Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras

Aizsāka Janetty 

Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 14:06
Ej tak Tu ratā aberz ar savu ūdeni un sēkliņām!

Tu ilgu laiku lietoji psihotropās zāles, pabojāji savu organismu, nu Tu lec otrā grāvī ar ūber "pareizām" lietām. Tev jāpieņem vienkārši, ka organismam tika izdarīts noteikts bojājums, bet tagad dzīvo normāli. Organisms pats nedaudz atjaunosies, bet savas sekas tāpat paliks mūžam. Nav jēgas vislaik domāt par kaut kādām stulbām sēkliņām un dopamīniem. Chill out!

Smēķēšana un dopamīns vispār ir murgs. Tas vienkārši ir process, kas nomierina, kad Tu kūpini savu ļuļķi.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 14:18
es piekristu aberz par ūdeni. tā nav vienīgā izeja un ne nu universāla zāle, bet te visiem vajadzētu izdzer vismaz 2 litrus tīra ūdens dienā. tas ir ļoti ok.

smēķēšana nomierina, tas ir skaidrs, bet dopamīns taču tai procesā piedalās, vismaz tā es saprotu lietas, nav tas murgs. par pīpi arī piekrītu, tas ir krietni labāk.

par dārgo alko minēju tikai saistībā ar “the morning after headache” :)))

bet, ja ir ilgstoši lietotas zāles, turklāt neiroleptiķi, tad dažkārt der padzīvot askētiskāk. turklāt ja cilvēks ir diezgan smagi pabendēts, tad zināma stingrība netraucēs.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 14:26
Dopamīns ir sastāvdaļa no smadzeņu darbības. Pietiek vislaik skandināt par dopamīnu, ūdeni un sēkliņām. Visi ir jau sapratuši aberz viedokli, pietiek. Tas jau paliek šizo.
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> par dārgo alko minēju tikai saistībā ar “the
> morning after headache” :)))

alkohols ir tāpati tēja, uzlējums, bet dopamins ir, ja depresanti regulē dopaminu un bez viņiem ir lomkas un alkohols palīdz tad
tas ir dopamina bloks ... es saku man pa gadu ir labak ari šaja ziņā, alkoholu nelietoju, gada sākumā vīnu sarkano, tas ari taspats dopamins
tad tabaku, tagad pauris strādā varu kautko atcerēties, sakarīgāk domāt un iemācīties kautko jaunu, atcereties utt.
un paurim nevaig stimulu no alkohola vai tabakas....
tiram asinis :-)

medtet ir ļoti bīstams joks, jo domam un vārdiem ir liels spēks un ja kautko ļaunu domā (nedod dievs) tad tas ļaunums apstaigā
visu pasauli un ja nav kur palikt atnāk atpakaļ vēl pa ceļam citus septiņjus paņemot līdz :-( tas no bibeles
tāpēc jāsargās no tā ko nesaprot, sevišķi ja tas nav saistīts ar Dievu :-)
bet Dievs visu piedod, laime ir arī padzert ūdeni, ja esi izslāpis...
nu ja forsi trr uc
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 14:43
piekrītu aberz teorijai par 95 % ir OK ar ūdeni sēklām uc tik vēl pie visa pamatīga deva ikdienas fizisko kustību jāpieliek un par nikotīnu vai alko lietošanu ir pilnīgs fufelis, jo tas ir pretrunā nezūdamības likumam - ne no kā nekas nerodas :) un, ja nu kkas rodas, tad kkas tiek neglābjami zaudēts..

jā, man nekad nav bijusi depresija :)) nezinu, kas tas ir, tāpēc ielīdu palasīties pie veciem draugiem, piemēram - draudzenes Runcenes :)) kas ir specs mums depresijas lietās - kurš grib dabūt depresiju pa blatu, lai tik parunā ar Runceni..:)
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 14:49
vajag audzināt raksturu un nevajag tā ietekmēties, mīļā, pati taču reiz tā teici; vai arī kāds cits, nevar te visus atcerēties... bet kāda starpība patiesībā, tāpat visi vnk muld.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 15:20
blueberry Es eju pie D.Nepertes. Vai kaads ir bijis pie vinas? Man vina skiet laba daktere un patiikama kaa cilveeks.... Vina nekad nesteidzaas, izrunaajaam arii dziivi ...

Bet nu, kad saaku aarsteetes pie vinas 3 gadus gadus atpakal, nezkapeec vina nebriidinaja, ka smadzenes pierod pie AD iedarbiibas :( Ja toreiz vina to skaidri un gaishi man pateiktu, tad es noteikti saaktu psihoterapiju... turklat tie bija "treknie gadi" un alga man bija loti laba........ ispeejams jau tagad buutu sakaartojusi savu galvu :(
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 15:21
vai kads ir bijis pie L.Muzikantes? Es in-taa atradu vairaakus vinas rakstus....
nu ja forsi trr uc Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> kas tas ir, tāpēc ielīdu palasīties pie veciem
> draugiem, piemēram - draudzenes Runcenes :)) kas
> ir specs mums depresijas lietās - kurš grib
> dabūt depresiju pa blatu, lai tik parunā ar
> Runceni..:)

depresija ir visiem, tikai japimekle zales....>>>>>
Grutups ari teica ka atrod cilveku, pantu mes piemeklesim
un pec tam Latvenero lieta sakas :-)

bet milestiba paliek :-)
bucas
:-)
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 15:56
Janetty Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Bet nu, kad saaku aarsteetes pie vinas 3 gadus
> gadus atpakal, nezkapeec vina nebriidinaja, ka
> smadzenes pierod pie AD iedarbiibas :( Ja toreiz
> vina to skaidri un gaishi man pateiktu, tad es
> noteikti saaktu psihoterapiju... turklat tie bija
> "treknie gadi" un alga man bija loti laba........
> ispeejams jau tagad buutu sakaartojusi savu galvu
> :(

Tas tāpēc, ka valsts psihiatriem ir savdabīgs skats uz šīm zālēm. Viņi uzskata, ka tās lietojamas gadiem un efekts ir gandrīz nezūdošs. Viņi ir vienkārši- pill pushers. Tāds ir viņu darbs uz filozofija. Viņu uzskatus lielā mērā kontrolē farmācijas industrija. Privātajiem psihoterapeitiem- psihiatriem var būt cita filozofija- viņiem nav tik svarīgi kādas ripas Tu lieto, galvenais lai Tu vislaik nāc pie viņiem un nes kāpostu. Jebkurā variantā- Tu esi vienkārši kārtējais ienākumu objekts, vai tas būtu psihterapeitam vai farmācijai.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:03
Jāsaprot- ka patiesībā Tu tiec izmantots. Jāpieņem tas un jamēģina izspiest priekš sevis maksimāls labums no visa tā.
Visas šīs terapijas, zāles u.t.t. patiesībā palīdz ne tik daudz cilvēkiem, varbūt maksimums ir kādi 50%. Un tie visbiežāk ir naivāki un vieglāk iespaidojamie cilvēki.

Vislabākais variants, protams, nepieņemt, ka tiec izmantots un tikt galā saviem spēkiem, ar draugu un līdzcilvēku palīdzību. Bet saprotams, ka bieži vien tas ir neiespējams.



Edited 1 time(s). Last edit at 24.07.2010 16:05 by existential fool.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:09
psihiatram nav jābūt cilvēciski nejaukam, lai viņš dievišķi ticētu ripām... tāda ir viņa skola, viņa domāšana. es pazīstu cilvēciski jaukus cilvēkus, kuri tic, ka drīz Kristus nāks debesu padebešos.... un ir jau gatavi ņemt baltus palagus, kuros tērpties. bet burvīgi cilvēki... taču viņi par to runā no rīta līdz vakaram :/

atvainojos par salīdzinājumu, bet man šķiet, ka dziļai gudrībai nav nekāda sakara ar cilvēcisku jaukumu. esmu redzējusi ārstus, kas ir nešpetni kā elle, bet kaut ko griezt es ietu tikai pie viņiem.

ir taču elementāri, ka receptori smadzenēs izlaižas, ja kāds visu laiku dara viņu darbu.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:14
Es pilnībā piekrītu. Bet tā nav dziļa gudrība- vislaik grūst ripas. Tā ir vienaldzība un personiskās intereses trūkums izzināt tās lietas dziļāk, bet akla uzticēšanās tam, ko semināros farmācijas pārstāvji borē viņiem smadzenēs.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:21
eksistenciāli, nu nevaig tik traki... es nupat diezgan dārgu pannu nopirku... vot, maitas, iedzīvojas uz to, ka kāds grib no rītiem omleti... man vajadzētu to pannu pašai izkalt? būtu pēc tam sestais psihiatrs jāmeklē...

tirgus ir liels, katrs var domāt. Baha ziedi arī naudu maksā, visādi relaksējošu procedūru mācītāji ar nav par velti. galu galā vistrakāk iedzīvojas pārtikas ražotāji...



Edited 1 time(s). Last edit at 24.07.2010 16:21 by Runcene.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:24
Tu gribi teikt, ka tā nav taisnība, ko es teicu? Arī patīk uzlikt klapes uz acīm un izlikties, ka konkrētas lietas pasaulē neeksistē? Nu, veiksmi, tas protams katra paša ziņā.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:29
nē, es to negribu teikt; ja jau esi šajā forumā kādu laiku, tad zini, ka es nefanoju par psihiatriju tieši Tevis minēto iemeslu dēļ; bet es arī teiktu, ka dažreiz, ar mēru lietotas, zāles var novērst lielas turpmākas ziepes.

un galu galā info par palīdzības alternatīvām ir gana daudz; cilvēkam ir vnk jāmeklē. dažreiz problēmas rada valodu nezināšana, jo svešvalodās var izlasīt daudz pretrunīgu viedokļu un tad pats visu labi apsvērt.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:33
Es jau nesaku, ka viss tas ir fui un nevajag nevienu ripu i rokā ņemt. Nē. Bet vienkārši jāsaprot, kas notiekās pa īstam un kas ir ilūzijas un nepatiesi priekāštati par lietām. Es nevaru izturēt cik vairums no cilvēkiem ir dumji kā sasodīti mērkaķi un nespēj paši analizēt lietas vispār necik. Vadāmi un manipulejami ka sasodītas aitas.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 16:36
jā, un tad viņi satiekas ar psihiatru...

kaut kur bija teiciens, ka vislielākās ziepes sākas tad, kad satiekas tas, kam ir tikai (visi) jautājumi, ar to, kam ir visas (tikai) atbildes.

jebkurā gadījumā zāles rada vairāk problēmu, ja ir slieksme uz atkarībām.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 17:19
Njā, tā laikam ir iekārtots cilvēku prāts, ka viņi nemaz nevēlās redzēt patiesību, jo tas var krietni sarežģīt dzīvi. Vieglāk ierauties savā stereotipu un noteiktu priekstatu čaulā un- ejiet visi dirst, es nemaz nelīdīšu ārā, jo šeit man ir daudz drošāk. Un tās cilvēku masas var manipulet kā vien iepatīkas un viņiem viss lieks tik loģisks un sakarīgs- vai tā musdienu verdzība, vai nelietīgie kari, kur vienīgais, kas tiek darīts ir slepkavoti civiliedzīvotāji naudas vārdā. Visiem tas liekas ok, nevienam nerausta. Nožēlojama sabiedrība. Nožēlojami ir būt vienam no tiem.
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> jebkurā gadījumā zāles rada vairāk problēmu,
> ja ir slieksme uz atkarībām.

nu labi, es te savu udeni sakūlu, bet... nu
Īstenībā AD lieto visā pasaulē tāpat kā ģenētiski modificētu pārtiku, neviens nezina kas būs nakošajās paaudžes utt.
ar AD arī neviens nezina kas būtu bijis ja būtu bijis... protams ārsts dara savu darbu, ko nu ir mācījies un ko zina no pieredzes
ārsti ir izglītoti cilvēki un labi zina ko dara... BET ......
..........
tas ir fakts ka medicīna ir arī tikai cilvēki un protams ir materiāla ieinteresētība, kā piemēram ja var salabot zobu tā vai citādi, tad
katrs ārsts domās kā pacientam labāk un kā vairāk naudiņā un tad nu ko talak... teikt ka tīšām kautko sliktu dara, nu tas arī
būtu nu tā nepieklājīgi, kā arī ārstam klabināt pie kafijas tases pacientu problēmas utt. vēl virāk uzņemties kautkdu svēršanas vērtēšanas vai sodīšanas lomu bet.
..........
Mans viedoklis ir tāds ka vaig kā filmā pat grejas anatomiju....
1) pacientam jāizstāsta viss par un pret, ko ārsts dara ko var ko nē, cik maksā izestēt vai palīdzēt atkarība vai ne
ko ārst garantē, ko prasa no pacienta. kādi vēl varianti pacientam ... utt.
2) pacients jāuzklausa un jādarbijojās pacienta intereresēs nevis viņu atveda aizveda kāds teca man liekās sabiedrībā utt
3) pacientam pašam jāpieņem lēmums jā vai nē un pirms tam parasti iepazīstina ar kādu kas jau lieto zāles utt.
tas tā lietišķi noškirt atbildību... piekriti un ok
AD var līdzēt var nelīdzēt, tas ir kā akvalangs ar ko var izlīst cauri ūdens krātuvei
bet jārēķinās ka tas laiks ir apstājies un pēc AD atriežas pilnīgi tur kur sākumā precīzi tajā pašā vietā
reizēm tad der, uz darbu staigā, kājiņas kustina utt.
bet? vai savā labā, vai būtu labāk ja būtu labāk kas zina...
AD problēma ir tā ka pašam grūti no viņiem tikt ārā... to brīdi noteikt kad pietiek
.........
katrā ziņā mirt īsti no viņiem nemirst
un ir cilvēki kas mirst bez viņiem un tā ir viņu maize
bucas :-)
ī
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 19:49
Pilnība piekrītu. Un es jau nesaku, ka ārsti kaut ko "tīšām" sliktu dara. Problēma ir tajā kā viņi apgūst jaunu informāciju un jaunus medikamentus- viss tiek ielikts mutē no farmācijas biznesa. Par jaunajiem medikamentiem viņus apmāca cilvēki, kas ir ienteresēti pārdot pēc iespējas vairāk ripu, ne jau kādu tur ārstēt. Tur tā lieta. Un es domāju, ka nav nekāda vaina palietot tos AD vai ko citu kādu laiciņu- kad tiešām viss ir pakaļā. Bet nav godīgi, ka liela daļa informācijas tiek pasniegta pacientam sagrozītā veidā.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 19:53
Psihārsti, kurus es esmu saticis- patiešām sirsnīgi cilvēki, kas no visas sirds vēlas palīdzēt, tikai viņi paši līdz galam īsti nezina ko dara. Mūsdienās cilvēks, kas daudz lasa internetā var būt kompetentāks par savu ārstu. Pat komiski.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 19:59
Tas nav komiski. Rīgas psihenē vasarā ir laiki, kad uz 2 nodaļām ir viens doks, uz kādiem 80 pacientiem tas var sanākt.

Šaubos, vai tad viņi grib iet mājās un lasīt kompī par psihoterapiju :)))

Nezinu, kāda ir viņu info par pierašanu; kur gan citu to lai ņem, ja ne no farmbiznesa? Viņi aiziet nosēž vai noklausās un pēc tam joņo tālāk.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 20:14
Vispār es domāju, ka tāda vieglā artilērija, kā AD un neiroleptiķi varētu pārdoties aptiekās bez receptes. Tas jau aspirīna vai ibumetīna līmenis. Pats iegūstot info cilveks varētu vieglak piemeklēt to, ko viņam vajag. Šeit nemaz nav liela jēga no psihiatra. Un šitās ripas nevar nekādi slikti izmantot, ne kaifu ķert. Pilnīgi nederīgas priekš narikiem.
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
24.07.2010 20:21
Savādāk sanāk tāda stulba spēle- es redzu, ka tas psihiatrs zina kudiš mazāk par konkrētajām zālēm, bet man jāspēlē teātris, ka viņš zina labāk un it kā viņš kontrolē situāciju.
existential fool Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Mūsdienās cilvēks, kas daudz
> lasa internetā var būt kompetentāks par savu
> ārstu. Pat komiski.
nu tā jau nav, jo internetā informācija tiek filtrēta pamatīgi un publikai piejaa tikai tā daļa kā šeit parunasanai
arī uz zāļu receptēm ir rakstīs pacientam bet ārsts tāpat zina nafig to grūž... tāpat kā viena ķīmija ar daždiem nosaukumiem
lai tev var iegrūzt to pašu ripu, ja tu no viņas kraties vaļā :-)
.....
es tikai filosofēju par to kurā pusē ir taisnība? kurš tad īsti ir normāls un kur ir tā robeža?
īstenībā esmu redzējis pasauli no diviem skatiem, no slima depresanta un vesela nedepresanta un skaidri varu pateikt ka tās ir dažādas
pasaules... veselam nav bail, neviens nezog netaisa sazvērestības, neskatās virsū dīvaini un visi ir normāli arī depresanti..
veselais depresantu neapdraud, bet viņam rodas vēlme viņam palīdzēt.. no slimā viedokļa visi veselie ir nojūgušies, viņi tikai krāj naudu un brauc dārgās mašīnās un
tikai par sevi domā, apzog nabagos. skatās dīvaini virsū un nezko padomās vēl uzminēs ka man nemazgāta apakšveļa un es viņi domā ka es nevru kā vini ..... balso par sliktajiem un spļauj uz trepēm :-) pasaule brūk un gals klāt, jāglābj ko var visiem jāpalīdz...
....a īsenībā viņi veselie, strādā sev mierīgi, cits paņem kādu kredītu un līzingā auto ko bērnus uz skolu vest, a izskatās ka viņam jauns
auto, citam radu mājas pardaudz, vienu pārdod , cits noformējies bezdarbā ārzemēs un atpūšas jūrmala
vesels strādā sev vsu dienu nu i kas nekas, kas jādara jādara...alga maza a ko darīt..
.......
vienk ir kautkāda strīpa virs un zem? īstenībā es zinu, bet neteikšu...
bet es pret vardarbību, piem slimākais Zaps, kurš bērnībā negāja skolā, jo nevarēja uz turieni aizvilkties, un uzskatīs par
vāju arī paurī uztaisīja MINOX fotoaparātu, ko tagad vēl var dabūt Vacijā
vienk. cilvēki ir dažādi un varbūt ne vienmēr vaig spraust to ārstēšanu ar varu... ļjaut izvēlēties kā grib...
arhitekti baidās ka Doma baznīca sagāzīsies, juristi cīnās par taisnību tikai nevar to robežu atrast, policistam vis ir sliktie vai labie, kautgan viņš pats nesaprot kā par savu algu tik labi dzīvo?
zobārstam kaļkis dzeramajā ūdenī neliek mieru, bet mūziķi ir labi cilvēki, tikai viņiem nav naudas.....
..........
morāle, cilvēki pasauli un lietas redz dažādi, citi tic mīlestībai citi sexam, citi nevar ciest zilos, kautgam taspats jau liecina par ziluma piegaršu, jo normālam viek. pofig, citiem liekas mocīt cilvēku nav labi, bet citem tas patīk ka vinus moka, citi nevar ciest bagātos, kautgam bagātie jau nav bagāti , vaikārši viņiem ir a nabagam nav tāpēc ka nabagam liekas ka tā bagātība ir tur kautkur nevis šeit un kautkāds naids neļauj nopelnīt..
tie, kas cieš un cietuši domā ka visi cieš un visi jāglābj, citi par to priecājas un domā tēošu cietēju un mani visi glābs.....
..........
tāpēc jautājus slidens, kur tā pasaule ir reāla, kura iztēlota utt.
tāpēc ir jautājums par psihitriju tāds, ka katrs psihiatrs arī ir cilvēks subjektīvs cilvēks un redz pasauli citādu
viņaprāt normālu un uz to arī ārstēs.... vai arī uz sabiedrības viedokli vidējo... tāpēc te ir slidena vieta, kāfrizierim nevajadzētu uzspiest
savu frizūru, vai savu kandidatūru... un kurš ir tiesīgs tekt kāds ir normāls cilvēks? vairākums?
voščem vesels cilvēks ir tāds kāds viņš ir un kā gēnos rakstīts un Dievs devis, diezgan bēdīgi ja visi būtu vienādi
...........
bucas :-)
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
25.07.2010 01:40
aberz Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> existential fool Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> Mūsdienās cilvēks, kas daudz
> > lasa internetā var būt kompetentāks par savu
> > ārstu. Pat komiski.
> nu tā jau nav, jo internetā informācija tiek
> filtrēta pamatīgi un publikai piejaa tikai tā
> daļa kā šeit parunasanai
> arī uz zāļu receptēm ir rakstīs pacientam bet
> ārsts tāpat zina nafig to grūž... tāpat kā
> viena ķīmija ar daždiem nosaukumiem
> lai tev var iegrūzt to pašu ripu, ja tu no
> viņas kraties vaļā :-)
> .....

Par šo nu gan Tev nav taisnība. Internetā par medikamentiem var uzzināt daudz vairāk nekā tas psihiatrs uzzin tajos semināros vai psihiatrijas žurnālos, kurus lobē farmācija. Nerunā, ja nezini par ko Tu runā.


Bet vispār, aberz, dažkārt Tu spried diezgan virtuozi :)) cepuri nost!
Re: Cina ar SF un depresiju - zaudejumi un uzvaras
25.07.2010 10:07
Ja lasa angļu valodā, par visu ko var uzzināt ļoti daudz. Dakteri parastie jau bieži angliski ne bum bum, tāpēc samierinās ar to ko zina (nezina).
existential fool Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Smēķēšana un dopamīns vispār ir murgs. Tas
> vienkārši ir process, kas nomierina, kad Tu
> kūpini savu ļuļķi.
nu a kāpēc nomirina, ja sūkā čupačupsu, nenomierina...
viens ko tiešām zinu, ka tabaka ir pretīga un piebāzta ar visādiem šķidriem piejaukumiem
pat nav ko īsti pīpēt... jāaudzē pašam...
štrunts, dzīve ir skaista, vasara jura un miers...
veiksmīgu dienu visiem :-)
Viss labaakaas zaales ar depressiju slimajiem ir jautaajums sev: Vai es esmu visu izdarijis ,lai buutu vesels???Zales tas ir pats minimums!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 20?
Ziņa: