Tad neçd. Lai Tev ðodien ir badoðanâs - atslodzes diena. Ja kuòìî ir kâdas erozijas, tâs ðâdas dienas laikâ apdzîst.
Es savulaik pati nonâcu pie secinâjuma, ka kaut kas man ir kuòìim, kad ðâdas bada dienas laikâ sapratu, ka jûtos neparasti labi. Pçc tam rijot kobru man atklâja gan erozijas, gan helikobaktçriju.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 14:54
123

jaameegjina saprast, kaapeec uznaaca trauksme, kad bija jaabrauc. kad tapa skaidrs, ka braukshanas nebuus, trauksme atkaapaas... bet neba jau nu taa pica uzreiz no kunjgja aizlidoja... pie trauksmes VIENMEER buus sliktaak, ja pilns kunjgjis... taa tachu elementaara fiziologjija... taa reagjee cilveeks, kad vinjam ir bail.

man ir bijis savulaik liidziigi, bet neeeshana gan nebija risinaajums. pilniigi un galiigi ne...

vajag tik veel nervozam cilveekam dabuut shitaadu nosaciijuma refleksu, lai anoreksija jebshu buliimija pieklauveetu. jebshu abas kopaa...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 15:31
Man pat gribeejaas braukt, 2h taisiiju manikiiru, saposos un biju gatava braucienam. Bet, tikko kaa pazvaniija draugi, ka vini ir celaa, jutu nelabumu, bat kad vini bija klaat, tad panikas leekme bija pasaa plaukumaa. Protams kaut kaads satraukums, bija arii pirms, bet tas ir vienmeer, kad es kaut kur taisos.

Es saprotu, ka neesana nav risinaajums, it seviski, ja svars jau taa ir 7kg zem normas. Peec anoreksijas neizskataas - sevi par resnu neuzskatu un needu tikai salaatus. Vienkaarsi ir bail eest un arii apetiites nav. Dziivosos riit pa maaju, tad arii kaartiigi eediisu. Un kas gan slikts var notikt, ja vienu dienu need????

Kaut kad sen skatiijos programmu par cilveekiem, kas dziivo bez eesanas, varbuut piederu pie viniem :)))
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 15:55
Runcene, tomçr ne visi cilvçki tâ reaìç, kad viòiem bail un pat ïoti bail. Tîri loìiski domâjot, tur ir kas cits. Baidâs visi, bet panikas lçkmes nav visiem. Man liekas , ka ir kâds organisks bojâjums, kâ rezultâtâ netiek pârvadîti kâdi impulsi. Varbût mugurkaulâ kaut kas, varbût mikroelementi trûkst, kaut kâ tâ. Ar prâtu mçìinot saprast un ietverot tajâ sapraðanâ arî dvçselisko informâciju, iespçjams, ka var panâkt uzlabojumus. Noteikti, ka var, ne velti augstas klases jogiem nemaz nevajag uzòemt pârtiku. Bet nu, tâ ir augsta pilotâþa, vienlaikus vajadzçtu apsvçrt, kas organismâ paðâ var nebût kârtîbâ. Piemçram, tas pats mugurkauls ir noteicoðais cilvçka veselîbâ. Katra skriemeïa noðíiebðanâs rada kâdas konkrçtas veselîbas problçmas. A kâdi mums ir mugurkauli?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 19:48
neeest vienu dienu, protams, nav nekas traks.

es vairaak par to, ko tad, ja naakamaa panikas leekme liidziigos apstaakljos... un taa parasti notiek, ja panikai ljaujas...

es esmu savulaik meegjinaajusi savest sisteemas pa vienai kaartiibaa. man neizdevaas. varbuut kaadam izdodas. es nezinu...

bet maneejo mugurkaulu jau nu riktiigi stress ir ietekmeejis... savelkas muskulji, saakas saapes. un mugurkauls, protams, var dod atvilni uz citaam sisteemaam ariidzan, bet es tommeer domaaju, ka nervi ir pirmajaa vietaa un visu komandee.

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 19:58
...bailes un panikas leekmes galiigi nebuus no vienas un taas pashas operas... un pa manam kungjis (dajebkas zarnu traktaa) ir sekas, nevis ceelonis... var jau, protams, ciiniities arii ar sekaam...

...tiem jogiem, kuri nemaz neeed, gan nevienu briidi neesmu ticeejusi...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 20:04
Komat, domâ, ka ðie pa klusam, kamçr neviens neredz, vandâs pa ledusskapi ? :-)))))
Bet vispâr jau var arî ar sekâm cînîties. Tev kâ tradicionâlâs medicînas pârstâvim tas nav nekas sveðs.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
23.08.2008 22:18
ciinja ar sekaam parasti beidzas taa, ka veseliibas probleemas vienkaarshi celjo pa kjermeni. un tas izskataas gan smiekliigi, gan tragjiski, jo beegosho saapi nav iespeejams nokjert. ciinja ar veejdzirnavaam, kas laupa ceriibu.

jaadabuu liidzsvars galvaa. es cita celja neesmu atradusi.

lai gan meedz buut tik smagas sekas, kas reizeem ir pat jaagriezh...

es lasiiju par panikas leekmeem savulaik diezgan daudz. vienaa graamataa bija rakstiits, ka nobiides rumpii ir taadas pashas, kaadas reaalu naaves bailju briidii karaviiriem etc. bet nervozam cilveecinjam, kuram ir panikas leekme, nav nekaada objektiiva dziiviibas apdraudeejuma...

taatad reakcija dikti par dizhu. jaameklee iemesls, no kaa zemapzinjaa bail.
123.
Osteopâtija ir nedaudz lîdzîga manuâlai terapijai, bet tai paðâ laikâ stipri atðíirîga. Tas nav sâpîgi un neviens neko nelauþ un ar varu pa vietâm neko neliek,
Ârts ar rokâm uzspieþ vajadzîgos punktos,un iedarbojas uz organismu tâ , ka tas sâk pareizi darboties un orgâni sastâjas pa vietâm (tas tâ vienkârði sakot). Tâ ir sena metode, kas tagad ir pieejama arî pie mums.Var palasît internetâ.
Mums ir ïoti augstas klases osteopâti.
Kas attiecas uz çðanu, vai pareizâk sakot "neçðanu".
Tâ nu mums tikai viena no neirozes formâm. Un pie mûsu VD ir viealga vai tie ir cçloòi vai tâs ir sekas. Slikti mums ir tâ vai tâ.
Atcerieties , kâ bija bçrnîbâ? Ja no kaut kâda çdiena palika slikta dûða , tad to vairs ne ar kâdiem lîdzekïiem nevarçja pierunât apçst. Izstrâdâjâs aizsardzîbas refleks. Un varbût çdiens nemaz nebijan slikts , bet appçst tika par daudz un kuòìîtis apstâjas strâdât.
Pie VD mçs arî baidâmies , ka tik nepaliek slikti... un paliek arî!Vienalga vai çsta viegla zupiòa vai picas gabals.
To esmu pati uz sevis izbaudîjusi.Kobras rijusi utt.
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
24.08.2008 13:04
piekriitu...

neirozes formas ir ljoti viltiigas. te rakstoshajiem visiem intelekts ir ok; tachu -- jo intelektuaalaaks, jo viltiigaakas neirozes un gudraakas otmazkas...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Bet no trankviliatoriem un tie biopazotemiem vai ka viòus tur labâk paliek daudziem ? Es jau vairâkus mçneðus mokos un nekas diþi nepalidz ,itkâ ir labâk vienu bridi ,bet tad vakaraa seeþu pie PC un pçkðòi paliek slikti ,knapi atturos saukt aatros ,sirds sitas ,slikta duuða kakla vispaar ðausmas . Un tad vairakas dienas ar tâ slikti lidz atkal labi un tad pçc laiciòa tieði tas apts scenarijs ,sçþu pie PC un atkal paliek slikti ,bet tas tikai vakaros (jâpiezimee ka tad lietoju piena profuktus) ârâ vispar ret ieju ,alkohols ka zinams nav ieteicams attiecigo zâïu lietoðanas laikâ ,bet kad daþreiz iezderu paris aliòus itkaa viss izgaist jutos labi ,nakamajaa dienaa gan jutams viss vecais ,un vçl pâris dienas iepriekð parâdîjâs arî tâs çðanas problemas ,katrs kumoss iet ar gruutiibaam ,vienu porciju sanaak eest vairakas stundas pa mazam gabaliòam .Tagad vispâr bailes kkur taalaak braukt utt. :/
Lûdzu pasakiet ko par to domâjat .
Un vçl vai tieðâm validols var nedaudz atvieglot situaaciju peimeram esot transportaa vaikur ,lai nebutu uzreiz jakapj araa jau netajaa pieturâ utt. Es mçdzu palikt validolu zem mçles kad ir slikti ,bet tas ir parasti kad eju gulçt un tad tâ nevar novçrot vai tas îsti nomieruna vai ne ,sliktu dûðu jau laikam nenomâc ...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
25.08.2008 11:30
Vismaz man Validols sliktu dûðu nenomâc...Vispâr Validolu esmu lietojusi kâdas reizes 3, tâpçc tâ dikti gudri par viòu nemâcçðu pateikt, bet citiem palîdzot mazliet nomierinâties...man paðai ðíiet, ka viòð drîzâk tâdu svaigu vçsumu dod un tas tâ kâ karstuma brîþos noderîgi...
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
25.08.2008 16:43
kaa cukurs, baldriaans un mentols var ciiniities ar psihologjiskaam gruutiibaam...

"biobazotemi" arii to nedara... vien nomaac CNS un aizliek pilniigi ciet galvu... jaa, protams, trauksmi nonjems, bet ko taalaak? cik ilgi? cik gadus?

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence
Man arî no rîtiem bija slikta dûða. Un ne tikai no rîtiem. Kad vçl dzçru zâles, tad tâs palîdzçja, bet kad pârtraucu dzert zâles, tad sâkumâ ar to slikto dûðu centos sadzîvot, jo gribçju atrast citus lîdzekïus ar ko to sevî mazinât. Un ar laiku tie arî radâs.

Un visasâk sliktâs dûðas un çðanas problçmas izpaudâs tad, kad strâdâju ar sevi, kârtoju sevi - pie paaugstinâtâ stresa nâca klât vçl papildus stress, kas saistîts ar sevis un savu ieradumu maiòu. Tâ rezultâtâ pâris mçneðu laikâ zaudçju 10 kg. Un pats galvenais, ka es arî gribçju viòus zaudçt, jo tagad beidzot esmu savâ optimâlajâ svarâ.:)

Bet visâdi citâdi ceïð uz atveseïoðanos turpinâs.
Pçdçjo divu nedçïu laikâ ir nâcies darît lietas, no kurâm pateicoties VD biju sâcis pastiprinâti baidîties - esmu çdis kafejnîcâs, sçdçjis kinoteâtros, lidojis, braucis nelielâ ceïojumâ ar auto ârpus LV. Ne visur gâja gludi un tas ir tikai loìiski, jo lai no ieraduma baidîties psihe pârslçgtos uz ieradumu nebaidîties ir nepiecieðms laiks un atkârtotas darbîbas. Bet pats galvenais, ka izdevâs pârvarçt tâs bailes un rîkoties. Un tie negludumi nebija lçkmes, bet gan tâdi kâ nelieli sliktumu viïòi. Îslaicîgi un ne tuvu tik nepatîkami kâ agrâk. Un pçc tam, kad esi paveicis tâs lietas, no kurâm bija pastiprinâti bail, sajûta ir tâda it kâ bûtu kalnu nogâzis.:)

Un vçl. Iesaku pamçìinât VISION Antistress uztura bagâtinâtâjus. Lai gan no pieredzes ar citiem vitamîniem (no kuriem bija 0 efekts) biju diegzna skeptiski noskaòots, tomçr dzîvç izrâdîjâs pavisam citâdi - to pozitîvâ iedarbîba tieðâm ir reâli jûtama.
Pie tam, arî pats Kurpatovs vienâ no savâm grâmatâm min, ka ar VD, neirastçniju un neirzoçm sirgstoðajiem ir nepiecieðami vitamîni (it îpaði B grupas), jo nervu sistçma jau tâ ir novâjinâta un vçrtîgas uztura vielas tai noteikti nâks par labu.:)
ko sakat par Vitamax ?
Re: Veìetatîvâ nervu sistçmas disfumnkcija
25.08.2008 17:54
Vitamax ir ïoti labs, viens no labâkajiem kas aptiekâs pieejami...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Un arî kautko lîdz ?
Man te iegâdâjâs Vitamaxu ,ðaubîjos vai lietot vai ne ,bet laikam jâsâk
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 1?
Ziņa: